Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

odrik
6. júl 2011

@katusap
No neviem, ale nasla som ju v tej temicke o problemoch so stitnou zlazou. No nemame to lahke, ale snad sa s tym vyrovna a nebude to nieco vazne. A Ty pekne teraz levituj vo faze cakania na vysledky, a potom uz budes urcite presvedcena, ze idete do toho!!! Drzim palceky, krasny vecer!

helenka333
7. júl 2011

Ahoj kočky....tak dnes moje dni končia 🙂 😀 😀 😀 😀 😀 😀 jupííííííííííííííí, no ale do zajtra počkám a vrhnem sa na môjho mužíčka 😀 😀 😀 😀 😀 a potom už len // na testíkoch 🙂 možno potom ani dovolenka v septembri nebude, ale nevadíííí, budem najšťastnejšia keď už vtedy budem mať fazuľku v brušku 🙂!!!

ernuska296
7. júl 2011

@helenka333 aj ja ceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeemmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm 🙂))

katusap
7. júl 2011

@helenka333 aj mne uz mrsina odchadza, tak sa vytesujem....a ani mi nehovor, sa tesim ako sa vrhnem na mojho draheho manzela....vsak od maja sme nesexovali...chudacik moj.... a ja chuderka 😅

a_rianna
7. júl 2011

Ahojte dievčatá 🙂 tak mne dneska 28 deň po čistení prišla červená....ani som nečakala, že to bude presne takto na 28 deň. Myslela som, že sa to opozdí, ale som rada. Jednak, že to značí snáď, že nie je žiadny problém, a jednak, 15. ideme na dovolenku k moru, tak sa nebudem musieť " prebaľovať" 🙂

Ináč ja som bola v januárovkách spolu s noe a s katusap, žiaľ, patrila som medzi tie, kt. tú tému opustili so zármutkom na duši... to len tak na predstavenie... presne takto pred mesiacom som ležala v nemocke týžděň na udržiavaní ale nakoniec vyššie sily rozhodli, že teda nie je asi ten vhodný čas a 10.6. bol pre mňa čierny deň.

helenka333
7. júl 2011

@a_rianna Ahoj....no nerada ťa vítam v tejto téme, veď vieš, že nikto si také niečo nezaslúži, čím sme všetky čo sme tu, prešli. Ale....som rada, že si sa aj ty z toho dostala a jééééj, tak to máš super, že už ti prišla mrcha, no ja som čakal 48 dní....uh...tak teraz sa len pekne vyčistiť a potom sa pridať do novej témy tehuliek, možno aprílových, májových 🙂 juj už teraz sa teším 🙂!!!Juj závidím ti (jasné že v dobrom) že idete na dovolenku, ver mi, nič lepšie si neviem predstaviť, ako teraz ísť niekde vypadnúť a oddychovať, len ja nemôžem kvôli robote, no ako som písala, keď do septembra nebudem tehu, tak vtedy pôjdeme s mužíčkom. Tak si to poriadne užite a dúfam že prídete domov už traja 🙂kráááásnu dovolenku 🙂!!!

kejla
7. júl 2011

Ahoj kocky,aj ja by som patrila medzi januarovky,ale zial,skoncilo to inak.Missed som mala v 11tt,v utorok to bol tyzden,co som bola na zakroku,este stale krvacam,tak som zvedava,kedy to skoci a zaroven kedy dorazi mrsina.Robili niekomu z vas namiesto kyretu odsatie obsahu maternice tym extraktorom?Lebo mne moj dr vypisal papier na kyret,ale v prepustacej sprave som mala napisane,ze plodove vajce bolo odsate vakuum extraktorom,alebo cim....

katusap
7. júl 2011

@kejla ahoj....nerada ta vidim v tejto teme, ale co uz......v prepustacej sprave som mala aj ja to iste napisane, ale ved to je v podstate kyret, cize vsetko co nema byt v maternici ide von .....neviem, ci si si tu citala aj par stranok dozadu, opisovali sme, ako to prebiehalo u nas po kyrete ...vidim, ze mas doma synceka, tak aspon ten ta drzi nad vodou....vela sil ti prajem do dalsieho boja ....aj budes riesit pricinu? teda, pojdes na nejake vysetrenia? drz sa

@a_rianna juj, tak ty patris medzi tie "stastnejsie" cakatelky na mrchu, mne prisla tiez dost skoro, na 32.den, ale nasho @odrik -a trapi uz poriadne dlho a nevie si najst cesticku ....ani neviem, ci som este bola v temicke ked si tam ty prisla...inak ti poviem, ze nas tam nejako vela prislo o mimi, nezda sa ti? nechaaapem 😠

a_rianna
7. júl 2011

@helenka333 ďakujem nuž helenka určite do sept. budeš tehu 🙂 uvidíš.

Dúfam teda že si oddýchnem ale to vieš mám jedno 3 ročné dieťa doma.. resp. 21. 7. bude mať 3 roky... a je to taký malý anjelik s rožkami... takže oddychovať tento rok asi nebude čas. Ale je fakt že človek pri tom vzduchu príde na iné myšlienky a aj keď budem musieť mať oči na stopkách, aj tak to bude relax...

Ja sa ešte stále rozhodujem, či ideme snažilkovať hneď teraz alebo mám mesiac počkať fakt neviem....

@kejla nuž... je to smutné a takéto štádium vyššie je ešte smutnejšie... držím palce aby si sa dala čím skor do kopy po fyzickej a hlavne psych. stránke a čoskoro aby si si opäť hladkala brušino...

a_rianna
7. júl 2011

@katusap to mas pravdu januarovky boli akosi prekliate tento rok. Boli sme v téme spolu ja si ťa pamatam, len ja som moc neprispievala lebo som sa prihlásila bola som tam cca 2 týždne a už som sa potom dala odtial aj vymazať...

Nuž ja sama som prekvapená že mi to takto prišlo ako som písala hlavne po tom ako som od januára tohto roku začala mávať červenú do 30 tky ako hodinky a od 30 tky des a hrôza ... takže tak... mňa už cca týždeň pobolievalo brucho bola som nervná... takže som predpokladala že asi áno ale nejako som to nechcela zakríknuť xixi to je asi prvy krát čo som mršku vyčkávala s otvorenou náručou

katusap
7. júl 2011

@a_rianna aj mna tak zvlastne bolelo par dni brucho, ale som nedufala, ze uz pride....a prislaaaaa.....a tesila som sa tak , ako ked som zistila, ze som tehu
Joj, neviem co sa to porobilo, tak sme sa vsetky tesili....no co uz, niektorym detickam nie je sudene zostat s maminkami .....a musime "byt rady", ze sa to nestalo neskor, to by bolo este horsie.....a vy sa idete hned po mrche snazit? ja si robim teraz vysetrenia, chcem vediet preco sa to stalo, tak uvidime

katusap
7. júl 2011

😠 nechapem niektore trapne buduce mamicky, kt. riesia v 14.tyzdni ako im uz rastie brucho a kolko uz pribrali? naco potom chceli dieta? mali by sa uvedomit!!!! co by sme my za to dali, keby nam brusko rastlo a priberali by sme.....zivot je fakt nespravodlivy 😠 😠 😠 😠 😠

a_rianna
7. júl 2011

@katusap veď ja neviem presne... ideme na dovolenku a asi podľa situácie tam sa uvidí či sa budeme chrániť či nie... mne povedal lekár, že dve cykly počkať, ale ak sa budem cítiť dobre, tak nevidí problém otehu aj skôr, hlavne aby som prvú červenú dostala... Neviem sa rozhodnúť či teraz či o mesiac. na dovo by som síce nemala mať ešte plodné dni hlavné nie na začiatku... fakt neviem uvidíme ako budú okolnosti..nechcem to unáhliť...

Nuž mne lekár nerobil žiadne vyšetrenia... povedal že po prvom potrate sa to nerieši že sa to proste stáva... takže nič sa nikde nebude posielať a mňa tiež nie... Jedine čo som riešila bolo to, že po kyrete cca 7 dní som dostala neskutočný zápal, som nemohla ani cikať bez bolesti... tak mi dal lieky a prešlo to...

renkaniki
7. júl 2011

@katusap Ahoj kedy si dostala po kyretazi menzes???Mne robili vcera,bolesti nemam ziadne,ani nekrvacam,len slabo do ruzova,inak sa citim dobre,okrem toho,ze som psychicky z toho hotova 😢 a placem kazdy den.V pondelok som zacala slabo spinit a uz som vedela,ze je nieco zle..sla som hned na kontrolu a srdiecko uz nebilo,plod odumrel 😢 cely svet sa nam zrutil.Mala som prist potom este vcera na kontrolu k svojej zenskej,lebo v pondelok ju zastupovala ina a moja ma hned vcera po kontrole poslala do nemocnice,bolo to hrozne tazke pre mna ,ale aj pre manzela.No mam to uz za sebou a lkazdy den na mna pride plac..urcite to este potrva pokial sa z toho dostanem....uvidim teraz,ked mi pride menzes a potom by som cakala este aspon 4,5 mesiace pokial by sme sa zacali zasa snazit.Jeden lekar mi povedal,ze po 3 mes.sa mouzme snazit,druhy,ze po 6mes..moja zenska,ze po 3mes.tak clovek nevie,kedy je to najlepsie,ale myslim si,ze telo sa musi pozbierat na dalsie tehotenstvo,tak mozno je predsa len lepsie po 5,6 mes.No,ale clovek sa musi sam rozhodnut,ako sa bude citit...ja by som tiez rada vedela,preco sa nam to stalo..pravdepodobne pojdeme na geneticke testy...

kejla
7. júl 2011

@katusap mas pravdu,drobec ma drzi nad vodou,snazim sa byt cele dni vonku,aby som na to smutne nemyslela.Precitam vas trosku dozadu,pravdupovediac som zatial necitala.Kyret je trosku iny,preto som bola prekvapena,ze na mna dr pouzil ten extraktor.Pri kyretazi by mali manualne kyretou odskrabavat sliznicu a obsah maternice,tento extraktor,to je vlastne to iste,co pouzivaju pri porodoch-tzv.zvon,len s inym nadstavcom.Ale asi vedia,co robia,len ma dr upozornil,ze po pouziti toho extraktora je oslabena branka maternice,tak 3 mesiace neodporuca snazenie,lebo by bolo zvysene riziko potratu.Dr mi nespominal ziadne vysetrenia,ale chcem si vyziadat hematologiu,pretoze mam pocit,ze budem mat problem so zrazanlivostou-polku tehotenstva so synom sa mi robili hematomy-zrazeniny v maternici,takze som mala vysoke riziko potratu.Nastastie to dobre dopadlo,ale po porode sa mi zas v maternici vytvorili zrazeniny,hrozila mi kyretaz.Doteraz som to neriesila,ale su to znaky zvysenej zrazanlivosti,tak radsej chcem tu hematologiu.

@a_rianna smutne to je,to ano,clovek s pribudajucimi tyzdnami tehu dufa,ze vsetko bude oki..Ale zial..

odrik
7. júl 2011

@katusap
@helenka333
Ahojte babulky!!! Bezmrsie pretrvava! Mrska na mna uplne zabudla, pre nu uz asi neexistujem! Moje hormony sa zjavne uplne splasili! zajtra hlasim 8 tyzdnov bezmrsia!!!

Srdecne, hoci Velmi nerada, vitam aj nove babulky. Dobre viem, ako sa teraz citite. Nie je to jednoduche, ale zvladnete to. Dlho bude boliet srdiecko, telicko sa zahoji. Nechajte pocitom volny priebeh. Vieme, ze nikdy nezabudneme, ale preboli to. Casom. Tak sa drzkajte, skuste robit veci, ktore vas tesia, bude lepsie, slubujem 🙂 !

majuska251
7. júl 2011

zAJTRA BUDE TO 5 TYZDNOV UZ TYZDEN MA BOLIA KRIZE A BRUCHO KAZDY DEN POPIJAM VINKO A MRSKA NIKDE V BUDUCU SOBOTU LETIME NA DVCU UZ VIDIM ZE JU DOSTANEM TAM ...

katusap
7. júl 2011

@a_rianna mne povedali tiez, ze sa to stava....no mne taka odpoved nestaci....co ak by sa to stalo znova? ved to by bolo hrozne prezivat to znova, ved ma to uplne zrazilo na kolena, vsetky sny a plany sa rozpadli a ani nasmu manzelstvu to nepomohlo....nastastie sa uz vsetko dostava do starych kolaji a dufam, ze to uz bude len a len lepsie ...ja som si tiez vyziadala vsetky vysetrenia, tak som zvedava na co sa pride

katusap
7. júl 2011

@renkaniki Ahojky....tak ta tu "vitam", hoci nerada. Nebola si ty nahodou v temicke kde aj ja? Januarovky 2012? Sa mi zda tvoj nick akysi znamy. Je mi luto, ze si prisla o mimi, uz sme sa tu zhodli v tom, ze ta tema je asi nejaka prekliata, vela z nas tam prislo o mimi. Ja som mala kyret v 9 tyzdni, mala som zamlcany potrat....o to , to bolo horsie, ze som nemala ziadne problemy a citila som sa velmi dobre a potom na sone, ze....uz nic z toho nebude. Na tie slova nikdy nezabudnem. Mrcha mi prisla presne po 32.dnoch od kyretu, bola som prestastnaaaaaa. Uz nastastie odchadza. Som sa bala, ze mi to uplne rozhodi hormony. Nastastie sa tak nestalo. TEraz uz len odsledovat, ci bude ovulka. Sice sa este snazit nejdeme, ale chcem vediet, ci sa mi to nejako neposunulo. Inak tiez mi odporucili cakat 3 mesiace, vraj niekde udavaju 6 mesiacov, ale ze 3 stacia. Uvidime. Chcem najskor vediet vysledky vsetkych vysetreni a potom sa do toho pustime. Nechcem zase riskovat. A pravdu povediac, teraz ani nemam nejako naladu sa o mimi pokusat. Bojim sa a velmi. A este sa budem dlho bat a tym viac, ako budu pribudat tyzdne tehotenstva a blizit sa kriticky 9.tyzden. Inak ja som s manzelom genetiku absolvovala akurat tento pondelok ,vysledky trvaju 8 tyzdnov, co je dost, ale nevadi. Caka nas krasne leto a na jesen pojdeme opat do toho. Dufam. Drz sa moja, viem, ze je to hrozne. Ja som si uz potom vyplakala asi vsetky slzy co som mala. Ulavilo sa mi. Uvidis, kazdym dnom to bude lepsie a lepsie hoci teraz sa ti to tak asi nejavi. Ale bude dobre.

katusap
7. júl 2011

@kejla Joj, ked si mala take problemy pri prvom tehu, preco ta hned neskontrolovali na hematologii? Mozno sa to nemuselo vobec stat. Och. Ale uz sa to nevrati. Urcite chod na vysetrenia. Byt tebou skusim aj genetiku. Pri tvojej anamneze dostanes urcite odporucenie od lekara.

katusap
7. júl 2011

@odrik Moje nervy!!!! Zlatinoooooo.....sakra co ti mam tu mrchu poslat? Odo mna sa uz odobera, tak ju vyslem tvojim smerom. Vsak to nie je mozne. kedy ides teraz k lekarovi? No hrozne ako ta natahuje. To fakt ani ta horuca voda nepomaha? Tak skuste tutu - mutu....mozno sa to pohne spravnym smerom. 😀 😀 😀

katusap
7. júl 2011

@majuska251 zlaticko, vinko je dobra volba, este k tomu horuci kupel a cez den popijanie alchemilky......ja som sa tiez mrchy nemohla dockat, tak som v piatok vypila vino, dala horucu vanu, alchemilkovy cajik a v sobotu prisla krasavica 😀 32 dni ma hladala....a nasla 🙂

odrik
7. júl 2011

@katusap
No ahoj moja!!! Poslusne hlasim, ze vsetko poctivo vyskusane! Horuci kupel s cervenym vinkom, alchemilka i tutu mutu poctive 🙂 a nist! Posli ju prosim do TT a dohovor jej, kym je este u Teba 🙂! K lekarovi mam prist buduci tyzden. Som zvedava, co so mnou porobi! Krasny vecer Ti prajem!!!

odrik
7. júl 2011

@majuska251
No zlatinko, co Ti mam pisat. Ja zajtra hlasim 8 tyzdnov bez mrchy, teda v nasom jazyku bezmrsie! Uz som vyskusala vsetko, co sa da. Lekar ma skontroloval, vsetko OK, idem k nemu znova buduci tyzden, uvidime. Tak dufam, ze to u Teba dobre dopadne a nebudes sa zrovna na dovolenke trapit s mrchou potvorou, co nevie chodit nacas!!! Drzim palceky!

odrik
7. júl 2011

@helenka333
@katusap
A straaaasne moc Vam, samozrejme len v dobrom, zavidim, ze uz prvu mrsku mate za sebou!!! Booooze, co som komu urobila, mam toho snad malo??? Este aj ta trombofilia, teraz musia otestovat aj moju milovanu sestricku a synacika! Co ma tamti hore skusaju, kolko vydrzim? Asi ☹

katusap
7. júl 2011

@odrik no je to hrozne....ale ona pride.....a ta trombofilia....musis byt silna, ved my vsetko vydrzime....ja som tiez zvedava co ma este vsetko caka 😕

odrik
7. júl 2011

@katusap
Dakujeeeem, netrap sa! Mas svojich starosti akurat dost, len ma to obcas chyti! Ale hned potom prejde 🙂 ! Milujem prazdniny, pridem domov skor, synacik ma caka, porozpravame sa, kupeme sa v bazene, lezime si na lehatkach v tieniku a citame knizky a je nam straaasne dobre. Nech sa mrcha strci 😝 !!!

a_rianna
8. júl 2011

@odrik Ondrík neboj ona určite príde, kamarátka takto po kyrete čakala 4 mesiace a potom jej u už dokina povedala že nech dôjde tak sa mrcha nalakala a v den ked mala isť k lekárovi tak sama dosla.. a teraz už v pohodke chodí každý mesiac...
takže držím palce nech je už aj tu...

a_rianna
8. júl 2011

@katusap hm tak to asi máš dobrého doktora...žial mne povedali dvaja že po prvom potrate mi to nikto neurobí a hlavne ked som už prvé dieťa porodila uplne v poriadku bez komplikácii...
ináš ja mám fakt strašne vela kamošiek čo prvé dieťa donosili a porodili uplne v pohode o druhé príšli a tretie teraz idu rodiť a tiež v pohode... takže verím že u nás všetkých to bude tiež, že ďalšie tehu bude uplne super a s happy endom

odrik
8. júl 2011

@a_rianna
Si zlatusik, dakujem!!! Mozno je mrska empaticka a chce ma nechat cez leto v pohode sa kupat a opalovat 🙂 ! Bez vloziek v teple. No ved uvidime, co si ma mna vymyslela. Ty sa tiez drzkaj, a pokial sa citis dobre, necakajte a krasne snazilkujte. Nech do Vianoc sme tu vsetky znova tehulky 🙂! Krasny dnik!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre