Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

violet1609
16. nov 2016

@macoo13 ano mame to uplne narovnako. Bol to hrozny sok....... nam prestalo bit srdiecko. Ja tiez pijem alchemilku a ty pises ,ze prave viac spinis. A ja vobec nic. Uz nech je piatok. Myslis ,ze budeme mat aj sono? Ja len dufam,ze je vsetko ok a nenic tam neostalo.
@bubinka68 vsetky asi vieme ako sa citis, je to strasny pocit a den kyretaze hroza :( Este mi robili kontrolny usg a ked som videla to male telicko bez pohybu....... bolo to hrozne :(
Ale snad nam to nabuduce vyjde a bude vsetko tak ako ma byt 🙂

macoo13
16. nov 2016

@violet1609 no neviem ci nas budu aj vysetrovat ale ja by som nerada neviem este sa na to necitim aby ma niekto vysetroval ...a presne aj ja sa velmi velmi bojim aby mi to spravili dobre...musime mysliet pozitivne ☺ a caj ano pila som ho od pondelka a v tedy som dost krvacala a dnes som si ho nedala a nic len spinenie .....hm tak neviem

macoo13
16. nov 2016

@violet1609 a este ja vibec neviem co sa stalo nikto mi nic nepovedal....len som strasne zacala krvacat a potom v tom soku mi dr.v nemocnici na pohotovosti povedala ze babatko uz nezije a ze uz neni v bruchu ale niekde dole tak ze rano o 3 mi museli robit hmed kyret ani som to nestihla rozdychat velmi sme plakali s manzelom ..ale tera je uz fajn a ked sa bude dat tak uz aj ideme na druhy pokus 😍

majusqa77
16. nov 2016

babule.. ..ja som bola na konci augusta, tiez prestalo v 11tt bit srdiecko... ...spinila som 1 den, potom som klasicky na 28 den dostala ms... ...takze ono zjavne plati, ze kazdy organizmus je iny...

sofia288
16. nov 2016

ahojte. chcem sa opytat ci vam beru kontrolnu krv na hcg a ak ano kedy vam klesla? Ja som mala kyret 17.10 ms este nemam a hcg este stale....na sono mam ist az po ms...sestricka povedala ze s ms sa moze to co tam naaahodou ostalo odplavit...😕 ja uz tak cakam tu ms 😢 a nic...

violet1609
17. nov 2016

@macoo13 mozno ti staci alchemilku pit len kedy tedy. Ja som pila 2xdenne a teraz si davam raz. A stale kyselinu listovu. Ja som zacala v 7tt troska spinit,tak som od vtedy bola doma.po dvoch dnoch sa to ustalilo,vsetko bolo ok. A uz ako mi mali robit merania srdiecko nebilo. Nic ma nebolelo,vobec som nekrvacala,proste zamlknuty potrat :( Ale uz je to troska lepsie.

violet1609
17. nov 2016

@majusqa77 a tiez si nemala ziadne krvacanie?iba to srdiecko?a ty si uz teda mala aj prvu ms. Kedy sa zacnete znova pokusat?

violet1609
17. nov 2016

sofia288 ja idem na kontrolu v piatok tak myslim ze mi krv na to hcg zoberu,tak uvidim. Neboj dockas sa ms,zevraj to moze trvat od 6-8 tyzdnov od kyrertu.
A mali ste uz vysledky z histologie?

violet1609
17. nov 2016

@sofia288 teda s tou ms aj 6-8 tyzdnov,samozrejme moze prist aj skor 🙂 tak sa hadam dockame 🙂

majusqa77
17. nov 2016

@violet1609 nic. Len obrovsky sok na poradni.... a uz skusame. Mne povedal, ze v pohode mozme hned

violet1609
17. nov 2016

@majusqa77 jeeej tak len nech sa vam co najskor zadari 🙂
Ja tiez pockam ako to bude s tou ms a skusime znova. Ja uz mam na rok 35 tak nemam vela casu 🙂

majusqa77
17. nov 2016

@violet1609 no, ja uz 40 🙂 tak mi hovor...

violet1609
17. nov 2016

@majusqa77 fakt ??? 🙂 tak nech sa vam cim skor postasti 🙂

majusqa77
17. nov 2016

@violet1609 dakujem(e)

violet1609
17. nov 2016

@majusqa77 a vysledky z histologie si uz mala? Vravia ,ze aj tak sa nenajde pricina. Vam nieco zistili?

majusqa77
17. nov 2016

@violet1609 mala a nezistili nic. Mna poslal aj na hematologiu, tam budu vysledky na konci mesiaca

violet1609
17. nov 2016

@majusqa77 a to bol tvoj prvy MA ? Mna asi nikde neposle. Nam sa to stalo prvy krat. Prve tehotenstvo som mala uplne bez problemov. Uvidime ake bude to dalsie.

majusqa77
17. nov 2016

@violet1609 ano. Prve 2 boli ok, aj ked mala sa narodila o 3 tyzdne skor

violet1609
17. nov 2016

@majusqa77 tak potom daj vediet ako ti vysli vysledky. Ja uvidim co mi povie v piatok,ale vela asi neocakavam.
A dievcata ako dlho ste boli PN? Ja som este doma,ale od pondelka uz chcem do roboty,uz sa aj lepsie citim a nech mi to ubehne.

majusqa77
17. nov 2016

@violet1609 vo stvrtok kyret, v piatok som mala dovolenku, v pondelok som sla do roboty.. ..ale v podstate uz v piatok som bola ok

violet1609
17. nov 2016

@majusqa77 tak to bolo rychle zotavenie. Mne sestricka rovno vravela ,ze mam prist az v piatok a potom ak sa budem na to citit mozem ist do prace.

majusqa77
17. nov 2016

@violet1609 v podstate fyzicky som bola ok hned.. ..akurat prvy den som sa dnazila co najmenej dvihat deti...

juliett99
17. nov 2016

Ahojte kocky pripajam sa ku Vam... stredu na poradni som zazila sok ked mi dr oznamil smutnu spravu ze nasemu drobatku uz nebije srdiecko... je o tyzden mensie ako by malo byt... takze asi niekedy minuly tyzden sa to stalo. Je to strasne a nevieme sa cez to dostat.. Hlava vravi jedno ale city uplne nieco ine. Prve tehu sice bolo problemove ale dali sme to do konca.. Zajtra ma caka zakrok.. Citim sa neopisatelne, ale to aj vy babule. MA je myslim horsie ako ked sa telo zmiery stym ze drobceka vypudi spinenim... Mne nic nieje priznaky mam stale ale bohuzial. Bavite sa tu aj o veku u mna je to uz tiez tak na hrane mam 39.
Musime byt silne kocky dame to a este zvladneme tehulkovanie do stastneho konca

eliskaevicka
17. nov 2016

@juliett99 je mi to moc ľúto co sa Vám stalo , držím Vám zajtra palce 😢😢

violet1609
17. nov 2016

@juliett99 tak to mi je luto, nech ti to zajtra dobre dopadne a hlavne skore zotavenie. Vsetky vieme ako sa citis....... ten pocit a hlavne sok ,ked lekar oznami smutnu spravu je hrozny. Hlavne ked sa clovek citi dobre a uziva si tehu a zrazu rana. Ale musime byt silne , prekoname to a urcite sa nam to vsetkym podari 🙂

violet1609
17. nov 2016

@juliett99 a v ktorom tt si?

juliett99
17. nov 2016

@eliskaevicka
@violet1609 babulky velmi pekne Vam dakujem... kazda utecha pomoze na bolave srdiecko... Mne este ani teraz nedochadza ze uz je koniec.. som podla mrchy 12tt ale ovulka bola posunuta takze 11tt malinke v stredu ukazovalo na 10 tt takze niekedy minuly tyzden sa s nami rozlucilo.

violet1609
17. nov 2016

@juliett99 mne to poriadne asi doslo az ked som mala po zakroku a bolo mi velmi smutno. Den co den je to o troska lepsie. Zajtra sa drz a potom daj vediet ako sa citis

eliskaevicka
17. nov 2016

@juliett99 ja ešte teraz mávam veľké výlevy ale potom ma zamestná dcérka a rodina , len nemôžem ostať sama..uff . Mne to robili v 14tt ale andelik si to rozmyslel v 9 tom , len sme o tom nevedeli . Najbližšia rodina uz o tom vedela , a prisahať bohu ze to ľutujem . Tie smutne pohľady ...

macoo13
17. nov 2016

Baby dnes je 8 den co mi robili kyret a este stale trosku krvacam niekedy len spinim ...ale napriklad teraz som sa sprchovala a zas som krvacal tak ja uz neviem som zvedava co povie zajtra doktorka...bude ma aj vysetrovat zo spodu? Ci?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre