Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lauritka
28. nov 2009

lenka no jo 😒 lepsie je asi vediet PRECO a nabuduce sa tomu vyhnut... ale ked nevies pricinu tak je to ako tapat v hmle.

lenkaxy
28. nov 2009

Ved to, a ked Ti povie už asi 365 doktor, ---"to sa stáva", tak Ťa ide rozhodiť.Ako prebiehala genetika? Robí sa to aj v KE, al. si bola v BA?

lu.lu.
28. nov 2009

lauritka-tak to je zvlastne, ze ti nic nezistili, mozno to bola naozaj len velmi blba nahoda....a pracujete teraz zasa na babatku alebo ste si dali pausu?

lu.lu.
28. nov 2009

lenkaxy- ty si po prvom MA? poslal ta lekar v pohode na vysetrenia alebo si musis sama vybavovat?

lenkaxy
28. nov 2009

lu.lu - som po prvom MA. A doktor ma poslal iba na HEMATOLOGIU, aj to po mojom apelovaní. Ostatne si vybavujem sama.

lenkaxy
28. nov 2009

...majte sa, idem ete doupratovať, dovariť 😅

cukruska1920
28. nov 2009

Ahojte....tak ja uz viem problem potratov.....trombofilne mutacie...len neviem ktory typ...v utorok idem k doktorovi a dozviem sa viac

velvet26
28. nov 2009

caute baby,
cukruska, tak to som rada, ze sa zistilo, co bolo pricinou, teraz sa to uz bude riesit a uvidis, ze dalsie babatko uz bude v poriadku.len neviem, ci si nebudes musiet kazdy den v tehotenstve pichat injekcie na riedenie, krvi, som citala raz na fore, co je tu trombofilia, nejaky fraxiparin, ci co si tam baby pisali, ze si musia pichat..no mozno, ty mas nieco uplne ine a nebude to ani treba, len lieky budu stacit..drzim ti palceky, napis potom, co a ako ti dr. povedal..

lu.lu..no bol to veru taky zvlastny pocit, po takej dlhej dobe mat znova sexik s manzelikom..nooo, nebolelo ma nic..tak hadam je vsetko ok...a ten moj je teraz taky nazhaveny, ze ma aj dnes prehol cez koleno... 😀 proste, to su chlapi.. 😉

velvet26
28. nov 2009

a vitam medzi nami lenkaxy...
ja som na tom tak isto ako ty, hemato, endokrinologiu mam za sebou..a v pondelok idem na infekotologiu..
lauritka, ako to prebiehalo na tej genetike, z coho tam pozostava vysetrenie..to musia ist asi obaja partneri, ze? mna sa dr. pytal, ci tam chcem ist, no skonstatovali sme akosi spolu, ze to asi treba nebude...tak neviem..podotykam, ze to nebol moj gyndos, ale iny..co ho poznam, ten moj povedal, ze je to len nahoda, chyba v deleni buniek...co ti poviem, ved baby vedia, co su tu...len tak nas maju tendenciu odpinkat, no my sa nenechame.... 😉

cukruska1920
28. nov 2009

velvet...je mi to jedno...aj keby si musim pichat do oka..len nech je uz vsetko v poriadku..hej..jasne ze napisem...sama som zvedava

velvet26
28. nov 2009

cukruska to je jasna vec, pre babatko znesieme vsetko, nejake blbe injekcie nas len tak neodradia...drzim ti palceky, ja mam mat vysledky hemato dva dni pred vianocami, no to som teda aj ja zvedava, ze ake budu vysledky...a ty si este na akych inych vysetreniach okrem hematologie bola, tam si mala vsetky vysledky ok?

cukruska1920
28. nov 2009

velvet.. na ziadnych... len toxoplazmoza a tie trombofilie 😨

velvet26
28. nov 2009

cukruska, tak to asi bude ta pricina, co to sposobilo...ja len, ze ci si nebola este aj na inych..
ta genetika mne vrta v hlave, ale to je asi to posledne, co by som skumala...podla mna kazdy mame aj chybne vajicka a muzi aj chybne spermie a mozno sa prave stretla ta chybna a babo sa uz nemohlo dalej vyvijat, mozno to bolo tak..
vcera ked som bola na kontrole, tak bol aj vysledok histologie, proste zaver ze sa jednalo o plod a to bolo asi aj tak vsetko, popisanych nejakych 10 riadkov a nic dokopy...proste naco sa taka histologia aj robi, ved to sme aj my vedeli, ze tam plod bol..vraj bez nejakych anomalii bol, to si este pamatam... ☹ 😔

velvet26
28. nov 2009

baby, aj vy si predstavujete, v akom tt. by ste uz teraz boli a ake bz bolo babatko velke teraz?? mna to niekedy tak napadne a je mi potom moc smutno, slzy sa tlacia do oci..no snazim sa neplakat..uz to nijako nezmenim, no nikdy nezabudnem na to babo..ved malo byt nase prve.. 😔

cukruska1920
28. nov 2009

velvet.. genetika sa nerobi len tak...to robia vacsinou len tym co chcu podstupit umele oplodnenie ale inak tusim ani nie

velvet...ja radsej ani nie...lebo ked si predstavim ze 19. februara som mala mat termin tak radsej nad tym ani nerozmyslam 😔 a to prve co som potratila by uz malo pol roka

lauritka
28. nov 2009

lulu pracujeme prirodzene teraz. centrum nechceme vidiet 🙂

velvet26
28. nov 2009

cukruska...ja viem, je najlepsie na to nemysliet, no niekedy sa ta myslienka neda vyhnat z hlavy...je to este stale take cerstve..
no mna na tu genetiku gyndos chcel poslat, ze keby chcem ist tak v blave to robia...no verim, ze toto vysetrenie by nam dopadlo ok...
cukruska a ako v praci...je to tazke, ze..vedeli, ze si bola tehotna..u mna hej a som si povedala, ze druhykrat im poviem, az ked budem mat po 12 tt.

cukruska1920
28. nov 2009

hej vedeli...pretoze ja som prisla doniest pnku a uz vtedy to vedeli...a ked som prisla potom znova do prace bolo to hrozne ☹ ale presla som tym a som rada ze coskoro zacneme odznova.. a ked znova otehotniem tak od zaciaku budem na pn takze tak

velvet26
28. nov 2009

cukruska, ja to iste, hned som sla na pn, lebo mi byvalo zle od zaciatku a nevladala som robit, mam dost stresovu pracu...no ja som tak premyslala, ze druhykrat nepoviem nic a budem chodit do prace..niekde som citala taky nazor jedneho gynekologa, ze pokial nie je nejake krvacanie alebo tak, tak je jedno, ci zena cely cas lezi alebo cely den kope zemiaky, proste ked ma potratit tak sa to stane...no ved uvidime..

lu.lu.
28. nov 2009

ahojte

velvet- ja som to zazila napriklad dnes, boli sme nakupovat v supermarkete a zabludili sme do detskeho oddelenia-plienky, detske vyzivy- a presne ma napadlo, ze zajtra by som zacinala 14. tyzden ☹
zaciatkom juna som mala mat termin,isto na to nikdy nezabudnem....

lu.lu.
28. nov 2009

ale na veselsi temu- ked spominas aki su chlapi - tak moj je uz na prasky 😀 ze kedy uz nieco bude sa ma aj 5krat za den pyta, chudatko bude este musiet vydrzat...

lu.lu.
28. nov 2009

cukruska- tak asi sa ti ulavilo,ze uz vies, kde je chyba, ze? a si ma pobavila,ze aj do oka si budes pichat 😀 ....si to vystihla...

velvet26
28. nov 2009

lulu, tak to aj moj bol..lebo ja som ho odstavila hned na zaciatku tehu a ako si tak spominam este aj cca. tyzden pred ocakavanym menzesom nic nebolo, tak to uz tomu mojmu tiez chybalo, no uz je spokojny.. 😀

velvet26
28. nov 2009

baby, tusim uz pojdem pomaly spat, nejaka som unavena, tak dobru nocku a pa zajtra. 😉

lu.lu.
28. nov 2009

presne, ked to tak ratam, tak to spolu budu aj 2 mesiace....no co uz, musi si inak pomoct 😉 alebo mu ja pomozem..

ivanap6
29. nov 2009

Ahojte baby, volám sa Ivana a mám 26 rokov.
ešte v túto stredu 25.11.som patrila do témy júnovky2010. Žiaľ teraz už patrím sem. Vo štvrtok ráno som šla vytešaná na NT ultrazvuk v 12tt. Hned sa mi nepáčil výzar doktora, pozeral ma asi 2 min aj vaginálnym utz, pichal mi do bruška prstami, videla som to aj ja na obrazovke, že malé sa nehýbe iba pláva ako doktor masíroval brucho. Výsledok zamlknutý potrat. Obrovský šok. Bolo to moje prvé vytúžené tehotenstvo, nikdy som nepočula o MA. Som sa im tam hned rozplakala ako malé dieťa. Momentálne je bábo ešte vo mne, nekrvácam, nemám ani bolesti. Na operáciu idem zrejme v utorok, ešte nemám predop.vyš. Už som sa mnohokrát vyplakala, priateľ mi veľmi pomáha. Moji rodičia to beru snád ešte horšie - to mi pridáva k môjmu trápeniu. Teraz sa modlím aby dobre dopadol zákrok a aby sme sa mohli snažiť odznova...
Veľmi vás obdivujem, že to zvládate a moc mi pomohli vaše príspevky. Veru musíme si uvedomiť, že radšej takáto strata ako by sme sa mali trápiť celý život s postihnutým dieťaťom a že všetko zlé je na niečo dobre, i ked to teraz nevidíme.
Ešte dodám, že v 10tt som bola tiež na utz a všetko bolo v poriadku, srdiečko bilo. Potom som prekonala chrípku, síce slabu ale predsa. Ked som to hovorila doktorom, povedali, že sa môžme iba domievať že to bolo chrípkou, že po zákroku možno zistíme viac...Teraz si vyčítam, že som vôbec opustila steny bytu a ochorela som ☹

velvet26
29. nov 2009

ahoj ivana...
tak vitam medzi nami... ☹
presne viem ako sa citis, co to je a aj vsetky baby, co sme tu sme si tym presli...
mne tiez zistili MA v 10 tt. a este tyzden som chodila na kontrole utz. ci sa to nezmeni...no nic...ked uz niet pomoci, nic s tym nenarobime... 😔
drzim ti moc palce v utorok, neboj zakrok neboli, budes uspata a nebudes nic citit, najhorsia je ta bolest psychicka...chce to cas, a najlepsie je sa poriadne vyplakat a nepotlacat to...
bude to este dlho boliet..aj ja sem tam mam dost slabu chvilku...no to je proste tak, kym sa s tym vysporiadame tak to bude este dlho trvat..no ver mi, kazdym dnom to bude len lepsie a lepsie...

velvet26
29. nov 2009

a s tym vycitanim, to je tak snazis sa najst pricinu...mozno to bola ta chripka, lebo v prvych troch mesiacoch proste je virus silnejsi ako to male babo a tak to moze dopadnut...ja som napr. bola chora zas hned na zaciatku a potom cca. tyzden pred kontrolou som mala teplotu a bolelo ma hrdlo..tak mozno aj u mna to bolo tym...
no nic...uvidis...planuje ta tvoj dr. poslat aj na vysetrenia? vies, z tej histologie moc mudrejsi nebudete, lebo tam sa neskuma geneticka pricina alebo tak, tam len patolog skonstatuje, ze sa proste jednalo o plod...to je cele..mozno ci mal nejake anomalie...ten moj vraj nemal..
kazdopadne, trvaj na tych vysetreniach...uz si si asi dost precitala co sme pisali viacere z nas si to vybavuju ako sa da, lebo nas nechceli na ne poslat, kedze sa jednalo o prvykrat..

ivanap6
29. nov 2009

ahoj velvet, dakujem že si napísala. Veru človek musí vybavovať rôznymi cestami aby bolo o neho dobre postarané. My sme zatiaľ s priateľom vybavili najlepšieho doktora (aspon podla odporúčaní), v pondelok si ho zazmluvníme aj iné.. Už sme sa sním rozprávali a povedal, že genetika bude, len to budeme musieť asi potlačiť ešte nejako. Uvidíme, ešte to s ním v pondelok prekonzultujem. Zase povedal, že lepšie by bolo keby to bola tá chrípka ako genetika, čo je pravda...
Zákroku som sa veru bála, hlavne následkov, ale nepočula som ešte prípad, že by potom nastali nejaké komplikácie, a ked viaceré tvrdíte, že to nie je také hrozné tak už sa nebojím. Rany na duši sú 100x horšie.
Každý večer sa modlím už aj k môjmu anjelikovi (tak ho volám) a viem že mi bude pomáhať aj pri dalšiom tehotenstve. Držím ti palce, aj vám všetkým, aby to rýchlo prebolelo a najlepší liek bude, ked budeme mať doma už svoje detičky a toto úplne prebolí.

velvet26
29. nov 2009

iva, neboj, urcite ti to urobia dobre a nebudes mat ziadne nasledky...praveze sa hovori, ze po kyrete sa vraj zvykne rychlo zadarit, lebo je uplne nova sliznica...inak, tak ma teraz napada, ze jedna moja znama bola na kyrete ale z ineho dovodu, brali jej myom a hned jej kyret urobili a uz caka aj babatko..tak pevne verim, ze aj nam sa vsetko podari na druhykrat bez problemov...
hlavne, aby sme mali vsetky vysledky ok...ja na tu genetiku nejdem..no neviem..lauritka, co sem pisala, ta na nej bola, mala uz druhykrat MA, mohla by napisat, ako to vysetrenie prebiehalo a co vsetko sa tam skuma, to by ma zaujimalo..
a su tu aj temy, ako tehotna po potrate a pod...a naozaj skoro vsetky baby su tam znova tehotne, alebo uz aj porodili...tak urcite aj my budeme coskoro mamickami, verim tomu.. 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre