Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

trinitka87
23. dec 2009

http://www.hemomedika.sk/hemomedika.html

co hovorite na toto, myslite ze aj tu vysetruju ?? alebo toto je nieco ine?

velvet26
23. dec 2009

trinitka, to je inak chutne, cakat kym sa nazbieraju dalsie vzorky, dufam len ze mi ich nezamenili za niekoho ineho... 😅
mne tiez najprv sestricka povedala, ze az v polke januara budu, no som sa jej rovno spytala, ci by sa nedalo skorej...a ked videla ze na tom trvam a aj to moje zufalstvo, tak povedala, ze dobre..tak ked sa chce tak sa da aj skor...tie moje posielali do blavy, nejaky genetik to robil...potom si popozeram aj tie vysledky z genetiky co budu, ze kto bude tam na peciatke, mozno ten isty...

lu.lu.
23. dec 2009

isto velvet, treba si povedat , ze vsetko zle si uz "vychytala" v tomto roku a rok 2010 uz bude len dobre 😉
naozaj to vsetkym z celeho srdca prajem 😵

my sme dnes v meste videli jednu tehulku a mala take krasne brusko, az mi slzy vbehli do oci ☹ , bohuzial toto uz nezmenime, tak treba urobit vsetko pre to, aby to dalsie tehu sme dotiahli do uspesneho konca 🙂

lu.lu.
23. dec 2009

trinitka, ja som im tam pisala mail- hemomedika v martine a odpisali mi, ze samozréjme take vystrenia robia, ak si poistencom niektorej z poistovni, tak ti ich aj preplatia 😉

trinitka87
23. dec 2009

ved to, cakat. pocitala som ze mesiac sa da vydrzat, ale 2? a este aj toto? ked smola, tak smola.

trinitka87
23. dec 2009

inak kazdy lekar ma v tomto asi iny postup, niekto rychlejsi, niekto pomalsi...

velvet26
23. dec 2009

lu.lu...pevne verim..ze uz v buducom roku budeme pekne traja..urobim pre to aj nemozne... 😉
a ty si chces dat urobit este dalsie hematologicke vysetrenie, ci...? ved pockaj na tie vysledky z anglicka, hlavne si ich daj poriadne vysvetlit, ze co ti tam vsetko skumali...aby to bolo podrobne vysetrenie...
a aku mate rodinnu anamnezu? 😕

lu.lu.
23. dec 2009

hej ja cakam na vysledky z anglicka- a dufam tam skumali naozaj vsetko....no ta anamneza , ze dedko zilova tromboza a babka 4 potraty(alebo sa jej narodili deticky, ale hned zomreli ☹ )

velvet26
23. dec 2009

jaaaj, lulu...nechcem ta strasit, no mozno nieco mas..no mozno aj nie..nemusela si to zdedit...u nas mala ta babka trombozu zily v nohe cca. pred piatimi rokmi, teda ako stara a doteraz uziva lieky na riedenie krvi...a dedko umrel na infarkt...tak asi tolko, potraty nemal vobec nikto...ja som prva.. 😒

lu.lu.
23. dec 2009

no pojdem ja od vas, este posledne darceky dobalit a zopar veci dokoncit 😉

prajem vam vsetkym krasne vianoce plne lasky, viery a nadeje a pozehnany dalsi rok v podobe maleho uzlicka 😵 😵 😵 😵 😵

zajtra sem nakuknem
dobru nocku 🙂

velvet26
23. dec 2009

zajtra poviem brachovi, ked s nim budem, ze by sa mal dat aj on vysetrit...uz ho vidim aky bude prelaknuty, on fajci jednu od druhej, tak ked mu poviem, ze prisny zakaz fajcit aj ho drbne... 😅 no mozno on nema nic, ja mam napr. krv 0 pozitiv a on B, ja mam krv po otcovi on po mame...no viem, ze to je jedna vec a ta mutacia druha, len mu to nejako tak vysvetlim, aby to aj on nebral na lahku vahu a ze na vysetrenie potom musia ist aj moje aj jeho deti...

trinitka87
23. dec 2009

podobne lulu,

prijemne prezitie vianoc, a stastny Novy rok 2010 prajem, aby sme ho mali lepsi ako tento

velvet26
23. dec 2009

lulinka...
prajem ti krasne vianoce...aj celej tvojej rodinke...a tak ako aj ty pises vela nadej a urcite sa nam to buduci rok podari...
tak ja sa uz tiez pomalicky lucim, zajtra tu asi nebudem...no budem na vas mysliet, ako ste pri svojich rozsvietenych stromcekoch aj so svojimi blizkymi... 😵
papa kocky

trinitka87
23. dec 2009

maj sa velvet. dobru noc prajem 🙂

lenkaxy
23. dec 2009

Ahojte kockosky!
Len som vám všetučkým chcela zaželať krásne vianoce, lásku, šťastie, pohodu s najbližšími a kooopec darčekov....aj ked ten najkrajší budeme mať až budúce vianoce 2010 - čo bude pre nás ten naj super rok🙂 🙂
😀
😀
🙂

lenkaxy
23. dec 2009

velvetka - len som tak nakukla, ale nestihla komplet prečítať, zistili Ti tu mutaciu na hemato. Myslím, že je to veľmi dobre, že vieš, čo bola príčina a môžeš sa poistiť. Aj ked viem, že isto človek v kútiku dušičky dúfa, že je všetko o.k., ale aj tak, ved preto sme si predsa dávali tie vyšetrenia robiť...

....tak ešte raz kráááásne vianoce

lenkka81
23. dec 2009

Ahojte, velvet, bola som na hemat. ale este idem na jedno do Martina, je to podrobné vysetrenie, co sa tyka hemat. vysledky som mala tie tromb. mutacii ok, ale povedala mi lekarka ze aj tak ma tam objedná... Vsetkým Vam co ste na konikovi, zvlast skupinke Kyretáz/fuj/ prajem pozehnané Vianocné sviatky, pevné zdravie a splnené snicky 🙂 🙂 🙂 Oddychujte, uzivajte si volno a pohodu... papa

sisa2
24. dec 2009

ahojte, pripajam sa a tiez prajem vsetkym krasne vianoce a splnenie toho najvacsieho sna 😵

velvet26
25. dec 2009

ahojte baby...tak co, ake boli vianoce?? u nas celkom fajn, strasne moc darcekov sme podostavali, ale aj rozdali, tak to ma velmi tesilo... 🙂 a dostala som moju vysnivanu taku obrovsku drevenu macku...tak pekne si ju dam do chodby...este aj taku mensiu ta bola zas od brata z turecka..
inak, som mu oznamila, co mu nasli, no netvaril sa veru nejako ze by sa moc zlakol, podla neho ma kazdy volaco a isliel si hned zapalit, tak toho na vysetrenie asi nikto nedostane.. 😅

lu.lu.
25. dec 2009

ahojte kocky 🙂

ja mam konecne trosku casu k pocitacu sadnut....si nechty robim, tak po pri tom tukam aj do klavesnice

my sme tiez mali vianoce bohate, najma co syn podostaval, normalne chudatko nevedel, co skor rozbalit 😅
ja som si aj na mojho anjelicka spomenula(ako kazdy iny den) ☹ ale nabuduci rok uz musi byt dalsie babatko minimalne v brusku 😵

velvet, paci sa mi pristup tvojho brata.......uplne na haku 😀

cukor
25. dec 2009

....ahojte baby.....dufam,ze ste mali pokojny stedry večer.......len keby to počasie sa trošku umudrilo......ja si tak lenoším pri rozprávkach a odfukujem...po sviatkoch asi nabehnem na dietu....ale teraz sa ešte poriadne napcham.....tak oddychujte,relaxujte a tešte sa z maličkostí a hlavne verme ,že tie budúce vianoce budú pre nás aj štastné. 😉

velvet26
25. dec 2009

ahojte...
lulu on je totalny flegamtik a skorpion takze ten sa len tak niecoho nenalaka... 😀 totalny salamista...
cukor, ani nehovor, taka som aj ja prejedena...vsak dieta zacne po novom roku, hlavne viacej ovocia a zeleniny, to je moj zavazok a viac aj pohybu... od mm som dostala na cvicenie twister a fit loptu...tak aj doma sa budem trosku viac hybat..

janirea
25. dec 2009

ahojte,
nakukla som a ja na chvilku,,,hrozne lenosenie je dnes u nas a s tymi dietami asi nebudete same 😀 ,,,aj ja budem musiet nabehnut na ovicie a viac zeleniny, lebo mam dojem ze sa po dnesku budem gulat 😀
,,bolo aj mne vcera smutno, ale dnes je uz lepsie,,,,

pekny vecer

micicka
25. dec 2009

ahoj doevčatá, neprečítala som všetko, popísali ste toho dosť 😉 Ja som vianoce zvládla celkom v pohode, včera sme boli u našich na večeru, potom u svokry a nakoniec sme ešte aj doma darčeky rozbalili. no a ešte jedna vec...... moja polovička ma požiadala o ruku 🙂 dostala som nádherný prstienok 🙂

tak ja som len toľko chcela, prajem vám všetkým krásne lenošenie a prežieranie sa. aj to sem tam treba. pozerať staré rozprávky a oddychovať.

lu.lu.
25. dec 2009

janirea 😅 , tak to uplne blahozelam 🙂 , to je najsamkrajsi darcek, nech vam to vyjde, good luck 😎

lu.lu.
25. dec 2009

velvet- 😎 skorpion, ja mam syna skorpiona, tak viem co cakat, ma kazdeho na haku, len co jemu vyhovuje.......ale zas on ma 5 rokov.... 😀

lu.lu.
25. dec 2009

myslela som micicka, sorry. asi som popila viac Huberta-,,, 😵

lu.lu.
25. dec 2009

nikde nikto???

lenkaxy
25. dec 2009

Aaaahojte,
máte pravdu s tým počkom, mohlo by sa trošku umudriť, aby sme stihli ešte niaku tu lyžovačku, pretože, ked už budeme mať miminka v brušku, tak toho moc nepolyžujeme 🙂 🙂 🙂 ....no teda ja si v tom všetkom hladám take niake pozitíva.

Inak aj ja som mala vianoce také plačkavé. My stále utekali myšlienky na mimčo. No a potom k nám dnes prišla svokra, kt. o tom ešte nevedela, tak sme jej to povedali, no a zase plače a tak. Ale dozvedela som sa, že aj ona mala MA v 13t.t. a vraj potom ešte jeden, ale tomu som už niako nechcela veriť 😉

lenkaxy
25. dec 2009

...ježííííš a ja píšem, že, my utekali myšlienky---no fuuuuu som myslela MI 😉

A som sa vás chcele opytať, teda najmä kočky, čo máte potvrdenú z hemato trombofilku 😉 , či sa berie do úvahy aj stav partnera? Chcem tým povedať, že mm má anamnézu. Svokra, aj brat pichajú Fraxiparin - vysoká zrážanlivosť krvi.

Jáááj a aby som nezabudla, už aj ja mám prvý menzes od MA. 🙂 Tak naozaj sviatkujem, zo všetkým čo má byť 🙂 . Som sa dnes zase zvíjala v bolestiach ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre