Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

monika2712
29. júl 2014

@joyance drzim ti palce nech sa rychlo zotavis a si cim skor opat tehu a uz uspesne 🙂 .... ja som sa zotavovala hlavne psychicky velmi dlho, ale kvoli inej nestastnej udalosti ktora sa v tej dobe tiez udiala... mne ale aj cyklus nabehol dost neskoro, prva ms dosla az po 8 tyzdnoch, ovulka az po dalsich dvoch.. a Danko sa nam podaril asi na treti ci stvrty cyklus.

zebrickaa
29. júl 2014

@joyance neboj isto bude coskoro dalsie babatko 🙂 ja cakam teraz na prvu ms a potom sa mozeme vraj zacat kludne snazit 🙂 tiez mam v hlave aj po mesiaci blok a strach co ked sa to zopakuje ale nemyslim na to zle radsej 🙂 tak drzim paste

joyance
29. júl 2014

@zebrickaa aspon zalozime potom novu temu, asi ze "junovcata - julovcata 2015" 🙂 Aspon dufam ... boze, uz sa tesim, ako presexujeme cely september 🙂 Aspon nieco pozitivne na celej tejto situacii 😀

zebrickaa
31. júl 2014

@joyance 😄😄😄 veru treba hladat pozitíva toho... Ja som ich tiez vela nasla pre útechu ;) od vcera mam prvu Ms a otras mi je :( bolesti krížov a vsetkeho ženského vo mne, musim vydržaaaat 🙂 a tesim si ako sa stretneme v téme junovky/julovky 2015 🙂

zuzana_ba
1. aug 2014

Ahojte, tak zial z temy Marcovky 2015 zrejme prejdem k vam. Bola som uz u 3 lekarov. Najprv podozrenie na ex utero grav., potom MA alebo skora gravidita. Caka ma v nedelu posledny odber krvy aby sme zistili ci nahodou hcg nestupla, ale s najvacsou pravdebodobnostou to bude MA. Gestacny vak je ok, plod je vsak velmi maly 6+1 a bez aktivity. HCG mam nad 10 000 (titer 15 000). Este stale sa vsak nechcem uplne opustit a snazim sa presvedcit ze este existuje nadej ze je este priskoro na zaznamenanie aktivity plodu.

katka.gzd
1. aug 2014

@zuzana_ba ahoj, ja som sice skoncila v 9tt s MA, ale do poslednej chvile mi hovorili, ze takto skoro v tehotenstve moze byt plod aj 2tt pozadu a podla toho co vidim, ty si len v 7mom a plod je v 6 cize len jeden tyzden pozadu...srdiecko sa moze ukazat kedykolvek od toho 6teho po 8my....este nelam palicu nad nim....nadej umiera posledna...drzim palce

zuzana_ba
1. aug 2014

@katka.gzd Ahoj Katka, dakujem za nadej. Lekari sa budu riadit podla HCG, kedze sami povedali ze tento tyzden je prelomovy a aktivita este nemusi byt vidiet. V nedelu budem mudrejsia. Mrzi ma,ze sama si si tym musela prejst.

katka.gzd
1. aug 2014

@zuzana_ba je super, ze ti robia aj tieto odbery krvy a podla toho sa vedia lepsie riadit..ja som behala 3 tyzdne na sono kazdy tyzden kym to s nami vzdali..krv mi nebrali vobec (cakala som dvojicky po IVF..boli pozadu a najskor neboli srdiecka vobec, potom bolo jedno srdiecko a druhe slabucko, potom to prve uz nebolo ale druhe este hej a nakoniec ani to druhe uz nebolo) a dalsie dva tyzdne trvalo kym mi spravili kyret...isla som na Antolsku...prijem otras ale potom sestricky na oddeleni zlate a 2 hodky po kyrete uz som behala po balkone s telefonom na uchu...krvacanie minimalne...takze s vykonom som spokojna...

joyance
1. aug 2014

@zuzana_ba ahoj, nevzdavaj sa, mne daval lekar sancu a to som bola 2 tyzdne s plodom pozadu - vraj to nie je nic extra neobvykle ... my sme to sice nedobojovali, mali sme aj ine problemy, u teba to moze mat kludne stastny koniec 😉 drzim paste

zebrickaa
15. aug 2014

@zuzana_ba drzim palce 🙂

megysis
16. aug 2014

@zuzana_ba ahoj ja tiež by som sa mala pridať k marcovkam 2015 no včera som bola na pohotovosti trošku som začala spiniť a mala by som byť v 11 tyždni no je to iba vak a žltok bez akcie srdca takže pondelok ma čaka gynekolog som zvedava ako to dopadne ale doktor my nedal ani injekciu na udržanie plodu e ked tam nieje akcia že je to zbytočne , snažim sa ešte myslieť pozitivne no z vatšej časti sa pripravujem aj a tie negativne veci .

zuzana_ba
16. aug 2014

@megysis ahoj, moc ti drzim palce aby to dobre dopadlo. Krv ti nebrali? Mne nakoniec dali lekari este cas cca 2 tyzdne, nasadili mi aj Duphaston, ale srdiecko nenabehlo, cize mam za sebou uz zakrok....V den zakroku na poslednom ultrazvuku uz bolo vidiet ako sa gestacny vak takmer az borti, deformuje, cize bolo uplne jasne ze sa to stalo uz niekolko tyzdnov dozadu. V kazdom pripade mam klud na dusi, lebo viem, ze lekari urobili vsetko preto, aby sa uistili ze sa naozaj jedna o MA a nie o oneskoreny vyvoj.

megysis
16. aug 2014

@zuzana_ba nie nebrali to bola iba pohotovosť a ochota sama , išla som tam stym že bude všetko ok že my povie že srdiečko bije a zbytočne stresujem no namiestoho toho odpoved bola že tam žiadna akcia srdca nieje vraj je tam vak aj zltok ale maly a bez reakcie dal my papier kde my napisal MA ?! a že v priebehu tyždna mam isť za svojim gynekolog stredu som si mala isť pre tehu knižku tak som objednana no pojdem hned pondelok do stredy by ma asik porazilo .

23petka
16. aug 2014

@megysis ahoj,mozem sa spytat,uz si mala akciu srdca,teda plod?

megysis
16. aug 2014

@23petka akciu som nemala a plod povedal že je tam gestačny vačok a žltko a to som mala aj pred 4 tyždnami ked som bola na potvrdeni tehu takže mam take zle tušenie že tam velka šanca už nebude aj ked moja menštruacia je velmi nepravidelna .

23petka
16. aug 2014

@megysis ak si este akciu srdiecka nemala,tak este je nadej,ze sa moze objavit,drzim silno palce...aj ja som mala taky isty problem...hlavne nech ti zoberie krv a sleduje hladinu hcg hormonu a z toho sa zisti vsetko

andrea_supermamicka
16. aug 2014

http://www.stiahnito.sk/sutaz/na-dovolenke-v-ce... PROSIM POZRITE SI VIDEO 🙂 velmi pomozete

megysis
16. aug 2014

@23petka no uvidime len moja posledna menzes bolo 6,6 no cyklus mavam niekedy aj 40 dnovy a viac odkedy mam menzes tak nemam pravidelnu menštruaciu dakujem za radu pojdem hned rano nech my može zobrať aj krv a bere sa nalačno krv či sa možem kludne najest rano alebo radšej nie

23petka
16. aug 2014

@megysis netreba nalacno,kludne sa najedz..moze to byt tou nepravidelnou ms,uvidis co ti povie gynekolog..daj vediet ako si dopadla..drzim palce

megysis
18. aug 2014

@23petka tak dopadla som tak že povedal že počkame do štvrtka a ak tam nebude žiadna aktivita tak potom my da papier na kyret . No prestali ma bolieť prsia a aj chute my neako miznu sice rano som mala čo robiť aby som predychala vonu manželovej zubnej pasty a vonu cigarety svokra čo došiel ku detom no myslim že to nič neznamena takže snad to rychlo ujde a bude štvrtok .

23petka
18. aug 2014

@megysis no uvidis teda ako to bude vo stvrtok,drzim ti aj tak palce,potom daj vediet

megysis
21. aug 2014

@zuzana_ba tak už mam potvrdene MA aj ja čaka ma anesteziologicke ekg krv a potom sa možem objednať na zakrok .Možno sa po čase stretneme zase v neakej skupinke a snad už obe dotiahneme tehotenstvo do konca

zuzana_ba
21. aug 2014

@megysis Ahoj. Je mi to uprimne luto. Citis sa lepsie ked uz aspon vies na com si? Je to morbidne, ale mne sa trosku ulavilo ked padol finalny verdikt. a vedela som ako to je a ze uz neni ziadna sanca. Babenko urcite mat budes. Mne dvaja lekari povedali, ze uz po 1. cykle sa mozeme snazit. Ja som dnes bola na kontrole po kyrete a vyzera to tak, ze budem musiet ist znova. Vraj sa mi maternica nestiahla tak ako by sa mala a mam tam nejake krvne zrazeniny a mozno aj plod. Odmietam to podstupit znova a rozhodla som sa pre tzv. vyckavaciu metodu a pripadne pre potratove tabletky ( v Ceskej klinike). Tymto vsetkym chcem povedat, ze v tvojom pripade dufam, ze ta dobre vycistia a bude to iba jednorazova zalezitost.

megysis
21. aug 2014

@zuzana_ba citim sa lepšie poplakala som si a už viem čo ma čaka . Ja dufam že ma dobre vyčistia čitala som že niektore museli nato aj viackrat dufam že sa my to nestane . Tiež som uvažovala či nepočkať či si telo neporadi samo ale potom som si povedala nech to už mam za sebou a može sa telo zotaviť . Inak vyčkavacu metotu odporučaju aj v nemocnici v trenčine a davaju aj injekcie namiesto tabletiek nemusiš ani do čiech . Ja by som chcela časom zaplniť tu dieru dalšim miminkom ale chce to čas myslela som že buduci rok cez leto by sme išli niekde na dovolenku a keby sa poštaštilo potešila by som sa ale skor asik nie chce to najprv čas . Sice aj detičky sa tešili chceli bračeka a dcerka sa stale pyta na babo ale povedala som jej že nepočuvala a bude s nej teraz školkarka tak musi si ešte počkať že braček či sestrička chce velkych surodencov školkarov tak sa teši do školky a ako bude velka školkarka snad jej to vydrži čo najdlhšie .

megysis
22. aug 2014

Maminky buduci tyžden by som mala isť na kyret čakam na vysledky krvi ešte akurat som bola na wc a už začinam asik krvacať trocha krvi na nohavičkach , všetci my vraveli že keby som začala silno treba isť do nemocnice ja neviem čo teraz mam isť do nemocnice alebo čakať doma ako sa to vyvinie a či začnem silno krvacať alebo mam zavolať draheho z prace nech pride po mna a mam isť do nemocnice hned
@zuzana_ba čo mysliš mam počkať či si telo neporadi samo bolesti zatial nemam žiadne ani nič .

ally99
22. aug 2014

@megysis Ahoj, ja som si tymto presla od soboty, bolesti, spinenie, pohotovost...poslali ma domov, ze sa jedna o MA (7tt) v pondelok odber krvi HCG kleslo moj doktor mi dal este sancu do stvrtka a dnes uz je po vsetkom. Mne povedali, ze ak zacnem silno krvacat mam ist okamzite na pohotovost ale co je to silno?? V utorok so mala priserne krce, isli zo mna take kusy krvy s niecim, to sa mi zopakovalo este raz a potom nic len slabe krvacanie...ja som na pohotovost uz nesla pockala som, telo sa s tym vysporiadalo samo. Vcera ma vycistili a v pondelok idem na kontrolu, tak uvidim co dalej....dufam, ze ti moja skusenost pomoze. No ako isto vies kazdy to preziva inak...Drzim palce

megysis
22. aug 2014

@ally99 možem sa oyptať prečo si išla ešte na čistenie čo s teba všetko nevyšlo ja som čitala že ked si telo dokaže poradiť samo tak čistenie nieje vždy treba , Ja nebudem stresovať už nekrvacam ani nič , vyšlo zomna niečo ako hlienova zatka pri porode len to bolo taky dlhsi krvavy hlien tak uvidim čo bude dalej budem čakať no kym neumieram tiež si mylim že ma pošlu domov a zbytočne vystresujem akurat tak aj manžela .

ally99
22. aug 2014

@megysis to som citala aj ja, ze nie vzdy je to potrebne. Pytala som sa na to doktora a ten mi povedal, ze ma vycistit musi....zrejme telo nevylucilo vsetko.

janedoe
22. aug 2014

Baby prosim Vas ako velmi Vas bolelo po kyrete brucho? Mna boli celkom slusne, ale kedze som sa v stredu vratila po tyzdni z nemocnice, nechce sa mi tak letiet znovu ak je silna bolest normalna.

deinad
22. aug 2014

@janedoe bolest vnima kazda inak,zalezi aj na prahu bolesti. Mna moc nebolelo,taka slabsia menstruacna bolest,na 3.den som isla uz do prace. Ak by sa to stupnovalo alebo mala teplotu,radsej zajdi k lekarovi.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre