Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

megysis
27. aug 2014

Tak už mam po kyrete aj ja ako samotny zakrok neboli uspia vas a ked ma prekladali na izbu už som ako tak sa preberala z narkozy . Pre mna to je bolo viac psychicky naročne ako fyzicky ani nie dve hodiny po narkoze som už normalne chodila a išla na neskory obed . Som rada že už som doma hned som si uvarila alchemilkovy čajik a dnes som si kupila aj žensky čaj aby som mala na striedačku trošku ma pobolieva brucho včera som špinila trošku viac dnes už takmer vobec . Mala som asik aj dobru anestizilogičku pred zakrokom my naordinovala infuziu a po zakroku dve injekcie jednu na stiahnute maternice a druhu do brucha už neviem načo , Na izbe som bola ešte s jednou tiež išla na kyretaž a tej anesteziologička nedala nič mala inu anestezilogičku ako ja takže snad tie injekcie na niečo boli dobre a ja sa rychlo zataviť . Ale ako vravim po fyzickej stranke je to nič po psychyckej sa budem zotavovať asik ešte dlho .

zebrickaa
1. sep 2014

@megysis prajem skore zotavenie a uspesne dalsie snazenie 🙂
Aj ja som bola na tom tak isto ako ty ale dali mi len jednu injekciu a to kvoli mojej krvnej skupine 🙂

zebrickaa
1. sep 2014

@janedoe ahoj ja som nemala bolest brucha ale skor na 3. Den po kyrete pichanie primuatoaceni mechura na wc ale do 7. Dni od kyretu uz to bolo ok. Ja som si pre istotu obcas merala teplotu lebo som sa bala ci nejde o zapal ako tu kocky pisali ale nastastie to bolo ok a preslo to 🙂

joyance
10. sep 2014

Pekny den dievcata, mam otazku - kedy po kyrete ste dostali menzes? U mna to bolo teraz v pondelok 6 tyzdnov, co som bola na zakroku a zatial nic. Akurat ma uz 2 den picha ako keby pri pravom vajecniku, nemam z toho dobry pocit. Uz som na nervy ...

zuzana_ba
10. sep 2014

@joyance Ahoj, ja som takmer 4 tyzdne po zakroku a tiez zatial nic. Ale presne rovnake nervy mam aj ja, lebo ma zacalo pichat pri vajecnikoch ( alebo vajickovodoch 🙂 ). Ale predpokladam ze ziadna infekcia to nebude, asi by sa to prejavilo skor. Mozno to je predzvest menzesu. Buduci tyzden idem na kontrolu, tak sa na to opytam.
Momentalne som posadnuta hladanim pricin zamlknuteho potratu a okrem stitnej zlazy a trombofilie, som sa dnes stotoznila aj s celiakiou 😉 . Je to chore, ved to asi poznas.

joyance
10. sep 2014

@zuzana_ba no je to na hlavu, ja som pre istotu moc nepatrala, povedala som si len, ze co sa malo stat, sa stalo a po zdravotnej stranke uvidim, co mi povie lekar ... mam prist po prvom menzese na kontrolu, ale sak asi za nim zbehnem v piatok, myslienky mi bludia vselikade, myslim na to, ze je to predzvest cervenej.
V kazdom pripade si myslim, ze by bolo nacase ... clovek sa chce znovu snazit a nemoze 😒

monicka9
22. sep 2014

Ja som 3dni po kyretaži... Nekrvacam, nešpinim, nemam bolesti ani krce ale mam stale zvysenu teplotu okolo 37,1-37,4'C nechapem prečo a taka slaba sa citim tak len oddychujem a beriem atb co mi dali po zakroku vola sa Sumamed, potom nejake prirodne vitaminy a cajikujem sa alchemilkou a inymi bylinkami liecivymi.. Nechapem preco ta teplota ked bolesti ziadne nemam😣 toto je moj druhy potrat.. Prvy bol minuly rok tiez v 9tt.. Nemala som tiez po zakroku bolesti ale ani teplotu😣 menzes mi na behol o 4tyzdne normalny nie silny.. Som zvedava kedy mi teraz pride.. Po 3mesiacoch ideme pracovat na babatku dufam ze to do tretice vyjde😊veriiiiim😊

megysis
30. sep 2014

Som 39 dni po zakroku a dnes my pomalinky začina menzes aspon dufam trošku som začala špiniť tak dufam že sa rozbehne a nebudem mať moc bolesti , tie čo ste už menzes po zakroku mali aky bol nebol moc bolestivy alebo neaky rozdielny oproti menzesu čo ste mavali pred tym .

monicka9
30. sep 2014

@megysis ja som mala kyret aj minuly rok tiez v 9tt a menzes mi nabehol za 6tyzdnou a uplne normalny ako som vzdy mavala ci ze 2dni normalne krvacanie a 2dni slabunke.. A bolesti ako vzdy prvy den kríže a spodok bruška ale v pohode... Teraz som 2tyzdne po potrate a teda este asi 4 tyzdne kym pride tak som zvedava aky bude...

zuzana_ba
1. okt 2014

@monicka9 Moni, chcela by som sa ta spytat, ci ste prisli na pricinu, preco si mala 2 x potrat? Bol to zamlknuty ? Lebo ja mam za sebou jeden zamlknuty aj s kyretazou ( august 2014), a uz v novembri ( to bude po 3 cykloch) chcem skusit znova otehotniet.

@megysis Ja som mala pri prvom menzese po zakroku tiez v prve dva dni iba spinenie, potom sa to rozbehlo. Ale celkovo to bol kratsi menzes a menej bolestivy nez som standardne mavala. A este stale som sa pocas prveho menzesu docistovala...

monicka9
1. okt 2014

@zuzana_ba ahoj no dokopy som mala 4x potrat.... A všetky štyri potraty v priebehu dvoch rokov... 2 x som potratila v 5-6 tt ale nebola potrebná kyretaz som sa dobre vyčistili sama. No a 2 x to bolo v 9tt MA a bol potrebný kyret... Po spontannych potratoch dr povedal ze znemožniť môžme v další cyklus sa snažiť a po kyretazi ze 3cykli. Ja som mala kyret posledný 19.septembra po 10 dňoch som bola na kontrole u gynekológa tak všetko sa pekne vyčistili,žiadne komplikácie, bolesti ani krvácanie nemám ze mam očakávať menzes za 4-6 týždňov a keď mi nabehne prvý mentes od kyretu ze ma pošle na všetky možné vyšetrenia prečo potrat znovu nastal aby ďalšie tehotenstvo bolo už v poriadku.... Či ze s bábätkom (snaženim) kázal počkať 3mesiace a to budem mat už všetky vyšetrenia pobehane a v decembri skúsime robiť bábätko už🙂🙂🙂 veriiim ze to konečne vyjde,musí😀 Skorej sa u mna neriešili žiadne vyšetrenia nakoľko mam už dve deticky 5 a 10 ročne dcérky a sú úplne zdravé a tehotenstva boli ukážkové bez problémov.... Ale po tomto poslednom potrate už idem vyšetrenia pobehat(štátna žľaza,krv,...) chcem mat ešte dve deturence🙂 po jednom potrate sa vyšetrenia nerobia lebo aj dr povie ze je to vecou plodu na 99% keď je slabý,chorý jednoducho sa neudrží alebo odumrie... Ty už možem pracovať na bábätku,jasneeeee,držím ti palce veľmi🙂

megysis
10. okt 2014

Ja som dnes bola po menzese na kontrolu po kyretaži a doktora som sa pytala na na antikoncepciu a na dalšie tehotenstvo kukol na mna a povedal my že načo chcem antikonocepciu že kedže som po kyretaži a nie po samovolnom potrate možme to hned skusiť znova , že nevidi dovod prečo by som sa mala chraniť a davať si pozor . Zostala som v šoku , antiku som si teda predpisať nedala ale predsa len uvažujem počkam aspon do druhej menzes nechcem to hned skušať a nedajbože zažiť znova .

monicka9
10. okt 2014

@megysis no fakt každý doktor inak povie veru.. No ale rozdiel je keď žena potrati prvy krát a keď už niekoľko krát.... Mne po tých spontannych povedal ze to je nič môžme o mesiac skúsiť ze plod odišiel s meškajúcou silnejšou menštruácou ze maternica je vycistena...Po opakovanom potrate doporučuje neskôr sa asi snazilkovat... Mne povedal ze 3 mesiace budú ok nakoľko dáke 1-2 mesiace budem po vyšetreniach behať a čakať na výsledky...Po druhom/treťom sa robia už vyšetrenia rôzne..aby sa zistila príčina opakovaného potratu... Som zvedavá teda ako dopadnem🙂 ale už sa neviem dočkať zimy keď už budeme znova snazilkovat🙂 túžim po veľkej rodinke🙂 pozerám ze už aj ty máš deťurence🙂

monicka9
10. okt 2014

@megysis a sú ženy čo im to vyjde už po prvej menštruácii po kyrete a majú krásne,zdravé tehotenstvo🙂 ono je to individuálne🙂

megysis
10. okt 2014

@monicka9 ano mam ale ešte velmi by som chcela dve chlapec dievča neviem či my to tak vyjde ale verim že ano ja som s troch deti sama baba mam dvoch bratov preto som si vravel už od malička že ja budem mať štyri deti 2 chlapcov dve dievčata , takže verim že to vyjde ak nie no čo spravila by som piate pri najhoršom 🙂

monicka9
10. okt 2014

@megysis veď aj ja mam dve deticky 10 a 5rocne princezné a veľmi túžim mat ešte dve deticky lebo túžim po veľkej rodinke🙂 ja som z troch sestier a veľmi sa teším ze sme tri super kamošky-sestričky a preto to chcem dopriať aj mojim deťom aby nás bolo veľa to je úžasne krásna vec🙂 moje kocky sú už veľké a chceme miminko už malé voňavé🙂 no snažíme sa už 2roky a stále dako nič... A za dva roky som 4x potratila no nevzdavam sa a verím ze sen o veľkej rodine sa mi náplni🙂🙂🙂 ja si na miminko počkám ja verím ze pride čoskoro🙂

monicka9
10. okt 2014

@megysis jeeej tak chceš dvoch chlapčekov a dve princezné🙂 drziiiiiim ti palce🙂 ja dako cítim vo vnútri niekde ze ďalšie deturence budú tiež dievcence😀 neviem taký pocit mam🙂 no jedna bude ešte určite dievka😀 ja mam za sebou dva cisarske pôrody tak je to dosť riziko mat viac deti☹ ale akosi cítim ze bude všetko ok🙂

joyance
14. okt 2014

no v piatok uz musim ist k lekarovi, ci sa mi to paci alebo nie, nieco nebude v poriadku. 28.7 som bola na zakroku a menzes stale nic. a to som mavala cyklus pravidelny jak svicarsky hodinky 😖

monicka9
22. okt 2014

@joyance ja mam presne zajtra 5 týždňov po kyretazi a dnes mi začalo take slabunke spinenie ale len pár kvapiek doobeda a potom nič ale tlaky v bruchu som mala uz tretí den ako keď menzes ma prísť tak som zvedavá čo z tohto bude... Mohla by to byt uz menstruacia uvidme... Ja som mala vždy pravidelný 28-29 DC a dr povedal tak za 5-6tyzdnov mam očakávať menzes a ak nepríde ale mal by tak musím prísť na vyvolavacku tak si prajem nech mi uz pride...

monicka9
22. okt 2014

@joyance ja som bola na kyrete 19.september

joyance
23. okt 2014

napokon som dostala dajake tabletky na 10 dni a po dobrati do 2 tyzdnov by som mala normalne nabehnut, tak som zvedava, som teraz v polovicke balenia. zatial ziadne zmeny necitim. Aspon som sa ukludnila, ked mi lekar povedal, ze je vsetko u mna v poriadku a nic nezvycajne nevidi ... asi sme fakt kazda ina, ja som vo vela veciach niekedy pozadu, asi nebude ani cyklus vynimkou :D

monicka9
25. okt 2014

No teda nabehol pekne menzes po kyrete na piaty tyzden😊 trosku silnejsi to je nezvyk na mna😃 uz mam stvrty den😊

katey
26. okt 2014

Baby,potrebujem poradit.. Hoci som to uz raz podstupila,bola som psychicky na tom dost zle,tak si nepamatam take vezne veci,kolko som krvacala ako velmi a podobne.. V utorok som bola na cisteni,v stredu este trosku krvi,v stvrtok piatok len intimka a vyzeralo zo ako docistovanie.. Lenze v piatok na vecer vcera a dnes normalne jasne cervena krv ako pri menzese.. Nechapem to. A dnes som mala aj take bolesti v bruchu. Neviem ci je to normalne alebo sa mam hnat k doktorovi. Nechcem ich tam otravovat,ked nie som objednana.. Z prveho razu si len pamatam ze som dostala zapal a vtedy ma tiez riadne bolelo brucho. Dakujem za kazdu radu!

monicka9
27. okt 2014

@katey ja si myslim ze sa moze este docistovat maternica lebo ja som po kyrete krvacals len 1-2dni a potom o 5 dni znova krv ale nie veľa... Skus zavolat tvojmu lekarovi.

monicka9
27. okt 2014

@katey pokial nemas teplotu zvysenu a velke bolesti brucha tak si myslim ze je to ok... zvysena telesna teplota zvykne signalizovat zapal alebo v maternici nejake zvysky po kyrete a je potrebna liecba atb alebo znovu čistenie (kyret).

zebrickaa
7. nov 2014

Ahojte baby, prosim vás poslal vás niektorú gynek po kyrete aj na vysetrenie na genetiku do nitri a hematalogiu? Nas poslal aj ked sa MA stal prvý krát, pre istotu a chcela by som sa ohľadom genetiky niečo spýtať.

monicka9
7. nov 2014

@zebrickaa ja som po opakovanom potrate cize az teraz ma moj gynekolog poslal na genetiku, hematologiu, endokrinoligiu, imunologicke, tak idem v novembri pobehat ale vybavils som si prednostne lebo inak boli volne terminy len marec/april 3015😒3015😒 to je dost neskoro nechcem stracat cas veru😣 este mi moj dr vysetroval hormon.profil. Komplet sono,vytery,....na prve vysetrenie ktore idem uz buduci tyzden je imunologia a po nej endokrinoligia (stitna zlaza) zaciname sa pomaly smazilkovat som 2 mesiace po kyrete v 9tt.

monicka9
7. nov 2014

2015 malo byt😂😂😂

verka277
8. nov 2014

Ahojte babenky,pridávam sa k vám,pretože o taký týždeň to aj mňa čaká.Som v 6+4 tt ale žiadny plodík,len stále prázdny gestačný vak.Dr.ma tam už posielal dávnejšie,ale nedala som sa,že čo ak predsa.A nič :( ... hcg nízke iba 1000,,tak myslím,že to tak má byť.Je to veľmi ťažké,ved to poznáte,ale radšej takto,ako keby sa malo narodiť choré dieťatko a trapili by sme sa vsetci,alebo aby to muselo odísť v 5-6 mesiaci tehu.To už by som skutočne nezvládala psychycky..Priroda vie čorobi a je v tomto ovela silnejsia,tak teraz to uz len podstupit a potom verit,ze o par mesiacov sa nam to opäť podarí a uz to bude 100 %-ne zdravý bambulko.Drzim vam vsetkym päste pri úspešnom snažilkovaní.

bahira1962012
8. nov 2014

@zebrickaa ano ,poslala

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre