Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

monika2712
10. feb 2012

@bambi2 no buduci tyzden u nas stale hlasia kosu, dokonca znova sneh.. mna uz z toho seriozne porazi.. najhorsie ze aj v robote je mi kosa, tak sa mi tu vobec nechce sediet ☹

lucianak
10. feb 2012

@kacena85 Nevšímaj si ju, ak je takáto... No teraflu je aj proti bolesti, nie?

Fuuu, pomaly sa psychycky pripravujem na to vyšetrenie, dúfam, že to dobre dopadne, začínam mať obavy pomaličky ☹

sabaka
10. feb 2012

@kacena85 je to cele o psychike, to je naozaj pravda. Dobre zmyslas ako zmyslas: treba sa tesit z kazdeho dna a z prichadzajucej jari. Tiez som toho nazoru ze ak sa clovek na to tak neupina, je väcsia sanca na uspech!

cakam netrpezlivo na histologiu, chcem vediet co bola pricina missed ab....
ja som bola pred ca. 2 rokmi na konizacii krcka maternice (hrozilo vtedy, ze mi ju zoberu po PAP IV.) tak u mna je este aj riziko, ze ak otehtoniem, mozem predcasne porodit alebo potratit... ale napriek tomu chcem verit, ze sa to podari! a ozaj, maly detail: mam uz 37.

kacena85
10. feb 2012

@lucianak neboooj myslim na teba,vsetko bude ok,mysli pozitivne.ja budem takato nedelu ked sa budem balit pomsly vrrrrrr ja neceeem ale nie,musime byt silne,chceme babo????? Chceme tak vydrzime a basta

kacena85
10. feb 2012

@sabaka neboj budes mat babo...musime verit a viera je silnejsia ako dr.v teme grafy bt pisala jedns,ze dr ju odpisali ze dieta nemoxe mat.po 9 rokoch otehotnela a ma dokonca dve deti.ti dr su niekedy fakt na skodu.zoberu ti aj poslednu nadej.a z histologie vedia nieco vycitat.ja som ju dala dr a len to zalozil do karty ze tam nic neni

kukucg
10. feb 2012

@sabaka To ma mrzi 😒
No inak z histologie sa nedozvies co bolo pricinou, tak to moc necakaj 😒

kukucg
10. feb 2012

@kacena85 Pekne si to povedala, tak nech sa pri tej pohodicke zadari 😉 asi to skusim aj ja 😅

sabaka
10. feb 2012

@kukucg mala som zapal mocovych ciest asi v 5 tyzdni tehu...tak mozno to bolo tym. Aj ked som s tym hned sla na gyndu moj doktor hovori, ze to mohla byt pricina.
Moj muz to vidi pozitivne a vyjadril sa ze "aspon vieme, ze to funguje" co dodat, super chlap je to!
o 2-3 mesiace mozme znova skusat. necham to na prirodu, ziadne meranie bazalnej teploty, ziadne vypocty, kaslem na to. A namiesto sebalutosti idem pozitivne mysliet! Dam vam vediet, ako dlho mi to vydrzi 😅
@monika2712 daj sa na pn-ku ak je to mozne a oddychni si doma, popozeraj v teplucku nejake devedecka a oddychni si. Aj psychika je dolezita!

kacena85
10. feb 2012

@kukucg dakujem,asi to tak bude lepsie,ja sa chystam aj schudnut takze nic sa nebude planovat sledovat aj ked vo vnutri sa to neda uplne vypnut ten pocit

kacena85
10. feb 2012

No krasa cakam na prijme v nemocnici odovzdat vysetrenia a vedla gynekol.ambulancia sono je tu milioooon tehuliek....fakt super pocit

monika2712
10. feb 2012

@sabaka no to je prave to ze PNka sa neda..

sabaka
10. feb 2012

@monika2712 a cez vikend mas volno? ak ano, tak sa vyber niekam bud do prirody ak bude svietit slniecko alebo povedzme do kina aby si prisla na ine myslienky a nemyslela stale na pondelok
a ze pn sa neda to poznam aj ja som taka "zodpovedna" az to boli len sa to bohuzial nevyplaca

monika2712
10. feb 2012

@sabaka vies co, ja som tak strasne unavena, ze ja sa tesim ze cez vikend nemusim vobec nikam a uz vobec nie do tej zimy... som z nej totiz uplne na prasky.. nenavidim to.. nech si aj svieti slnko, ale bude zubate a ja neznasam tu kosu... a chodenie mi teraz tiez nerobi dobre, rozboleli ma vcera vsetky moje stare zranenie po hodinovom shoppingu a bola som uplne KO... takze pre mna najlepsim oddychom a odreagovanim bude spat a pozerat telku 😎

sabaka
10. feb 2012

@kacena85 ktovie co maju niektore z nich uz za sebou nikdy nevies.
Nech ti tam dnes cas rychlo prejde.

kukucg
10. feb 2012

@kacena85 No neda veru, to poznam, aj ja som rozmyslala ze to vsetko okaslem, a necham to tak, ale potrebujem BT aspon kedy bola ovu aby som vedela lieky nasadit a uz potom sa to cele vezie 😝
och moja vydrz 😒 ja ked som sla do nemocky aby pozreli ze srdiecko ozaj nebije, robili mi sono a vedla robili pokrocilej tehulke, aj som pocula ako bije a mne povedali ze nic... a kopec bruchatych okolo... akoze toto maju skvele premyslene, som myslela vtedy ze sa tam zrutim uplne ☹

monika2712
10. feb 2012

@kukucg pocuj moja.. a ako si sa ctiila ked si isla na to sono kvoli srdiecku? ak si to este pamatas? mala si este stale tehu priznaky? ja len tak rozmyslam ze ci to zena vie nejak vycitit ze plodik nezije, teda ze nebije srdiecko..

kukucg
10. feb 2012

@sabaka No chlapi tusim vzdy vo vstekom najdu nieco pozitivne, aj ked niekedy je to skor na porazenie 😀 😀

sabaka
10. feb 2012

ja som na pn-ke do pondelka a uz si robim vycitky kvoli praci a hrozne sa nudim doma. prve dni po kyretazi som len hladela do blba ale pomalicky uz zacinam fungovat. Este ze mam doma zasobaren slovenskych a ceskych filmov a rozpravok (zijem totiz v Rakusku) prave sa rozhodujem medzi Vesnicko ma strediskova a Jak basnici prichazeji o iluze. Chce to komediu na dobru naladu.

kukucg
10. feb 2012

@monika2712 Vies co mne byvalo dost zle a este par dni predtym do vrcholilo, bolo mi uplne najhorsie, potom to trochu ustalo, ale tak bol to koniec tretieho mesiaca tak tomu som nejak neprikladala pozornost... ale myslim si ze vo vnutri som to nejak citila, tu noc pred poradnou som vobec nespala, len som sa prehadzovala, viac som sa bala ako tesila, co sa mi zdala cudne, lebo som nemala preco... teraz uz viem...
najzvlastnesie bolo na tom celom podla mna to, ze moj simi asi tyzden a pol predtym mi stale hovoril ze sa mu zda ze babo v brusku je smutne... nechapala som, pytala som sa preco si to mysli, ale len mykol plecom a hovoril mi to znova... mozno sa to niekomu zda ako kravina, ale ja si myslim, ze nejak citil ze to nie je ok ☹
Takze asi tak, jedine take zvlastne vnutorne pocity... ale na to sa neda spoliehat, ked na to myslis tak sa bojis aj ked je vsetko ok..
no a u teba je vsetko ok, tak na to ani nemysli, jasneeee??? 😉 😉 😉 😉

monika2712
10. feb 2012

@kukucg och az si ma rozplakala :( zvlastne ze maly to vycitil, vies niekedy mam tiez pocit ze nieco nie je v poriadku ale myslim ze skor su to obavy, ja som vtedy nemala zo dna na den tehu priznaky a citila son proste ze nieco je zle, teraz mi len robi obavy to ze nemam nevolnosti a nebyt tych balonov co mi vyrastli na hrudniku a tej extremnej unavy tak ani neviem ze som, bojim sa brutalne, verim ze v nedelu spat nebudem, ze budem mat opat zaludok jak pred maturou ale snazim sa verit ze to bude dobre.

kukucg
10. feb 2012

@monika2712 Ja viem ze sa bojis a mas vselijake pocity ale je to preto ze mas zlu skusenost a preto mas obavy.. ja budem mat tiez. ak sa to znova podari....
ale vtedy som sa nebala a nemala som sa preco, proste vies ze sa stava vselico ale ani ta nenapadne ze prave tebe, az den predtym na mna dolahol taky stres, a maly to podla mna proste citil ze to nie je ok, len to dal tak zvastne najavo...
Nechcela som ta rozplakat, prepac 😔
Neboj sa naozaj, obavy su normalne a neznamenaju ze je nieco zle, a nevadi ze nemas nevolnosti, ved kopa bab ich nema vobec, nerob si starosti uz tolko 😉 BUdem na teba mysliet 😉

bambi2
10. feb 2012

@monika2712 ja som tiez pri prvom tehu nemala ziadne priznaky okrem toho, ze som bola strasne unavena, dokazala by som zaspat aj postojacky, pri obsluhe zakaznikov, vtedy mi to bolo straaaaaaaasne jedno... a tiez som mala iba prsia naliate. zle mi vobec nebyvalo. iba raz ale to mi prislo zle z mandloveho oleja, strasne mi zrazu zacal smrdet. a iba chute napr. na salaty, teple jedlo mi vobec nechutilo. a to som ani nevedela, ze som v tom, lebo 2 testy mi ukazali negativ... az treti vysiel pozitiv...

a pri druhom sa mi snivalo ze som bola na gynde a dr. na sone nic nevidel. povedal, ze som neni tehu. a nejako som to citila, ze cosi neni v poriadku. takze som vedela, ze sa mam pripravit aj na to najhorsie... v tu noc som tiez nespala, iba som sa prehadzovala z boku na bok celu noc, v bruchu mi ako keby nieco bublinkovalo, taky divny pocit a male bolesti.. a citila som, ze sa to blizi. podla mna, ak poznas svoje telo dobre tak sa to da vycitit ale nie kazda zena to vie. neviem ale to je moj nazor...

@kukucg tiez verim, ze deti to vedia vycitit... tiez ale nie vsetky. jednej mojej znamej to tiez povedal syn, ze babo tu nechce byt s nami a potratitla.. neviem fakt ako je to mozne.. ale nieco na tom bude... ☹

bambi2
10. feb 2012

@monika2712 nerozmyslaj nad tym vobec, mysli na nieco ine... zaneprazdni sa niecim inym ak mozes... nemysli prave na to zle!!! ale na tie krajsie chvile!!!!

monika2712
10. feb 2012

@kukucg to nic, viem ze si ma nechcela rozplakat, len ja som teraz taka precitlivela koza 😀

bambi2
10. feb 2012

@monika2712 to je normalne Moni, len si poplac ked treba, ulavi sa ti.. a neboj, nepanikar, vsetko bude dobre tak ako ma byt!!!!!!

monika2712
10. feb 2012

@bambi2 vies cim je ta kontrola blizsie tym viac sa obavam.. hlavne preto ze to uz bude definitivne.. proste tam uz nebude ziadne dalsie cakanie na zazrak.. a po tej skusenosti.. tazko sa vobec veri ze to vyslo a ze naozaj nam bude dopriate byt rodicmi.

monika2712
10. feb 2012

@bambi2 no uz od vcera bulim, najskor kvoli zime, potom kvoli neviem comu ani.. a teraz zas z tych obav mi je do placu.. ach jo.. no nic, idem na nakupy, dnes dufam uspesnejsie ako vcera.. neviem na seba nic zohnat.. otras.. jaj ano, z toho boli tie vcerajsie depky.. neschopnost zohnat jedine pekne tricko ci bluzku na seba.. kedze vdaka tym mojim balonom uz ziadnu nezapnem 😠

bambi2
10. feb 2012

@monika2712 neboj, vsetko dobre dopadne!!! neda sa hlavu niecim inym zaneprazdnit??? nadej tu vzdy je a aj bude. ak bude treba cakat, tak pockas!!!!! urcite vam bolo dopriate inak by sa to nestalo!!!!!! uvidis, tes sa, ze bude v pondelok vsetko tak ako ty chces!!!!!!!! a z oblecenia si nic nerob, vydrzis to koli dietatu!!!! 😉 ono teraz v zime sa aj blbo nakupuje, ja nakupujem radsej letne veci...

monika2712
10. feb 2012

@bambi2 no hej, teraz toho vela v obchodoch nemaju.. skor zimne veci vypredavaju a ja uz potrebujem take jarne..
no hlavu sa velmi neda nicim inym zamestnat okrem tych nakupov, kedze som stale uplne KO, a kym pridem domov budem rada ak nezaspim za volantom..a cely vikend mam v plane ibe spat a kukat telku, kedze nie som schopna ziadnej aktivity... vdaka tej unave.

bambi2
10. feb 2012

@monika2712 nejake knizky ked si kupis na citanie, casopisy... neda sa?? to vydrzis neboj vsetko bude ok!!!!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre