Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

desza17
23. mar 2017

Dievcata mali ste niektora pri potrate nalez streptococc?

ikonica
23. mar 2017

tak mam po kontrole po prvej ms... som v poriadku 🙂)) povedal ze sa mozeme zacat snazit tak o dva nesiaca a ja mi na to ci sa nieco stane ak zacneme skor.. on ze nie 🙂)) ze som sa zregenerovala... chcel pockat na vysledky z hemato ale neviem no... asi podeme na to 🙂))

desza17
23. mar 2017

@ikonica a mala si kyret?

ikonica
23. mar 2017

mala som reviziu maternice... to je tusim to iste ako kyret...

violet1609
23. mar 2017

@desza17 ahoj k tomu streptokoku ti nic nepovedali? Bola si nejak chora posledne tyzdne,dni?

desza17
23. mar 2017

@violet1609 ahoj,nebola som chora.aspon o nicom neviem.dr ma vybavila ze streptococc ktoreho mam sa nelieci.jedine pred porodom.

lienkalienocka
23. mar 2017

Ahojte, som po kyrete 32 dni. Este dom nedostala ms, no cyklus predtym som mala 36-40dni. V nemocnici mi povedali, ze na 28.den dostanem. Cize to bude cca rovnake ako predtym?

desza17
23. mar 2017

@lienkalienocka ahoj ja som po kyrete dostala na 7tyzden,takze vyckaj ona pride.pi alchemilku.

violet1609
24. mar 2017

@desza17 moja a to nemohlo mat nieco s tymto potratom,ten streptokok? Vobec to neriesili?
Velmi na teba myslim a posielam kopec poitivnej energie.
My sa zatial snazime.Dnes som 24.DC laka ma testovat,ale vydrzim.
Aj ked sa vobec nijak tehotne necitim,tak mrcha asi isto dorazi 😒

violet1609
24. mar 2017

@lienkalienocka ahoj..... ja som dostala prvu mrchu od kyretu na 6 tyz.
Tiez mavam dlhy a nepravidelny cyklus.tak.drzim palceky ,aby mrchana co najskor dorazila 🙂

rebekag
24. mar 2017

@violet1609 aj ja som 24DC! 🙂

lienkalienocka
24. mar 2017

@desza17
@violet1609 vdaka baby, pockam. Alchemilku som pila cca do 15.dna, aby mi zas nerozhadzala cyklus a doteraz nic

violet1609
25. mar 2017

@rebekag jeeej tak ideme v tom spolu 😀
Len uz som sama zo sebe hotova,sledujem na sebe vsetko mozne,ale aj tak nic necitim,tak velmi neverim. A kedy si mala ovulku? Ja mavam dlhy cyklus ale podla hlienu bola uz asi skor 17.alebo 18 ......

rebekag
25. mar 2017

@violet1609 Ja som mala asi 14., ja si vždy ked sa snazime myslim ze uz isto som, tak aj teraz :D no uvidime, dame si vediet 🙂 drzim palce ♥

violet1609
25. mar 2017

@rebekag tak tak treba pozitivne mysliet.minuly mesiac som uz myslela,ze isto to vyslo a nakoniec mrchana dorazila v plnej parade.
Ale tak potichucky dufam,ze teraz nedojde.
Aj tebe drzim palceky 😉

eliskaevicka
26. mar 2017

Ahojte baby . Mám jednu otázočku , mala ste niektorá nízky tlak v tehotenstve ? Ja ho mam uz tretí deň , čin ďalej je menší . Neviete co je nato dobre ? Aby sa zvýšil samozrejme .

violet1609
26. mar 2017

@eliskaevicka ajoj.....ja som na zaciatku tehu mala.taky prvy mesiac som az zavraty mala. Nic som si take nedavala,iba kavicku. Aspon nescu lebo zrnkova mi uz nechutila.
Kolkaty tt uz mas?

eliskaevicka
26. mar 2017

@violet1609 jaaj tak je to v pohode potom , len doteraz som to nemala . Ďakujem . A som v siedmom asi . Ako sa Vám darí ? Ešte bič zatial ? Držím palce

ikonica
26. mar 2017

mne lekar na nizky tlak poradil kavu.... zvykla som pit jednu dve denne... ale pocas tehu mi prestala chutit... normalne som sa musela premahat, aby som ju vypila...

violet1609
26. mar 2017

@eliskaevicka jeej uz 7.tt jak to rychlo ide. A okrem toho tlaku este nejake tehu stavy mas?
My teraz cakame...... 2.4 ma dorazit mrcha tak dufam,ze nepride. Zatial som netestovala a ani nechcem.
Tak ty len kavickuj a oddychuj ❤ 😉

eliskaevicka
27. mar 2017

@violet1609 ani nie , až mi to je divne , predtým som strašne cítila vône , niektoré jedla ma napínali ale teraz nič len ten tlak .kavu som si aj dala ale vôbec nepomohlo , hadam sa to ustáli. Držím silno palce aby neprišla .a ako sa ti cítiš ? Žiadne malé náznaky ?

lekakomediant
27. mar 2017

Dnes mi oznamili zamlcany potrat... a navrhli kyret. Odmietla som ze radsej pockam na spontanny potrat. Mate tu s tym niektora skusenost ? Ako dlho mozem cakat ?

violet1609
27. mar 2017

@eliskaevicka tak si skus dat aj dve kavicky. Mna to drzalo mesiac a potom preslo. A nevolnosti prisli neskor,taky 8tt.
Ja teraz necitim ziadne priznaky,nic ☹ tak asi to nevyslo. Predtym som hned citila prsniky. Ale kym nepride mrcha ,tak budem dufat.
Tebe pekne tehulkovanie 🤰

violet1609
27. mar 2017

@lekakomediant a v kolkatom tt si?
Ja som mala zamlknuty v 12tt. Babo sa este do 11tt pekne vyvijalo.
Mna poslali na kyret,tak skusenosti s vyckavanim na spontanny potrat nemam. A kedze som uz bola v 12tt ani by som nechcela cakat.
Drzim palceky ,aby vsetko dobre dopadlo.

eliskaevicka
27. mar 2017

@violet1609 ešte neni nič stratené , mne len ten nízky tlak robí šarapatu ale hadam sa to ukľudní .
Budem dúfať s tebou ❤❤❤

@lekakomediant ahoj nešla by som do toho . Ale to je len môj názor . Je mi to moc ľúto vieme všetky ako sa cítiš 😢

lekakomediant
27. mar 2017

Bola som v 6stom max 7dmom tyzdni. Aj ked v sprave mam tabulkovo 9 ale to som urcite nebola. Nemam ani spinenie ani bolesti ani som nemala. O tyzden mam ist na kontrolu. Dufam sa to do vtedy rozbehne. Naozaj sa chcem vyhnut vyskrabu :(

lekakomediant
27. mar 2017

Ono to je cele cudne. Mam PCO , 8 rokov od vtedy ako mi to diagnostikovali som sa sice neliecila ale povedala si ze ak sa podari tak sa podari a budem rada. Tak teraz som bola rada po prvy krat. Prva navsteva gyn mi potvrdila teho ze to vyzera na 4tt. To mi aj sedelo podla toho kedy som si myslela ze som mohla otehotniet. Mala som prist o 2 tyzdne kde mi povedala ze je to ok ze to podrastlo a vyzera to na max 6tt. Mala som prist o tyzden, cize dnes, a uz ked ma vysetrovala tak sa netvarila dobre , potom si ma posadila a vravi mi ze plod od poslednej navstevy nepodrastol len maternica sa trocha zvacsila a ze mi odporuca umele prerusenie, ze plod je mrtvy. Tak sa pytam ze ci mozem cakat ci to nepride same, ona ze ano, ale ak by som zacala spinit alebo krvacat tak mam prist hned, ak nie, tak zas o tyzden. Ja ze ok ale uz som sa tahala prec. Odisla som najrychlejsie ako sa dalo a v taxiku mi vola lekarka ze sa este musim vratit pre spravu ak by som potrebovala ist na pohotovost. Uz sa mi tam naozaj nechcelo vracat tak som poslala priatela nech ju ide vziat. A doma si ju citam a tam ze AM v 9tt. . Trosku tomu nechapem preco 9tt ked pred tyzdnom som bola max 6tt.. no ale co uz tam nariesim .... tak budem cakat ... nemam ziadne bolesti, a dufam ze to pride co najskor .... 🙏

eliskaevicka
27. mar 2017

@lekakomediant je to na tebe , ja by som do toho nešla z dôvodu , ze mne sa to rozbehlo, bolesti boli neskutočne a jedine co som si v tej chvíli priala bolo aby to uz skončilo . A keďže bol večer tak mi to urobili až na další deň, nevedela som uz pomalí o sebe.. ani sedieť ani ležať nič sa nedalo . Ak si tak rozhodnutá tak ti držím palce aby ta to tak nebolelo, neni to noc prijemne .

kimi203
27. mar 2017

@lekakomediant ahoj ja som tiež minulý rok odmietla kyretaz a pod dohľadom gynekologicky - každý týždeň sono- som sa spontánne po 3 týždňoch vyčistila...na druhý deň som išla za ňou a všetko ok. Je to určite šetrnejšie a rychlejsie sa zregenerujes.... Ked to bolo pre mňa aktuálne, tak som na zahraničných stránkach citala, že niektoré ženy aj 2 mesiace čakajú....závisí od organizmu..

kimi203
27. mar 2017

@lekakomediant
Ja som bola v 7 týždni, bolesti som mala asi hodinu, ako také silnejšie menštruačné a krvacala som za tu hodinu dosť. Ale potom bolesti v momente prestali, tak som vedela, že je po.... Nič fyzicky strašne, ale každá sme iná a máme iný prah bolesti...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre