Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

didusa.risulo
26. jan 2009

aniga a co mas?MA alebo ?

kadopadne to trva cca 5 minut, vecer by si mohla ist domov ak ta budu robit rano, ale na druhy den isto, ak nebudu teploty, papuce,nocna kosela,hygienicke potreby a zupan,a naco si davat pozor?lekari si musia dat pozor aby dobre odviedli svoju robotu

bianca
26. jan 2009

anniqa trvat to bude asi 15 minut a budes spat.Koli comu ides na kyret?Nezabudni na opcianku a karticku poistenia.

anniqa
autor
26. jan 2009

Asi pred týždňom mi potvrdili tehotenstvo po roku snaženia to bola tá najkrajšia správa, ale cez víkend som začala krvácať,len tak z ničoho nič...doki povedala, že zrejme maternica neprijala plod, alebo tam bola nejaká vada...stále len plačem, neviem tomu uveriť...

aspinka
26. jan 2009

anni max. budes v nemocke 2dni ja som bola tri ale ja som iny pripad. Ked za vezmu rano nalacno a hned ti urobia vysetrenia dost mozne ze ti zakrok urobia v ten den a poobede by si mohla ist domov. ale nespoliehaj sa na to v nemocnici plynie cas inak. Samotny zakrko nic nieje len zaspis a potom sa zobudis a bude po vsetkom. Urcite ti pred zakrkom daju tabletku a taku tekutinu vypit aby si dobre znasala anesteziu. Po zakroku budes krvacat a budes musiet lezat nic nejest ani pis 2 hodky. A potom uz budes behat ako srnka. Teda mne nic nebolo. Po zakroku spinis asi tyzden kym sa cistis pi alchemikovy caj to pomaha. No a od kyretz cakaj mrchu takych 6-8 tyzdnov. Mne prisla presne ked som ratala od dna kyretu do 32dni.

luciaakubko
26. jan 2009

anni, neboj, este budes mat zdrave babo. ja som otehotnela cca. 6. mesiacov po kyrete. drzim palce. a poplac si, ulavi sa ti

vavenka
26. jan 2009

Anniqa je mi luto co sa stalo, ja to mam za sebou uz 2x, zakroku sa neboj, to je to najmenej...
Drzim palce aby sa srdiecko co najskor zahojilo a neboj, nabuduce to uz vyjde....Drzim palce 😔

bianca
26. jan 2009

anniqa moja hlavku hore.Ja viem ze sa mi to pise.Presla som si niecim podob. tak viem ako sa citis.Je mi to strasne luto 😢 😢 😢

anniqa
autor
26. jan 2009

dakujem vám všetkým, ono to bolo moje prvé tehotenstvo :( môj manžel ma ukážkovo podržal, aspoň vidím ako sa na neho môžem spoľahnúť. Utešujem sa len tým, čo mi povedala doktorka, že pravdepodobne bol plod vadný...ked ho maternica neprijala

bianca
26. jan 2009

anniqa neboj.Vsetko bude ok.My mame doma teraz uz krasnu princeznu a otehotnela som 4 mes po kyrete

didusa.risulo
26. jan 2009

ja som tiez potratila je to bolest pre kazdu zenu

anniqa
autor
26. jan 2009

a kedy najskor po kyrete sa môžeme s manželom snažilkovať dalej?

aspinka
26. jan 2009

o tri mesiace ale uvidis ked bude vidiet po dvoch cykloch ze si ok a cyklus slape ako predtym mozes aj po dvoch cykloch

kikina666
26. jan 2009

anniqa nemusis sa bat to je 5 min zakrok, ja uz som bola 2x po spontannom potrate, dve hodinky som si tam polezala a potom ma pustili v sprievode dospelej osoby domov

nelynka
26. jan 2009

anniqua drzim palceky nech vam to vyjde coskoro znovu, naozaj bol plod vadny pravdepodone, ale na druhej strane uz nabuduce bude doktorka na teba pozerat inak ked otehotnejes..ja som tiez potratila v 6tt ale po umelom...no na kyrte som chvalabohu nemusela
drzim palceky

anniqa
autor
26. jan 2009

Bola som 4tt, ešte sme to takmer nikomu nepovedali, tak aspoň nemusím nikomu nič vysvetlovať. Iné je tu písať a povedať to nahlas...no čo už čo stalo, už sa neodstane...ozaj ste ma trocha povzbudili žienky moje dakujem vám 🙂 musím si ísť teraz trocha oddýchnuť, neviem či je to stratenou krvou alebo stresom, pravdepodobne obidvomi, že ma strašne bolí hlava.

kikina666
26. jan 2009

hlavne bud v pohode a oddychuj, zachvilku to mas za sebou

daykaaa
26. jan 2009

ja som bola na kyretazi presne pred 3 tyzdnami...prvy a dufam ze aj posledny krat..velmi som sa bala, ale ubehlo to rychlo..domov som isla hned na druhy den..lekar mi povedal, ze pol roka nemam otehotniet..viete mi povedat co by sa stalo keby to prislo skor?

nelynka
26. jan 2009

dayka jedine to ze by si zase mohla potratit lebo by si mala slabu maternicu

cukruska1920
26. jan 2009

dayka...to je individualne... potratit mozes znova aj keby cakas rok, dva , tri...to ti nikto nezaruci ze sa to nezopakuje...ani lekari....poznam vela dievcat aj tu z konika co otehotneli po mesiaci a maju zdrave babatka

krpatucka
26. jan 2009

Dayka je to aj kvoli psychike. Zalezi aj v ktrorom tt si bola. Ak vo vyssom stadiu, tak pockaj dlhsie. Ak sa budes na to citit, tak kludne po prvej mrche a naslednej kontrole u dr mozte na to hupnut. Dovtedy musis cakat aby sa vsetko zahojilo a nezavliekla si si nejaku infekciu.

bianca
26. jan 2009

daykaaa poznam baby co otehotneli a nepockali ani na prvu mrchu.No ni vsetci sa dockali uspesneho konca.Doporucuje sa pockat aspon 3 mrchy .Inak mne bolo povedane,ze do 6 mesiacov od kyretu je najlpepsie otehotniet lebo slyznica je nova a silna.Doslova a do pismena :je to vraj ako pohnojene

krpatucka
26. jan 2009

Je to individualne. Ale aspon tu prvu treba pockat.

matelko1
26. jan 2009

ahojte baby.vidim,ze je tu nova tema.ja som bola teraz 7.1.09 na hysteroskopii+kyret mi robili a primar mi povedal,ze sa mesiac nemam snazit o babo,ze maternica sa cisti,ale ako vidim,co doktor,to iny nazor.

anniqa
autor
26. jan 2009

tak to potom uvidíme, čo na to doktor povie mne

jarulai
26. jan 2009

ahojte babulky, ja som sa z nemocnice vrátila teraz v sobotu. bola som v 5 týždni /ale asi nebolo všetko v poriadku, lebo podľa poslednej mrchy som mala byť asi v 9tt!/ , začala som tiež krvácať. zákrok to bol fakt 5 min., robili mi ho vo štvrtok a v sobotu ráno ma už pustili domov. kázali nám so snažilkovaním počkať 3 mesiace, ale abstinovať máme do prvej mrchy. hlavne sa teraz musím dať dokopy psychicky, potom to vraj nebude problém aby som otehotnela.

anniqa
autor
26. jan 2009

jarulai...tak to ti držím palec...ja som na tom podobne, dosť sa cítim pod psa...dúfam, že to budem mať rýchlo za sebou...najväčší problém, ktorý ma teraz trápi je, ako to povedať našim...nevedeli, že som tehotná a nechcem ich moc trápiť, už aj tak s tým nič neurobia...ale neviem ako to urobím, ked zmiznem na pár dní do nemocnice :(...

bleelka
26. jan 2009

ahojte, ja som bola na laparke v decembri a dozvedela som sa potom az na tomto fore, ze mi robili aj kyret (divila som sa z coho spinim), vraj to robia automaticky, aby sa zmensila maternica a lepsie videli... no a povedali, ze hned ako ma pustia z nemocky mozme snazilkovat, tak podla mna mozte hned po prvej mrche... my sme ani na mrchu necakali, lebo sme chceli stihnut este ten cyklus, ale ovulku som mala asi 2 dni pred prepustenim z nemocky, tak sme to aj tak nestihli... drzim palceky, neboj, priroda sama zariadi ak nieco nie je v poriadku, podstatne je, ze mozes otehotniet, mnohe z nas nemozu... ☹

jarulai
26. jan 2009

dakujem, anniqa. mne v nemocnici povedali, že možme skúšať po prvej mrche a moj dr. mi zase povedal, že za 3 mesiace. ale že seksíkovať možme tak "na nečisto" hned po prvej mrche. no poznám prípady, ked nečakali. mna napr.naši splodili 3 týždne po zákroku 😨 😉

jaruska74
27. jan 2009

ahojte aj ja mam tuto skosenost, na kyrete som bola presne pred dvoma tyzdnami. bola com v 8 - 9 tt. ale babatku prestalo bit srdiecko, sa prestalo vyvijat. Ja som vobec nekrvacala, keby mi nerobil kontrolny ultrazvuk, ani by na to neprisiel. Ja som bola na oddeleni jednodnovej chirurgie.....rano som prisla a poobede odisla, spinila som dost dlho, asi 10 dni......ale nektrvacala som nastastie vobec. Mne moj lekar povedal ze po druhom cykle by sa uz dalo snazit znova, est epojdem potom aj tak na kontrolu.

anniqa
autor
28. jan 2009

A som po tom 🙂 ked odoberiem všetky stresy a starosti, tak návšteva nemocnice dopadla celkom fajn. Moja prvá skúsenosť, pred tým som nemocnicu zvnútra videla len na návšteve...dokonca som si nič nezabudla doniesť, čo som mala 🙂
Čo ma trocha podráždilo, bolo to, že prídem skoro ráno, nalačno samozrejme, ani vypiť nemôžem nič...božechráň...ale všetko si musím čo najskôr vybaviť 😖 pumpnú ma o nejakú krv, ktorú si sama musím odniesť do laborky, ktorá je skrytá niekde až na samom konci komplexu nemocnice...sestrička mi statočne vysvetľovala cestu 3x...dakujem...
Potom nasleduje interné, kde som striedavo sedela hodinu medzi babičkami a medičkami, ktoré boli celé žhavé do cvičení...len som sa modlila, nech si nič neskúšajú na mne 🙂 Z dvier vyletí taký malý nahnevaný ...neviem, či to bol lekár alebo čo...nasledujem ja...KONEČNE...kartu mi zamenili len dva krát, ešteže na orvý pohľad nevyzerám na 83...písanie správy dlhšie, ako samotné predoperačné vyšetrenie, hm mohli by mať v dnešnej dobe už namiesto historických strojov na písanie nejaké tie počítače...ja som len zírala ako do toho ťukal, taký stroj som nevidela, ani nepamätám....Boh žehnaj štátne nemocky 🙂
No a dalej som pokračovala AROm...teda...my nie sme ARO!!??, koľký krát im to už musím vysvetľovať...sme ANESTEZIOLOGIA....ééééjjj ale múdra sestrička🙂 tam som nebola ani 5 min
Návrat na gynekologiu bol pre mňa ako návrat domov...potom to už poznáme, liek na jazyk, prezlečenie do sexi nemocničnej košielky s výstrihom až po pupok, vraj kvôli elektrodam....hej hej...šok zo sály...zelenú farbu by mali zakázať, skoro som sa z nej povracala...sestričky a doktorky, ktoré si myslia, že viem odpovedať s polovice v narkoze na 10 naraz položených otázok...a tma
A preberám sa o 20 min na izbe, neviem ako som sa tam dostala, kedže na sálu som išla po svojich...Potom nasledovalo 4 hodinové čítanie knihy SEX V MESTE, ktorú som konečne po dlhej dobe dočítala...eee, hned po tom ako zdravotný brat 3x narazil do dvier, ako chcel vidieť celý názov knihy...
Domov? Pôjdem...samozrejme, šak aj sestričky chcú ísť domov...heeeejj??? zaujímavé...
To je môj zážitok z nemocnice 🙂 nechcem to zľahčovať, ale s humorom sa všetko lepšie zvláda...
Jedna rada na záver- ked v nemocke zablúdite pýtajte sa hocikoho...najlepšie cestu vedia staré babky...ale neváhajú vám pomôcť ani chalani postávajúci na rohu s cigaretkou..a tiež poradili dobre 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre