Detské sebauspokojovanie navzájom medzi deťmi - ako ďalej postupovať?

16. feb 2020

Ahojte baby. Už z nadpisu je vám asi zrejmé aký mám problém s takmer 8-roč.synom. Nedávno sa mi priznal,že jeho o rok starší kamarát plus jeden 12-roč. ho nabádajú,aby si navzájom robili dobre a to takým príšerným spôsobom,že mu dávali pipíka do ritky alebo do úst. Syn sa mi s tým zdôveril z dôvodu,že mal toho plnú hlavu a chcel,aby som to vedela. Na moju otázku,či sa mu to páčilo odpovedal,že bolo to príjemné,ale on to nevyhľadával,ale keď to chceli oni,tak si to nechal so sebou robiť. On to jedine inicioval s dievčaťom - rovesníčkou,ale to skôr také šúchanie sa o seba. Mám z toho celého hrôzu a netuším ako s tým naložiť,aby sa to viac-krát neopakovalo. Povedať to nebudem môcť nikomu,pretože som synovi sľúbila,že to nikomu nepoviem.Máme medzi sebou dobrý vzťah,veľa sa mi zdôveruje,dokonca aj s takouto chúlostivou vecou a ja by som nerada sklamala jeho dôveru. Potom by sa mi už nikdy s ničím nezdôveril. Takže sociálku do toho ťahať nechcem,to by ho vypočúvali a navyše nerobil to pod nátlakom. Proste deti prišli na niečo,čo im robí dobre,tak to skúšajú,akurát môj syn si zjavne uvedomuje,že je to veľmi zlé,tak sa mi s tým radšej zveril.Vďakabohu.A možno aj dúfal,že to nejako zastavím. Len sa bojím následkov a toho,aby sa to viac krát neopakovalo.Lenže problém je v tom,že sme veľmi malá dedina a tu nie je možné,aby sa nestretli.Zakázala som sa mu s nimi hrať,ale úplne sa im žiaľ nevyhne.Baby stretli ste sa s takýmto niečím? Čo by ste vy s tým robili? Ešte podotknem,syn nemá mobil,ani tablet,iba na PC chodí (nie denne) a aj to má svoje konto,má ho obmedzené a nedostane sa na ňom na hocijaké stránky a navyše,manžel to má prepojené s mobilom. Takže odtiaľto to nemá. Poraďte mi prosím vás ,ako by ste to riešili vy.Ďakujem.

hornahorna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janinamojka
16. feb 2020

@miskakyska tu otázku dala len preto aby zistila ako sa citil a ako ho to zasiahlo a ublizilo mu to..

jankapepe
16. feb 2020

Veľmi sa myslíš že polícia by nič neriešila! Syna máš trestne nezodpovedného ale môžu mu nariadiť reedukacny ústav,liečbu u psychiatra a teba môžu trestne stíhať za ohrozenie mravnej výchovy!

jankapepe
16. feb 2020

@pribinak ,,Povedať to nebudem môcť nikomu,pretože som synovi sľúbila,že to nikomu nepoviem.Máme medzi sebou dobrý vzťah.....,,

Vešať každému na nos.......ona píše hneď na začiatku toto!!!! Nikomu!

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
16. feb 2020

@jankapepe však to sa dá upraviť. Poradí sa s psychologickou ako s dieťaťom komunikovať, aby napr bol ochotný o tom rozprávať s psychológom, či rodičmi toho dievčatka.
Zas treba pozerať na situáciu perspektívne

23121974
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dasa113113
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
acrobaleno
17. feb 2020

Iba mne toto príde divné? Preboha, veď ho sexuálne zneužili! Áno, deti experimentujú, ale toto je cez čiaru. Mne príde veľmi divné, tento tvoj postoj. "Dievča súhlasilo", to je až na smiech.

ketrin
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
Modrý koník
17. feb 2020

Všetko nasvedčuje tomu, že téma a aj autorka sú skutočné.

Ďakujeme za všetky vaše reakcie, ktoré pomáhajú.

Modrý koník team

nika82
17. feb 2020

@acrobaleno divne je to viacero osobam len autorke to pride normalne

nika82
17. feb 2020

Modrý koník team keby to bolo skutocne tak to okamzite riesi a nepise na kona o radu rozum ma neviem teda kde

blankaj
18. feb 2020

A nemal by Modrý koník ako prevádzkovateľ webu priamo nahlásiť tento príspevok polícii ? Bez akejkoľvek diskusie mu tá povinnosť predsa vyplýva... Aj s poskytnutím údajov a IP dotyčnej. 7-ročný chlapec je zneužívaný a on začína zneužívať tiež, keďže rodičom to príde normálne.

acrobaleno
18. feb 2020

@nika82 Ja som sa normálne zhrozila a hneď ma napadol prípad James Bulger. Ako môže púšťať tak malé decko sama s tak veľkým chlapcom. 5 rokov je už dosť veľký vekový rozdiel a aj záujmy sú iné. Jednoznačne chyba rodiča.

nika82
18. feb 2020

@acrobaleno ja som jej napisala toto ,,nech ti teda decko dalej znasilnuju , kedze je to podla teba asi normalne,, a este mi to MK team zmazal ze Dôvod: názor snáď dokážeme vyjadriť aj inak ... a to som bola este slusna

acrobaleno
18. feb 2020

@nika82 Neviem ako by sa na to dívala, keby jej synovi toto spraví nejaký 15 ročný, princíp ten istý. Alebo keby jej syn mal 15 a šúchal by sa o 8 ročnú, veď čo...súhlasila. Celé zle, no na druhej strane je to veľmi citlivá téma a keď sa niečo pokazí, tak malý bude poznačený na celý život.

nika82
18. feb 2020

@acrobaleno presne aj mu slubila ze to nikomu nepovie a vycapi to na kona , cize uz to vie minimalne pol republiky

aylinn
18. feb 2020

Je to strašne čo sa dnes deje 😔 môj bratranec ked mal 8 tak jedno dievča 7 ročné ho zavrelo do izby a začalo sa vyzliekať a on sa chudačik otačal a kričal chcel ist von a ona ho prosila aby sa nanu pozeral.. aj ja si pamatam ked som bola v 2 triede na zakladnej som.mala.spoluziaka ktory nas nahaňal a kričal prsička prsička a potom nas aj chytal... zvratena doba alebo skor zvrateni rodicia ?

acrobaleno
18. feb 2020

@aylinn Táto doba nie je ani horšia a ani lepšia ako predchádzajúce. Vždy sa to dialo, len sa o tom nehovorilo. Teraz sa informácie šíria strašne rýchlo a prístup k nim je oveľa jednoduchší. Aj ja si pamätám, že keď som mala 6 tak sa hrali na doktorov. Deti experimentujú, ale je to na rodičoch aby udali nejaký smer. Je veľa kníh a "rád pre rodičov" ako postupovať. Asi sa zanedbala výchova v tomto smere.

nini1010
18. feb 2020

Ja by som to vobec neriesila s rodicmi ale s riaditelkou skoly ak chodia do jednej.Co im ma zaklopat na dverea povedat vase dieta obtazuje sexualne moje??sa na nu budu divat ci jej harasi.Viem si predstavit ze rodicia neuveria ze toto ich dieta robi a vyjdete z toho ako hysterka vy.Je dost mozne ze ak nebudete mat potvrdenie od pschychologa ze sa to stalo,lebo deti budu isto zapierat a bude to slovo proti slovu.Treba si uvedomit ze toto je sexualne zneuzivanie a ked to nebudu robit vasmu dietatu tak to budu robit inym detom.Toto by som netutlala a synovi vysvetlila aka je to vazna vec,ze je to trestny cin,ze ti chlapci musia byt potrestani aby uz nikomu neublizovali.verim ze pochopi.

23121974
18. feb 2020

@nika82 Úplný súhlas s tebou.

charliee1980
18. feb 2020

@nini1010 Co s tym ma riaditelka skoly ? Nestalo
sa to pocas vyucovania, ani v skolskych priestoroch. Toto maju riesit rodicia. Ale urcite sa to nevyriesi k nicomu, ked autorka je nazoru, ze jej syn obtazoval predtym dievca nenasilne, a teda je to v poriadku 🙂

gabika0825
26. feb 2020

Mne to príde ako vymyslená téma 😀 ani by som sa nečudovala keby to bola téma nejakého uchylného chlapa čo si pri tej myslienke robí dobre... akože toto je vrchol.. ženy veď si to prečítajte poriadne ten text nemá žiadnu logicku ani postupnosť... a matka sa opýta 8 ročného po tomto či sa mu to páčilo? 🙄 veď to je choré... a navyše pochybujem že 8 ročný by to vedel nejak vyhodnotiť že to je zlé, ale isto by to nehovoril tak pokojne a už určite by to nikomu nepovedal lebo by mal z toho traumu... och a vy tu tomu veríte ...

beronsche
26. feb 2020

@gabika0825 tato konikovska paranoja, ze kazda druha tema je vymyslena, mi ide riadne na nervy.. co ako neuveritelne ti to pride, male percento zneuzivanych deti sa s tym zdoveri rodicovi bezprostredne po cine.. to hovoria statistiky.. dieta aj ked to zdovodnit nevie, citi, ked sa deje nieco, co je cez ciaru.. dalsia vec, ze ak by si citala s porozumenim, vedela by si, ze primarny dovod otazky, ci sa to chlapcovi pacilo, bolo zistovanie, ako hlboko ho to zasiahlo, cize ake velke je riziko traumy, ktora by mohla chlapca poznacit aj do buducnosti..

kurtik83
26. feb 2020

Je mi zle len pri pomyslení nato, že môjmu dieťaťu niekto dáva take návrhy, nabádaju ho nato a dokonca to skúšajú.. Ta predstava, ako do ritky ci do úst je choré!!! Ja by som určite neoslovila školu ani rodičov,ale pekne by som si chytila chlapcov a neostala by na nich ani nitka suchá.. Vysvetlila by som im raz a navždy, že keď sa taka situácia ešte raz bude opakovať, tak si ich nájdem a urobím poriadok raz a navždy a plus volám políciu. Rozmýšľala by som aj o tom, že keď už raz došlo k nejakej sikane, tak aj keby som staviala palác tak odídem odtiaľ nakoľko by mi som nedokázala ani spávať s myšlienkou nato co zažíva môj syn. Poprípade by som ho dala niekam na nejaký krúžok, kde by ho naučili sa brániť. Vďaka Bohu že tvoj syn sa ti s takým niečím dokázal zdôveriť a ty vieš tým pádom riešiť situáciu.Ale ver ci nie, keď pôjdeš na vec milo tak sa to môže opakovať.. Ja by som zakrocila a to rázne.. Držím prsty nech to zvládnete a posielam veľa síl.

althejka
26. feb 2020

no ja by som si ich vymakla, a taku apokalypsu by videli chlapci ze by ich sexualne zneuzivat moje decko preslo. to nie je vec co sa da milucko a jemnucko zvladnut, to treba stopnut hned ako sa tom rodic dozvie. bez pardonu.

anelehka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katkabg
26. feb 2020

Okamzite kontaktovat rodicov tych 12r.uchylakov....fuj kokos sa mi zaludok obratil ty to keby mi povedal moj syn ze niaky fagan mu strkal pindura kade tade tak by som narobila bordel....ako chapem dovera ale tak odtial potial!My rozum stoji 😨😨😨😨

katkabg
26. feb 2020

Raz mala sa mi zdoverila ked ked chodila do skolky ze dvaja spoluziaci dvojcata jej pichli prst z predu aj zo zadu!Mala 3 ci 4 roky!A ju to bolelo a ucitelky mi to ani nepovedali az ona po 2 tyzdnoch!To si mala videt ten bordel co muz narobil Ved toto neni sranda tajeto veci

nika82
26. feb 2020

@gabika0825 podla Modry konik team je to skutocne

Modrý koník

17. feb 2020

Všetko nasvedčuje tomu, že téma a aj autorka sú skutočné.

Ďakujeme za všetky vaše reakcie, ktoré pomáhajú.

Modrý koník team

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre