Je možné mať zdravé dieťa po zamlčanom potrate postihnutého dieťaťa vo vyššom veku?

foma
11. júl 2018

Ahojte maminy, ak mate niektora podobnu skusenost poradte prosim, nech zazeniem aspon trochu svoje obavy a smutok. Je tu prosim nejaka mamina, ktora cakala postihnute dieta, ktore jej este v brusku zomrelo (zamlcany potrat) a musela absolvovat zaciatkom 4.mesiaca kyretaz? Je po takomto niecom mozne mat este zdrave dieta? Ja uz jedno dieta mam, ale s inym muzom (ex), nie s mojim terajsim snubencom a zial som uz aj vo vyssom veku (38), tak mam teraz velke obavy, ci este budeme moct mat zdrave babo. Postihnutie bolo potvrdene len na zaklade sona, odber choriovych klkov sme nestihli, kedze babu tesne predtym zastavilo srdiecko. Takze uz sa nedozvieme co mu vlastne presne bolo. Myslite ze je nutne v takejto situacii absolvovat geneticke testy nas ako rodicov? Vdaka za akekolvek nazory, ci podobne skusenosti.

yanni
11. júl 2018

@erikavesela ja som tiez privat

klodyka76
11. júl 2018

@foma jasnéééé, hlavu hore a pozitívne myslieť 🙂 ............tiež som mala zamlknuty potrat a do roka zdravého valibuka, ktorý už má 6 rôčkov.....a ked som rodila mala som skoro 36

natalia38
12. júl 2018

Mam 39rokov a minuly rok som v 12tt mala zamlcany potrat. Dieta bolo poskodene podla NT, merane certifikovanym lekarom. Nasledne som opat ostala tehotna po cca 3-4 mesiacoch. Monentalne som v 29tt. V tomto tehotenstve som si dala urobit trisomny test (plateny, kedze na amnio su aj iste rizika, jedna sa o DNA vys krvi) Po potrate som absolvovala geneticke a hematologicke vys. U hematologa zistena hemofilia preto si teraz picham.inj na zrazanie krvi.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre