Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

boobaa
1. okt 2011

O chvílu mi donesie brat kočík z UK pre dvojičky :( ktorý sme si tam objednali, dnes preplačem noc ☹

boobaa
1. okt 2011

@tinasc dakujeme

katus193
1. okt 2011

@boobaa je mi smutno z toho ked tu citam take smutne osudy ludí a ten tvoj pribeh je velmi smutny ☹ .Prajem ti z celeho srdca aby sa vam cim skor podarilo dalsie babatko alebo babatka a aby vsetko bolo uplne v poriadku.Drzim ti palce

kukucg
1. okt 2011

Dakujem vam vsetkym za info, dufam teda ze to bude ok.... Kolko musime cakat na dalsie snazilkovanie??

cora41
1. okt 2011

@kukucg no ak si nemala ziadne problemy, tak pockaj do druhej mrsky, potom kludne mozes.

boobaa
1. okt 2011

@katus193 dakujem, snád mi je súdené mať detičky 🙂

kukucg
1. okt 2011

@cora41 no zatial je to ok ale na kyrete som bola len vcera... tak uvidim, v pondelok mam ist na kontrolu... ja len ze lekarka na oddeleni vravela ze pol roka.... to sa mi zda ako vecnost :(

cora41
1. okt 2011

@kukucg pol roka je vela a myslim, ze je to standardna veta...Niektori lekari hovori od 3 do 6 mesiacov, takze pol roka je asi ten horny limit. Len necch ti pride nacas mrska a potom ovulka a uz iba raz tak a mozes zacat🙂

kukucg
1. okt 2011

@cora41 Dakujem, aspon trochu si ma potesila... hrozne ma boli co sa stalo 😔 tak dufam ze sa skoro dam do poriadku a vsetko uz bude ako ma byt....

cora41
1. okt 2011

@kukucg ja viem, ja som to prezila 18.8 a ten termin si budem pamatat este dlho...Najhorsie su prve dva dni a potom uz bude lepsie...Ja som to mala vo stvrtok, vikend bol hroza a potom som isla do prace a den po dni, tym ze som bola zaneprazdnena sa to hojilo a hoji...S pribudajucim casom je to teraz skor o tom, ako vyuzit naplno ovulacne dni, kedy su a ci vobec su atd...A to je uz lepsie myslenie ako to pred tym 🙂 🙂 Takze uvidis, zajtra uz bude o maly krocik lepsie a napozajtra o RIADNE VELKY KROK. Myslim,ze najlepsie teraz urobis, ked pojdes spat a zajtra rano si urobis dobry alchemilkovy caj, ktory Ta pomaly postavi na nohy, len si ho davaj aspon 2 krat denne...

kukucg
1. okt 2011

@cora41 dakujem za povzbudenie 😉

cora41
1. okt 2011

@kukucg Vsetko dobre, pekne sny a oddychni si. Dobru nocku 🙂

kukucg
1. okt 2011

@cora41 Aj tebe vsetko dobre 😉 Idem si urobit teda cajik a dufam ze sa konecne vyspim.....

cora41
2. okt 2011

@kukucg ahoj, no ako? AKy si mala den? Uz Ti je lepsie? Dufam, ze o trosku ano. Pozdravujem z KE 😎

monika2712
2. okt 2011

ahojte baby, tak sa opat ozyvam, v piatok vecder mi dorazila tretia mrcha od kyretu, trocha skorej o par dni, takze cyklus je zatial stale nepravidelny,ale uz mozme ist oficialne na to, tak len dufam, ze pride aj ovulka, takze o tyzden zaciname so skusanim tak drzte palce 😀

cora41
2. okt 2011

@monika2712 vyborna sprava, si hrdinka, ze si vydrzala neskusat az do tretej mrsky 🙂 Ja som to nezvladla a skusame vlastne stale a to som zatial mala iba jednu mrsku. O tej nepravidelnosti , to mam aj ja. normalne mavam cyklus 28 dni a teraz mam ovulku podla testu na 15 den - uvidime zajtra ci bude ciarka silnejsia a potom teda na 16 den, takze cyklus 30 dnovy minimalne. Mna boli vajecnik uz asi 4 den a preto som si myslela, ze mam ovulku uz skor, no test ukazal velke nic...Vajecnik este pobolieva, tak neviem co je to za KALAMITA 😉

monika2712
2. okt 2011

@cora41 no minuly mesiac som ani nemala na vyber, lebo sice sme skusila tak ovulka nedorazila.. tak preto teraz len dufam, ze uz bude, lebo mesiac este predtym zas bola, takze nejak tak na striedacku... citila som aj pred tymto cyklom, ze neni nieco v poriadku, uz som to tu aj pisala, boleli ma oba vajecniky, ale hlien nedospel nikdy do stadia ovulky, plus otras vyrazky zase, kvalita vlasov hruza.. tak dufam, ze to uz bude lepsie tento mesiac.. mam len jeden ovu test kupeny, tak skusim otestovat, ale chcem dat prvy pokus tak na 10-11 den, a potom asi 13den.. len aby mm vladal 😀

cora41
2. okt 2011

@monika2712 ja som si rovno kupila tych 5 v jednom baleni a uz som vyminala jeden a potom som si kupila novy balik, kde mam este dva a az teraz mi ukazal 2 ciarky, no tiez ma bolia vajecniky a nevidim ani ziadny hlien...tak som trochu stratena

monika2712
2. okt 2011

@cora41 no tak to som aj ja mala. akoby ziaden hlien, proste nic, a dva tyzdne to bolo rovnake vkuse, az kym nedosla teraz mrcha, len jeden den predtym sa zmenil, nechapem co sa udialo, mozno gynekolog by to vedel pomenovat..

cora41
2. okt 2011

@monika2712 Presne to mam aj ja, totalne bez hlienu, mozno to znamena, ze foliky nie su velmi velke, aj ked je ovulka, no ak nie su velke, tak mozno nie je hlien..ale to je iba moj nazor, ked budem mat dalsiu mrsku, pojdem za doktorom na kontrolu a opytam sa, co je to...

monika2712
2. okt 2011

@cora41 no mozem ti povedat, ze cokolvek to bolo, tak ovulka neprebehla... podla mna aspon... a dali sme aj pokus presne podla vypoctu a nic.. tak som fakt zvedava, ze co bude tento mesiac, mne povedala gynda ze sa mam ukazat znovu v novembri, len tak na kontrolu, tak sa na to tiez spytam, teda ak to este bude aktualne.. 😎

cora41
2. okt 2011

@monika2712 ved toho sa bojim, ze ovulka neprebehla, no na druhej strane ak nebola, tak preco ukazal ovulacny trest 2 ciarky dnes rano a dost silne? A vcera bola jedna o hodne slabsia? Nevies?

monika2712
2. okt 2011

@cora41 keby som ja vedela 😀 ja som sa testom ani netestovala.. takze netusim fakt co to je.. mozno len poblaznene hormony sposobili, ze hlien bol iny, resp.ziadny ale mozno ovulka prebehla.. a asi sme sa snazili v zly den.. zvlastne no, pritom mesiac predtym ovulka bola, lebo mi ju potvrdila aj gynda na sone..

cora41
2. okt 2011

@monika2712 mne pred prvou mrskou na ultrazvuku akurat povedal, ze mam foliky velmi male - jeden tam bol 7 mm a prave od toho dna som zacala uzivat duphaston - na 14 den. Tak si myslim, ze mozno ani ovulka vtedy neprebehla, lebo 7mm je velmi malo na ovulku - normalne by to malo byt 22 mm. No bolelo ma to rovnako ako teraz...takze tusim som stratena... Asi z toho nic nebude tento mesiac, no nevadi 😒

monika2712
2. okt 2011

@cora41 no tak to mne nepovedala nic, bola som tam par dni pred ovulkou, iba vravela, ze vidi tam dozrievajuce vajicko..ako bolo velke netusim.. no treba verit a dalsi mesiac uz snad bude lepsi.. myslim si ze to chce cas, ze proste aj 3-4 mesiace je stale malo na to aby sa to dalo do poriadku a aby uz hormony fungovali ako mali..

cora41
2. okt 2011

@monika2712 urcite je to tak, ze tam treba niekolko mesiacov, aby sa to zahojilo..no rovnako zvlastne je aj to, ze niektore zienky otehotneli hned...ale to asi nie je nas pripad 😎

kukucg
2. okt 2011

@cora41 Ahoj, dakujem za opytanie, dnes bolo o nieco lepsie, sme trochu upratovali, boli na nakup, chystali s malym jesennu vyzdobu a tak.... par slziciek mi aj dnes uslo, ale v noci som sa este poriadne vyplakala a asi mi to aj pomohlo..potom som sa konecne aj vyspala.... a dufam ze uz bude lepsie 😉 rano idem na kontrolu tak som zvedava ci bude vsetko ok a budem cakat na prvu mrchu... a co ty ako sa dari??? citam ze sa uz snazilkujete??

cora41
2. okt 2011

@kukucg no super, to ma tesi, ze Ti je lepsie..Ono naozaj plati, ze niekedy je lepsie nechat dusu vyplakat sa a ulavi sa Ti a vstavas dalej...No, my sa snazilkujeme, ale myslim,ze ta moja ovulka je nejaka divna, takze to asi tento mesiac nebude..no nevadi, ved ked to ma prist, tak to prijde - boh daj....drzim rano prsty na kontrolu. Este krvacas? Mas bolesti?

kukucg
2. okt 2011

@cora41 praveze nekrvacam skoro vobec, vlastne ani som nie, iba trochu... neviem ci je to ok ale snad hej, a co sa tyka bolesti citim take krcovite ako pred MS, ale nic hrozne... som fakt zvedava na zajtra co mi poviem dr.
inak my sme sa snazili tak od zaciatku roka, niekedy viac inokedy menej, sledovala som ovulku, ratala, a neviem co este a nakoniec sa podarilo vtedy ked sme si povedali ze kasleme na to, ze si dame pauzu dva tri mesiace 🙂 neboj, pride to veru ked bude mat prist 😉

cora41
2. okt 2011

@kukucg ak nekrvacas, tak to znamena, ze Ta dobre vycistili a je to skor pozitivne ako negativne.. Ved uvidis, co Ti povie doktor...Drz sa zajtra

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre