Koľko dní bude ešte po potrate pozitívny tehu test?

19. aug 2022

otázku som podstate napísala hore
nerobili mi kyret

marinecka95
19. aug 2022

To je individuálne 🤷‍♀️ Mne klesalo rapídne - do dvoch týždňov test snehobiely.

anjelicek26
19. aug 2022

Zavisi v ktorom tyzdni... ja som mala ciarku na teste este aj pocas prvej menstruacie po, teda po mesiaci... hcg klesalo pomaly...ale ja som uz bola v 14tom tyzdni a ten kyret bolo treba...

marinecka95
19. aug 2022

Hcg bolo aké ?

autor
19. aug 2022

@marinecka95 prvý deň 900 na 3 deň 430 a o týždeň teda pred včerom 46

anjelicek26
19. aug 2022

Pekne ti to klesa, coskoro budes na nule...ja som mala hned prvy cyklus normalne ovulaciu potvrdenu ultrazvukom napriek tomu hcg, takze telo si to aj tak "riadi" po svojom.

autor
19. aug 2022

@anjelicek26 to mi je ľúto😕

sandrahi
19. aug 2022

no to je vazne uplne individualne, sestre ukazovalo tri tyzdne, takze kazde telo je ine

mimisikum
19. aug 2022

A načo je dobré robiť si po potrate test?

anjelicek26
19. aug 2022

@mimisikum je to velmi dolezite, lebo niekedy sa zena zle vycisti (stane sa to aj pri kyrete) a ostane kusocek placenty napriklad v maternici a tam prave zle klesa hcg... moj lekar robil tri odbery, az ked to kleslo pod 10 povedal, ze ok... mne sa maternica aj zle zavinovala, vsetko to spolu suviselo. Hrozi tam zapal a tym padom aj opakovane cistenie.

mimisikum
19. aug 2022

@anjelicek26 mne nikto nevravel, že mám niečo také robiť..bola som na kontrolné sono, že je všetko čisté a mám prísť až po menštruácii, preto sa pýtam..

marinecka95
19. aug 2022

@mimisikum mne tiež hcg sledovali takmer do nuly v CAR po všetkých potratoch. Samozrejme zakaždým robili aj sono ale naozaj je dôležité sledovať výšku hcg, teda ako klesá.
Mne aj napriek tomu, že hcg kleslo rapídne (za dva týždne bolo na nule) zostalo niečo v maternici 4mm. Takže ďalšie odbery či ten kúsok nebude produkovať hcg, ďalšie soná či to čo malo odísť naozaj odišlo.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre