Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

vejvass
2. máj 2012

@kacena85 hoj mozem sa opytat kolky mas dnes den cyklu?Ja mam 39DC ale test negativny priznaky na tehu tiez len ta mrcha nikde ale podla poslednej mrchy by som bola uz v 5+3tt tak to by uz musel test ukazat dve ciarky asi davno 😒
No nic musim cakat snat sa dockam 😉

kacena85
2. máj 2012

@vejvass ahoj ja som 25 dc,a nevies kedy si mala ovu?lebo ked si ju mala posunutu napr na nejaky 23 dc tak test nemusi este ukazat,nema kazda ovu presne na 14 dc,ja som mala teraz na 17 dc a test chcem robit az na 13-14 dpo.min cyklus som robila na 28 dc vysiel duch a mrcha dosla na 34 dc,tak teraz chcem pockat aspon este dva dni

sabaka
2. máj 2012

@kacena85 pozdrazdena? nooo, zeby priznak? 🙂

lucianak
2. máj 2012

@kacena85 Niektoré baby nemali príznaky žiadne a vyšli dve bakuľky na teste 🙂 Veď uvidíš... A s tou dovolenkou, my sme si tiež nie vždy mohli zobrať. Najviac sa mi páčilo, keď som mala už vyplatenú dovolenku, tak mi povedali, že tento termín nemôžem nikam, lebo nebude mať kto robiť a kolegyňa sa vydávala. Hlavné, že vyplatené som to mala 2 mesiace dopredu a každý o tom vedel... vrrrr, ale našťastie nebol problém preložiť ju o 2 týždne neskôr.
Aj niekam idete, či len tak poleňošíte doma?

lucianak
2. máj 2012

@lucinocka Ahojky, teba tu vidieť len občas... Ako ide pichanie? Robia sa kopečky pod kožou? Mne občas výjde pekný pichanec bez hrbolčeka a modriny, ale niekedy mám pocit, že mám skalku pod kožou a to si už pichám šikmo ako si radila 🙂

vejvass
2. máj 2012

@kacena85 ved to ze vobec netusim kedy som mala ovu dako som tomu nevenovala pozornost ked to bola prva mrcha po kyrete ale viem kedy bol sexik naostro no lebo tie dalsie uz sme si davali pozor pretoze som dostala anginu tak but by to mohlo byt len ten jeden krat alebo mi to meska aj kvoli tomu ze som bola chora no uvidime.A ten naostro bol 12DC takze teraz ked tak nad tym uvazujem ovu som urcite tak skoro nemohla mat teda aspon ja nie. 😕 No vravim uz len cakat len aby to nebolo nic vaznejsie lebo to by som nerada ☹

kacena85
2. máj 2012

@sabaka neviem neviem skor pms
@lucianak ale nahnevali ma s tym,dojdem tam a uz vidim nervna jak pes budem,co uz
Nejdeme nikam,potrebujeme povegetit,porobit okolo domu a nenahanat sa,ked tak pojdeme na vylet aspon na jeden den

@vejvass no tak uvidis ale mohla sa ti ovu posunut a preto ms pride neskor,aj kvoli chorobe,este vyckaj max tyzden a ked nedojde behni k dr,este sa ti to upravuje po potrate

lucianak
2. máj 2012

@kacena85 veď aj to niekedy dobre padne... my tiež makáme (teda ja nie) na dvore, prerábame a vynovujeme, aby to tu nejako vyzeralo.

vejvass
2. máj 2012

@kacena85 asi ano urcite to bude asi tym vravim ak nepride mrcha tak pojdem toho 15 na kontrolu ze kde to vazne 😉

lucinocka
2. máj 2012

@lucianak dnes oslavujem 100. injekciu fragminu 😀 asi to zapijem pol poharom radlera! 😀 ide v poho, nic sa mi nerobi ziadne hrbolceky, brusko pekne rastie, koza je natiahnuta, akoby som kazdy den makala v posilke / ked to po porode ovisne to bude placu:D / tak sa snazim najst este nejake makke miestecka...zatial v poho🙂

svintekova
2. máj 2012

@vejvass ahoj dnes 40dc, test negativny a mrcha nikde 😠 . A kam idete na dovolenku?

svintekova
2. máj 2012

@sabaka ahoj moja, no nedosla ☹. Dnes 40dc a test negativny. A ty ako moja ?

vejvass
2. máj 2012

@svintekova no pekne uz rozmyslam ako je to s tou uvulkou ze ak mam ovulku tak na 14 den po nej musi prist mrcha?Tak by to malo byt nie?Ale ako to je ak by som bola chora moze sa teda mrcha predlzit ze by nedosla po 14 dni od ovulacie?
Alebo moze byt ze v ten mesiac ani ovulka nebola tak ked teda moze ta mrcha dorazit.Uz som z toho blba.No lebo ked mam ja dnes 39 dc a ty mas 40DC tak kedy sme maali teda tu ovulku? ☹

lucianak
2. máj 2012

@lucinocka Ja ani nepočítam, ktorú injekciu som si už pichla... ja radšej odpočítavam 😀 Ja mám také pevné prsia teraz 🙂 Bruško zasa až také nemám, ale teším sa, až bude poriadne...
A inak myslíš, že ak sú dobré výsledky z hematky, tak aj bábo je ok?

sabaka
2. máj 2012

@svintekova do kelu! co to? nemas moznost skocit k dr.? pre istotu, ak by tam bolo nieco ine problem.... 😕
ja v pohode, cakam, ci vlastne necakam mrchu v sobotu, len mam take tusenie ze dojde. ale neva.

svintekova
2. máj 2012

@vejvass neviem moja. Mozno by sme si malu zadovazit ovu testy. Ja pevne dufam, ze je vsetko ok a ze telo potrebuje cas.

lucinocka
2. máj 2012

@lucianak neviem, podla mna uz pichame kvoli sebe , ne kvoli babu, ono uz ma svoj krvny obeh...Ja pocitam, vediem si presnu evidenciu injekcii, lebo ich musim objednavat, nie vzdy ich maju, tak musim mat doma stale rezervu, aby som vydrzala, kym ich budu moct objednat, tak to musim sledovat🙂

svintekova
2. máj 2012

@sabaka k doktorovi zatial nie- tu je aj tak jeden doktor na vsetko. O mesiac idem na SK tak pijdem na vysetrenie. Ja dufam v to, ze moju mrchu oddialil penicilin co som len vcera dobrala. no uvidim. Drzim palce aby mrcha nedosla.

vejvass
2. máj 2012

@svintekova asi by sme mali tie ovu testy zacat pouzivat.
😀 😀 😀 Penicilin tak to potom bude asi tym lebo aj ja som ho uzivala ale som ho douzivala cca 15 az 16.4 mala som anginu tak asi to bude tym ked sme natom rovnako ze nam meska mrcha 🙂
But penicilin alebo tehu 😉

vejvass
2. máj 2012

@svintekova aha a na dovolenku idem 6.6 na 14 dni do Turecka tak bude asi dobry hic ale v Turecku sme este neboli som zvedava ako to zvladne nas maly to teplo 😎 😎 😎

svintekova
2. máj 2012

@vejvass u mna to bude penicilin. Dnes som robila test a negativny. Tak si pekne uzite dovolenku 😉

lucianak
2. máj 2012

@lucinocka Ahaaaaaaa, že tam máte pri moru iný systém 🙂 Iný kraj, iný systém... hlavne, že ti ich vedia zadovážiť, to je hlavné. Ja niekedy nemusím chodiť ani do lekárne a platiť za recept, hoc je to len 17centov, ale mi 3 krabičky - 30ks injekcií dá hneď dokina. Od nej stále chodím nabalená, preto si vždy vezmem veľkú kabelu 😀
Teraz som to rátala a ja dnes pichám 143 injekciu. Nasadila mi ich oveľa skôr ako som otehu. Začala som 8.12. a z toho som 4x nepichla... takže dnes to bude moja 143 dávka... bleeee... Ale chvalabohu na druhej strane 🙂 Inak by som nebola teraz tam, kde som... 13tt... jupííí 😀

vejvass
2. máj 2012

@svintekova ja som si robila test v pondelok a bol negativny lebo som chcela skocit na gyndu aj som tam bola ale lekarka mala dovolenku aj som to mohla tusit ked v utorok bol sviatok ze si predlzi vikend.Teraz sa ku nej dostanem az 15 tak uvidim testovat sa uz nebudem kaslem nato ak by som bola tehu tak myslim ze by mi to uz davno ukazal 😒 este som sa teda nestretla zeby niekomu test neukazal tehotenstvo v 5 tyzdni pretoze ja viem presne kedy bolo tutu mutu iba ak by spermie prezili este cca 2 dni vo mne ale tak to by som bola stale v tom piatom tyzdni takze urcite tehu nebudem
😢 dakujem velmi sa na dovolenku uz tesime aspon trosku vypnem konecne a uzijem si volno,slniecko a more 😎 😎 😎

stastna
2. máj 2012

Ahoj dievčata! Je prosím po kyretáži nutný kľudový režim? Včera večer som ho postúpila po MA a citim sa fajn, ťahá ma to na prechádzku, mam ale strach aby som sa nejak nerozkrvácala v tom teple. ďakujem za odpoveď

monika2712
2. máj 2012

@stastna odporuca sa kludovy rezim aspon jeden dva dni.. ziadna tazka fyzicka namaha, nic tazke nedvihat, nesportovat.. lahka a kratka prechadzka ti snad neublizi, ale skor ku veceru ked uz nebude taky hic radsej.

chrustik1
2. máj 2012

ahojte
@lucianak no veru, všetko je isto ok, na UTZ by isto videli aspoň náznak, že niečo ok nieje ak ak si mala 3D tak nieje o čom 🙂 Inak, ja som NT hodnotu mala 0,77 🙂

@svintekova
@vejvass baby, ja som síce prvú ms po kyrete mala po 25 dňoch, no tie dve ďalšie si dali zato riadne načas. Prišli okolo 40dc, nemala som vtedy ovulku, vytvorila sa cysta na vaječníku, tie vraj sú neškodné, väčšinou prasknú samé a vtedy sa pustí ms. Ak by nepraskli dr. pichne vyvolávačku, ktorá ich praskne. Mne praskli samé našťastie, ale bola som pripravená, že pôjdem k dr. Nerobte si z toho nič, telo sa musí spamätať z potratu, minimálne hormóny. A ATB môžu teda ms ovplyvniť riadne, segre každé jedny posunú ms, už neraz hovorila, že jej ms prišla po 52 dňoch!! Ja ATB moc neužívam, jednak som teraz tehu ale aj celkovo ja som mala predtým celkom fajn imunitu, ale sú ženy, ktorým to riadne ms ovplyvní.

@monika2712 ja z teba nevládzem, tebe to nejako letí a riadne!! Že polka tehu, no super, ako sa cítiš? Ako zvládaš tie vysoké teploty?

monika2712
2. máj 2012

@chrustik1 moja co chces, sak o mesiac si na tom rovnako 😀 teploty zvladam uplne v pohodke, ja som teplomilna, cele 4 dni som sa opekala na zahrade, tak decentne aby krpcovi nebolo moc teplo, ale stihla som chytit nejaky bronz.. horsie je to s nohami, tie mi statne opuchaju aj napriek detralexu ktory beriem a mam trable s kostrcou a krizami, ale to s teplom nesuvisi, zajtra ma caka ortopedicka a potom asi nasledne cvicenia nejake pod dozorom fyzioterapeutov.

chrustik1
2. máj 2012

@monika2712 jj ešte mesiac a som na tom rovnako 😀 Ako ja som tiež teplomilný človek ale viem aké to je s veľkým bruchom v horúčavách, ja som Peťka rodila v auguste zrovna bol taký rok, že celé leto horúčavy tak teda to bolo už dosť. Tie nohy nezávidím, našťastie to som mala len trošinku pred pôrodom ale kostrč a kríže ajaj auuu. Hádam ti dáko pomôžu dr. s tým. Ja som teda ako písala
@lucianak totálne snehulienka bledá ako stena 😀 Opalovať sa moc neviem, nech sa skúšam akokoľvek prvá farba od slnka býva u mňa červená 😀 Takže slniť toto leto sa moc nechystám, ale nejako mi to nevadí kvôli drobčekovi to človek vydrží a potom si to vynahradíme bud. rok 🙂

monika2712
2. máj 2012

@chrustik1 no myslim ze jul august budem trpiet riadne uz s tym najvacsim bruchom.. ale tak prezijem. tie nohy by ma tiez az tak nestvali, keby som mohla chodit obuta a oblecena ako chcem, lenze do roboty na slusaka, slapky ked tak skor sandale, co ma samozrejme tlaci. teraz mam nejake baleriny, ale tiez to neni uplne ono.. no tak som zvedava.. asi budem chodit bosa 😀 😀 no tie cvicenia nejake mi snad pomozu, lebo fakt mam problem niekedy aj z gaucu ci postele vstat, aj pri obracani na posteli ma to boli.. tak som zvedava ze co mi s tym budu vediet spravit.

chrustik1
2. máj 2012

@monika2712 tie šlapky či sandále nič moc, bosá by bolo fakt ideál ale zas buďme radi, že je leto a môžeme aspoň tie šlapky či sandále. Si predstav čižmy brr. Som pozerala ty máš pekné bruško, neviem ako si na tom s kilami, ja stále pod váhou spred tehu aspoň kilo ale brucho ako keby som troje kvasníc zjedla 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre