Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

violet1609
6. jan 2017

@chmeluska jeeej tesim sa s Tebou........cloveku tak odlahne,ked mrcha jedna dorazi hlavne potom, cim sme si presli 🙂
Ja som mala v ten den, ked sa to uz rozbehlo dost silne bolesti.

chmeluska
6. jan 2017

@violet1609 ja praveze celkom v pohode, som zvedava ako bude prebiehat a kolko trvat
Som rada ze sa to rozbehlo, hned mam lepsi pocit ze snad je vsetko ok a funguje ako ma. 12-teho mam ist na kontrolu tak snad do vtedy skoncia a doktor bude mat pre mna len dobre spravy 🙂

violet1609
6. jan 2017

@chmeluska mne trvala tak ako pred tym 6-7 dni, bola o nieco silnejsia a bolestivejsia,ale dalo sa. uvidis vsetko bude v poriadku a lekar bude mat len dobre spravy 😉

violet1609
6. jan 2017

@chmeluska a v kolkatom tt si bola?

chmeluska
6. jan 2017

@violet1609 to dufam, no bola som na zaciatku 12tt ale najprv som cakala jednovajecne dvojicky ale ked som bola v 9tt a mal mi to potvrdit bilo uz len jedno srdiecko a po druhom ostal iba vacok tak sme si s manzelom trochu poplakali ale tesili sa ze bude aspon jedno no a na koniec to tak dopadlo ze druhemu prestalo bit srdiecko, sem tam mi pride este luto ale uz som viac menej s tym zmierena a dufam ze na druhy pokus to uz dotiahneme do uspesneho konca.

violet1609
6. jan 2017

@chmeluska tak to mi je luto, najprv radost z dvoch fazuliek a potom tolke sklamanie 😢 Ja som bola tiez na zaciatku 12tt a bol to uplny sok. Tiez mi pride este luto , tak ale mame anjelika v nebicku. Verim,ze nabuduce to uz dopadne tak ako ma. Pre nas vsetky. A kedy sa chcete pokusat?

chmeluska
6. jan 2017

@violet1609 no snad nam bude dopriate, my zatial deti nemame, ale v aprili sa nam narodi krsniatko tak sa vytesujeme aspon z neho aj ked obcas to zamrzi vidiet tehotnu svagrinu
A so snazenim uvidim co mi povie dr. po kontrole ale asi aj ked bude vsetko v pohode pockam este na jednu ms
Ty si ako na tom? Uz sa snazite?

violet1609
6. jan 2017

@chmeluska ja chcem este pockat na 2.ma a potom skusime znova. 🙂
Je to urcite tazke s tymi tehulkami v okoli......mne pride luto a ratam v kolkatom tt by som bola. Tak, ale uz sa zameriavam na skore snazilkovanie a celkom rychlo to uteka 🙂

chmeluska
6. jan 2017

@violet1609 aj ja sa cudujem ako rychlo to uteka, ani neviem ako a uz presli od kyretu 4 tyzdne
Kedy ma prist dalsia ms? Aj ste sa pred tym snazili dlho?

violet1609
6. jan 2017

@chmeluska dalsia ma prist 24.1 len ja mam dlhy cyklus 32-33 dnovy, tak ockavam ze pride 26-27.1. Aj prva mrcha po kyrete mi prisla po 6tyz. Nam sa vzdy zadarilo na 1x. Tak len dufam,ze aj teraz sa tak zadari. Vy ste sa ako dlho snazili?

chmeluska
6. jan 2017

@violet1609 asi tri mesiace co sme si povedali ze ideme do toho 🙂 a podarilo sa nam nakoniec splodit na vyrocie svadby 🙂 takze viac menej rychlo, dufam ze aj teraz sa co najskor zadari ked sa zacneme snazit
Tak drzim palceky nech ms pride co najskor a po nej vytuzeny poklad 😉
Anjeliky v nebicku budu strazit nase pokladiky v bruskach 😇

violet1609
7. jan 2017

@chmeluska aj tebe drzim palceky,nech vsetko dobre dopadne a coskoro sa tesime z vytuzenych drobcekov. 😉

rebekag
7. jan 2017

baby, ja už o týždeň čakám tretiu ms a v januári idem na hematologické vyšetrenie, počkám na výsledok a ked bude vsetko v poriadku konečne sa mozme snazit!!! tak sa tesim

galaktic
7. jan 2017

Zdravím žienky, stretol ma podobný osud, MA v 15tt ale prišlo sa na to až v 18 tt...😢 Histologia vyšla v poriadku, dr. povedal že aj po prvej ms sa môžeme snažiť..Myslíte že je to skoro? Mimi veľmi chceme, nechcem sa ani unáhliť ale ani nič nezmeškať keďže mám endometriózu..Poraďte, vďaka za vaše názory a rady

rebekag
7. jan 2017

@galaktic ja som najprv chcela tiež hneď začať, ale presne, bála/bojím sa unáhliť a niečo zanedbať... počkám minimálne 3 cykly... gynekolog mi odporučil 6 mesiacov, ale to sa mi zdá veľmi dlho

galaktic
7. jan 2017

@rebekag my nemôžeme veľmi čakať, keďže počas ms sa tvorí moje ochorenie, ktoré potom zabraňuje otehotneniu,tak je to také buď/alebo...

rebekag
8. jan 2017

@galaktic Tak držím palce, nech sa to podarí!!! 🙂

violet1609
8. jan 2017

@galaktic to mi je velmi luto,clovek uz v 18tt take spravy necaka 😢
Ja by som asi pockala na 2.ms. Po prvej mi to pride skoro. Aj mne povedal lekar,ze nemusime dlho cakat. Uvidis ako sa budes citit. Tak drzim palceky nech je vsetko v poriadku 🙂

violet1609
8. jan 2017

@rebekag ale to rychlo bezi. Drzim palceky nech vsetko dobre dopadne 😀

galaktic
8. jan 2017

@rebekag
@violet1609
ďakujem žienky 🙂 aj ja vám držím palce a prajem hlavne veľa zdravia

eliskaevicka
12. jan 2017

baby ako sa máte ? Ja cakam uz na to vyšetrenie .. nech sa to pohne ďalej lebo ma slahne.ide tiez niektora na hematologiu ?

desza17
12. jan 2017

Ahoj.ja idem 7.2.do BB

chmeluska
12. jan 2017

baby to hematologicke vysetrenie vam odporucil lekar, ci vy sami ste chceli ist?? A ste po jednom potrate ci uz to bolo opakovane?
mne momentalne konci prva ms po kyrete bola taka divna dva dni sa mi rozbiehala 4 dni taka normalna len trochu silnejsia no a teraz uz zo dva dni take dozvuky, mali ste to aj vy tak?
zajtra idem na kontrolu tak silno dufam ze mi dr povie ze je vsetko ok

desza17
12. jan 2017

Ja som po prvom a dr ma poslal,ale chodim do centra,ja som podstupila umele oplod.moja gyn ma nechcela poslat,ze az po dvoch...a dr v centre mi sam od seba odporucil hemato aj genetiku.najlepsie je ze som zbytocne stratila cas lebo som sa objednala na hemato do Zh a az potom mi tam dr povedala ze take vysetrenie co ja potrebujem,ona nerobi,ze musim ist do BB,a tam ma objednali az na 7.2.paraada,tak od novembra cakam.co sa tyka ms,je normalne ze je taka,u niekoho moze byt slabsia,u niekoho silnejsia,aj haprovat moze mi dr povedal.urcite je vsetko v poriadku,drzim palce nech sa cim skor zotavis.

violet1609
12. jan 2017

Ahojte dievcata. Ja som tiez po prvom MA a vobec to nejdu riesit.....ja som sa s tym nejak vyrovnala a verim,ze to bola len blba nahoda.
Co sa tyka prvej mrchy po kyrete,tak prvy den sa mi tak rozbiehala a po 6 dnoch este take 2-3 dni jemnulinke spinenie.(to som predtym nemala)
Drzim palceky nech Vam to rychlo do tych vysetreni ubehne a hlavne, aby boli vysledky v poriadku.
Ja cakam na 2.ms a potom budeme snazilkovat 😍

chmeluska
12. jan 2017

Dakujem, aj ja ti drzim palce, hlavne nech ti to rychlo ujde do februara a zistia ti v com je problem nech to nabuduce dotiahnes do uspesneho konca 😉

chmeluska
12. jan 2017

Violet ja tak isto, doktor neriesi po prvom verim v to ze to bola len blba nahoda a nabuduce to bude ok, drzim palce nech sa po druhej ms zadari do uspesneho konca 🙂

eliskaevicka
13. jan 2017

Mna poslal dr. ale ja som sa ho spýtala lebo predtým som mala predčasný porod, tak reku či sa niečo nedá .a nemal problém .len dovtedy zakázal otehotnieť . ale radšej ako to znova prezivat .mne uz konci pomaly ms. tiez som tu prvu mala divnú a o dva dni dlhsiu. neviete ako to tam prebieha?

chmeluska
13. jan 2017

Tak mam po prvej kontrole, zevraj vsetko v poriadku a ked som sa ho pytala ci mame nejaku dobu cakat povedal ze odporuca sa dva tri mesiace ale ze je vsetko v poriadku tak on nevidi dovod sa obmedzovat, ale asi pockam este na druhu ms, lebo tato bola este taka divna uz dva dni cez noc cez den nic az na vecer spinenie take chvilkove, no proste dva dni sa rozbiehala a teraz ma dake dozvuky, ale dr povedal ze to je v poriadku sa to tak este docistuje no a po druhej sa uz budeme snazit

galaktic
13. jan 2017

Ja si idem teraz v utorok po výsledky na hematku a dúfam, že bude všetko ok. Inak mne dr.povedal, že snažiť sa môžeme aj po prvej ms...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre