Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

moka27
22. mar 2017

@ikonica sak toho sa bojim aj ja...bolesti ani nie...toho krvacania ano...dakujem

ikonica
22. mar 2017

@moka27 ako samotny potrat nebolel.. vobec ziadne bolesti... len vela krvi a krvnych zrazenin.... keby ma strazil nejaky lekar, tak by som bola radsej, keby som nemusela na kyret... lenze ako mam ja posudit, kolko krvi je uz vela? aka strata mi moze zivot ohrozit... nevedela som a vyplasila som sa aj preto, ze bola noc, priatel uz uz zaspaval.... bala som sa, ze co ked odpadnem a nebude ma mat kto ratovat... keby na mna niekto dohliadal bolo by to ine asi... bolest bola az po zakroku, ale nie velka... asi ako ked mam kramy... vtedy si zvyknem dat ibalgin a je po bolesti.. teraz som si nepytala nic a dalo sa to prezit...

moka27
22. mar 2017

@ikonica a za kolko po zisteni ze plod nezije si zacala krvacat???? Mne to povedala lekarka dnes a plod sa zastavil asi pred piatimi dnami.dakujem

desza17
22. mar 2017

Ja sa tiez bojim kedy sa zacne to krvacanie,vacsina vykrvacala v nedelu ale potom mi to stopli v nemocke injekciami a tbl,dr povedal ze do tyzdna,tak som ako na ihlach,ze co ma caka,a ci ma krv nezaleje dakde v meste

ikonica
22. mar 2017

@moka27 vo stvrtok som sla k lekarovi po tehu knizku a miesto toho som dostala tu najhorsiu spravu... ked som dosla domov, nasla som si na toaletaku trosku cerstvej krvi... spinila som aj predtym trosku v case, kedy by normalne mala byt mrcha napriek tomu ze som cele tehu brala duphaston.. preventivne vraj.... v ten den som prestala brat duphaston.. telo asi pochopilo, ze nemusi uz drzat plod.... zacala som postupne spinit trosku viac... a v sobotu vecer v sprche sa to spustilo naplno... dala som si horucu spchu, aj som trosku potlacila ked uz sla krv a v tom.... no rozjelo sa to... ked som mala pocit, ze uz to bude ok, vysla som zo sprchy, dala vlozku, sadla na gauc a cakala... v tom pocit, ze cela vlozka je pretecena... zasa sprcha.... potom zas vlozka.... isla som na wc a tam kopec velkych krvnych zrazenin... babo odislo este v sprvhe.. videla,som ho :(... no a na tom vecku som sa uz zacala bat, ze je tej krvi vela a zobudila som priatela a sli sme na pohotovost.... prepacte za detaily ale aj toto je zivot.....

ikonica
22. mar 2017

@moka27 v podstate som dva tyzdne chodila s mrtym babom v sebe :(( na papier napisal ze MA 9/3 teda asi 9t3d... no a podla aplikacie som bola v 11+1 tak nejak.. mam z tych tyzdnov chaos....

moka27
22. mar 2017

@ikonica no sak uvidime co...ja uz mam za sebou jeden potrat v 6 tt a jeden 23 tt...tak dufam ze toto bude ok

desza17
22. mar 2017

@moka27 a ten v 6.tt prosim ta ako prebiehal?

moka27
22. mar 2017

@desza17 to som vlastne len dostala akoby o dva tt neskor menzes a odkrvacala som.bolo to sice silnejsie ako obycajne kramy ale dalo sa...

desza17
22. mar 2017

@moka27 aha,snad sa to pusti este aj mne

moka27
22. mar 2017

@desza17 to si myslim ze ano...to je nizka tehotnost ako hovori moja doktorka.ja som v 6 tt nemala ani srdiecko a islo to rychlo

desza17
22. mar 2017

@moka27 tak mne vytieklo dost nedelu,aj take kusy,ale potom mi dali v nemocke lieky na zastavenie,tak preslo a dr povedal ze teraz by sa mi malo spustit krvacanie do tyzdna

zibi
22. mar 2017

@desza17 ahoj skus tu repro imuno ..za take potraty v rannom stadiu moze casto reprodukcna imunologia...
keby si potracala casto a mas vsetko z hematky a z repro imuno v poriadku, tak skus este endokrinologiu, aj stitna zlaza robi niekedy sarapatu
plus keby ja to ..tak si daj zistit ci nemas syndrom lepivych dosticiek ..bezne to nezistuju ale ´pri nevysvetlitelnych castych potratoch maju zeny prave to .... drzim palce a keby ze daco potrebujes tak mi kludne napis ohladnom vysetreni ked budem vediet poradim

desza17
22. mar 2017

@zibi ahoj hematku mam ok,stitnu zlazu tiez,este tu reproimunologiu by som chcela absolvovatbplus si vypytam pred vklafom preventivne fraxiparin.

zibi
22. mar 2017

@desza17 no urcite chod
ked mas taketo problemy
ekd mas blizko nitru chod tam , robia tam aj mif vysestrenie a to tusim v bratislave nerobia
cize skus
a fraxik moze pomoct
niekedy to robi aj anexin zvyseny neviem ci ti ho na hematke brali a to patri k tym antifsolipidovym pritilatkam
vela veci ti na repro imuno spravia asi tri strany vysetreni
aj zvysene ANA moze za potraty, tnf zvysene , nk bunky - je toho fakt vela
drzim palce

desza17
22. mar 2017

@zibi skoda ze som nesla hned po prvom potrate,nechapem preco ma dr neposlal.teraz uz isto nechcem nic zanedbat a takto sa trapit.dve veci ma drzia nad vodou,a to ze mame este 5mrazacikov a ze s uhniezdenim embryjka tiez nemam problem,vzdy sa pekne chyti,len zial nieco sa stane a coskoro odide😢😢😢

ikonica
22. mar 2017

@desza17 lekari to zvycajne riesia az po druhom ci tretom potrate bohuzial... ja som rada, ze mi dali aspon na hemato listok.... aj ked netvaril sa nejak nadsene, ale videl, ze bez listka asi neodidem, tak mi ho dal....

zibi
22. mar 2017

@desza17 hm divne ..a mas dost progestetronu? co si davas pri vklade? inak ja som citala davnejsie ze 1200 mg utrosu by sa malo davat a nemalo by sa od toho upustat ...lebo telo presne potrebuje tolko , aby kym si uvedomi ze je tehu a zacne svoj vyrabat, potrebujes to aj na imunitu a uhniezdenie...
no tie centra...oni to neriesia ..oni robia ivf, zakladne vysetrenia co poistovna preplati a ostane musis sama vybavit ..zial..
uricte chod, najma ked si po ivf..a mas embryjka
a v ktorom centre si ?

zibi
22. mar 2017

@desza17 ja som teraz nasla aj clanok ze kyselina lipoova ALA pomaha pri nidacii embrya aj pri ivf cize mozno treba skusit
dobry a preventinve sa dava aj intralipid..
ked mas vyzsene nk bunky a nevies o tom , tak oni ti vypudia embryo , proste su to bunky, ktore nicia bakterie, virusy , a rakovinove bunky a tym padom je ta tvoja imunita tak silna, ze nedovoli telu to embryo uhniezdit, alebo tnf - embryo vytvara v pociatocnych stadiach uhiezdenia bunky podobne nadoru a telo pri zvysenom tnf si to pomyli a vypudi ho
aj ked do 10 tyzdna casto za to moze imuno alebo reprodukcny faktor
kukni ci ti robili na hematke anexin - ten roib zasa v placente zrazeniny a vypudi embryo
je toho hrozne vela co sposobuje potraty a preto to treba riesit..a fakt, ja by som nesla zbytocne na vklad, kym to nebudes mat poriesene, nech vies na com si
ked bude imino ok, daj si tie lepive dosticky spravit

ikonica
22. mar 2017

@desza17 drzim silno palce nech sa dalsi vklad skonci porodom zdraveho babatka a nech aj nadalej pekne rastie a robi vam radost.... verim ze vam to vyjde... mozno prave to reproimuno vysetrenie objasni, preco sa to deje...

ikonica
22. mar 2017

@weronyckalil kvoli comu musia byt nohy obandazovane? ja som bola na pohotovosti v pribehu pol hodky na sale a tam toto vobec neriesili... moze byt, ze z toho ma potom este tyzden boleli nohy v lytkach? z toho ze som nemala kompresne pancuchy ci obvazy? teraz citam o cisaraku a tam,ze to musela mat tiez, tak mi napadla taka suvislost s bolestou noh po zakroku....

desza17
23. mar 2017

@zibi neviem co vsetko mi bolo robene na hematke,este nemam vysledky doma,len som volala primarovi,tak mi povedal ze je vsetko ok a posle mi to domov.co sa tyka uhniezdenia embryjka,ani stym problem nemam,zial pri jeho raste ,vyvoji nastane niekde problem...ale kde neviem,ci je to v embryjkach,alebo vo mne.dnes sa objednam na tu reproimunologiu.

desza17
23. mar 2017

@zibi a co sa tyka progesteronu,davsm si vzdy 2x200ku tbl progesteron.rano,vecer.

weronyckalil
23. mar 2017

@ikonica áno može to byť kvoli tomu, pretože mna robili bola 1 hodina popoludní a potom pred večernou vizitou som sa isla osprchovať tak som si ich dala dole a boleli ma, čiže aj ,kvoli tomu u nás to vzdy robia, či je nejaký zákrok (kyret alebo cisarsky) odporucam to do budúcna

zibi
23. mar 2017

@desza17 no to je malo..nam stale kazali aspon 1200 mg, 400 sa mi vidi hrozne malo, to mozno pri prirodzenom otehotneni, kde sa v tele tvori dostatocne mnozstvo progesteronu po ivf ...pri ivf, telo nevie vyrabat tolko progesteronu ako pri klasickom otehotneni, niekedy nemusi potrehnut, ze je tehotne, pretoze ti embryjko vlozia, a kym si zvykne, tak sa dodava progesteron, a preto sa ma viac, lebo rataju s tym, ze daco aj vytecie a tych 1200 mg je akurat, aj kvoli imunite keby ze daco...inak jednej kocke som itez poradila tych 1200 mg a prvy krat mi pisala ze otehotenela..cize ma to daco do seba ... nechapem preco to znizili tak znizia..no daj vediet ako si dopadla na tej imno .drzim palce

desza17
23. mar 2017

@zibi citam si prepustaciu spravu a je tam nalez streptococc a nepravidelny hematom...mam šok

zibi
23. mar 2017

@desza17 uf..no tak to moze byt aj kvoli tomu

desza17
23. mar 2017

@zibi ved aj ja si myslim...

zibi
23. mar 2017

@desza17 no ti dali antibiotika ? ved uvidis no co bude ....

desza17
23. mar 2017

@zibi nikto nic,mam sa hlasit u svojho obvodneho gyn,to som si len sama precitala v sprave

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre