Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lucianak
19. máj 2012

@chrustik1 Presne to som čítala aj ja kdesi... Ja si myslím, že aj tripple budem mať ok, veď zatiaľ všetko prebieha pekne, tak nevidím dôvod, prečo aj toto by nemalo byť dobré. A ty už máš výsledkyz tripple?

chrustik1
19. máj 2012

@lucianak určite budú ok, nemáš v rodine nikoho kto by s tým mal problém, bábätko malo NT krásne, nosová kostička nájdená, si mladučká, tak aký problém 😉 Ja už mám výsledky, len u dr. kde chodím to funguje tak, že ak by boli zlé, tak zavolá a už je týždeň po výsledkoch a nevolala tak hádam sú ok. O týždeň si budem istá na 100% 🙂

lucianak
19. máj 2012

@chrustik1 Jaaaaaaj, aj kamoška mala takto, že ak sa neozvú, tak sú výsledky super. A aké by mali byť ideálne hodnoty tých testov? Lebo nikde som to nenašla. Kamoška mala 1:1800... ževraj.

chrustik1
19. máj 2012

@lucianak no toto ti veru neviem ani ja povedať, kdesi som čítala, že ak je viac ako 1:300 tak je to ok, ale faaakt netuším. Pri Peťkovi mi len povedali, že je to ok, tam som ani len netušila, že sa to udáva ako nejaká pravdepodobnosť, to až teraz sa všetko postupne dozvedám..

lucianak
19. máj 2012

@chrustik1 Tak to veru neviem ani ja nájsť konkrétnejšie čísla. Ale o týždeň si potom všimni, alebo sa opýtaj, aby si mi vedela povedať, jou? 😉

chrustik1
19. máj 2012

@lucianak jasné, vykonám 🙂 A ako sa inak máš?

kaculiatko88
19. máj 2012

@lucianak neviem ani ma to nenapadlo sa pýtať. Ani do knižky nič o tom nepísal. Iba AS+, PP+, placenta OK, BPD: 2,2 = 12+4 tt a výsledky z krvi a moču.

lucianak
19. máj 2012

@chrustik1 Všetko ok, teším sa na večer, kedy už popočúvame drobca s mužíčkom. Bola som na kontrole v utorok a robila mi utz, tak som nechcela drobca vyrušovať toľko, ale dnes si ho vypočujeme. Taký super pocit, keď ho počujeme 🙂 A zistila som, že rozdiel medzi našim a bratovým bábom budú 2 týždne 😀 Hehe, ako dvojičky budú... Ešte stále nevie, že aj my čakáme...

lucianak
19. máj 2012

@kaculiatko88 Ja tam toho mám o čosi viac popísané, ale ani neviem, čo niektoré veci znamenajú 🙂

kaculiatko88
19. máj 2012

@lucianak tú máš vypísané všetky skratky čo znamenajú v tehu knižke http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/1457/te...

lucianak
19. máj 2012

@kaculiatko88 Ďakujeeeeeeeeeem 🙂 Akurát som zistila, že bábo nalieha hlavičkou... hehe

kaculiatko88
19. máj 2012

@lucianak nemáš za čo. Je to tam pekne rozpísané. 🙂 🙂

tinasc
19. máj 2012

@lucianak ty už máš po AFP testoch? mne teraz v piatok brali krv na vrodené vady, to je to AFP... a to NT ma ukľudnilo, že je to spoľahlivejšie ako tieto testy... ja som mala 1,5 čo je vraj normálne, tak som rada 🙂 a ty ako? čítala som, že drobčeka dlhšie neuvidíš, ja mám teraz v stredu poradňu, tak neviem, či aj bábo bude pozerať... a cítiš teda aj pohyby? ja cítim len okolo pupka a po stranách také štuchance, tak neviem, či to je ono, ale hovorím si, že áno 😀 😉

mata_ba
19. máj 2012

@bambi2 ahoj.uz sa to asi spusta..vcera vecer som mala bledunkoruzovy hlien a trolinku hnedeho na toaletaku..dnes nic..a teraz vecer uz ovela viac na toaletnom..uz aj hnefa krv.tak snad uz to bude za mnou..a dufam,xe bez komplikacii..

bambi2
19. máj 2012

@mata_ba hej, zlatko super!!! uz to pojde.. priprav si nejaku tabletku od bolesti a v najhorsom pripade si daj. lebo mozno budu bolesti neskor neznesitelne!! ale prezijes to, potom sa ti ulavi a zajtra ti bude aj psychicky ovela ovela lepsie!! pojde to prudom, nezlakni sa. aj zrazeniny, krvy, vsetko dokopy... drzim palce, nech je to rychlo vonku!!!! a som tu ak nieco, kludne napis...

svintekova
19. máj 2012

@mata_ba mojka drž sa, držím palce nech je to čim skor za tebou

svintekova
19. máj 2012

@mata_ba aj ja som tu , tak keby niečo píš

svintekova
19. máj 2012

Tak kočky toto je moje malé krstniatko Riško, narodil sa v piatok 18.5. 😀

stojdulka
19. máj 2012

ahojte baby, tak ja som dnes 31dní po kyrete a zatiaľ mrcha v nedohľadne, to čakanie je hrozné

@svintekova malý je krásny

svintekova
19. máj 2012

@stojdulka neboj ona už zachvílu dorazí a dakujem 😉

sabaka
20. máj 2012

@svintekova pristane ti to 😉

sabaka
20. máj 2012

@stojdulka ahoj mne tiez dorazila az na 34-35 den po. a dva dni pred tym som si od nedockavosti otvorila flasu vina a dala si za poharik. asi pomohlo, lebo hned na to som zacala spinit neboj, najtiaz je vyckat prvu mrchu, potom sa to uz akosi lahsie znasa.

mata_ba
20. máj 2012

@bambi2
@svintekova ahojte kocky..no zatial len to spinenie..ale uz aj to ma tesi,ze sa uz nieco deje..dakujem za podporu..

stojdulka
20. máj 2012

ahojte baby 😉
@svintekova @sabaka no včera som sa sťažovala že sa nemôžem dočkať a dnes ráno mrcha prišla vo veľkom štýle, tečie zo mna ako z vodovodu, neskutočná úľava, baby mali pravdu že po prvom menzese sa človeku veľmi uľaví a je to naozaj tak

bambi2
20. máj 2012

@mata_ba uz to nie je daleko!!! uz to bude iba silniet a silniet a zachvilu je to vonku!!!!! 🙂

mata_ba
20. máj 2012

@bambi2 veru..pomaly to silnie..zatial pohoda 🙂

bambi2
20. máj 2012

@mata_ba tak to sa tesim, pomaly je to vonku! 🙂

kaculiatko88
20. máj 2012

@mata_ba tak je super, že to pomaličky začína 🙂 🙂

bambi2
20. máj 2012

@svintekova a presne taketo babo budeme drzat o par mesiacov aj my v naruci!!! 😉 😵 😵 😵

anuska30
20. máj 2012

ahojte dievcata.Takze po 6 mesiacoch od kyretu sa mi konecne podarilo otehotniet.Dufam,ze vsetko bude ok.Dnes ma ale zacalo pichat v posve,dufam,ze to nic neni.Rada by som vedela, ci niektora z vas tiez nemala taketo problemy alebo ci neviete co to znamena.Som v 5tt

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre