Je lepšie mať jedno dieťa alebo viac deti?

nadaa1
15. jún 2017

Ahojte chcela by som sa opýtať je mať lepšie jedno alebo 2 detičky ? Ja mám jedného chlapčeka má 18 mesiacov a už by bol najvýšší čas mať 2 ale sa bojím pôrodu atd.. znova byť tučná atd.. čo si myslíte vy je lepšie mať súrodenca alebo radšej sama ?? Nechcem spraviť niejakú chybu roky utekajú a ja som čoraz staršia chcem mať do už za sebou aj to 2. Ale bojím sa a neviem sa fakt rozhodnúť ostať pri 1 alebo čo. vaši známy alebo vy máte koľko detí ? asi vätšinou 2 -3 si myslím málo 1 bábo majú. Fakt neviem prosím poradte či sa dať na to 2 dakujem 🙂

zuzanagarelova
21. okt 2019

@nikuska744 myslím, že keďže som z troch detí dovolím si nesúhlasiť, človek má mať toľko deti na koľko sa cíti finančné a emočne. Ja som ako najstaršia bola doslova vytrhnuta z detstva a musela som sa statarat o súrodencov nemala som ani 11rokov a mama mi dala zodpovednosť ako dospelej, dostala som keď brat podpálil les hoci som nemohla tušiť že ho to nápadné, samozrejme na nič pre mňa nebolo v zime som chodila takmer bosa a decká sa mi smiali, nemala som kamarátky. Dôležité je dieťa výchovať a dať mu do života základ nie len si ho urobiť. V dnešnej dobe aj ženy chcú viac od života nie mať 6 detí a len trpieť biedu. Malú nerozmaznavame ma prísnu ale dobrú výchovu je veľmi inteligentná lebo veľa cestujeme od mala. Hlavne na ňu mame čas ja som nikoho nemala rodiča boli furt v práci a nič sme aj tak nemali.

nikuska744
28. okt 2019

@zuzanagarelova nemusíš súhlasiť. Maj si deti koľko chceš, mne je to fuk!

tslobik
28. okt 2019

@zuzanagarelova Ja som tiež z troch súrodencov, mne napr. nič nechýbalo. Ale sama mám len jedno dieťa, lebo viem, že viac by sme nedali. Hlavne finančne. A to som VŠ vzdel. Nežijeme v luxuse ani náhodou. Len nemáme bohužiaľ rodinu, ktorá by pomohla. Rodičia, svokr. chorí - potrebujú oni našu pomoc. My sa môžeme spoliehať s manželom len sami na seba. Ja s dieťaťom večne doma, lebo non-stop choré. V práci sa to nikde nepáčilo. A to si často hovorím, ako by to bolo v našom prípade mať tak tri deti. Už v živote ma nezoberú do práce nikam. A moje dieťa bolo od malička extrémne náročné a ja stále vyčerpaná....Takže naozaj, každý na koľko sa cíti.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre