Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

mata_ba
7. máj 2012

@bambi2 krasne..paula coehla ja mozem 🙂 mam doma viacero kniziek od neho 🙂

bambi2
7. máj 2012

@mata_ba nemas moznost ist este na gyndu na sono??
ja viem ale musis sa inak naladit inak to bude este horsie... chod sa prejst do lesa, chod sa vyplakat, plac kolko chces ono ti to ulahci a mozno to budes mat rychlejsie za sebou...

mata_ba
7. máj 2012

@bambi2 lekar mi kazal prist o dva tyzdne na sono..teda buduci tyzden...tak ak dovtedy nic,pojdem...

lucianak
7. máj 2012

@tinasc Tak spermie svoju úlohu splnili u teba, takže podľa mňa ti ich mohli vysadiť skôr. Ale oni vedia lepšie. A nech sa našim drobcom darí v bruškách 🙂

lucianak
7. máj 2012

@kacena85 Ja mám vizitku v dokladoch, takže ak si nie som istá kuk na ordinačné hodiny a zariadim sa. A tie soboty m á pekne vymyslené 🙂

kacena85
7. máj 2012

@lucianak som tam rano cinkla ze dr tam bude po tej 12 tak tam behnem,joj dufam,ze nebude mudrovat preco som dosla tak skoro ;( joj stres ma chytaaa

lucianak
7. máj 2012

@kacena85 Ooooooooooooo, čo to tam nevidím v tej zátvorke 🙂 13.1., no paráda...
Nebude, čo by sa oháňal.. A keby aj, tak povedz, že chceš mať hneď od začiatku všetko pod kontrolou, lebo raz ti stačilo. Ja som sa tiež ohradzovala s tým. A dali mi aj skorší termín, lebo tam čo chodím, tak sa len objednáva. Aj ku gyn, aj hematku.

bambi2
7. máj 2012

@mata_ba dovtedy to urcite bude vonku!!!! ono to zvykne prist skoro.. a on ti potvrdil, ze plod je mrtvy?? lebo sa mohol aj mylit.. a aj zazraky sa deju!!!! prave vtedy ked ich clovek najmenej ocakava.. 😉

bambi2
7. máj 2012

ja uz som doma od gyndosa... v pondelok bud. tyzden idem pre vysledky a povedal, ze mi da aj papier k hematologovi.. on ma nejakeho znameho v Zürichu ale tam sa mi moc nechce. ja tu mam jedneho pri mne kusok, radsej k tomu by som sla. ale sak nejako to vyriesim, ak tam neda jeho meno alebo co tak behnem aj tak tomuto tu 😀 😲

nelynka
7. máj 2012

@mata_ba moja, mne sa to nepustilo ani po 3tt, musela som na kyret inak by som este teraz mala mrtvy plod v sebe..
a dobre ze som sla lebo som chytila zapal..zase som na ATB...a teraz uz nie len preventivne..

mne kazdy tyzden namiesto 1-2mm/den narastlo 1-2mm za tyzden.. a rastlo by bohvie dokedy...
tiez som mala tlaky na mrchu a ta nikde.. 😔

usacek79
7. máj 2012

@mata_ba drzim ti palce, a mimochodom - aj zazraky sa deju 😉 nepamatam, v akom stadiu ti poveadli, ze koniec, ale plody byvaju bezne aj 2-3 (dokonca aj 4) tyzdne oneskorene, len nasi lekari sa furt drzia tabuliek, ako hluchy dveri a vobec nadbaju, ze babo proste mozno len rozmysla, ci sa mu chce.. a niekedy sa rozhodne, ze sa mu nechce a inokedy sa stane zazrak 😵 ale teda nechcem ti davat zbtocne nadeje, ale vzdy je dobre verit 🙂 zelam vela sily aj vzhladom k udalostiam 😒

usacek79
7. máj 2012

@bambi2 juj moja, ja fakt netusim, co mi zistovali na hematke, lebo je toho milion... ale teda co si pamatam, tak celiakiu, stitnu zlazu, vsetky mozne toxoplazmozy a podobne veci, uz predtym tie trombofilne mutacie a karyotypy aj muzovi a tak.. ani si fakt uz nepamatam.. len viem, ze vsetko mam dobre, len tu mutaciu nasli.
hormonaly profil mi tusim ani nerobili, musim sa opytat..
bola som v piatok na gynde, na preventivke, tak vsetko je uuuuplne krasne, ciste, ph absolutne idealne, ziadne infekcie, krasne dozrete vajicko akurat cakalo na uvolnenie, proste idylka v rodidla 😵 a aj kozy mi kukli utz, aj tu cytologiu robili a ja som to vobec ani necitila, kedy mi tu vzorku vzal 😅 som sa ho potom pytala, ci mi nechcel robit aj cyto a on sa zasmial, ze ved urobil 😀
ale teda som rada, ze je vsetko take skvele, uz nech je ten jun 😵
drzim palce s vysledkami, informuj!

bambi2
7. máj 2012

@usacek79 ja neviem ale ja si myslim, ze mi nic nenajdu... a hadam pomoze teraz aj ta reflexna masaz... na tu sa tesim... zajtra idem k endokrinologicke... tak som zvedava.. a ja uz mam chut teraz zacat.. asi to nechame na nahodu, ked sa zadari skor tak bude skor. ked nie tak bude neskor... 😕

lucianak
7. máj 2012

@kacena85 Myslím na teba, už si isto u dr., v čakármi minimálne, ak už teda nemáš po kontrole a vyšla si z ambulky s tou najskvelejšou správou roka... Silno držím palčekyyyyyyyyyyyyyyy. Hneď píš, ako to dopadlo. Horím nedočkavosťou. A možno už aj foto bude, jupíííí 🙂

tinasc
7. máj 2012

@lucianak no ja si myslím, že dlhšie užívanie vôbec nebolo na škodu, však keby náhodou boli protilátky aj proti trofoblastu, tak to mohlo len pomôcť, hoci nespomínali nič také 🙂 jasné a nech sa našim drobcom darí, ja by som už chcela, aby bol október, ani zima by mi nevadila 😉

lucianak
7. máj 2012

@tinasc 🙂 Ja mám niekedy pocit, že mi nevadí nič... A tiež som spomínala mm, že už chcem, aby bol november. A on, že to nie len tak... veď ja viem, ale už nech to skoro prejde, lebo si chcem zo špitálu doniesť to drobčiatko naše 🙂

mata_ba
7. máj 2012

@bambi2 @usacek79 no ja som bola u neho v 9tt...gest.vacok mal 22 mm,teda takmer kazdy den narastol o 1mm..vnutri bol 3mm amnialny vacok..to som citala,ze to je vlastne okolo babatka...takze v podstate 3mm plodik...dosla som o tyzden (10tt) a plodik mal len 4mm..cize za tyzden narastol len 1mm...na to mi doki povedal,ze babo odumrelo..pozeral ma z kazdej strany,dokonca si nieco pridal na obrazovku co sa sfarbovalo na cerveno-zeleno..neviem co to bolo...srdiecko proste nikde...tak sa ma spytal na kyret resp. ci chcem pockat sama...len je mi divne,ze mi zacalo byt dnes zase na vracanie..ci uz z jedla alebo ked som si ti ezuby umyvala...opat mam potrebu si kazde dve hodky nieco hodit do ust..bolia ma krize..a brusko na striedacku,vpravo-vlavo...nenamyslam si nic,beriem to tak,ze sa telo asi uz pripravuje..no zaskocilo ma to...

tinasc
7. máj 2012

@lucianak presne tak, ani mne nevadí nič... ale budem kľudná až vtedy, keď ho budem mať v náručí 🙂

mata_ba
7. máj 2012

@nelynka ved buduci tyzden idem na kontrolu a uvidim...ale citala som,ze infekcia je skor po kyrete ako pri samovolnom..stava sa to,ale nie nejak casto...

kacena85
7. máj 2012

@lucianak xixi ty si zlataa,uz idem domkov,dr nevidel ece nic ;( ale s tym som ratala ale vzal mi krv a 9. Mam volat ohladom vysledku,dal mi injekciu agolutin,ze to sa dava,bud pride ms alebo podpori tehu a ascorutin heh ten pijem od piatku,od stvrtka pn a kludovy rezim,joj aj vychadzky dal sice len par hodin ale aj to nieco.joj do stredy umtem od zvedavosti ale ja viem,ze soooom tehu a hotovo ;)
Tebe v ktorom tyzdni videl uz aspon nieci?21.5 mam dojst na konrolu

tinasc
7. máj 2012

@kacena85 ja som bola na prvom utz až v 8tt...a bolo aj srdiečko... A tebe držím moc a moc palce 🙂

nelynka
7. máj 2012

@mata_ba ja som zapal dostala aj po spontannom potrate pretoze som skoro 3tt brala lieky na udrzanie a tiez uz bol plod davno mrtvy, len sa vyckavalo a vyckavalo az som sa nastvala a vysadila a za 3dni som MS dostala, aj tak som sla na doskrabanie lebo sa to cele nedocistilo a uz z histologie sa mi povrdilo ze som mala zapal v maternici, takze to z kyretu urcite nebolo..

a teraz mam zapal zase, ale pre zmenu sa mi MS ani po vyse tyzdni od nebratia duphastonu nepustila..
a o tyzden uz budem mat aj histologiu a geneticku plodu doma, tak som zvedava..
ale urcite by sa zapal neprejavil hned den po kyrete, tam tiez je treba nejaka inkubacna doba isto na to.. 😒

ja by som sa uz po tej prvej skusenosti bala tak dlho cakat, sama som sa teraz pytala na kyret cim skorej..aj za cenu ze budem musiet ozaj cakat asi dlhsie akoby sa to pustilo samo, az by sa to vobec pustilo niekedy..

lucianak
7. máj 2012

@kacena85 Ja som bola na kontrole 9.3. u svojej dokiny, to som bola 5tt+5 a už bolo vidieť malinkú 1cm guličku. Ale to bol len gestačný vačok... Potom v 7tt+4 tuším už bolo aj tlkotajúce srdiečko 🙂

nelynka
7. máj 2012

@kacena85 jasne ze si tehuuu, krasne testik silneje..este si skoro sla na KO, to este nic nevidiet 😉
drzim palce

bambi2
7. máj 2012

@mata_ba hej, je to tak... infekcia alebo zapal sa vyskytnu väcsinou po kyrete. to zvyknu dr. len plasit!!!!!!! ludia im na to skocia lebo sa boja, chybaju im informacie o prirodzenom potrate. a nie je sa kde informovat o prirodzenych potratoch. preto ide kazda za radom na kyret aj ked by kazda zena mala mat volbu ci chce alebo nie. tu volbu im proste nedaju!!!!!! ved si to zober, ked chce zena umelo prerusit tehotenstvo- vtedy im rozpravaju, ze je to nebezpecne, co ked uz nebude mat moc deti a bla bla bla.. a ked zena potrati, vtedy to uz nebezpecne nie je?? ved je to ten isty zakrok?!!!!!!!!!!!
infekcia pri samovolnom potrate, moze sa stat, ak sa nan caka mozno 2 mesiace a viac, vtedy telu treba urcite napomoct ale treba mu dat aj sancu nech to skusi same. nezacne sa to rozkladat v tele, ved to co vychadza, su krvne zrazeniny a krv, takze sa tam nema co rozlozit a nie je to ani cudzie teleso.. takze ja tam problem nevidim. a keby bolo tolko tych zapalov a infekcii z toho tak verim tomu, ze by nas tu vo Svajciarku doktori nenechavali samovolne potracat... 😉 takze sa vobec nestrachuj... 🙂

bambi2
7. máj 2012

@nelynka oni ti ale nasadili lieky na udrzanie plodu ked uz bol plod mrtvy?? 😕 ci este predtym?? a on odumrel niekedy uz ked si brala lieky??

bambi2
7. máj 2012

@nelynka ja mam za sebou skusenost s 2 spontannymi potratmi, u nas ta na kyret neposlu automaticky.. a v ktorom tt ti odumrel plod?? lebo ten zapal v maternici moze byt schovany, ze neprepukne. a mohol kludne prepuknut neskor, preto mohol plod aj odumret, nemuselo to byt zo spontanneho potratu...

bambi2
7. máj 2012

@mata_ba ono do toho 10- 11tt je to mensie riziko, cim viac tt tym je to horsie so sponntannym potratom. ked zena potrati napr v takom 14tt tam uz moc nedoporucaju spontanne potratit, to je jasne. vtedy je to riziko infekcie väcsie ale cim menej tt tym je to riziko mensie...

mata_ba
7. máj 2012

@nelynka ved jasne...ja sa nehadam..no ja som nebrala okrem kys.listovej nic...takze mne to nema co drzat..ale ved samozrejme,idem o tyzden na kontrolu,tak uvidime....ale verim,ze ked som inak zdrava,ze to pojde bez problemov...

kacena85
7. máj 2012

@tinasc
@lucianak dakujem babule,isto bude vsetko ok a 9. Bude krv isto pozitivna a hotovooio to by ma ten test najedoval

@nelynka ja viem,ze skoro ale som musela lebo spinim tak som to nechcela podcenit
Som sa bala,ze bude frflat a ma pochvalil,ze som dosla joj zlaty bol

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre