Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

sabaka
21. feb 2012

@natalia áále tak trosku, v kutiku srdca sa tesit mozes. Potvrdi sa, uvidis! 🙂

lucianak
21. feb 2012

@lucka23 Fiiiha, až na 9x? Tak to je paráda, lebo nie je to lacný špás. Takže stačí, ak by som si ho dala zakaždým, ak bude sexik a hlavne stúpne bt. A potom už len hurá do cieľa 🙂 Ale semienka a grep budúci mesiac nakúpim do zásoby 🙂 Urobím naozaj čokoľvek, kvôli dieťatku.

lucka23
21. feb 2012

@lucianak tak tak. ale zatial verme ze nic z toho potrebovat nebudeme. 😅 😀 😵 inak tie semienka mam doma ani som o nich nevedela. teraz som ich nahodou nasla. 😅 som ich kupovala na ozdobu slanej torty. 😅 to si ich mam pomlet na prasok? a len tak same jest?

lucianak
21. feb 2012

@lucka23 Ano, môžeš si to pomlieť, aspoň bude lepší účinok. Ja mám tiež také podrvené. Môžeš tak samotné papať alebo do jogurtu, do mlieka. Moja svokra napríklad si natrie chlieb s maslom a posype toto a je to tiež mňamka 🙂 Už aj ja som tak papala...
Tak, tak, verme a možno osud už aj zasiahol 😉

sabaka
21. feb 2012

@lucianak tento rok sa nam "zhmotni" to co si tak tuzobne zelame! Len aby sme to stihli do decembra, lebo podla Mayskeho kalendara ma nastat koniec sveta 😀 😀 😀

natalia
21. feb 2012

@lucianak neboj určite sa dočkaš....v mojom okoli su teraz same babatka,sestra porodila teraz bude rodit svagrina...potom sesternica...a 19.4 mal byt moj porodny den keby to nedopadlo kyretom... ☹ možno prave teraz sa podari..necham to na prirodu..a budem sa tešit...len sa bojim lebo podnikam a natahujem sa v robote... 😒

natalia
21. feb 2012

@sabaka ved uvidim či pride ms..ale citim to tak že sa niečo deje..asi to bude tehu 😉

sabaka
21. feb 2012

@monika2712 10 tyzden uz si? tak za chvilu su kriticke 3 mesiace za tebou 😀 Vyborne, sikulka!
@kacena85 @lucianak ja som si prave v ramci mierneho masochizmu zacala trochu citat septembrovky 2012 ... aj ja by som medzi nimi bola byvala...uz by som bola v 12tt! Som ja normalna?! Naco si to citam.
Bavia sa tam o chutiach na karfiol a podobnych veciach, to musi byt krasny pocit nuz nebolo mi dopriate! hadam sa my vsetky stretneme spolu v nejakych decembrovkach 2012 alebo v januarovkach 2013 - alebo najnejskor vo februarovkach 2013 😵

evakva
21. feb 2012

@natalia Gratulujem a drzim palce

kacena85
21. feb 2012

@sabaka aha no tak to hej, potom si nakup poriadne do zasoby aby si mohla pit kazdy den pekne a bude vsetko ok 😉

monika2712
21. feb 2012

@sabaka nooo celkom to leti 😉 este aby bolo na poradni v 12tt vsetko v poriadku. sak ja ani neviem ze som tehu 😉

evakva
21. feb 2012

@bambi2 Asi si ma blbo pochopila, ja som uz 3 mesiace po potrate, ale nevadi. Teraz by som to uz urcite inak riesila.

kacena85
21. feb 2012

@sabaka uplne ta chapem, ja som bola na tom tiez tak nejak, dokonca som kazdy mesiac rozmyslala hmmm teraz by som bola v 4 mesiaci, v septembri ked som mala termin tak mi az do placu bolo, mala som 13.9 termin a ja mam 23 narodky no co ti budem hovorit ☹ ☹

sabaka
21. feb 2012

@monika2712 🙂 bude! ja si pamätam, ze som bola fakt stale hladna teraz isli uz 2 kila dolu len taky fukot

kacena85
21. feb 2012

@monika2712 aoooooj tak to je super ze ti je ok, vies kolko bab by menilo s tebou???ked moja suseda bola tehu chuuda ta normal plakavala ako jej zle byvalo tak sa tes, a inak moja segra tiez uplne tak isto ze cooo ja ani neviem ze som tehu a potom po 3 mesiaci mala ten 4 taky kriticky ze vsetko jej vadilo, aj vone aj chute aj ked sa nieco varilo ju napinalo, prenahalo

monika2712
21. feb 2012

Baby prosim vas.. nerieste uz prosim v ktorom mesiaci by ste boli, kedy by ste rodili.. treba na to cim skor zabudnut, nerieste uz minulost.. kazdeho to trapi, aj mna to napadlo ze uz som mohla mat malinke doma nejaky ten tyzden dva, ale proste treba pozerat na buducnost a nie na minulost, lebo na tej uz nic nezmenime 😉 bude sa vam lahsie zit a cim skor zabudnute tym skor pride novy zazrak 😉
vsetkym vam drzim palce.. ani ja este nemam vyhrate.. ale uz to beriem tak, ze co ma prijst pride..

monika2712
21. feb 2012

@sabaka no hlad a unava je jedine co na sebe pozorujem .. a teda uz aj rastuce brusko a prsia 😉

monika2712
21. feb 2012

@kacena85 ja viem, este moze prijst ze mi bude zle, ale tak snad nie. mala som horsi 6tt tusim, vtedy mi aj daco smrdelo a tak,ale uz som OK.

kacena85
21. feb 2012

@lucianak ked aj dojde ms neber to tragicky fakt lebo len sebe tym ublizujes, a na druhej strane bud rada, ze je vsetko ok a mam ok cyklus, nie jak ja 😉 normalne budem trpnut okolo 11.3 mam dostat ms. to bude zasa cakanica 😀
vies este vzdy to moze byt horsie, si zober tie babenky co maju fakt nejaky vazny problem, musime byt vdacne, ze nam nic take nezistili ale viem ake to je.neboj dockame sa aj my, aj ja som mala na prd naladu ked dr ze no aspon 2-3 cykly este nie.normal som mala chut tam navrieskat nanho ci mu sibe,ze uz rok cakam "na len 2-3 cykly" a je to viac ako rok len cakanie a cakanieee

sabaka
21. feb 2012

@kacena85 no to si viem predstavit... 😢 to museli byt smutne narodky! a do toho este ziadna ms a cakacky... ale zvladla si to! verim, ze o par mesiacov to uz bude aj u mna lahsie. Trochu ma tlaci cas lebo september 2012 pre mna znamena tiez narodky ale uz 38. Trochu ma ukludnuje, ze je u mna vsetko v poriadku podla testov takze mam stastie a hormonalne som este podla doktorov aj napriek vyssiemu veku ok.
Väcsinu casu sa mi uz dari mysliet pozitivne, snazim sa aby mysel nebola deprimovana, lebo nielen telo ale aj mysel musia byt ok, ak chcem znova otehotniet a to teda chcem 😎

kacena85
21. feb 2012

@monika2712 no si pamatam ako si tu ty pisala pesimista 😀 ale vidis vyslo vam to, ja som to prestala riesit na konci roka lebo by ma uplne slahlo a ked midr povedal, ze teraz zase nemozme snazit kvoli sliznici najprv som myslela, ze ho tam prepichnem niecim ale potom som sa ukludnila a tesim sa ze vobec ms dosla a ked dojde dalsia budeeeeem najstastnejsia 😀

kacena85
21. feb 2012

@sabaka jeeej aj ty si septembrova, mna to tiez tak potesilo ked mi dr povedal termin, ze jeej moja krvna skupina 😉 ale neva, bude aj druhe aj tretiu tehu a hotovo som sa tak rozhodla a proste to tak bude 😀 😀
ja mam odvcera taku super naladu, neviem ci to je uz tym slnkom aj lepsie teploty hlasia, vcera som bola uplne ok, super nalada, som si konecne zacvila a to ma uplne nastartovalo, jaj nech je uz teploooo letooooo 😉 a my vsetkyy tehuuu 😀

monika2712
21. feb 2012

@kacena85 ja viem, tiez som to tu pisala, ale potom sa clovek nejak zmieri a ide dalej.. kazdemu tu trva iny cas kym to pochopi, kym ho to preboli.. a o tom to asi cele je, az ked sa zmierime s tym co bolo tak moze prijst nieco nove 😉 ja viem teraz to znie ako klise, tiez som bola riadny pesimista, ale vela veci som pochopila za tych par poslednych mesiacov.

sabaka
21. feb 2012

@kacena85 ze aj druhe aj tretie? 😀 no, zacnime tym prvym a potom sa uvidi! 🙂 🙂
a mne veru aj to 1 uz bohate postaci 😀

kacena85
21. feb 2012

@monika2712 presne normal mi citas myslienky, ja som po potrate nemohla existovat,tyzden na to mal priatel vaznu nehodu a som myslela,ze sa zblaznim normal psychika ko.ale ti poviem, ze som mala co 3/4 roka robit, priatel najprv len lezat mohol potom trocha chodil,ale ked bolodobre uz som zase na to myslela, ale tak prisla osm na vela veci, keby nepotratim vtedy tak ked mal priatel nehodu tak vtedy neviem neviem ako by to dopadlo, a to by si priatel do konca zivota neodpustil, ze vlastne kvoli nemu by sa to stalo tak som si to ja vysvetlila a je to tak lepsie.a ked mi dosla teraz ta ms to uz akyy zazrak, inak to nevidim, len ze uz bude dobre a hotovo!!!! 😀

kacena85
21. feb 2012

@sabaka ja som to jedno uz zaratala vies, ze som uz raz tehu bola

monika2712
21. feb 2012

@kacena85 jasne ze bude, neboj.. vsetko sa da do poriadku.. ja som si tiez zazila peklo, asi vies, mamka+potrat behom tyzdna, najhorsi rok v mojom zivote.. siahla som si na same dno.. dokonca mam problem si spomenut co sa cele leto dialo, uplne vypadok pamate, kamarat mi minule nieco rozpraval, ze pamatas ako sme boli na tom obede a potom sme isli spolu na cintorin a ja ze co? trvalo mi asi pol hodinu kym si spomenula aspon na ten cintorin ale na obed si nepamatam stale.. a vobec neviem co som cele leto robila... iba to si pamatam ze som mesiac a pol plakala vkuse.. a ze som cely ten cas kym mi prisla prva mrcha po kyrete mala akoby PMS... nedalo sa so mnou vydrzat, muz musel byt riadne vyzbrojeny trpezlivostou ze to so mnou tie mesiace zvladol...

sabaka
21. feb 2012

@kacena85 aha, chapem. ja pocitam odteraz uz s tym, ze ak bude dalsie tehu, tak to uz dotiahnem(e) do stastneho konca 😅
ok dnes mam prvu kontrolu po kyrete tak verim ze bude vsetko ok! potom do prace a cestou si idem kupit lanove semiacka nech mam co v praci chrumat. 🙂

kacena85
21. feb 2012

@monika2712 viem pamatam si vsetko co sme pisali, presne to obdobie uplne ako keby clovek nezil ako keby slo vsetko mimo neho, ja som bola tiez riadne podrazdena, precitlivena, o to horsie ze som bola celyyy mesiac sama, priatel bol v nemocke tak to bolo strasne, nemala som sa komu vykecat tak vies je to ine ako ked to poviem segre alebo kamoske, priatel je predsa niekto iny.poplakala som si sama, a v aprili mi zomrel dedko tak tiez ten minuly rok uplny otras.ale co bolo bolo, nezmenime, zial, nic co sa stalo a teraz bude lepsie a ty tehula si predsa nasa prva nadej 😀

kacena85
21. feb 2012

@sabaka tie lanove si kup hned pomlete, su lepsie jemnejsie a mozes dat aj do jogurtu.jej tak daj potom vediet co dr povedal, ja idem o chvilu mesacnu neterku kuk. mam dve neterky obe narodene v januari len rocny rozdiel medzi nimi je. tak mame radost v rodine.a aj to ma tak troska vzdy pichlo pri srdiecku ked sa narodili, ale nezavidim doprajem kazdej jednej tehulke ale tak vsetky vieme ake to je po potrate

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre