Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

eliskaevicka
14. nov 2016

@sevcikovaanna to fakt ? Toho sa bojím najviac , lebo krvacam, a neviem či by som mala . Len sa moslim aby tam nič neostalo , uz tam nechcem ísť .. doktor Vám predpísal aj niejake lieky ?

sevcikovaanna
14. nov 2016

Cysta zmizla v maternici mam nejaky zvyšok kontrolu mam o 4mesiace a že sa mam pomaličky snažiť...zevraj ten zvyšok neohrozi dajsie..je to podľa mna chore

macoo13
14. nov 2016

@eliskaevicka ahoj ja som 5 dni po kyrete a tie este krvacam nie vekmi ale furt tam nieco najdem ine mi nic neni a tiez sa modli aby som tam nic nemala lebo ja sa tamnuz bojim vratit a nechcem to prezit znova...tak dufam ze to je ok ze sa este cistim

eliskaevicka
14. nov 2016

@sevcikovaanna uff , - to doktor necháva len tak ? Ešte radí sa snažiť ďalej ?

eliskaevicka
14. nov 2016

@macoo13 aj ja tak , a hlavne keď niečo robím , alebo dlhšie ležím a potom sa postavím . A boli ste uz aj u doktora ?

eliskaevicka
14. nov 2016

@macoo13 ani ja ta nechcem ísť .. 😢

macoo13
14. nov 2016

@eliskaevicka no teraz v piatok mam ist na kontrolu tak uvidime ale bojim sa .....ja som dnes nic nerobila akurat som umyla riad a znovu si lahla ale nekrvaca velmi iba ako take spinenie...

eliskaevicka
14. nov 2016

@macoo13 ja idem zajtra . Niejako cítim potrebu sa s ním o tom porozprávať .. ešte by som mala jednu otázočku , výsledky a histológie koľko trvajú ? Ja som ich niejako nepočúvala ze kedy to asi bude . Niejako som och ignorovala

macoo13
14. nov 2016

Mne povedali ze za dva tyzdne ich poslu mojej gynekologicke ...tak som aj na to velmi zvedava....a inak s krvnych testov mi zistili ze mam zvysene vysletky na stitnej zlaze tak ze musim ist este aj tam na vysetrenie ci to nahodov nebolos toho ten potrat..tak uvidime

eliskaevicka
15. nov 2016

@macoo13 uz som tam bola , a vlastne nič nerobil , až po cyklusi . A potom na kontrolu , a ak bude všetko Ok za dva mesiace môžme ísť nato ze mi da aj niejake lieky , tak ma upokojil , len keby som uz krvácať prestala . Nech sa to da všetko do poriadku .

macoo13
15. nov 2016

@eliskaevicka tak ze ta ani nevysetroval??? A este furt krvacas? Lebo ja som cely den nekrvacala a teraz vecer tak ja neviem uz dom s toho na nervy velmi....

eliskaevicka
15. nov 2016

@macoo13 nie .. len som si tam išla pokecať , aj mne sa to zdalo divne , šák keď tam niečo náhodou ostalo a on nič .. na nervy som aj ja . Pól dňa nič a druhu polku zas krvácaním , ráno sa zobudím s čistou a počas dňa to začne .. ale on mi hovoril ze sa ešte docistujem , a keby náhodou ma to bolelo moc alebo niečo tak mám hneď prísť . Tak neviem , len budem dúfať nech to uz skončí , lebo mi to stále pripomína môjho andelika 😢

myskahryzka
15. nov 2016

@macoo13 Ahoj. Teraz som si pozrela kalendar. Pisala som ti, ze som krvacala 6 dni.. ale nie. Bolo to 10 dni a potom este par dni krvavy vytok. A o dalsich 5 dni som zacala znova krvacat, tak som zhrozena letela k lekarovi, lebo ako som ti spominala to boli s prepacenim jatky a zlakla som sa. A bolo to ok, len som dostala menzes.

sevcikovaanna
15. nov 2016

Ja som dnes vymenila gynekologa hneď ma vysetril dal lieky a za 2 týždne kontrola a potom bude riešiť snaženie

macoo13
15. nov 2016

@eliskaevicka presne ako ja ....u mna je to presne take iste ako si to opisala ...

macoo13
15. nov 2016

@myskahryzka ufff tak to si ma teda upokojila lebo som si myslela ze ked este krvacam a je to 6 dni po tak ze to znamena nieco zle ...nie velmi ale tak pol dna krvacam a pol dna nie a som uz s toho cisty debil (sprepacenim za vyraz )

myskahryzka
15. nov 2016

@eliskaevicka Presne ako pises... kym som po kyrete krvacala len som plakala... A ak vam mozem poradit, ostante po kyrete minimalne 2-3 tyzdne doma. Ja som sa hrabala hned do roboty a nebol to dobry napad. Treba si oddychnut .. v tomto pripade, teda aspon u mna neplatilo, ze by som v praci prisla na ine myslienky. Ked som tam bola zelala som si byt doma a plakat.

myskahryzka
15. nov 2016

@macoo13 ved preto ti to aj pisem.. aby si nestresovala. Je to ok. Mne robili kyret s hysteroskopiou, co znamena ze daju dnu kameru, pozru a vyskriabu len co treba. Nie naslepo ako robia bezne v nemocniciach. Mala som tam len zbytok.. asi 2 cm. Na kyret som totiz isla 2t po potrate. A vidis, aj tak som dlho krvacala. Takze netreba stresovat. kazda sa cisti individualne. Ak nieje krvacanie masivne a nejdu z teba kusy zrazenin si myslim ze to je v norme. A ako som pisala a znova to zopakujem... treba pit tu alchemilku. Velmi pomaha na cistenie maternice. Krvacanie po nej moze zosilniet, ale to je ok.

macoo13
15. nov 2016

@myskahryzka jooooj tak teraz sa mi bude lepsie spat velmi si ma upokojila dakujem ....alchemilku pije druhy den ale vzdy na vecer sa mi pusti krvacanie cez den nic ani v noci a ked si dam caj tak potom....a co sa tyka co si pisala ja som tento tyzden doma ale dam sa urcite vypisat aj buduci este nie som pripravem ist do prace a este ktomu robim v obchode kde je vela babatkovskeho oblecenia a asi by som to tam nevydrzala...stacilo mi dnes ked mi dosiel narodeninovy darcek ktory mi manzel objednal pred 2 tyzdnami...bol to tehotwnsky dennik ale tak ani on chidacik nevedel ze to takto skonci ....ani sa nepytajte ako som plakala uffff 😢ale zas je dobre

myskahryzka
15. nov 2016

@macoo13 presne takto som aj ja krvacala... najviac v noci. A mas pravdu, je to tazke. Ja si takto v piatky vzdy poplacem.. napr tento piatok by som zacinala treti trimester. Ale ja verim, ze uz sme si tymto to nestastie vycerpali.

macoo13
15. nov 2016

@myskahryzka aj ja v to dufam ze to najhorsie sme si uz prezili a teraz pride len to dobre...ja som si aj v nedelu to som mala narodeniny no a na tieto urcite tak skoro nezabudnem teraz mi to bude pripominat kazdy rok ..ale verim aj v to ze ked sa nam zadari druhe tak uz budeme na to mysliet menej

bubinka68
15. nov 2016

Žienky čítam si tu vaše príspevky a je mi tiež ťažko. Ja určite nezabudnem na 11.11. Tiež som prežila čo vy. Bola som v 10tt. A zrazu je všetko preč. Tak vám držím palce,aby to rýchlo prebolelo

eliskaevicka
16. nov 2016

@myskahryzka ja som doma ešte s našou malou , ale ani tu to neni bohvie co , my sme so to tak vypočítali , ze by som išla z jednej materskej na druhu, ešte aj narodeniny by mali v jeden mesiac ... ale asi sme si to až moc naplánovali , aj som si myslela ze budem mat problémy ale ze až neskôr , lebo aj prvá bola narodená na 7 dmy mesiac . Len ma hnevalo ze doktor to vôbec nebere na vedomie , tak som mu chcela na poslednej kontrole povedať nech mi da niejake lieky , ale uz to bolo zbytočne... Ach ...len sa dať rýchlo dokopy a dúfať ze sa raz dožijem tehotenského bruska ..

eliskaevicka
16. nov 2016

@bubinka68 ten dátum mame spoločný .. prajem skóre uzdravenie.

myskahryzka
16. nov 2016

@eliskaevicka Neboj sa.. vsetko bude dobre. Len to netreba uponahlat. Vela zien neda na odporucania lekara, otehotneju skor ako je zdrave a zbytocne sa vystavia tomu istemu.. Vsetko ma svoj cas. Tak nepojdes z materskej na matersku.. nic sa nedeje. Malinka bude v skolke, ty budes mat aspon chvilu sama pre seba. Aspon si stihnes pozehlit vybavicku 🙂

myskahryzka
16. nov 2016

@bubinka68 Taky krasny datum.. skoda, ze si ho budes pamatat prave takto. Tiez som bola v 10tt. Clovek si mysli, ze pomaly ma to najhorsie za sebou a bum-bac.. sen je prec. Ja som sa rano zobudila o piatej s tym ze som mala mokro medzi nohami.. voda. Neviem co som si myslela, ze je to za vodu.. mozno silnejsi vytok. proste som spala dalej, az ked uz bolo moc mokro, som sa postavila ze idem na wc... no a uz to nebola voda, ale krv.. vela krvi.

eliskaevicka
16. nov 2016

@myskahryzka To nie , nie .Keď mám povedať pravdu na sex ani nepomyslim , radšej si počkám a keď doktor povie ze je všetko v poriadku tak pôjdeme do do toho . Zo by som si nedovolila risknúť , predsa len treba tomu nechať čas . A tiež pravda odychnem si , a hadam si aj mala zvykne v škôlke a potom môžem kľudne chodiť po vyšetreniach a tak . Lebo takto len zháňať kto by ju na chvilu postrážil .

violet1609
16. nov 2016

Ahojte, ja som presne tyzden po kyrete. (MA v 12 tt) Prve dva dni som krvacala, potom uz len malinko spinila a od pondelka vobec nic. Az mi je to divne....... 😒 Pijem alchemilku. Kontrolu mam v piatok, tak hadam je vsetko ok

macoo13
16. nov 2016

@violet1609 ahoj presne si ako ja aj ja som tyzden po kyrete a tiez som bola v 12 tyzdni a este sem tam krvacam ale zistila som ked som pila prave tu alchimilku tak v tedy slm krvacala a dnes som ju nepila a len som spinila ...a aj ja idem v piatok k doktorke dufam ze mam vsetko ok...a podla mna je to v poho ze uz nekrvacas..

bubinka68
16. nov 2016

@myskahryzka tak v mojom prípade som 10.11. bola objednaná k lekárovi no a vtedy to začalo. Bábätko sa niekde v začiatkoch prestalo vyvíjať rástol len zarodocny vak. Tak hneď 11 som podstúpila zákrok pre mňa strašná skúsenosť, ale vidím, že denno denne si tým prechádza množstvo žien.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre