Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

cukruska1920
3. dec 2009

velvet... ja som praveze nechcela aby boli vysledky ok...lebo to by znamenalo ze by som isla do snazenia s tym ze by sa to zopakovalo znova

lu.lu.
3. dec 2009

ja osobne nechcem, aby sa nieco zistilo, chcem byt zdrava ako repa 😀
a toto bola len velmi sprosta nahoda 😠

lu.lu.
3. dec 2009

neboj velvet, sny sa vraj plnia len zo stvrtka na piatok 😉

cukruska1920
3. dec 2009

velvet...to som si aj ja myslela ze druhykrat sa to nestane

janirea
4. dec 2009

ahojteee,,,konecne som vas docitala,,,bola som na sluzobke a tam nebolo o internete ani chýru 😀

drzim palce babam co k nam pribudli

,,,ja prave mrchujem, uz druha mrcha,,,prisla uplne nacas,,,uz konecne,,,,a teraz v dalsom cykle zacneme take male "snazilkovanie" 😅 ,,,,lebo mne uz zacne zahrabavat z toho, ze nemozme, ze mam vkuse cakat a vlastne ani neviem dobre preco,,,jedna baba mi hovorila, ze jej lekar povedal, ze tie 3 mesiace su len z psychickeho hladiska, ze maternica sa zregeneruje uz v prvom cykle,,,,,a tak aj sa hned snazili a uz ma synceka a uplne vsetko bolo v poriadku. (samozrejme, ked nie je iny problem)

a druha vec je, ze vkuse je nieco negativne, ci chripka, ci zly mesiac, ci stres v robote, atd,,,,stale, kazdy mesiac nieco bude,,,,,a budeme sa len viac a viac bat a odkladat snazilkovanie

cukrus,,,pisala som ti v inej teme 🙂

slnieckokati
4. dec 2009

jani, to ti tak trochu zavidim, ale v dobrom. ja by som uz bola tiez velmi rada, keby mam tie nestastne 3 mesiace za sebou a mozeme skusat opat otehotniet...
ja mam tiez podobnu skusnost ako ty. moja kamaratka porodila vcera krasneho zdraveho chlapceka. Pred rokom bola v tej situacii ako sme mi teraz. To ma tak trochu povzbudilo...

micicka
4. dec 2009

ahoj janirea, gratulujem k druhej mrche 🙂 ja čakám zajtra, už tri dni ma pobolieva brucho, tak dúfam, že zajtra je tu ako na koni. dnes už konečne dám aj víno, už som si zaobstarala sama, keď ten môj na to kašle....

myslím si, že nikto nevie presne povedať, kedy môžme znova skúšať. veď každá z nás je úplne iná, takže to sa nedá určiť koľko trvá "náprava". a tiež si myslím, že keď prvý menzes bol ok, tak už všetko funguje tak ako má. ja som tiež rozmýľala, že po druhej začnem, nechám to na spontánne rozhodnutie 😉

micicka
4. dec 2009

slniečko neboj, čas plynie veľmi rýchlo, aj keď sa to nezdá. mne to príde ako keby sa to stalo pred týždňom a už sú to dva mesiace.... budú vianoce, nákupy, silvester prejde to rýchlo. nehovorím, že nebudeš smutná, ale pôjde to rýchlo 😀

slnieckokati
4. dec 2009

a kedy mam vlaste ocakavat prvu menstruaciu? tak mesiac po? ja som doteraz nikdy s menstruaciou nemavala, vzdy presna ako hodinky a niekedy bolestiva, ale 1 ibuprofen to vyriesil, tak dufam, ze bude vsetko ok...

micicka
4. dec 2009

ja som dostala presne po 5týždňoch a dala som si vyvolávačku - červené víno deň pred tým. a mrcha bola rovnaká ako vždy, nemala som silnejšiu ani bolestivejšiu ako niektoré dievčatá, úplne normálna mrcha, dokonca som to tento raz zvládla aj bez ružových tabletiek 🙂

janirea
4. dec 2009

slniecko,,,nech ti to rychlo ubehne,,,aj ked mne to tiez pripada akoby to bolo vcera,,,ale ani nepocitam, ze to bude v najblizsej dobe inak,,,,mozno naozaj dalsim mimčom sa trosku tie spomienky otupia

baby,,,ono to vsetko zalezi fakt od psychickej pohody,,,,,a verit, ze to bude dobre a bude 😉

slniecko,,,mne prisla MS az na 38 den a predtym som sa vzdy pohybovala v 28-30 dnovom intervale, tak tazko povedat, ze kedy pride prva. Ale vo vseobecnosti plati, ze cim si mala pravidelnejsie cykly, tak tym by mala prist relativne nacas a velmi nemeskat.
A ja som mala aj silnejsiu, aj bolestivejsiu,,,tato druha sa zatial ukazuje kludna (bez ibaču a na 29.den),,klop, klop, aby som nezariekla

,,a to cervene vino, ako urychlovac 🙂 som si dala aj ja den predtym ako dosla

mici,,,a dakujem 🙂 ,,aj k tebe uz dofrci mrcha,,,,,no mohla by byt uz aj posledna na tak cca aj rok 🙂
a idete uz snazilkovat?,,,,ci este treti cyklus cakat?

mrnous1
4. dec 2009

Ahojte baby 🙂
Ja som 3. deň po kyrete a ešte špiním. Neviete kedy by mi mala prísť mrška? Posledný cyklus som mala 30 dňový a predtým dvakrát 37 dňový. Môj problém je, že mám nepravidelný cyklus, tak neviem a môže sa cyklus po kyrete upraviť? Vďaka za odpoveď. 🙂

micicka
4. dec 2009

janirea ešte neviem či začneme hneď alebo ešte počkáme, možno pod vianočným stromčekom, ako sme to tu už spomínali 😉 už som si hovorila aj, že pôjdeme po druhej na to, potom zase, že do januára predsa len počkáme... 😒 uvidím po mrche, potom sa rozhodnem, možno len tak zrazu pri ťuťu muťu 😀
a ešte by mali prísť výsledky z genetiky, neviem ako dlho to bude trvať...

micicka
4. dec 2009

ahoj mrnous 🙂 vo všeobecnosti sa hovorí, že po kyrete by mala prísť prvá mrcha do 6 týždňov a aj podľa skúsenosti tu na MK to tak aj je - prišla aj po 4 týždňoch, aj po 5-tich. je to u každého idividuálne, preto je ťažko odpovedať na túto otázku. niektoré baby museli dostať vyvolávačku - ozajstnú, niektorým ako mne stačilo červené víno 😉

lu.lu.
4. dec 2009

ahojte babeny 🙂 a vitam aj mrnousa 🙂
janirea..........jaaaaaaaaaaaaaj sa za tebaa tesim, ze uz pojdete nato. very exciting 😉 a mozno ani micicke to neda a budu pod vianocnym stromom pilne zarezavat 😀 . vy nas tu vsetky tak babatkovsky naladite amy potom sup sa k vam pridame..tesim,tesim

mrnous- ja este len na prvy menzes cakam, tak dufam nebude velmi meskat. od nedele vyvolavam-vinkom 😀
a ktovie, mozno sa aj upravi,maternica by mala byt ako nova....ja som tiez mala pred tym taky dlhsi cyklus, tak som zvedava.

janirea
4. dec 2009

micicka,,,chapem co myslis,,,,ja som teraz taka,,,v jednu minutu sa tesim a som presvedcena, ze aaano, ide sa snazilkovat a o chvilku sa schovam "do ulity" ze mam boja a nie som si taka ista,,,,,takze to bude tak, ze riadena nahoda 😉 😀

ahoj mrnous,,,no do tych 6 tyzdnov by mala prist prva,,ja som tiez poctivo cakala,,,,ale pri druhej mrche mi uz dokyna hovorila, ze ak by bola nad 30, ze treba prist na vyvolavacku,,,,no chvalabohu nebolo treba

lu.lu dakujem 🙂,,,ved ani sa nemusi hned podarit,,,tak toto bude "minisnazilkovsky mesiac"
ja som si uz minuly mesiac zacala merat BT,,no tak uvidime, ci budem mat odvahu, ked zacne teplotka "ovulovat" 😀

micicka
4. dec 2009

janirea presne ako píšeš, raz by som išla na to hneď, potom sa pristihnem, že rozmýšľam nad tým či vôbec. budeme to mať ťažšie, pretože sa budeme stále trošku báť, ale zmákneme to 😀 ako píšeš stane sa "nehoda" a už sme v tom - keby to tak bolo, že?!

ja veru ani teplotu nemeriam, takže sa nám nemusí zadariť hneď ako prvý raz.... necháme sa prekvapkať 😀

mrnous1
4. dec 2009

🙂 Ahoj lulu a babenky
Vďaka za odpovede. Uvidím čo bude. Snáď mrcha dojde ako má, ale ešte je skoro o nej hovoriť keď som len tretí deň po kyrete. 🙂

velvet26
4. dec 2009

cauteeee.hlasim sa opat z prace.. 😉
taka som bola zvedava, ze co mate nove..
vitam mrnuska...este si len cerstvo po..tak sa drz..neboj, bude lepsie.. 😉
prvy menzes by mal dojst 4 az 6 tt...ja som presne 4 tt. este nic..no myslim, ze mne dojde trochu neskor, lebo ked mi vtedy davali tie injekcie na vyvolavanie, aby vysli zbytky, tak to budem mat urcite min. o tyzden posunute...aj ked dr. hovoril, ked som bola min. piatok na kontrole, ze sliznica je uz vysoka narastena, do dvoch tt. by mala prist...nuz, nechame sa prekvapit...
a to cervene vinko...mnaaam...to mozem, no teraz doma popijam biele, lebo nam prosim pekne este zostalo zo svadby...chichi..tak hadam nevyjde navnivoc.. 🙂

velvet26
4. dec 2009

cukruska, ja viem, ze si chcela zistit, kde je problem, po dvoch MA, mas konecne istotu, ze vies kde bol problem...a bude sa to riesit..neboj, urcite ti nasadia spravnu liecbu a babo bude v poriadku.. 😉 😵
my zase, co sme po prvom MA mame stale ten pocit, ze to bola blba nahoda, virus...alebo co...najradsej by sme mali vsetky vysledky ok...aj ked na druhej strane, ak nieco najdu, tak ako aj u teba, poriesime to..a vseeetko bude OK... 😉 😵 😎

katustek
4. dec 2009

Ahojky, ďakujem za milé privítanie 🙂
Ja tiež očakávam zajtra druhú mršku po kyrete a už sa teším, lebo po druhom cykle sa môžme začať snažiť 😉
Len dúfam, že tie dve čiarky na teste nájdem čoskoro... nie ako pri druhom bábe.. a aj tak to zle dopadlo...
Prvé mimi sme doslova ani nevedeli ako sme spravili, a bez žiadnych komplikácií v tehu a potom toto...
Neviem čím to bolo.. lekár mi len povedal, že budem musieť brať nejaké lieky keď znovu otehotniem... 😖

janirea
4. dec 2009

ahoj katustek
a to ti doky povedal, ze po druhej ,mrche mozete opat snazit?
,,,tak uz sme tri ktore v dalsom cykle pomyslaju na snazenie,,,,jooj, som rada, ze nie som sama 🙂
a drzim palce vsetkyyyyyyym

katustek
4. dec 2009

ahoj janirea najprv povedal doki, že tri mesiace si máme dať pauzu ale keď som bola po prvom cykle na kontrole, tak povedal, že je to všetko pekne zahojené a po druhom cykle môžem vysadiť lieky a začať na tom pracovať...
Bola som velmi prekvapená, lebo kamoške sa stalo asi pred dvomi rokmi to isté a ona si musela dať pauzu pol roka...
A to chodíme k tomu istému dokimu tak neviem.... 😅

janirea
4. dec 2009

no vidis to a potom si vyber 😕 ,,,jeden tak druhy tak,,,aj ja som ok po kontrole,,,este cakam na vysledky testov a sterov,,,zevraj tie 3 mesiace su skor z psychologickeho hladiska,,,teda ak nie je nejaky iny zdravotny problem

aj ti robil doky nejake vysetrenia?

katustek
4. dec 2009

žiadne vyšetrenia mi nerobil neviem, ale po prvom MA sa asi nerobia ešte žiadne vyšetrenia, že prečo sa to stalo ak myslíš vyšetrenia ohladom toho... jedna známa si dala zistiť prečo plod odumrel ale zato si musela zaplatiť... Ja som inak pred tým brala clostilbegyt na dozrievanie vajíčok, a vraj aj tie lieky to mohli spôsobiť...

janirea
4. dec 2009

to ano, to mas pravdu,,,,vacsinou si rozne vysetrenia baby davaju robit same

a aj nadalej uzivas clostilbegit?,,,,ja to nepoznam,,,hmmm, tak neviem

velvet26
4. dec 2009

hej kaktustek, aj ja si to vybavujem sama a neplatila som nic, vymenne listky mi dal k tomu iny gyndos, kt. poznam..no je mozne, ze ak by si na tych vysetreniach trvala, ze by ti ich tvoj dr. povolil..hm..neskusis sa spytat, uz len pre pokoj v dusi.. 😕
a ten clostilbegyt, tiez to nepoznam, no mozno to mohol sposobit, ked sposobuje dozrievanie vajicok, ze mozno sa v tom vajicku nieco poskodilo a bolo chybne...to je len moja uvaha...nemuselo to byt vobec tak.. 😉

katustek
4. dec 2009

ahoj velvet,
mno neviem a už nad tým ani neuvažujem stalo sa to a pravdepodobne to bolo z tých liekov, vraj vtedy vaječník vypudí aj nedozreté vajko a aj keď je oplodnené v určitom štádiu sa prestane vyvíjať "citujem jedného uja doktora"
a ja len dúfam, že už sa to nezopakuje pretože tie lieky už nebudem nikdy brať 😉

lu.lu.
4. dec 2009

tak som prave dostala list z kliniky, kde smi brali krv a ze mam prist zase!!! ma skoro porazilo, som chcela v pondelok volat o vysledky a teraz sa to zas cele predlzi.....vrrrrrrrrrrr 😠
volala som, ze co sa stalo az e nemali dostatocny objem vzorky, tak super. v pondelok rano mi budu brat. dufam do vianoc budem vediet na com som

lu.lu.
4. dec 2009

inak, co sa tych liekov tyka, ja si chcem vypytat od gyndosa duphaston, ked otehotniem, myslite, ze to nebude robit sarapatu? vraj ten liek zazraky nerobi, ale uz pre ten pocit, aj psychika robi svoje,.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre