Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lenkka81
15. nov 2009

Babky ahojte, pozerám ze sa chcete snazilkovat od januara ktoresi....mozno sa aj ja pridám...Vlastne 20januara to budu 3 mesiace od MA. Myslíte ze to nie je skoro???? Vlasnte, este som ani nedostala prvu mrchu po MA, hadam dojde uvidim kedy....

burina111
15. nov 2009

leni su baby čo otehotneli hned mesiac po MA, to záleží asi ako sa cítiš, či sa na to cítiš a keď máš byť tehu, tak budeš a všetko dobre dopadne. silno držíme palce 🙂

micicka
16. nov 2009

mne dr. povedala, že po troch mesiacoch od kyretáže môžme. ale sú aj takí, čo odporúčajú až po 6 mesiacoch, ale aj takí, ktrorí povedia, že aj hneď nie je problém. takže ťažko sa dá v tom vyznať. ale skutočne záleží na našom stave, psychickom aj fyzickom!
ja určite počkám ešte aspoň do druhej mrchy a potom uvidíme 🙂

holiska
16. nov 2009

Ahojte, v piatok bude 8 tyzdnov od kyretaze a doteraz som nedoslala MS ☹ Nepomaha ani horuca kupel, ani cervene vino...Povodne sme si mysleli, ze od decembra sa zacneme snazit o druhe mimi...Kedy ste dostali po kyretazi MS?

velvet26
16. nov 2009

ahojte baby..
holiska, to ma mrzi, no bola si aj na kontrole na sone po kyrete, je mozne, ze ti tam nieco zostalo preto si ms nedostala este, urcite chod lekarovi, nech ta pozrie..
tak ja som bola dnes zas na kontrole, pichol mi dnes pre zmenu dve injekcie, na otvorenie krcu a stahy maternice a tusim to zabralo, lebo som zacala krvacat taku hustu tmavu krv, vymenila som asi styri vlozky a uz to tusim aj skoncilo...povedal, ze ked zacnem krvacat, nech mu hned zavolam, tak som mu volala a hovoril, ze to by malo byt ono...tak som stastna, v stredu dalsia kontrola a ked bude vsetko ok, pojdem uz od stvrtku do prace...
inak, keby mi to krvacanie sa nespustilo, tak hovoril, ze v stredu by mi roztiahol krcok maternice a dal oxytocin, zas by ma uspavali..no kyret by nerobil...tak duuuuuufam, ze to uz bude ok...

holiska
16. nov 2009

ahoj velvet, na kontrole som bola presne 3 tyzdne po kyrete, dr. este chvalila, ze mam pekne narastenu sliznicu a stale nic...ak nepride do piatka, v pondelok som tam ako na koni - resp. na koze
Najprv som si myslela, ze sup, 2 MS a mozeme sa snazit znova...takto som na pochybach, ak hovoria lekari, ze treba 3 mesiace pockat...3 mesiace uplynu v decembri a ja budem rada, ak budem mat 1. MS...

velvet26
16. nov 2009

tak to je potom holiska zvlastne, ze este neprisla...urcite k nej skoc, nech ti da teda vyvolavacku...a neboj, cochvilka budete moct znova skusat...aj nam sa to zda tiez dlho, no pockame...
inak, ja neviem, ci mam teraz toto krvacanie, povazovat aj za prvu ms...musim sa opytat dr..uz som z toho cela mimo...
ako sa mate inak ostatne kocky, dnes tu bol trochu klud..

micicka
16. nov 2009

ahoj holiska, no určite utekať k dr.,mne povedala, že ak nepríde do 6 týždňov, aby som určite prišla, a ty už máš 8 po. to by som už určite išla, dávajú tusím vyvolávačky, tak nestrácaj čas, aby si sa dostala o krôčik ďalej.

velvet, tak to sa veľmi teším, že to konečne z teba "lezie" von. ďalšia kontrola už bude ok a môžeš začať hrdlačiť. ako sa teším, že je zajtra sviatok 🙂

cukruska1920
16. nov 2009

Ahojte babulky...ako sa vam dari?

lu.lu.
16. nov 2009

ahojte kocky,

velvet-tak si myslim,ze uz je to na dobrej ceste,mam taky pocit,ze mas dobreho lekara,tak isto vie co robi. to roztahovanie krcka v anesteze neznie velmi lakavo,tak aspon ze ti pomohli tieto injekcie.aj to bolelo,mala si krce?
ja este trosku krvacam alebo viac menej spinim,najma ked dlho chodim-ako dnes.

holiska-aj ja sa priklanam k ostatnym,radsej ist k lekarovi,nech na teba pozrie,ale ked si mala dobry ultrazvuk,to je zaklad....mozno ti len vajecniky trosku "zaspali",tak im treba napomoct, aby ste mohli buduci rok snazilkovat 😉

cukruska-ja sa mam celkom fajn-tyzden po kyrete,uz sa to psychicky zlepsuje. ty sa pochval,myslim si bola na nejakych vysetreniach?.....

cukruska1920
16. nov 2009

Ahoj lulu..neboj to sa zlepsi...ked dostanes prvu menstruaciu uz bude lepsie 😉 hej bola...teraz cakam uz len na vysledok...len dufam ze sa na nieco pride aby sa moje potraty uz nezopakovali ☹ ale budem ich vediet az koncom novembra..mozno

lu.lu.
16. nov 2009

kde vsade si bola,cukruska? genetika,hemato.....?
ja si chcem vybavit aspon hemato a hormonalny profil,len na slovensko idem az na vianoce,tak to bude radost behat po doktoroch,ked maju vsetci dovolenky....skusim tam tento tyzden zavolat a dopredu sa objednat...
a cukruska viem,co tym myslis,ze by si bola rada keby sa nieco naslo,aby sa to aspon dalo liecit......ale najlepsie by bolo,keby ze si uplne fit a tie potraty boli naozaj "len" velmi kruta nepriazen osudu. drzim ti pasticky 😉

cukruska1920
16. nov 2009

lulu.... no doktor mi vysetroval krcok, robil mi krvny obraz, sono , a brali mi krv na toxoplazmozu a trombofilie,genetika neni potrebna...

lu.lu.
16. nov 2009

cukruska, tak ked ti robili testy na trombofilie,to je asi najdolezitejsie,mam taky pocit,ze tie su dost castou pricinou opakovanych abortov 😒
a koniec novembra nie je az tak daleko, no a potom "tvrda drina" na Vianoce a v septembri uz budete traja 🙂
moc ti to prajem.....

cukruska1920
16. nov 2009

lulu... no hej...mam pocit ze doktor si je isty ze to budu prave trombofilie...otvorene mi to nepovedal ale vycitila som to z neho 😕 ale aj tak snazit sa chceme az vo februari... a ty si mala missed?

lu.lu.
16. nov 2009

hej,missed ☹ dovtedy som o takom niecom ani nepocula,bol to sok,ja som mala od zaciatku taky hnedy vytok,tak ja si myslim,ze mozno mam nieco s hormonmi. chcem uzivat pri dalsom tehotenstve duphaston,dufam lekar nebude proti 😀
my asi tiez chceme zacat vo februari,ale vy preco tak dlho cakate?

cukruska1920
16. nov 2009

lulu... no odporuca sa cakat pol roka...tak sa nebudem ponahlat..ale uvidim podla vysledkov...mozno zacneme aj skor... inak ja som brala duphaston a aj tak som potratila

velvet26
16. nov 2009

baby, tak to moje krvacanie pokracuje....chvalabohu....stve ma trochu, ze je to takto umelo vyvolane, ani nie 2 tt. po kyrete, ale lepsie ako keby mi to tam ostalo bohvie dokedy a mala nejaku infekciu...sice mam aj antibiotika..no predsa..
lu.lu. dr. je podla mna velmi dobry, je to sukromna s.r.o. a stara sa..uz som mu aj povedala, ze uz mu asi aj leziem na nervy, no bol v pohode, profesional, ako mi pichli tie injekcie, tak som normalne citila, ze sa mi pupak na brade vyhadzuje z toho.... 😀 to musi byt aka sila...brusko ma neboli, len tak jemne som citila, ze sa daco deje, tak mi drzte prosim palce nech v stredu na sone je uz vsetko ok...normalne sa tusim zacnem modlit.. 😅

velvet26
16. nov 2009

cukruska, vraj tie 3 mesiace stacia na zotavenie, ze to je uz potom jedno ci 3 alebo 6 mesiacov, vraj medzitym rozdiel nie je...no ako tak citam, asi vsetky zacneme v tom februari... 😉

cukruska1920
16. nov 2009

velvet...ja este neviem kedy zacneme ale ked som vydrzala doteraz tak uz vydrzim 😉 to bude parada ked budeme mat pri mene postupne vsetky tt 😅

velvet26
16. nov 2009

cukruska, veru, nech uz je februar a vsetkym sa nam zadari...to bude krasne a verim tomu, ze to tak aj bude.. 😉 😵
mna taaaak boli zadok, tie injekcie sa pichaju do zadku, tak som dostala do obidvoch poloviciek... 😅 a hrozne som z nich omamena, ospala, iny oblbovak to je..

cukruska1920
16. nov 2009

aj mna boli zadok...dnes rano ako som isla do roboty som sa zrubala na schodoch a zobrala som ich rovno styri...mam na nom krvne podliatiny...au au

velvet26
16. nov 2009

fuuuha, tak to musi boliet teda riadne, tak sme teda obidve rovnako potrestavne... 😀

cukruska1920
16. nov 2009

no tak to teda hej...som si myslela ze som ochrnula som si na chvilu nohy necitila...este ze uz mam po vysetreniach...lebo ktovie co by si myslel doktor keby tam pridem s takymi modrinami na zadku 😀

velvet26
16. nov 2009

tak to by si asi myslel, ze robis asi nejake sadomaso sexi hratky... 😀 ale nie, ktovie co vsetko taky lekari uz videli, asi by sa ani nepozastavil..
baby, tak ja teda fakt neviem ako nabehnem do normalneho zivota, taaaaak sa mi nechce do prace..kym sa aklimatizujem..no dufam, ze sa tak dlho tam nepobudnem, max. do toho februara...jaaaaj, moc si to zelam..

lenkka81
16. nov 2009

Baby ahojte dnes...čítam, ze kazdý sa moze zacat pokusat ako sa citi podla toho...Tazko to odhadnut, kedy to je OK. Asi pockám aspon dve menstr.. Asi sa toho nejak bojim, aj ked by som strasne moc chcela, rozum este vraví POCKAJ.

velvet26
16. nov 2009

lenka, tak daj na to, co ti vravi rozum, urcite to bude dobre potom..

lu.lu.
16. nov 2009

tak ja uz mam plne brusko,sme sa napapali,mnam mnam........len uz sa zo mna stava lemra a trosku sa mi zda,ze zacinam naberat na vahe,co sa mi vooobec nepaci 😠
chcem sa zacat trochu hybat od buduceho tyzdna.dokym som neotehotnela,som pravidelne cvicievala 5x do tyzdna-hodinku.....a teraz nula bodov..
inak ma napadlo,ze by sme mohli od buduceho roku zalozit novu temu....zahodit tuto neprijemnu skusenost za hlavu a zacat sa sustredit na snazilkovanie 🙂 co vy na to?

micicka
16. nov 2009

ahojte dievčatá, ako sa máte? ako tak čítam, tak už niečo lepšie 😀

micicka
16. nov 2009

no cukrus to si mala pekny "letecky" den, a to este ani nemrzne. mna tiez vsetko boli, ale chvalabohunie od padu, ale od sobotnajsieho rylovania. po dlhom, dlhom case som nieco robila a mam takuuuu svalovicu, ale tusim vazne vsade 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre