Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lucianak
19. feb 2012

@poisonblu 😀 žeby to bol potom skokan roka?? Tfuj, tfuj, aby to vyšlo...
A chcela som sa ťa spýtať, ako si spokojná s tým mikroskopíkom.... Chcem si ho asi aj ja zaobstarať. A overiť si, či mi prebieha ovulka.

lucianak
19. feb 2012

@lucinocka Mne nabalila svokra a ešte aj pomixovala, takže mám ľanový prášok. Už som si dala 2 lyžičky malé, tak uvidíme, ale jednoznačne pokračujem ďalej v semienkovaní. A tiež očakávam, že jedno semienko sa usadí a vyklíči o 9 mesiacov 🙂

lucinocka
19. feb 2012

@lucianak u nas zatial klici :D papagajove dieta :D

lucianak
19. feb 2012

@lucka23 Sme na tom asi rovnako, od kyretu nejak nebadám ten hlien, naposledy asi v októbri mi tak šmyklo pri utieraní na wcku, odvtedy nnič. A dokonca PM som mala 29.1. a slizík nikde. Takže sme na tom fakt (až na jeden deň) rovnako. Ja som síce pila grepdžús, ale len v piatok. Celý liter som vyslopala. Asi ho budem piť pak ďalej, ale tajne dúfam, že už nebudem musieť. 😉 BT mi síce min. mesiac pekne stúpala od 36,5 po 37, ale bez hlienu. Aj mne baby písali, že hlien je len druhotný signál, že ovu prebieha. Že dôlezité je, aby stúpala teplota.
My sme sa už asi tento mesiac dosnažili, mm vyšiel herpes ☹

lucianak
19. feb 2012

@kacena85 Okejo, dík za tip. Ani som nečakala, že už dnes ich budem mať a hneď aj namleté. Díky Bože za takú svokru 😉 Skúsim to s tým grafom, ale zatiaľ včera aj dnes 36,9. Uvidím, ale rozmýšľam aj nad ovu mikroskopom. Stojí to cca 10eur, ale môžeš to používať nonstop. Nevyčerpateľný na x použití🙂
Dnes som si dala 2 čaj. lyž. semienok, tak snáď to bude stačiť na dnes.

katy555
19. feb 2012

ahojte babenky...dnes som zacala krvacat tak som bezala hned k doktorovi a ten mi povedal,ze nevidi bit srdiecko 😒 dal mi lieky na udrzanie tehotenstva a zajtra rano mam kontrolu...ak nebude bit srdiecko tak ma vycistia...neviem ako a co sa to robi..mozete mi poradit ci si mam so sebou zobrat nieco do nemocnice a kedy ma asi pustia? chcem sa pripravit na to najhorsie aj ked v kutiku duse dufam,ze bude vsetko v poriadku...

lucianak
19. feb 2012

@lucinocka Ako to, papagájové? Aj ja cem také 🙂 Hoc aké, len nech je zdravé... a budem spokojná

lucianak
19. feb 2012

@katy555 To ma mrzí, ale ver až dovtedy, pokiaľ nebudeš na utz. Inak pustiť by ťa mali už v ten deň poobede. Mňa robili okolo pol 10 a doma som bola okolo 15tej. Netreba ti nič dôležité, papuče, ponožky, niečo na rozptýlenie po zákroku možno. Ale dúfam, že to dopadne dobre.

lucinocka
19. feb 2012

@lucianak som sa smiala ze papagajove lebo som jedla semiacka a pila grepovy dzus, po ovulke ananasovy dzus..tak uz som si pripadala jak vtacik :D

lucianak
19. feb 2012

@lucinocka Jaaaaaaaaaj 😀 Tak to potom bude viac asi takých detí.....

katy555
19. feb 2012

@lucianak dakujem...dufam,ze bude vsetko v poriadku,ale chcem sa pripravit na to najhorsie aj ked to nie je vobec lahke ☹

lucianak
19. feb 2012

@katy555 Ja som sa na prvý utz veľmi tešila, no odišla som s plačom. Ale druhý už musí byť oki. Pritom mi nič nebolo, ani zle, ani žiadne bolesti....
Ale verme, že všetko dobre dopadne.

poisonblu
19. feb 2012

@lucianak no ja som teraz testovala s nim iba 2krat, a v jeden den ukazalo paprade a druhy den uz nie..tak sa spolieham iba na ovu hlien..dnes ma tak nejak zvlastne boli podbrusko, asi ta ovulka alebo co...

lucka23
19. feb 2012

@lucianak no tak to sme na tom fakt uplne rovnako. dufam ze sa na konci mesiaca budeme aj rovnako tesit. 😵 ja teplotu nemeriam, nikdy som to nerobila tak nemam dokaz ci ovu je alebo nie. Ale kedze som nikdy s cyklom problem nemavala tak len dufam ze je vsetko oki al len ten hlien hapruje. 🙂

evakva
19. feb 2012

@katy555 Je mi to velmi luto, ale mozno bude zajtra srdiecko. Kyret nie je jedina moznost. Ak si zacala sama spinit (krvacat) a nebola by nadej, urcite by som pockala na samovolny potrat. Je to prirodzene. Ja som potratila v oktobri 2011, zacala som krvacat, takmer vsetko zo mna doma vyslo a v nemocnici ma len skontrolovali a odsali (ako vysavacom) zvysky. Inak v teme tehotna po potrate (tusim, tak sa vola), je vela popisane o tom, ako je kyret nebezpecny. V zahranici bezne ponukaju aj tento vyckavaci variant. Je to na tebe, budem drzat palce.

monika2712
19. feb 2012

@katy555 mrzi ma ze to takto dopadlo.. do nemocky si zober este nocnu koselu a vlozky, lebo nie vsade davaju a po kyrete budes este krvacat. ak by si ta tam nahodou chceli nechat dlhsie tak aj hygienicke potreby, uterak, zupan.

monika2712
19. feb 2012

@katy555 nejdem ta tu presviedcat o tom ze kyret je zly, ale ako pise evakva.. ak by sa tomu dalo vyhnut, tak by si to mohla skusit a ak mas na to silu, skusit spontanny potrat doma.. Najdi si temu Tehotne po potrate bojim sa, kde usacek79 a svitekova opisuju to ako to nechali na prirodu.. ja by som uz druhy krat na kyret urcite nesla, teraz ked uz mam tie informacie od tychto bab, ktore to zvladli super, ale nie kazdy na to ma gule.

svintekova
19. feb 2012

@monika2712 dakujem, baby ak máte možnost to nechat na prírodu-určite to využite.

lucianak
20. feb 2012

@poisonblu A odporúčala by si ho? Ja rozmýšľam, že si ho objednám, lebo neviem, či vôbec ovu mám a isto ma to výjde lacnejšie ako pásiky, ktoré treba opišať. Tak si to aspoň sklbim, teda tú bt a mikroskop. Aspoň budem vedieť, na čom som.

lucianak
20. feb 2012

@lucka23 No jo, až som ostala zaskočená, ak som čítala správu od teba. Ale baby fakt písali, že hlien nie je až tak dôležitý. Teda je, lebo vyživuje spermie a tak majú väčššiu šancu dôjsť do cieľa. Ale dúfajme, že sa nájdu aj bojovníčky a nebudú mať problém prebojovať sa tam, kde treba 🙂

poisonblu
20. feb 2012

@lucianak ale to ti presne neukaze ovu, iba plodne dni podla slin...neviem, ved nebol drahy, tak kup

baby, ja som vcera mala ovu, cele podbrusko ma bolelo...tak sme este s manzelom skusili, ze co to da :D a mne sa v noci snivalo, ze som cisarskym rezom porodila chlapca..a prisla sestricka, ze zapiseme meno :D a ja som nevedela, a nemohla som sa dovolat manzelovi, ze ake meno dame malemu...tak nakoniec ze robert alebo tomas :D dufam, ze to vcera vyslo, lebo pri prvom tehu sa mi tiez snivalo o babatku, a ani som ho nerodila, iba mi ho doniesli (podla mna to bola predzvest potratu), takze ja mam take predtuchove sny....🙂

sabaka
20. feb 2012

@natalia presne ten isty? to mi je luto...

sabaka
20. feb 2012

dalsia kolegyna vcera v praci oznamila, ze je tehotna - to je uz v poradi piata. tak fasa... Celkom sa mi podarilo predstierat, ako velmi sa s nou tesim 🙂 sa neznasam za ten pocit, ze zavidim, aj ked im to vsetkym velmi zelam

sabaka
20. feb 2012

@kacena85 ahoj na co su dobre tie lanove semiacka? a ako dlho trvala mrcha? dufam ze o mesiac dojde dalsia presne ako hodinky 😉

kacena85
20. feb 2012

@lucianak aoj tak ako uz mas aj graf a budes ho davat sem ci k babam do grafy bt.ja som dnes spozorovala hlien az mi je to divne asi ozaj tie semiacka pomahaju tak pekne ich papat, no veru mas to stastie mat hentakuu svokru juuuj
a vidim ze ti uz aj poisonblu pisala, ze ten mikroskop je len na plodne dni nie na ovu tak ho budes kupovat?ja skusim tie ovu testy, uvidim podla teploty, mozno tak zajtra a pozajtra 1-2 nechcem ich teraz minat ked aj tak nemozme snazilkiovat
jaj bola som cez vikend robit operku hehe rocnej neterke, ti poviem dnes som spala do pol 11 😀 😀 mrtva som bola kazdy den o 7 ked zaspala

kacena85
20. feb 2012

@katy555 ahoj ako si dopadla, som si vcera citala prispevok, myslela som na teba a dufam, ze je to ok a ked nie ☹ tak treba zvazit to cistenie, ja keby viem to co teraz tak isto nejdem....mne to tak dr dokafrali, ze to uz rok riesim 😒

kacena85
20. feb 2012

@poisonblu iiiiiiiiiiiiiiha ty mas teda sny 😀 😀 😀 ja ani neviem kedy sa mi naposledy nieco snivalo ale drzim palce aby vam to vyslo

kacena85
20. feb 2012

@sabaka 😀 dakujem aj ja v to dufam, pokracujem v tom, co som doteraz brala tak dufam, ze pride mrcha jedna
trvala normal 6 dni, posledne dva dni len take spinenie. to som tiez trpla ze ktovie aky to bude mat priebeh a vyzera to ok
lanove semiacka su super na vsetko, na nete je kopu clankov, ale ja to popam kvoli tomu, ze to ovplyvnuje funkciu vajecnikov a aj ovulaciu 😉 takze pre nas ako stvorene a tiez su dobre na travenie a vyprazdnovanie
dokonca ich papa sem tam vecer so mnou aj priatel a ten si ich pochvaluje lebo on mal stale problem 😉 vies s cim 😀

kacena85
20. feb 2012

@lucianak ozaaaj napis mi aku mas prezyvku na womenzone si ta tam najdem a dam k priatelom 😉 ja som tak ako tu 🙂

sabaka
20. feb 2012

@kacena85 aha ok tak potom dobre, kupim si ich aj ja

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre