Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lea1333
19. júl 2011

@katus193 sem tam ma pichne ale ze by som mala niake strasne bolesti tak to nie,,,vcera som mala aj naznak toho ze mam zapal mocovych ciest a dnes opet vsetko v pohode tak neviem co sa to deje! 😒 no uvidime cez vykend budem testovat! 😉 hej je to dobre ze sa teploty drzia hore!

katus193
19. júl 2011

@lea1333 ale ved ani ja som nemala silne pichanie iba take jemnucke,sem tam,este aj teraz.Tak drzim palce,budem na teba mysliet a hned napis co nove 😉

katus193
19. júl 2011

@lea1333 este ma napadlo,ze ja nikdy nemavam vytok pred mrchou,vzdy mam suche dni a teraz cely cas mam biely vytok,vzdy chodim na wc ze ci sa spusta mrcha a to ten vytok 😖

lea1333
19. júl 2011

@katus193 vytok pred mrchou mava ja...sak sa ozvem ale ja tomu nedavam nadej...ale mozno sa uz aj u nas usydli stastie... 😉

katus193
19. júl 2011

@lea1333 budem teda cakat ,to by bolo super keby si bola dalsia tehulka 😉

lea1333
19. júl 2011

@katus193 oki ja som teraz 27dc tak v piatok testujem ak neklesne teplota a nedojde mrch 😉

kikuska_nr
19. júl 2011

@odrik veruze si zasluzime. A verim, ze by sme si zasluzili, aj keby sme nemali takuto neprijemnu skusenost, no nie 😉 tak teraz si zasluzime o to viac 🙂 a veru si aj doprajem, mas pravdu. Budem oddychovat, uzivat si, rozmaznavat sa..ach jo, uz aby to bolo 🙂

odrik
19. júl 2011

@lea1333
Ahooooj moja, ja som sa tam vypytala od pana doktora!!! Lebo u nas v rodine mame v anamneze rozsirenu trombozu a aj umrtie na tombozu! Tak ma poslal, a potvrdila sa vrodena trombofilia faktor V Leiden, heterozygot. Takze tak! A Ty krasne cez vikendik testuj, mrcha prec od Teba 🙂 !!!

katusap
19. júl 2011

babule, ked tu citam, ako testujete, alebo sa chystate testovat......aj ja chceeeeeeem ....keby som vedela, ze sa nic nestane, tak hned ideme na to, ale strach je vacsi 😖

lea1333
19. júl 2011

@odrik aha dik za info no my v rodine nemame tak ze nic nevybavim:( no tak vam dam vediet citala som ze mrcha dorazila!super nie?

lea1333
19. júl 2011

@katusap zlato kolko si od kyretu?my sme cakali len do prvej mrchy a sup na to a ak ti mozem ppradit nemysli na zle veci lebo myslienky su svine aj psychologicka mi to potvrdila ty ked si to vsugerujes tak to je konecna!musis byt v pohode nic zle sa uz nestane!ver mi

katusap
19. júl 2011

@lea1333 to nezalezi od toho, ci niekto v rodine ma alebo nema.....u nas v rodine nema nikto a po pokece s mojou gyndoskou som dostala odporucanie ....no a so snazilkovanim cakame kvoli tomu, ze cakame na vysledky z genetiky ...a tie budu az koncom augusta.....myslis, ze sa da otehotniet aj ked sa sexuje 2 dni pred ovulkou?

katusap
19. júl 2011

@lea1333 od kyretu som mesiac aj tri tyzdne, este som len jednu mrchu mala odvtedy

lea1333
19. júl 2011

@katusap aha no mne slubil tie vysetrenia az v septembi ale endokrinologia na druhy tyzden tak aspon to som vymodlila:D jasne ze mozes otehotniet sak spermie vydrzia v tele aj 72h a niekedy aj viac ak sa nemylim

lea1333
19. júl 2011

@katusap no moja tak my sme vtedy uz isli na plno:D ale chapem ze chces cakat na vysetrenia a kedy budu?

katusap
19. júl 2011

@lea1333 genetika bude 30.8. - mam tam volat a na hematologiu ma objednali az na 6.10, ale dovtedy urcite nechcem cakat, vsak to by ma asi porazilo ....coze? 72 hodin? ja som si myslela , ze maximalne 24 hodin.....no jeeeemiine,e ste budem tehula, to by som sa zasmiala a moja dr. by ma asi zabila 😀

lea1333
19. júl 2011

@katusap no sak skus vygooglit ze kolko vydrzia spermie ale zda sa mi ze tak sak aj baby co presvihli ovulku a milovali sa pred ovulkou tak ostali tehu tak ze kukni a nezabila by ta len by ti posurila vysetrenia!ja mam kamosku co ostala po kyrete hned tehotna bez mrchy a to jej lekar povedala ze 3mes davat pozor a vidis uz jej beha po dome mala slecna;)

katusap
19. júl 2011

@lea1333 vsak ja by som sa nebranila tomu a bola by som stastna, aj ked strach by tam bol, ale toho sa asi ani jedna z nas uz nezbavi....uvidime....ale hned som utekala do sprchy, tak hadam nic tam nezostalo 😅

lea1333
19. júl 2011

@katusap vies ako priroda si vybera sama tak ze to nechame na nu ja idem uz do postele tak dobru noc a ja v piatok testujem ak neklesne teplota a nedostavi sa mrcha,lebo mam citlive prsia a zysenu teplotu tak ma opluj pre stastie

odrik
19. júl 2011

@lea1333
No myslim, ze za opytanie nic nedas. Prinajhorsom Ti lekar povie, ze podla jeho nazoru netreba, ale asi by som sa opytala. Nooooo, mrcha po 9 tyzdnoch dorazila v plnej zbroji 🙂 ! Ale ved ja to zvladnem, co si ona o sebe mysli, ze ma bude trapit? Najprv nechodi, a potom sa dovali ako velka voda!!! Ved som nedelu stravila medzi postelou, toaletou a sprchou!!! Ale uz je dobre! Tak sa drzkaj a urcite daj vediet, budem zvedavo cakat 🙂 !!!

katusap
19. júl 2011

@lea1333 tfuj, tfuj....nech je testovanie stastneeee

katus193
20. júl 2011

Ahojte kocky ,takze rano som skusila iny test ako je ten woman secret a tiez je na nom iba slabucky tienik ☹ baby keby ste vedeli ako sa bojim,len nech sa babo dobre vyvyja.A este som si skusila urobit aj ovulacny a tam viditelan ciarka,myslite ze to funguje aj s ovulacnym testom?

lea1333
20. júl 2011

@katus193 a mas odfotene?dobre rano!

katus193
20. júl 2011

@lea1333 nemam lebo mm ma dobry fotak v mobile ale je v robote ja mam taky o nicom a nemam ani kabel na pc

lea1333
20. júl 2011

@katus193 jaj sakra ja som taka zvedava ale ked je duch tak pockaj 2dni ci zosilnie a o ovu testoch som pocula ze tiez ukazu ale neviem ako to funguje!

renkaniki
20. júl 2011

@katusap Otehotniet sa moze,aj ked 2 dni pred ovulaciou..smermie preziju este 5-7 dni,tak kludne.

katus193
20. júl 2011

@lea1333 tak mam testovat aj zajtra alebo az v piatok?Inac ma stale popichuje vo vajecnikoch.A ty sa ako citis?

renkaniki
20. júl 2011

7dni myslim nie,ale 2-4 dni urcite... 😉

renkaniki
20. júl 2011

@katusap Naozaj „čulé“ spermie sú schopné oplodniť vajíčko ešte 2-4 dni po pohlavnom styku. Ak sa však práve snažíte o dieťa a chcete zvýšiť svoje šance, mali by ste si milovanie naplánovať jeden deň pred ovuláciou. Odborníci radia, že práve to je ideálny čas na splodenie dieťaťa.... 😉 Mozno to aj klaplo.Bolo by to zle moja???Ved dietatko chcete,mas skoro 2 mes po kyrete,drzim palce.... 😉 Viem,ze si chcela este cakat,ale ked ste sa uz tak do toho pustili,tak moze byt,ze bude...ved uvidis 🙂

katus193
20. júl 2011

@lea1333 teraz som sa pozrela na ten dnesny test a zda sa mi ze ta ciarka je viac viditelsnejsia ako z toho testu zo vcera

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre