Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

monika2712
17. nov 2011

@chrustik1 vies co.. ono mohlo sa stat ze ovulka ani nebola..alebo bola ale hlien tomu nenasvedcoval.. tak ci tak. musis ratat s tym ze ovulka sice moze nabehnut ale MS si bude chodit ako chce a vobec to nemusi byt pravidelne.. ja som jeden mesiac tiez vobec nemala ovulkovy hlien.. mimochodom ten nie je husty, prave naopak, je tzv bielkovy, sprevadza ho aj vodnaty hlien a uplne ciry ako vajecne bielko.. ked mas teraz husty hlien tak mas pred MS, ale moze ti prijst ovela neskor ako ta prva.. ja som mala prvu MS po kyrete 6 tyzdnov az, dalsie dve 26 dni, tretia 24 a stvrta 28.. takze necakaj nejaku extra pravidelnost, trva to niekolko mesiacov kym sa da cyklus do poriadku. ak mas potrebu odsledovat ovulku tak zacni merat teplotu alebo si kup ovulacne testy, ale myslim ze takto skoro sa to velmi ani odsledovat neda.. ja som dva cykly vobec nevedela kedy bola.

chrustik1
17. nov 2011

@monika2712 no ja ani moc nechcem sledovať ovulku, ja som ju používala len na vyrátavanie kedy príde ms. Ja som si vždy rátala len to, že kedy začal hlien a odvtedy som si vedela odsledovať ovulku, pretože keďže kojím tak cykly neboli úplne presné, bol tam rozdiel pár dní ale podľa hlienu som si to vedela vyrátať. Dr. vravela, že tento cyklus by som mala mať už normálny, tak neviem.. Tento hlien je úplne hustý biely, takže mám pred ms. No tak som zvedavá kedy príde..

monika2712
17. nov 2011

@chrustik1 nuz ono lepsie sa je riadit tym cca 10-18 den od prveho dna su vacsinou plodne dni.. kedze kojis a mas nepravidelne MS tak sa asi vela vypocitat neda.. potom uz len jedine davat pozor.. alebo ta bazalna teplota..

usacek79
17. nov 2011

@chrustik1 ja som ovu nemala dva cykly po kyrete. Teda hned po kyrete a potom po prvej MS tiez nie - sa mi namiesto toho vytvorila cysta 😒 ta vsak s druhou MS praskla a potom uz ovu zjavne bola 😉
aby lekar videl, ci ide prebehnut ovu, je idealne ist k nemu tak 5-3 dni pred ocakavanim a potom tesne po.
Inak ovu vytok, ten typicky soplik, som nemala od kyretu vobec, ani pri tejto poslednej ovu. Tu som uz len citila, ma bolel vajecnik ako besny 😖
ak je ale vytok husty a biely, tak to nie je ovulacny, v takom by spermie tazko plavali 😀 ja ho mam teraz ako som tehu dooost besny, az musim nosit intimky.
Ovulacny je jedine ten sklovity rosolovity sliz.. ble 😀

marecek1
17. nov 2011

@usacek79
@monika2712 ahojte 🙂 tiež milujem orchidey, a práve dnes som zistila, že sa mi dve chystajú rozkvitnúť, už sa teším 🙂

marecek1
17. nov 2011

@kukucg ahoj 🙂 šimonko má 22 kíl? tak to musí byť fakt riadny chlap, teda aspoň oproti tomu môjmu, ten má min. o 5 kíl menej, je štíhly, ani nemá šancu sa zaguľatiť, keď stále behá ako neriadená strela 🙂 🙂 🙂

monika2712
17. nov 2011

@usacek79 jak bleee 😉 to je pre nas vysneny hlienik 😀

@marecek1 a tiez ti kvitnu tak malo? ja mam jednu taku obrovsku, a ta mala kvety niekolko mesiacov, nechapem, odkedy som ju dostala bola zakvitnuta a tie kvety tam vydrzali niekolko mesiacov.. teraz uz nema a zakvitla ta druha fialkova, ale ta sa nejak nevie rozhodnut aka bude farba kvietkov, jeden je fialovy a ostatne su prskane alebo biele a ja si fakt myslim ze bola cisto fialkova..

marecek1
17. nov 2011

@monika2712 mne kvitnú dosť často, niekedy si niektorá dá pauza, ale mám ich viac, takže sa tá bezkvetnatá stratí 🙂 🙂 a hlavne, kvety im vydržia dlllhooo. neskúšala si tie tvoje presunúť na nejakú inú svetovú stranu? možno sa im nepáči poloha...

kukucg
17. nov 2011

@marecek1 No ma veru, ale on tiez neni nejaky baculaty len je proste taky pevny 🙂 Ja tiez pred tehu som mala cca 60 kil a nikto neveril ze som bola taka vyziabnuta ako na 50 max 😅

marecek1
17. nov 2011

@kukucg niektoré detičky sú jednoducho také pevné, "ubité", že nevyzerajú tučno, len na váhe majú viac. náš malý bude skôr po tatinovi - mm je vysoký, štíhly, ale zasa veľa športuje. to ja som skôr taký zápecník 🙂

kukucg
17. nov 2011

No a orchideu som dostala minuly rok, odkvitla a aj stonka vydochla a odvtedy ma len listy, krasne vyhanaju stale nove ale stonka a kvety nikde, akurat minuly tyzden som zistila ze vyhania stonku 😵 😵 😵 tak sa tesim ze po roku zakvitne, dufam
Inak mam aj ine kvety na ktorych ma moja mama kopec kvetov a par listov a ja mam koooopec listov z ziadne kvety 😝 mne nekvitne nic 😀

chrustik1
17. nov 2011

@monika2712
@usacek79 no vravím ja som ten hlien nikdy neskúmala, len akonáhle som ho spozorovala tak som si vedela vyrátať kedy príde ms. To, že sa menil viem ale nejako som neskúmala kedy je aký, len, že je 🙂 Takto ale vôbec netuším či ju mám čakať podľa toho kedy prišla tá po kyrete alebo ako tak ten môj normálny cyklus... A hej, je ten hlien dosť hustý a aj celkom dosť ho je. Len dá sa podľa toho hlienu zistiť kedy mi ms príde?

marecek1
17. nov 2011

@kukucg my sa dnes chystáme ku švagrovcom na oslavu (švagriná má dnes narodky, švagor mal pred pár dňami meniny), a kúpila som jej takú zelenú orchideu, páčia sa mi najmä také nezvyčajné 🙂

keď mne nekvitne nejaký kvet, alebo vysychá, tak sa obrátim na moju kolegyňu, tá kvety priam zbožňuje a má ich doma asi milion, ak nie dva (v budúcnosti si chce otvoriť kvetinárstvo alebo záhradníctvo), a tá mi vždy poradí, kde ich mám popresúvať, ako polievať, hnojiť, presádzať...

monika2712
17. nov 2011

@marecek1 vies co neskusala lebo nemam moc kde.. jedine hore do jednej izby a tam mi to je zas luto mat, lebo to je prazdna izba, buduca detska.. na tej strane mam ina iba francuzske okna, spalna alebo obyvacka, tak tam ich nemam kde mat.. teraz su vlastne na juhozapadnom okne.

monika2712
17. nov 2011

@chrustik1 ja som podla hlienu nikdy neriesila kedy mi pride MS. nepride mi to spolahliva metoda... bud nejake PMS priznaky, vyrazky, podrazdenost, alebo proste vypocet..

chrustik1
17. nov 2011

tak zatiaľ PMS nemám, tak uvidím, veď podľa tej prvej ms po kyrete by to malo prísť zajtra, ak podľa normálneho cyklu tak ešte o týždeň neskôr 😀

poisonblu
17. nov 2011

@chrustik1 http://www.fertility.sk/sk_SK/plodnost-a-zdravi... toto je velmi zaujimavy clanok..ja som si nejak nikdy nevsimala ovulaciu, ale teraz som si zacala podla tohto clanku

usacek79
17. nov 2011

@chrustik1 no kyret je ms, takze pocitaj, ze pride asi az o tyzden neskor, podla toho, co pises..
podla vytoku sa neda urcit, ci prede ms, vytok s tym nejako nema nic spolocne..
ja som si zacala od poslednej ms merat bazalnu teplotu, lebo ze skusim to, ked to tu furt niektore baby riesia, ze ci aj mne to tak slape 😀 a veru uuuuplne presne! merala som, merala, furt 36,5 a zrazu jeden den 36,9 a presne v ten den sme pocali podla vsetkeho 😉 a od vtedy uz neklesla.
keby som vsak ms dostala, tak by opat klesla spat na 36,5 a zase stupla az pocas ms...

chrustik1
17. nov 2011

@poisonblu @usacek79 no tak to je riadna veda okolo celého toho hlienu teda.. 🙂 Teda ten článok je perfektný ale ja som strašne lenivý človek si všetko takto zapisovať, zisťovať a pod. Držalo by ma to možno týždeň a potom by som to začala porušovať a takto by som stále iba začínala a končila 😀 Ale aj tak, my sme sa s mm nikdy neriadili tým, že teraz je ovulka, tak nemôžeme (alebo naopak musíme keď sme chceli tehu) proste kedy sme mali chuť sa milovať vtedy sme sa. Hlien som si vždy sledovala len vyslovene na to aby som si vyrátala ms lebo raz som na nete hľadala mentruačný kalendár a tam bolo písané, že tá fáza (teraz si nespomeniem ako sa volá) od ovulky po ms by mala byť vždy rovnaká. Vtedy som si to odsledovala na pár ms a vyšlo mi to tak, teda teraz už viem, že to nebola presne ovulka ale len hlien pred ovulkou ale aj tak to vychádzalo. Tak sme sa podľa toho riadili po pôrode keď bol hlien dávali sme bacha (ja som rodila CS a vtedy sa odporúča rok po pôrode neotehotnieť)
Tak to nechám tak a uvidím, podľa dr. ak by som tento mesiac nemala ovulku tak sa môže ms o pár dní omeškať, takže v podstate môže prísť hocikedy od zajtra do konca novembra. Tak treba zásoby vložiek brať vždy so sebou 😀

lucianak
17. nov 2011

@lucianak Ale tú ms som skôr mylela tak, že ja som ju dostala po 6 týždňoch a ty tuším po 4, tak predsa tam tie dva týždne figurujú 🙂 Ja ti veľmi držím palce, aby to dieeťatko, ktoré už v tebe rastie nech dorastie až aspoň do 50cm a aspoň 3kg a nech to už klapne a si šťastnou maminoooooooou... 🙂

lucianak
17. nov 2011

@usacek79 Ale tú ms som skôr mylela tak, že ja som ju dostala po 6 týždňoch a ty tuším po 4, tak predsa tam tie dva týždne figurujú Ja ti veľmi držím palce, aby to dieeťatko, ktoré už v tebe rastie nech dorastie až aspoň do 50cm a aspoň 3kg a nech to už klapne a si šťastnou maminoooooooou...

kukucg
18. nov 2011

@marecek1 Taku kolegynu by som evidetne potrebovala, lebo sa mi manzel smeje ze nepestujem kvety ale burinu 😀 😀 😀 kedze mi nic nekvitne 😠

marecek1
18. nov 2011

@kukucg 🙂 🙂 🙂 k tomu len toľko, že som rada, že sme spolu v kancelárii, sme dobré kamošky, stretávame sa aj mimo práce, celkom často, nakoľko bývame len kúsok od seba. dnes nebude v práci, šla k lekárovi, takže mi čas pôjde pomalyyyyyy.....

kukucg
18. nov 2011

@marecek1 tak to mas fakt super 😵 aspon mozes chodit s radostou do prace 😀 Ked ti pojde pomaly cas mozes konikovat 😅 😅 😅

kukucg
18. nov 2011

@usacek79 Nasla som, precitala, dobre som sa pobavila 😀 😀 😀 a poslala som MM na mail 😅

marecek1
18. nov 2011

@kukucg občas koníkujem 🙂 🙂 🙂 no s radosťou do práce, v poslednej dobe skôr z práce 🙂 🙂 mám toho nejako veľa, sa ponáhľam, aby som všetko postíhala. kolegyňa je fajn, v práci nás je viac, s viacerými mám fajn vzťahy, ale sú tu tiež typy, ktoré moc nemusím - pretvárka, ohováranie poza chrbát, klebety - ale to je asi všade.

kukucg
18. nov 2011

@marecek1 No ved prave, to je vsade asi sa tomu nevyhnes... 😒 tiez to nemam rada, lebo ja som taka ze co na srdci to na jazyku 😅 aj ked sa obcas snazim krotit 😀 Dolezite je ale, ze tam viacerych s ktorymi dobre vychadzas 😉

marecek1
18. nov 2011

@kukucg tiež som priama povaha, čo na srdci, to na jazyku, jasné, že občas si doňho musím zahryznúť 😉 nedá sa vždy povedať to, čo si človek myslí, aby niekoho neurazil, neublížil slovne... ale musím si zaklopať, naozaj som si tu v práci našla pár veľmi dobrých kamarátok, s ktorými sa často stretávame, niektoré majú aj detičky vo veku môjho mrňúsa, akurátne na budúci týždeň máme stretko 🙂 🙂 takže sa teším na príjemný podvečer/večer, pokecáme o všetkom možnom-nemožnom, deti sa zahrajú spolu.

monika2712
18. nov 2011

@marecek1
@kukucg jaj baby zavidim vam, my sme v praci len styria, dve baby a dvaja muzi, ale vobec sa nestretavame po praci, kolegyna ma tri deti a v aprili asi konci aj tak, tak sa nemam s kym ani porozpravat, hoci ona ma vypocuje, ale ako potom sa dalsiu hodinu stazuje ona na svoje tri deti a ich problemy.. kedysi som robila v jednej firme kde nas bolo strasne vela, a boli sme tam super partia, chodievali sme von stale.. teraz mi to chyba, ale zas uz dochadzam do BA, takze ist aj vecer von na drink je obtiazne lebo potom sa nemam ako dostat domov.. ale inak viem, ze tam kde je vela zien pokope, tam budu vzdy intrigy a ohovaracky.

marecek1
18. nov 2011

@monika2712 no to máš úplnú pravdu. niekedy stačí aj jedna-dve intrigánky, klebetnice, a dokážu narobiť "divy". u nás máme jedno takéto "rádio", ktorého hlavnou náplňou práce je pozorovanie iných a následne deliť sa o výsledky svojho pozorovania s inými. ale čo už, každý sme nejaký. nás je v práci viac, občas sa organizujú aj nejaké spoločné väčšie akcie, ale väčšinou len také príležitostné (Vianoce, koniec roka), už sa to tu dosť poskupinkovalo, a ľudia sa stretávajú v menšom zložení, čo ale nie je na škodu, aspoň sa človek porozpráva s tými, ktorých má rád, má si s nimi čo povedať, nemusí si "dávať pozor na jazyk". dosť sa to u nás aj strieda, nakoľko tu pracuje dosť mladých ľudí, ktorí si nachádzajú niečo lepšie, poprípade idú na materskú babenky.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre