Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

eviq
29. sep 2012

@timona opakovane potracanie je jedna z najtazsich diagnoz a ano je velka sanca ze zena opat otehotnie....a opat potrati. Opakovane potraty moze sposobovat sto pricin, z ktorych lekárska veda pozna desat a pat vie liecit. To mi povedal lekar z rez brna - ano az tam sme sa odtrepali z kosic, ked uz sme nevedeli co:.a tiez do prahy, bratislavy, za bylinkarkou atd...a nevynechajme psychiatra. Stres a navaly uzkosti pri kazdom dalsom tehu, ze "kedy to zase pride"...opakovane nark
ozy a nasilne roztahovanie krcka maternice...strach pred kyretazou ci nedojde k poskodeniu, prederaveniu maternice....
Ale kto nezazil, asi tazko pochopi.

timona
29. sep 2012

@eviq nechajme to teda tak...ako som povedala, len som sa zamyslela...aj to ze spermia nedokaze ani len splynut s vajickom-napriek tomu ze je akoze O.K. ma milion pricin mozno na takej urovni o ktrorej dnesna medicina nema ani šajnu. nechcela som aby tato diskusia sklzla k tomu kto je na tom horsie.

eviq
29. sep 2012

@timona skuste si dat vysetrit reprodukcnu imunologiu, ta je castno na pricine ak ostatne -spermiogram a tvorba vajicok a priechodnost je v poriadku. Dobre pracoviska s dlhorocnou praxou su v prahe alebo plzni. Nas to vyslo do 200 eur a trosku preplatila poistovna. Prajem ti, aby sa skoro a uspesne zadarilo.

hariet
29. sep 2012

@timona ahoj, uplne ta chapem a viem ako to myslis. Ja som otehotnela po skoro 3 rokoch, ale skoncilo to MA v 7tt ale 3 tyzdne co som cakala na prve sono a este sme si s manzelom uzivali zaciatky boli krasne. Po kyrete to boli velmi smutne dni, ale zaroven som dostala nadej, ze mozem otehotniet...Odvtedy je presne rok a este stale nic... Posielam ti povzbudenie a nadej, ze aj my sa dockame...verim, ze coskoro..drz sa!

usacek79
29. sep 2012

@timona
@eviq ja uplne chapem, co timona mysli... minule som sa nad tym zamyslala, ze pre mna je moj stav ooovela prijatelnejsi, ako keby sa mi dlhe mesiace/roky nemalo darit otehu, to by ma ovela viac stresovalo, ako toto, naozaj..

vysvetlenie pre timonu - mam za sebou 4potraty (posledny cerstvo teraz - mimomaternicove), ale vzdy sme otehotneli na prvu supu, za co som nesmierne vdacna...
a presne tak to aj vnimam, ako to pises - budeme skusat a skusat a ono to uz raz urcite vydrzi 😉
mne je ovela viac luto tych nekonecnych snaziliek, co vykukavaju ducha kazdy mesiac, davaju sem snehobiele testy v nadeji, ze nieco uvidime... 😖
nehovorim, ze potraty su idylka, ale teda naozaj zaklad je dokazat otehotniet - vtedy nadej, ze to vydrzi, aspon zije, kdezto pri neschopnosti otehu je to ovela viac v pr... 😕

ondatra2
29. sep 2012

@timona no ako myslis, ja by som uz potratit nikdy nechcela. radsej neotehotniet, ak by bolo dopredu jasne, ze potratim. pre mna to bola a je hrozna rana v zivote.

ondatra2
29. sep 2012

@usacek79 sledujem tvoje prispevky a strasne obdivujem tvoju nadej, ze raz to skonci dobre. Prave preto Ti to prajem. Neviem, ako by som ja reagovala na tvojom mieste, ale prezrad, kde beries optimizmus? z dobreho vztahu? prace? kde cerpas silu zit?

usacek79
29. sep 2012

@ondatra2 dakujem, nuz netreba to riesit emociami, ale "rozumom".. to je cely recept 🙂 emocie su v tomto pripade len plakanie nad rozliatym mliekom, kdezto rozum poskytne viacero pozitivnych impulzov -
1. respektujem to, ze priroda vie, co robi - vseobecne prijimam, co sa mi deje v zivote, nic sa nedeje bez priciny
2. dari sa nam otehu raz-dva
3. medicina dokaze vyriesit mnohe - je vela pozitivnych prikladov okolo
4. sme obaja zdravi a este par rokov mame na pokusy
5. deju sa aj ovela horsie veci na svete
6. nie je absolutne ziadny dovod pochybovat o tom, ze sa to raz podari, ja to beriem ako jasnu vec 😉
7. a keby nie, tak sa svet nezruti, mame sa s muzom navzajom a to je v zivote najdolezitejsie - najst si "svojho" cloveka, vsetko ostatne je len bonus 🙂

pre mna je optimizmus zivotne nastavenie, to sa neda vysvetlit, kde beriem na to energiu, proste je to tak - mam absolutnu vieru v spravodlivost, absolutnu doveru v prirodu, absolutnu pokoru pred volou vsehomiru a ako bonus - absolutne presvedcenie, ze som totalne stastny clovek 😵

a silu zit? na zitie predsa netreba ziadnu silu - samotny zivot je dar, absolutna radost.. sme strasne nevdacni ludia - mame viac, ako tristvrte obyvatelstva planety, pokojne sme sa mohli narodit kdesi v Juznom Sudane a triast sa o zivot vo vojne, alebo v Somalsku a umierat od hladu, alebo v slumoch Juznej Ameriky, alebo v osade v Letanovciach...
su matky, ktorym pred ocami zabiju deti, su muzi, ktorym pred ocami znasilnia a zabiju zeny, su deti, ktore su zneuzivane...
a my budeme nariekat nad hocijakou blbostou a nadavat na osud, aky je zly a nespravodlivy - chceme LEN to dobre a zle neakceptujeme.. Ale spravame sa tak, aby sme si to zasluzili? sme vsetci cely zivot nonstop LEN dobri?

toto si treba uprimne vo svojom vnutri vyjasnit a nie nariekat nad nespravodlivym osudom... Prave mozno to co sa nam deje, je dokaz spravodlivosti.

ufff, dala som kazen, ale takto to proste vnimam ja a s takymto pohladom na zivot clovek jednoducho nemoze byt nestastny 😉 isteze obcas som nasrata, kdekto ma vytoci, ale hnevom a sebalutostou NIC nevyriesim, naopak zatazim si mysel, ktoru by som radsej mohla zamestnat zmysluplnejsou cinnostou 😉
a najdolezitejsia je pri tom vsetkom nadej - a kym ta zije, nie je dovod hadzat flintu do zita 😵 a kedze umiera posledna, je to v suchu 😉

ondatra2
30. sep 2012

@usacek79 pre mna to nariekanie nad nestastnym osudom, ako si to nazvala je vyjadrenim boja, ze sa s tym nechcem zmierit a ze este bojujem. ale chapem, ked sa mne toto stane 4x, tak budem mozno mat taky isty postoj a ostane mi len nadej. Vztah si velmi vazim, ale deti beriem ako prirodzenu sucast rodiny a nie ako bonus.

usacek79
30. sep 2012

@ondatra2 no ale ved ja sa s tym nezmierujem, ja predsa bojujem - ale realne, aktivne, nie nariekanim, lebo teda tym sa vela vybojovat neda 😉 a nadej je predsa to, co mame vsetky, to nie je LEN nadej, je jedno kolko potratov ma ktora za sebou.. pocet potratov nesuvisi predsa s tym, ci sa to podari alebo nie - niektora moze potratit 8x za sebou a potom sa jej narodi 6 deti (moja kolegyna) a ina potrati raz a uz sa nikdy nepodari..
je to naozaj len a len o tom, ze hodime za hlavu minulost a verime v ruzovu buducnost 🙂
je tu jedna baba - vola sa gwenni, ma za sebou tusim 5 ci viac potratov, potom jej zomrelo po narodeni zdrave dieta. ona fakt mohla nariekat nad osudom a utapat sa v sebalutosti, a predsa stale verila, ze sa to podari (nadej) a podarilo sa 😵 teraz v maji sa jej narodilo zdrave dietatko 😉
mne sa to podari nabuduci rok, to je proste tutovka 😵 a tam smerujem energiu, na to sa tesim, vobec neriesim, co sa stalo 🙄

isteze su deti prirodzena sucast rodiny, ALE nie su samozrejmost - bonus je mozno blbe slovo, ale len tym vyjdarujem, ze to je nieco co sa moze a nemusi podarit, a aj ked sa deti narodia, budu s rodicmi len nejakych par rokov a odletia, ale muz/zena je clovek, ktory je na cely zivot (mal by byt), ten nikdy nikam neodide (nemal by), bude nam pilit nervy alebo robit radost po cely zvysok zivota a preto je najdolezitejsie si dobre vybrat - on je ten, kto bude po nasom boku az do smrti, nie deti, tie budu zit vlastny zivot - tak som to myslela 😉

silvia371
4. okt 2012

@usacek79 krasne si to napisala, uplne mi hovoris z duse, citim to rovnako a som po piatich neuspechoch a zatial bez deti a nemienim sa vzdat

cuculik1
7. okt 2012

do ktoreho tyzdna je mozne vyhnut sa kyretazi? mam jednu za sebou, spontany potrat v 7 tt a mam s tym zle skusenosti - hlavne pristupu lekarov.... druhy krat mi hcg zacalo klesat rychlo to bolo este v 4 tt, stacilo pockat na menstruaciu.... teraz mi mrska meska cca 10 dni, hcg pozitivne, prvy tyzden aj pekne stupalo , ale dnes dosla zase zla sprava a narast bol velmi maly, mam este pockat do stredy na dlasiu krv. do vtedy beriem dva krat denne duphaston. konecny verdikt sa teda dozviem v case, ked mi budu meskat 2 tyzdne. je este mozne pockat , ze to odide same? strasne sa chcem vyhnut kyretu....., ked to bolo v 4 tt, tak doktor s tym bol v pohode , ale teraz povedal, ze ma to asi nemieni ☹

silvia371
7. okt 2012

@cuculik1 ja som v poslednom pripade zacala krvacat v 7 tt, tiez to najprv vyzeralo, ze bude treba cistenie, ale po vysadeni duphastonu som do 3 dni dostala silnu ms

usacek79
8. okt 2012

@cuculik1 to nie je ohranicene tyzdnami... ja ked som potratila druhy krat, tak som cakala na spustenie spontanneho takmer do 12tt - jediny rozdiel je v tom, ze to je vacsie a teda neprijemnejsie, je to taky kvazi maly porod, s kontrakciami atd.
podla WHO sa ma na spustenie spontanneho potratu cakat az 6 tyzdnov!
a najma - ty si v tak rannom sxtadiu, ze to je este nic, to je ozaj len silnejsia menstruacia, ale najma nikto nemoze povedat, ze to je potrat preboha.. ak hcg stupa, tak proste aspon do 6-7tt nemoze NIKTO povedat definitivny verdikt, lebo plody casto meskaju aj 2 tyzdne s vyvojom..
ale ak, tak ja odporucam pockat na prirodzeny potrat, je to sice krvak, ale maternica je akoby sa nic nestalo potom, mozes si precitat moju skusenost (zhruba v strede strany, dlllllhy prispevok)
https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/tehotna-po-potrate-bojim-sa/
nasledujuce strany sme rozoberali kyretaz verzus spontanny, precitaj si, ak chces 🙂

cuculik1
9. okt 2012

@usacek79 dakujem za info. Presne sa bojim toho, ze ma budu tlacit do kyretu, lebo mi to lekar samozrejme hned navrhol. Som zvedava na zajtrajsi vysledok a urcite budem chiet, nech to odide samo.

bambi2
14. okt 2012

@cuculik1 nemozu ta tlacit ak nechces, nepocuvaj ich a stoj si za svojim nazorom. tiez to mam za sebou samovolne 2x a zijem. ak budem mat cas, napisem ti viac..
@usacek79 moja, ozvem sa ti.. nestiham teraz nic ale ak bude cas, uz aj pisem 😉

cuculik1
14. okt 2012

Tak ms došla sama ani o nič silnejšia než bežne skôr o deň dlhšia a sprevádzana silnejsimi krcmi. Ale už konci, zajtra má čaká ultrazvuk na potvrdenie či je všetko von. Myslite že ak je všetko von, musím mesiac čakať? Bol to samovoľný potrat v druhej polke 5 tt.

cuculik1
14. okt 2012

@usacek79 inak fakt obdivujem tvoj optimizmus, pomohlo mi to keď som sa zas cítila po treťom potrate mizerne, povedala som si hlavu hore a ide sa ďalej. Vy ste zistovali či za vašim problémom nemôžu byt manželove spermie?

usacek79
14. okt 2012

@cuculik1 dakujem za mile slova 🙂
ja som si dala urobit milion testov, vsetko mozne od stitnej zlazy, celiakie, trombofilne mutacie, homocystein atd atd, teraz najnovsie reprodukcna imunologia, tam toho skumali milion, ani neviem co vsetko, asi 30 okienok bolo zaskrtunutych - ale v podstate je to o tom, ci sa moja imunita nebrani "cudziemu telesu" a tak automaticky zabija plody...
muz bol zatial len na spermiograme, mnozstvo, tvar a pohyblivost, ak by mi teraz na reproimuno nic nezistia, tak asi pojde na fragmentaciu spermii. ale to je az na poslednom mieste, lebo jednak je to drahe a jednak ma oplodnil 4x na prvy pokus, keby mal degenske spermie, hadam by take sikovne neboli 😉 nuz ale tak mozne je vsetko, tak uvidime 🙂
ale ja som vlastne potratila normalne len 2x, ten treti potrat v 5tt ani nepocitam, lebo nebyt testovania, ani neviem, ze som bola tehu - takto su tehu miliony zien hocikedy a ani netusia, ze boli tehu, lebo su to proste len omeskane kramy...
no a to stvrte je mimomaternicove, takze to je zas uplne nieco ine, to nie je klasicky potrat.
takze tazko u mna hovorit o 4nasobnom potracani, je to proste furt ine, aby som sa nenudila 😅

cuculik1
14. okt 2012

@usacek79 no ta fragmentacia stoji za to. a drahe? ved ked mi napise moj gynekolog ziadanku tak to poistovna vzdy cele preplati....a to moj manzel chodi kazdeho pol roka..... ono je to take otazne s tou fragm. ani nam netrva dlho otehu, max tri mesiace a vieme ze manzel ma velmi vysoku fragm. a prave to davaju lekari ako dovod potratov. ja mam este nejake tromb. mutacie, ale nic zavazne tak vzdy picham na riedenie krvi.....inac mne uz mrska takmer skoncila ale dnes ma cely den picha lavy vajecnik, nie moc ale citim to tak som zvedava co mi zajtra lekar oznami, idem na kontrolny usg, dufam ze vo mne nic neostalo.....

usacek79
14. okt 2012

@cuculik1 fakt je moznost preplatenia cez poistovnu? to som netusila - ziadanka ma byt od gynekologa? nie urologa..?
vdaka za tip 🙂
a teda vysoka fragmentacia znamena, ze je vysoke percento "degesov"...? 😅 poskodena DNA? ako to potom riesite, co manzel berie?
ja mam len MTHFR heterozygot, na to netreba nic brat, ale aj tak mi len ako prevenciu hematologicka dala fraxiparine, ked zistim, ze som tehu, mam zacat pichat, ak chcem.. nie je to vsak nutne.
no tak to pichanie s tym nemusi suvisiet, ak si mala poriadnu ms, tak verim, ze je vsetko vonku 🙂 nenechaj sa rypat, ak by ti to navrhoval, povedz, ze pockas este jednu ms a ak potom nieco bude, tak sa o tom mozete bavit...
lebo co nevycisti na prvu supu prva ms, to druha dorazi urcite. a ty si bola v tak nizkom tyzdni, ze to ozaj nebolo nic, takze fakt tam ani nema poriadne co ostat 🙂
drzim palce 😉

honey000
17. okt 2012

@usacek79 a ostatne babule ochotne poradit...prosim vas, chcela by som sa vas opytat par otazok, ak by ste boli take zlate...vcera som bola u gynekologa, bola som v 9 tt+ 3dni a doktor povedal, ze je to zle, ze plod zrejme odumrel v 6 tt alebo 7 tt, nepocul akciu srdca, obrysy plodu boli nejasne, videl len pasivne pohyby... a ze mam ist co najskor na kyret, bud do ruzinova alebo kochovi...potom vraj 3 mesiace nemozem otehotniet...sice, ked som sa pytala na ine moznosti, najskor povedal, ze ak teda nechcem, nech pridem buduci tyzden na kontrolne sono, ale potom zmenil nazor a dal mi podpisat papier, ze ma poucil, aby som sla na kyret...citala som snad vsetky usacekove prispevky a aj ostatnych, neviem sa rozhodnut, nedal mi na vyber, len vyber nemocnice...ku komu je najlepsie ist, nech sa to nejako sleduje? neviem, co dalej...doteraz som ani jediny raz nekrvacala, ani nespinila...mam cakat na to, kedy sa to spusti samo? je nejaky doktor ochotny cakat so mnou a sledovat to? mam mthfr A1298C a aj V. leidena...injekcie som nemala, ze sa to dava az po dvoch potratoch, tak sa neviem rozhodnut, co je lepsie pre buducnost...budem vdacna za nazor...dakujem

usacek79
17. okt 2012

@honey000 moja zlata, nuz je mi luto, ze taketo veci musis riesit, ale zakladna vec je, ze LEN TY sa rozhodujes, ziadny lekar ti nemoze nic prikazat...
Momentalne ta netreba vobec sledovat, nemusis nic riesit, proste cakaj - bud sa stane zazrak a plod sa nejako chyti alebo sa ti spusti sponatnny potrat (viac pravdepodobne..).
Nemusis spinit ani krvacat - to je vec, ktora nema presny termin ani priebeh, su baby, ktore spinili dlho a az po case sa spustil potrat, su aj take, ktore vobec nespinili a potom prisiel krvavy vodopad 😖
Ak plod odumrel v 6-7tt, tak by som este 2 tyzdne pockala - ono to vacsinou netrva viac, ako 4 tyzdne od odumretia plodu, kym sa spusti spontanny potrat...
na strane 322 v teme "Tehotna po potrate, bojim sa" opisujem ten "chutny" zazitok, ak chces vediet, co ta mozno caka 😕
Lekara neries, nema ci to prikazovat - VZDY len odporucaju, nie prikazuju (hoci to tak znie 😠 )
Ja som rovno povedala vtedy mojmu, ze proste chcem cakat a dovi, hoci tiez ma posielal hned na kyret.. a dockala som sa a hovorim VDAKABOHU, ze som to nechala na prirodu 🙂
drzim palce...

cuculik1
17. okt 2012

@honey000 nuz neviem, rozhodnut sa musis sama, ale je pravda ze mam za sebou aj kyret a dva krat spontany ( jeden len minuly tyzden) a musim povedat, ze som teda rada, ze som do nemocnice ist nemusela. Ja osobne nemam zle skusenosti s kyretom ako takym, zakrok je naozaj rychlovka a aj hojenie prebehlo kvazi rychlo, ms mi prisla presne na 28 dc po zakroku ale samotny pristup lekarov je to co ma od kyretu odradzalo. 😒

duna123
30. okt 2012

@monika2712
Prosim o info, tie male bodky na spicke nosa asi po kolkych dnoch zmizli ? Objavilo sa mi to prvy krat a lekar si s tym nejako nevie rady, ja si tiez myslim, ze ide o herpes. mam na spicke nosa niekolko bledych bodiek a aj taky vacsi asi ako velkostou 5 centovy opuch no nevyzera to pekne. Moze to byt herpes ? prosim poradit ohladom tych bledych skvr.
Dakujem.

borkavan
11. nov 2012

@usacek79 - tak ja vôbec s tebou nesúhlasím. Myslím s tou myšlienkou, že muže/žena je na celý život (mal by byť) a deti nie sú samozrejmosť a aj tak odídu.
DETI ti ostatnú deťmi navždy pokiaľ budú žiť a ty budeš žiť a je jedno, kde budú žiť!!! Muž/žena ťa môže opustiť hocikedy, lebo je to cudzí človek, ktorého si pustila do života a nevieš na ako dlho. Ako dlho to so sebou vydržíte!!!
A ženy čo tu podľa teba nariekajú nad osudom, len hľadajú odpovede na svoje otázky alebo problémy. Lebo stačí jedna správna veta v ťažkej chvíli, ktorá ťa bude posúvať ďalej. A tú správnu vetu môžeš dostať od hocikoho, nie len od kamošky, rodiny, manžela.... Vďaka bohu za internet a sociálne siete a tieto fora. Ja som sa napríklad tiež dnes dočkala vety na môj prípad, ktorý ma bude posúvať ďalej a nebudem zúfať. (okrem iného som deň po kyretáže - missed abortion, ale to je len jedna bolesť a nie tá hlavná momentálne).

borkavan
11. nov 2012

@usacek79 no ja neviem s tým čakaním. Lebo mne odumrel plod 6tt +2 a teraz v 12 tt som teda šla na kyret. Ani kvapka krvi, nič, držal sa ma silno bobáčik maličký, asi preto, lebo som ho veľmi chcela. Pozerali ma 3 doktorky + môj gyno, nebilo srdiečko. No dúfam, že mi to dobre spravili. Odplakala som si už asi 70 % duševnej bolesti. Zázrakom ma drží nad vodou môj krásny synovček, bude mať rok. Aj keď sme v spojení len cez skype, je super. Hned po kyretu som si pozerala jeho fotky a dnes sme skypovali a bolo mi lepšie.

ondatra2
11. nov 2012

@borkavan ahoj, je mi luto, co prezivaz aj ta kyretaz aj to druhe o com pisat nechces. mozno sme podobne v tom, ze tiez mi to zistili v 12.tt a ani kvapka krvi nic co by svedcilo o tom, ze som potratila, bola to zamlcany potrat, lebo diestatko uz tam nebolo, netusim kedy odislo ale muselo to byt velmi skoro. Ja som bola totalne pozitivna, ista, ze vsetko je v poriadku a ono vobec nebolo.
inak na margo toho co sa tu pise casto, ze ked niektora tu nariekame, hned nas vsetci davaju do pozitivneho myslenia... Ja si myslim, ze clovek sam vie, kedy ma smutit a kedy sa radovat, pozri ja som od potratu uz dlhsie a smutim, proste nechcem sa s tym zmierit, chcem zit so spomienkou na maleho, ktoreho som stratila a vobec tym nestracam nadej, ze znovu otehotniem, aj ked sa nam vobec teraz nedari, hoci prve bolo na prvy sup. a take tie reci, ze mozem byt stastna, ze mam perfektneho manzela, lebo naozaj ho mam, to mna neuspokojuje, viem, ze mam na viac a to je mat krasnu spokojnu rodinku a toto ma posuva dalej. Deti su naozaj prirodzena sucast rodiny a takto som bola vychovana a nezmenim to. Neznizim sa na nizsiu uroven, ze mi to staci, nie nestaci mi vztah.
tolko za mna, este raz, je mi to uprimne luto a ak by si chcela mame celkom dobru sukromnu skupinu, je tam len par bab po potrate, ak chces, napis, pripojim ta tam. A hlavu hore, ak potrebujes plakat, plac, ale nikdy sa nevzdavaj svojho sna. 😉

lea641981
11. nov 2012

no ja by som nikdy necakala ze sa vycistim 😢 ja som mala kyret 5 krat 😔 kedze som mala problem s maternicou ak by som cakala akurat by som dostala silny zapal a vysoku horucku com som aj dostala hoci som necakala ale mala som maternici predelenu prepazkou na polovicu a nevedelo sa o tom este ak by som cakala a este rozumy davala lekarom uy som deticky ani nemusela nikdy mat hrozilo mi popri komplikaciach ze maternicu budem mat vyoperovanu 😠 😠 😠 😠 😠

podla mna je dolezite urcit si hranice a nechat to na odbonikov a nie sa hrat na mudr. a to este ked netusis ake anomalie mas v tele alebo co stoji za tvojimi zdravotnymi komplikaciami ☹ ☹ ☹ ☹

aj naoko lahky zakrok alebo problem sa moze velmi rychlo skomplikovat 😢 😢 😢

borkavan
11. nov 2012

@ondatra2 - jejko, ďakujem za povzbudenie. MOje dieťatko tam bolo, videla som ho jasne, také malililinké, zlatunké ale srdiečko mu nebilo a bolo menšie akoby malo byť. Videla som to jasne. Asi nikdy nezabudnem na ten ultrazvuk a tiež budem naň myslieť aj keď budem mať dalšie dieťatko.
A normálne viem, čo prežívaš, že ti nestačí iba super partner. Máš pravdu, v istom veku ženy, super partner, mažnel naozaj nestačí. Lebo dieťa budeš mať navždy a je tvoje a je tam také puto, ktoré sa nedá vysvetliť. Dobrý partner je len super bonus k tomuto putu, podľa mňa.
Ta druha vec je taká, že vlastne som mala by ť slobodnou matkou, lebo sme sa s prieteľom rozišli týžden predtým ako som zistila, že som tehotna. Dôvod rozchodu bol, že on sa neciti na vážny vzťah a rodinu so mnou. A o týždeň bum, som tehotná. Tak som sa tešila, aj napriek tomu, že budem slobodna matka, vôbec mi to nevadilo. A aj jemu som to pvoedala, aj on sa tešil. dohodli sme sa na pravidlach, odpustila som mu, lebo babatko bolo na prvom mieste. Staral sa o mňa, lebo som bola na PN. Aj teraz plakal, ked som o to prišla. Aj bol dnes za mnou, ako sa cítim... Ale vec nič nemení, že ma nechce ako ženu. Ja ho ľúbim.
Vlastne nemám partnera, takže ani nevidím svetielko, že by som mohla o tri mesiace skúšať znova babatko. To je na tom to hrozné podľa mňa. Lebo roky ubiehajú. ☹ kludne ma pridaj do tej skupiny, prosím.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre