Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

katusap
10. jún 2011

@ernuska296 ja budem volat o vysledky a pojdem pre ne asi buducu stredu, kedze v piatok 17.6. idem na kontrolu k mojej gyndoske...som zvedava, co mi povie ...ja som tiez zvedava co odhali histologia, ale osobne si myslim, ze nic, ze tam len bude napisane, ci tam bolo embryo alebo nie, plod. obaly a tak....ale mozno sa mylim...neviem ako to mali ostatne babulky

katusap
10. jún 2011

@pirana86 joj, tak mas o zabavu na vikend postarane....to je dobre, ked mas co robit....ja sa skusam ucit, ale mne to taaaaak nejde, resp. ide , ale velmi pomalicky, tak ale snazim sa...najlepsie na tom je, ze kamoska volala do skoly, ze kedy budu skusky, kedze nemame pozvanky a ta pani povedala, ze ved 3 dni dopredu nam pozvanka pride....akoze sranda, fakt ohromny pristup maju, vrrr 😠 kazdy den beham do schranky, ci uz daco prislo...a staaale nic

odrik
10. jún 2011

@pirana86
Nadherne prianie, dakujem pokladik! Takze postupnost: leto: dokoncit domcek a pripravit komin pre hniezdo bociana, jesen: poctivoooooo snazilkovat, zima: do Vianoc uspesne tehulkovat, jar: kupit vecicky potrebne pre babatko, dalsie leto: kocikovat!!! Moze byt? Krasny vikend!!! 🙂

odrik
10. jún 2011

@katusap
Ahoj studentka!!! Ako sa dari?

myskahryzka333
10. jún 2011

Ahojte kočky..tak ja sa skoro po vše týždni hlásim....Boli sme s manželom v Londýne a po okolí a bolo super....Poviem Vám padlo mi to veľmi vhod...teda obom..a každej odporúčam vypadnúť s manželom niekam....
V tých obchodoch majú tak super detské veci, že sme normálne neoddolali a jeden kúsok si aj domov doniesli..pevne veríme, že budúcu ješeň - zimu využijeme.... taký chutnučký overal mackový - má uška, noštek a očká na kapucni...a má aj labky....a baby len za 8 libier ..tak veríme že tento náš spoločný darčk nám čoskoro prinesie šťastie...
ešte som to tu netihla prečítať..len dúfam, že tu moc kočiek nepribudlo.....
Inak až dnes som si bola pre výsledky histologie a stretla sa s doktorkou..všetko je v absolútnom poriadku..a hstologia nič nepovedala..ale na vine je štítna žlaza to mi už minule povedala...Menzes mám čakať 4-6 týždňov od kyretu..a som 22 dní po....tak uvidím kedy príde..
ale neodporúča mi otehotnieť najskôr ako o 6 mesiacov od kyretu čo som sa na ňu škaredo pozrela...tak potom povedala, že po troch cykloch sa môžme začať snažiť..len sa mám snažiť vyhýbať keď je chrípková epidémia, vraj tie missedy sú náchylnejšie...
Tak uvidíme..určite 3 cykly počkáme a viac nie !!!!!!!
Po prvej mrche idem ešte raz na kontrolu. v pondelok idem k ex lekárke sa odhlásiť aby som už mohla chodiť k tejto tak ako sa patrí🙂

odrik
10. jún 2011

@allure08
Ahoj pokladik, mrzi ma to a je mi to luto! Mam to prezite. Nie kyretaz neboli, spinkas. Potom ma tiez nic nebolelo, trochu podbrusko, co je prirodzene. Na druhy den ma pobolievalo brusko. Za cely cas som zjedla jeden Brufen. Ja som nechcela ani injekciu proti bolesti, ktoru mi ponukli, ked som sa zobudila na izbe. Nebola to ziadne bolest. Na na dusicke je ovela vacsia a na tu lieky nemaju! Tak na Teba myslim, vsetko sa mi to teraz vratilo, je mi smutno s Tebou!!! Ale treba mysliet aj dopredu, pozri, ja uz cakam na prvu mrsku, je to dnes presne 28 dni po, potom si pockam na ovulku a ..... Drzim Ti palceky!!! Ozvi sa!

myskahryzka333
10. jún 2011

@helenka333 ahoj moja ako sa mávaš? Si nastúpila do novej práci to som si stihla prečítať..viem asi ako Ti je keď sa pozeráš na kočku s bruškom, teda si myslím,že vie to každá...my sme boli v Londýne pár dní a bolo super..tak vypadnúť..byť mimo toho všetkého..ale tiež tam behalo veľa mamičiek či už s bruškom alebo s kočíkmi...stále som kukala a predstavila som si, že aj ja som tam v tej chvíli mohla behať s rastúcim bruškom 😢 ..
ale verím, že budúci rok v januári chceme ísť znova, tak s tým rastúcim bruškom tam po obchodoch s detskými vecičkami budem behať aj ja...

odrik
10. jún 2011

@myskahryzka333
No ahoooooj! Mozem pisat po slovensky 🙂? No vidis, aky si mala pekny tyzden! Tesim sa! Ja som dnes uz 28 dni po, mrska zatial nic. Uz ju zvolavam, nech mozem ist na kontrolu, aka je sliznicka v maternicke a ci je vsetko v poriadku. Bola som uz aj na hematologii, tak uvidim, co povedia vysledky. Preco mas cakat tak dlho? Nam povedal pan doktor, ze po prvej ovulke sup, sup, vraj nie je dovod cakat, maternica bude pekne pripravena! Tak neviem!!!

katusap
10. jún 2011

@odrik 🙂 si robis srandicky zo mna? ucim sa, ucim, ale velmi pomalicky ....ale som rada, ze som sa vobec donutila do toho

allure08
10. jún 2011

@odrik
@katusap
@ernuska296

babulky strasne moc vam dakujem za podporu, ani neviete ako ste mi pomohli na dusicke..piratel ma tiez podrzal,ale predsa vy ste si tym presli..strasne to boli..na dusi..a naschval vsade vidim tehotne zeny, deticky male,..je to strasne..zase placem ako vam toto pisem..
strasne by som to uz chcela mat za sebou..nech je uz dobre a znova sa smejem..
v zivote som v nemocnici nebola a mam paniku z ihiel..takze to mi moc nepridava a stresujem sa nonstop..
ozvem sa vam, len prosim myslite na mna v nedelu, budem to potrebovat!
prosim neviete ci sa tam musi ostat spat?mam ist v nedelu na centralny prijem, moj gynekolog tam bude a mam ist na 14.00. len dufamm ze ma tam nenechaju cakat do pondelka..lebo sa zblaznim..fakt uz mi vela tomu nechyba..dakujem dakujem dakujem naozaj za vsetko!!!!!!!!!!!!!dufam ze coskoro sa zadari dalsie babatko, ktore bude silnejsiem tak ako mne tak aj vam..a ze budeme v inej stastnejsej skupinke;)

myskahryzka333
10. jún 2011

@odrik ahoooj kľudne po slovensky 🙂 ..veru neviem prečo mám čakať tak dlho...to vieš asi každý doktor inak hovorí...v tomto sa nezhodnú..doma sme si povedali, že leto prečkáme aj tak mám v lete toho v robote veľa..a potom sa pustíme do toho.Možno spískame ešte letnú dovču , tak uvidíme či ??🙂))))))))Ono všetko závisí ako dopadnem aj po kontrole po mrške, čo mi povie....6 mesiacov čakať nemienim...Ja som ešte zvedavá na výsledky štítnej, či sa to nejako upravilo..idem až koncom mesiaca na krv a začiatkom júla potom do ambulancie..tak som už nedočkavá.....Ja tiež dúfam, že mrška príde onedlho...začiatkom júla sa brat žení , tak dúfam, že dovtedy už bude po mrške......
Tak moja nech len čoskoro dobehne mrška aj Tebe aby ste sa mohli čo najskôr začať snažiť.... 🙂

katusap
10. jún 2011

@allure08 to zalezi od nemocnice, ci tam zostanes alebo nie....niektore babulky tu pisali, ze isli par hodin po zakroku domov, ja som isla az na druhy den...aj to len preto, ze som nekrvacala, nemala bolesti a teplotu...inak by som si tam bola polezala dalsi den .... zalezi to aj od toho, aku mas poistovnu, pretoze napr. v poistovni Union je kyretaz hodnotena ako jednodnova chirurgia, takze ta dlhsie nenechaju....ja mam Vseobecnu a tam je to zakrok na 2-3 dni.....ja som sa tiez bala, hlavne to cakanie bolo strasne, sedela som tam na izbe od 7 do 12, miestami som plakala, ale boli so mnou na izbe zlate babulky,kt. ma podrzali a chapali ...teraz sa uz neviem dockat prvej mrchy a po druhej pojdeme zase na to ak bude vsetko ok....drz sa

myskahryzka333
10. jún 2011

@allure08 ahoj moja..tak to ma veľmi mrzí..ako každá čo je tu aj ja viem, čo prežívaš..som 22 dní po kyrete..a pre mňa to veru ľahké nebolo, ale však pre ktorú to aj je..Prajem Ti hlavne veľa síl a skoré uzdravenie...Zákroku samotného sa báť vôbec nemusíš.....budeš spinkať....A predpokladám, že v ten deň budeš ešte domka.....Fakt je mi to ľúúúto ☹ Drž sa ...

allure08
10. jún 2011

@katusap
@myskahryzka333
dakujem za odpoved a podporu..viem ze sa opakujem ale velmi vela to pre mna znamena..
no bohuzial mam vseobecnu...skusim sa dohodnut z dr..ze aspon v pondelok nech som doma..radsej budem tu lezat a v klude lebo nemocnica mi na psychike neprida..
dufam ze to vsetko dobre dopadne..
jaj uz chcem pracovat na druhom babatku;(((

katusap
10. jún 2011

@allure08 vies co, ja som najskor tiez chcela ist hned domov, ale potom mi vobec nevadilo, ze tam musim zostat jednu noc....bola som na izbe sama...tie dve holky prepustili....a doslova som si tam oddychla ....a dostala som este aj ATB a dalsiu injekciu na stiahnutie maternice ....co holky, kt. tam boli jednodnovo nedostali vobec, ani infuzku s ATB....neni to na skodu, jeden den vydrzis a ked bude na druhy den vsetko ok, urcite ta pustia domov ako mna... dr. mi pri vizite povedal, ze na druhy den pojdem domov, ja som sa ho spytala, ci uz nemozem a on, ze ok ked chcem....isla som tam teda 31.5. a 1.6 o 9 hod. rano som uz bola doma...neboj, bude dobre ... a sme tu od toho, aby sme si pomahali

odrik
10. jún 2011

@allure08
Ahoj pokladik, prosim len sa nestresuj! Neboj, jedna mala ihlicka, ktora Ta uspinka, a potom sa uz zobudis a budes vela oddychovat. Ja som bola na jednodnovke, takze som isla hned domov. V nemocnici sa jeden den zostava lezat. Zvladnes to, to je to najmenej z toho vsetkeho! Len sa potom z toho dostat. Ja uz som 28 dni po a este si poplacem. Luto nam to uz bude cely zivot, ale casom ustupi bolest a myslim, ze obzvlast, ked sa nam podaria zdrave a krasne deturence!!! A nase malinke anjeliky tam hore nas tu dolu vsetkych budu ochranovat. Budem na Teba velmi, velmi mysliet a budem cakat na to, ked sa nam ozves, ze uz si domka! Drzkaj sa!!!

odrik
10. jún 2011

@katusap
Jasne, ze srandicky 🙂!!! "Uz sa nikdy nechcem ucit", povedala som si po statniciach, a potom po atestacii klinickeho logopeda! Takze viem, ako Ti je a vobec Ti to nezavidim. Fuuuuha, uz nie, stacilo! Ale neboj, aj to prejde! Vsetko raz prejde! To je na tomto svete jedine spravodlive! Tak sa drz, uckaj sa opatrne 🙂!

odrik
10. jún 2011

@myskahryzka333
Dakujeeem! No v lete budu tie mrsky prima vec, este zvlast, ze nevieme, ake pridu potvorky, ci slabe, ci silne, kratke, ci dlhe. Nevedno. Ja si pockam tiez na kontrolu, na vysledky z hematky a uvidime. Nic nebudeme silit, ideme na dovolenku trosku k moru, tak mozno prinesieme malu morsku pannu v brusku🙂! Vsetko dobre Ti prajem a stitna zlaza nech je v poriadku!!!

noja2210
10. jún 2011

ahojte...tak aj ja sa pridavam k vam...dnes nam dr definitivne potvrdila to na co nas uz pripravovala 2 tyzdne...tehotenstvo sa nevyvija, akcia srdca nezachytena...krvacanie sa ma dostavit v priebehu par hodin...

aktualne sa u mna striedaju 2 stavy - absolutna prazdnota bez akejkolvek emocie s absolutnym smutkom...ale vraj to mam brat tak, ze cielova skupina neexistuje, moze sa to stat naozaj kazdemu a priroda to zariadila tak, aby dietatko netrpelo...znie to skvele...skoda, ze mne sa pri slove akcia srdca nezachytena odpojil rozum...

tak na utorok som objednana bud na kyret v lepsom pripade iba na kontrolu ak sa to stihne cez vikend spustit a docistit same...

mozno to bude zniet velmi kruto...ale ako som citala...som velmi rada, ze nie som sama....ze sa to da "v pohode" prezit...

tak si teda drzme prsty, aby zdrave babatko prislo tak skoro ako sa da...

katusap
10. jún 2011

@noja2210 ahoj....tak si uz tu....no mne sa to same nespustilo, ani som nespinila, ani nic, tiez som bola v 9tt....vraj v takom tyzdni uz treba kyret , ale da sa to prezit...narkoza bola cesta do raja...len skoda, ze potom sa musis vratit do reality...mrzi ma to, nie je to lahke ale casom sa to zlepsi, ja tomu verim

odrik
10. jún 2011

@noja2210
Nerada Ta vitam ☹, ale vitam zo srdiecka! Je mi to luto, ale aj mna uspokojovalo asi tiez iba to, ze som si stale doookola vravela, dietatko by asi nebolo v poriadku, bola som uz skoto v 11tt, takze sa to riesilo kyretazou. To nie je ziadny problem, to je pri tom vsetkom nic!!! To neboli, srdiecko strasne! A presne take emocie ako Ty som mala aj ja, nic medzi tym! Otupenost az apatia alebo strasny smutok a hnev na cely nespravodlivy svet! Ale neboj, pomalicky to prejde!!! Ta strasna bolest sa zmeni na myslenie do buducnosti, na netrpezlive ocakavanie prvej mrsky, prvej ovulky, na rozmyslanie, kedy znova zacneme snazilkovat a tak! Budem na Teba mysliet a drzat palceky!!! Drz sa!

myskahryzka333
10. jún 2011

@allure08 noooo pýtaj sa domov, tam Ti naozaj bude lepšie!!!!! a myslím, že to každá z nás chce popracovať na ďalšom miminku..dúfam, že každej z nás za to aj čoskoro podarí..
Mne tiež pomohlo keď som sem mohla popísať...sú tu fajn kočky a každá vie čo prežíva tá druhá..vzájomne sa tu podporujeme a to je krásne...Tak ak niečo kľudne píš..a hlavne sa opatruj a drž!!!

myskahryzka333
10. jún 2011

@odrik jééééj moja....a kam idete pochváľ sa 🙂 my zvažujeme v auguste Chorvátsko...Ja tam chodím už 12 rokov..máme tam svojich domácich a všetkých tam poznáme..len uvidíme ako nám to vyjde..chceme robiť plot na domčeku....
Moja aj ty sa drž, a na tú hmatolódiu si dostala odporúčanie či si šla dobrovoľne ?

myskahryzka333
10. jún 2011

@noja2210 ahoj..no nerada, ale vitaj u nás v skupine ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ je mi to naozaj úprimne ľúto....
kľudne sem len píš, veď sme tu na to aby sme sa navzájom podporili medzi sebou...
Prajem Ti aby všetko zlé čoskoro pominulo, a ...ja proste nemám slov...mrzí ma to.....viem ako sa cítiš...
drž sa ...

odrik
10. jún 2011

@myskahryzka333
Dakujem. Ideme do Talianska, velmi radi chodime do Lido di Jesolo, je to blizko. Mali sme to uz dohodnute, ked som bola tehulka, vraveli sme si, ze to nie je daleko, aby som s tym brusenkom nebola unavena a tak. No a kedze uz nie som ☹ tehulka, nechceli sme to rusit, ved je to jedno, chodime tam velmi radi. Radsej by som isla ako stastna tehulka v krasnych tehu plavockach, ale priroda a ten Pan tam hore to zariadili inak. Pojdem ako netehulka, ale kto vie ako sa vratim? Robim sa samozrejme srandu, je to este velmi skoro, ideme v auguste. Ale ako vravi moja dobra maminka, ked motyka vystreli.... Tak nech pokojne vystreli a nam vsetkym!!!

azalka22
10. jún 2011

ahojte, chcem sa spytat, po ms uz mozem snazilkovat nie? zabudla som sa spytat dr.
a oi aby toho nebolo malo, mam cystu, tak som happy girl. dufam, ze sa uspesne vstrebe

odrik
10. jún 2011

@myskahryzka333
A na tu hematologiu som sa jednoducho vypytala! Tolko som do lekara hustila dovodov preco, tam mam ist, ze som nakoniec isla. On tvrdil, ze netreba, ze to sa stava, ale mna nepresvedcil, stava sa, to je pravda, ale pre nieco, nie len tak! Moj nazor. Tak co mal so mnou chudak robit?! 🙂

odrik
10. jún 2011

@majuska251
Netrap sa moja! Je to tazke, ale bude dobre! Hlavku hore, vela oddychuj, mysli na same krasne veci! Ja cakam na prvu mrsku potvorku a pojdem na kontrolu. Uz by mohla prist, dnes je to 28 dni, co mame anjelika tam hore ☹! Tak sa len drzkaj, neboj, Vianoce s bruskom!!!!!

odrik
10. jún 2011

@azalka22
Jaska, ze mozes, preco nie? Mne povedali, ze len dva tyzdne po kyretazi abstinovat, a potom uz nie je dovod, krcok sa vraj pekne uzavrie. A snazilkovat po prvej mrske, tak mi povedal pan doktor! Kazdy lekar ma iny nazor, ale nazor mojho pana doktora je pre nas vyhovujucejsi, co povies?! 🙂 A cysta sa vstrebe, neboj!!!

lenkasop
11. jún 2011

allure08, noja2210....nerada, ale vitajte v tejto smutnej téme ☹ Sú tu super baby a navzájom sa podporujeme, nebojte sa časom bude lepšie.

Odrik.... v utorok to budú 3t,čo som bola na hematológii, tak snáď už výsledky prídu.

Katuskap....ani u mna nič nezistili,všetko bolo v poriadku.Tiež si začínam myslieť,že na nič neprídu a proste sa stalo, čo už. Tentokrát to vyjde 🙂. Držkaj sa, viem,že sa ti nedá učiť,vidím to presne v robote,žiakom sa už nechceanám už vôbec 🙂

Helenka....ostáva už lev veriť lekárovi 🙂 ,len nech toto všetko je už za nami 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre