Kamarátka mi nepriala tehotenstvo a potratila som

monis03
21. máj 2020

Dobrý deň,

asi sa len potrebujem vyrozprávať a skúšam nájsť, či nemal niekto podobný prípad ako ja a ako to vyriešil. Bola som dvakrát tehotná, a dvakrát som potratila. Po celú dobu mi kamarátka tehotenstvo nepriala. Podľa jej slov by neprežila, kebyže otehotniem skôr ako ona, je dosť súťaživá, všetko musí mať prvá. Ona je teraz tehotná, a patrične mi to dáva najavo, že je prvá. Neberie ohľad na moje pocity, je to ako keby mi vrážala nôž do srdca. Celý čas nám všetko závidí, aj vzťah s manželom. Keď som absolvovala prvý potrat, tak som sa s tým musela vyrovnať a s nikým mi nebolo do reči. Ona ma vtedy obvinila, že mám určite niečo proti nej.

Do toho je to zároveň aj kolegyňa z práce. A viem ako všetko prežíva, ešte ani tehotná nebola, ale už mala nakúpenú výbavičku. Takže v práci o ničom inom nebude rozprávať. Zrovna tieto reči ťažko znášam od takýchto sebeckých ľudí.
Nie že by som im to nepriala, nie som ten typ čo závidí. Ide len o ten spôsob akým so mnou komunikuje. Už tak sa dosť ťažko zmierujem s potratmi.

Zažili ste podobnú situáciu, ako ste sa s tým vyrovnali?

Ďakujem.

charliee1980
21. máj 2020

A skor by som sa zdoverila lekarom a patrala, preco je tomu tak, dvakrat za sebou, nez verit na povery a urieknutia (ak este nemas ziadne deti). Imunologia, hematologia.

sejan
21. máj 2020

Tak toto určite nieje kamarátka...

krisbar
21. máj 2020

Ty brdo, tak hnusnu osobu este nazyvat kamaratkou. Ale k veci. Velmi by som jej to priala a ked sa odprasi na matersku by som s nou akekolvek vztahy prerusila. A aj by som jej to aserrivne povedala ze preco. Ze ked ona uz je matka, tak jej to prajes, ale uz si nemate co povedat. Dovi takej osobe.

mirabela13
22. máj 2020

Vykašlala by som sa na takú kamarátku. Jej sa to všetko vráti neboj. A tebe prajem skoré otehotnenie a aby si v náručí držala krásne zdravé bábo 😉

miriam11
22. máj 2020

@monis03 koľkokrát ti ešte život ma ukázať, že to to kamarátka nieje? Odstrihni ju zo života, nevšímaj si. Za chvíľu pôjde na MD a všetko bude iné, ľahšie.

kosicanka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monis03
autor
22. máj 2020

nebolo to tak myslené, že ju z toho viním. Neviním z toho nikoho. A jej tehotenstvo prajem, tak ako ho prajem každej, viem že dieťa je boží dar. Viem, že nie všetkým je to dopriate a s manželom to rešpektujeme.
Včera som si nasrato "otvorila hubu" a povedala jej, že by si mala dávať pozor na to, čo komu vraví aby náhodou niekomu rečmi neublížila a ešte sa ona urazila, čo si to dovoľujem vôbec povedať a takto ju urážať a že ona také nič nevravela, že si to vymýšľam a obrátila to proti mne. Hlavne, že to počuli všetci v okolí. Keď som mala tie potraty, tak som sa do seba akosi zavrela a s nikým som nekomunikovala, potrebovala som sa s tým nejak vyrovnať. a ona si furt tvrdí, že to je niečo proti nej a nedá si to vysvetliť. a ešte tvrdí, že si na ostatných vylievam svoje problémy. Pritom som tichý človek, ktorý vždy len počúva. Takže ja už fakt neviem. Ale nenechám už so sebou zametať. Celú dobu som mala vždy výčitky, keď sa mi náhodou niečo podarilo a jej nie, pretože viem, ako je súťaživá, ale ako vidím z jej reakcií teraz, tak to bolo zbytočné. Cítim sa fakt mizerne kvôli tomu čo sa deje.

jeliz59
22. máj 2020

Poslať to do....🤬🤬🤬🤬😤😤....tejto osobe by som určite nedovolila byť mojou kamarátkou....

katkati
22. máj 2020

@monis03 Vieš čo ti poradím? Neprežívaj to tak, je to cudzí človek. ale Ja ti niečo napíšem z opačnej strany. Moja kolegyňa je podobný typ ako ty, podľa toho čo píšeš, že keď máš problém, tak nerozprávaš, lebo sa s tým musíš vysporiadať.Tvrdí o sebe, že je introvert, vraj ju otravujú ľudia, ktorí sa jej prihovárajú a vypytujú sa jej. Aj keď má pár obľúbencov a s tými problém nemá. Takže ja som si musela zvyknúť, že ona, keď nemá svoj deň, alebo týždeň, niekedy aj mesiac, tak ráno príde do kancelárie, pozdravíme sa a celé hodiny sme ticho, lebo keď som sa ja zo začiatku ja prihovárala, čo je podľa mňa normálne, že dve kolegyne v kancelárii si aspoň formálne povedia pár viet, tak buď mu odsekla, alebo prevrátila očami a pod. Celé hodiny neodtrhne oči od počítača, aj keby som tam plakala, tak si to ani nevšimne, taká je upätá na svoj život. Ale keď má náhodou dobrý deň alebo náladu, tak z ničoho nič začne sa začne smiať, číta vtipy, ukazuje mi články na internete a vôbec ju nezaujíma, či ja mám náladu, keď sa celé dní správala úplne inak. Ale snažím sa prispôsobiť, aby nebolo 8 hodín v kancelárii dusno. Možno sa mýlim a ty si iná, ale je možné, že kolegyni vadí, že svoje problémy prenášaš do práce a meníš svoje nálady. Ja to tiež tak beriem, že ja nemôžem za to, že ona má doma niečo, z čoho je frustrovaná, aj som sa jej párkrát pýtala, prečo opäť dva dní vôbec nerozpráva, či som niečo urobila. Ona že nie a otrávene zase pozerá do počítača. Takže niekedy je problém na obidvoch stranách, alebo dokonca na opačnej ako je to nastolené.

monis03
autor
22. máj 2020

bez ohľadu na to, aké mám alebo nemám problémy, tak som vždy bola taká v práci, a nielen v práci. radšej len počúvam a moc sa do ničoho nemiešam. predsa len viem, aké dokážu byť ženské kolektívy. ale tak ono je to už každopáadne asi jedno, keď sa ona urazila, a nenechá si nič vysvetliť, len si melie o sebe. z jednej strany si hovorím, že je to takto asi aj lepšie, lebo som cítila, ako mi "uberá energiu", pretože sa na všetko večne sťažovala. len ma mrzí, že niekto kto sa chová ako kamarát, sa takto urážlivo zachová, a hneď všetko zahodí, bez toho aby si to nechal vysvetliť.

katarinka89
22. máj 2020

@monis03 názov témy je jasný: kamarátka mi nepriala tehotenstvo a potratila som....mala si sa teda inak vyjadriť, nieje to naša chýba, že to je takto pochopené

monis03
autor
23. máj 2020

@katarinka89 vyjadrila som sa blizsie v popise problemu o co ide. bohuzial nemozem za to ze do nazvu nemozem dat cely problem a musela som to skratit na slova potrat a neprajna kamaratka.

marca12
23. máj 2020

Tuto hyenu nazyvas kamaratkou? Viem si predstavit,co zazivas mam zavistlivu kolegynu,ktora mi narovinu povedala,ze mi zavidi,ale nema co. Ale kamaratkou ju nenazyvam,keby sme spolu nerobili,tak ju na ulici ani nepozdravim. Byt tebou tak tuto osobu vyskrtnem zo zoznamu priatelov. Priatel ta ma podrzat v dobrom aj zlom,ma ti vediet povedat pravdu a byt uprimny a hlavne dobry priatel ti praje a tesi sa s tebou.

marca12
23. máj 2020

@katkati A mozno jej vadis ty. Niekedy si ludia nesadnu. U nas v kancli je tiez dusno. Mam kolegynu,ktorej cokolvek povies vytrubi vsade,prekruti ona je bohyna sveta na nu nikto nema. Ked som sa dozvedela,co o mne rozprava stopla som komunikaciu s nou. Sice ma ohovara este viac este aj za to,ze som ticho cele dni,ale nech si posluzi,ked nema co ine robit. Vies,co je na tom najsmutnejsie? Namiesto toho,aby sa zamyslela nad sebou,ihivara mna. Ja som jej aj do oci povedala,preco som obmedzila komunikaciu a aky je dovod,ze roznasa a prekruca. Ale to akoby si hrach na stenu hadzala.

martul
23. máj 2020

@monis03 pretože hneď po prečítaní nadpisu si to človek pomyslí, mala si inak formulovať otazku

janulka1802
23. máj 2020

To nie je kamarátka a asi ani nebola. Neverím, že z normálnej, dobrej priateľky sa može stať taká protiva. Nerozumiem, ako vobec možeš strpieť takú strašnú osobu v Tvojej blízkosti. Chápem, ak je to kolegyňa, riešila by som s ňou nutné pracovné veci a nič viac. Ja si do svojho života nepúšťam také negatívne osoby ani náhodou. Nevidím jediný dovod na takéto "priateľstvá".

katkati
23. máj 2020

@marca12 Veď práve o to ide. Nech povie, čo je vadí a nie vytvárať dusno, keď musíme spolu tráviť viac aktívneho času ako s rodinou. Ale asi nemáš pravdu, lebo keby som jej vadila celkovo ako osoba, neprepinala by svoje nálady ako to jej vyhovuje. Ja si myslím, že niektorí ľudia sa nehodia do kolektívu. Tam, kde je nutná spolupráca a komunikácia, človek sa musí prispôsobiť, lebo tu nejde len o to dusno, ale aj o prenos informácií, keď si ich odovzdáme, aby to nekomplikovalo spoluprácu. Skôr je to absencia emocnej inteligencie, keď je takýmto všetko jedno, hlavne, že im je dobré. A k tomu ohováraniu. Človek, keď počuje o sebe nejaké "drby", tak by sa mal aj zamyslieť prečo, či nezadal príčinu na to a ci naozaj nerobí niečo zlé.

marca12
23. máj 2020

@katkati a preco si myslis,ze ty si prave ta lepsia z vas dvoch a vhodnejsia do kolektivu? Ja to vidim z opacnej strany. Kolegyna ma udusila a he to prave ona,ktora nemoze pracovat v kolektive,lebo je to typ cloveka,ktory vie vsetko najlepsie a este aj ked urobis ako ona si praje aj tak je zle. Ano,ked o sebe pocujem drby,zamyslim sa a trapi ma to,ale ona neroznasa drby,ale prekruca. A zavidi to je najhorsia vlastnost,aku moze clovek mat.

katkati
23. máj 2020

@marca12 A prečo si si ty myslela prvá, že ja som tá horšia?

lucinkab
23. máj 2020

To nie je kamaratka...je to kotva,zbav sa jej

monky123
23. máj 2020

@monis03 takúto "kamarátku" som mala aj ja. Veľmi chcela dieťa a potom ju nechal priateľ. A my sme čakali bábätko, tak som to radšej tajila pred ňou. Keď sa to prevalilo bolo som už v pokrocilejsom štádiu, ale na ten jej nevrazivy pohľad vždy keď som prechádzala s bruškom a intrigy čo potom narobila nikdy nezabudnem. Nie všetci ľudia sú dobri a doprajú ostatnym. Odvtedy som prerušila všetky kontakty. Držím Ti palce😉❤️

laskamojajeidna
23. máj 2020

Jednoducho vidí v tebe rivala. A bude vidieť do konca života a stále bude chcieť,aby jej dieťa súťažilo s tvojím ako to robí ona. Si jednoducho krajšia žena a určite aj šikovnejšia ak takto vystrája. Je jedno koľko rokov sa poznáte,ale táto osoba nebola nikdy tvojou kamarátkou len sa ti to snažila vsugerovať. Toto si kamošky nerobia. Kamarát by mal byť stále na blízku a utešovať v najhoršom. Poviem ti,že si potratila pre ňu lebo psychika je sviňa a ona do teba stále rypala. Ona pani veľkomožná z práce neodíjde. Nájdi si inú prácu hoci v dnešnej dobe je to ťažké. Nemaj veľké oči... nemusí to byť tvoja profesia. A medzi tým skúšajte bábo. Uvidíš upraví sa ti psychika a ani nevieš kedy a otehotnieš. Modli sa k sv. Dominikovi. A utekaj od nej okamžite preč. Má na teba veľmi zlý vplyv. Úplne preruš kontakt s ňou. Ale nepraj jej zlé. Ona si ešte doplatí v živote na to čo vystrája. Drž sa!

marca12
23. máj 2020

@katkati netvrdim,ze si horsia,len si malokto uvedomuje,ze nie s kazdym si sadneme. Potom su tu ludia,ktori robia zlo a pre nich to nie je zlo. Nikto nevie,cim si ten druhy prechadza,co je za jeho tichostou alebo niekoho zurivostou. Pokial je u vas len dusno,bud rada. Mna kolegyna este aj sleduje a vyzveda kade tade. A nielen o mne,ale celkovo ludi vkuse riesi. To nie je o mne,ze ja by som bola divna. Zo zaciatku ma presvedcila,ze ja som ta zla,ale po rokoch som zistila,ze vadny je niekto iny. Uz som prekukla jej intrigy a tiez sa cuduje,co mi tak moze na nej vadit. Lebo ona si neuvedomuje,ake zlo robi medzi ludmi. Tym som chcela povedat autorke to,ze nemusime byt s kazdou kolegynou kamaratky a zvlast nie s takymi hnusnymi intrigankami zavistlivymi

katkati
23. máj 2020

@marca12 Súhlasím s tým, že si s každým nesadneme. O tom kolektíve som myslela všeobecne, nie teba. Ide o to, že v práci stávať medi seba pomyselnú stenu a nekomunikovat, len preto, že som niekomu nesadla, nie je ani vhodné, ani dobré a iba to škodí. Ako deti v škôlke. Autorke prajem, aby to zvládla a bola v pohode. Aj sebe 😊

elaela23
25. máj 2020

Toro je kamaratka? Fakt,kasli na nu.priatel sa s nou,uz iba pracovne.ja by som jej povedala,ze nevie co je byt naozajstna kamaratka a ze taku ty v zivote nepotrebujes.a ze sa nepotrebujes aby ti stale niekto nieco zavidel.

erickatt
25. máj 2020

@monis03 to nie je kamarátka. Ignoruj ju, ries s ňu len pracovné veci a tes sa že čoskoro odíde

amy4567
26. máj 2020

Toto je veľmi zlá kamarátka.... Ale viem ako ti je, u nás to bolo tak, že frajerov ujo bol oduty že budeme mať bábo skôr ako jeho dcéra a potom som potratila..... Asi mesiac som ho nechcela vidieť lebo som sa tak vnútorne hnevala naňho ze už môže byť šťastný že nebudeme mať bábo skôr ako jeho dcéra

enika1234
26. aug 2020

@monis03 tak to nie je potom kamarátka.. Tiež som si takým niečím prešla. Najskôr chcela aby e sa začali spolu snažiť. Ja som ešte nechcela no podarilo sa nám a im nie a to boli pripomienky.. Plakala Mo do telefónu že oni chcú a nemôžu.. Ze príde ku nám aj s jednou kamarátkou a budú mi zazerat na brucho ci ako lebo ani jej sa nedarilo, a prisahaj na svoje nenarodené dieťa a ukáž brucho.. Strašne ma to bolelo a nedokázala som nič povedať. Ona otehotnela nám zistili chyby nezlučiteľné so životom.. Chcela som jej to nejako tiež dat najavo ale nemohla som.. Chce odomna vecičky nejaké po staršom (mame obidve chlapcov rovnako vekovo) dokonca uvažovali nad menom co sme my chceli a vedela to.. Cítila som z nej závisť a neprajnost

michalka4193
26. aug 2020

To nieje kamarátka pamätaj

nikuska744
26. aug 2020

nože ju tu označ, čo je to za individum...aj fotku môžeš dať. Chcem vidieť ako vyzerá "!ďábel" žena.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre