MA a kyretáž v 11tt

zuzi0911
14. aug 2021

Ahojte. Ospravedlňujem sa za novú tému, ale prešla som ich už veľa no sú všetky dosť staré.
Včera som podstúpila kyretaz v 11tt,koli zamlcanemu potratu. Bežná poradňa bez problémov a tam dr oznámil, že srdiečko už nebije. Hneď ma poslal do nemocnice a hneď ma aj operovali.
Všetko prebehlo bez komplikácií.
Dostala som oxytocin na sále aj do infuzky na izbe plus MEM do zadku.
Krvacala som len chvíľočku. Skôr nárazovo viac krvy zo mňa vyšlo. Co bolo možno v priebehu 2 hodín 2x. Od vtedy som už mala len fliacik ružové a teraz už nemám vôbec nič.
Bolesti nemám, aj keď občas cítim také mierne kŕče.ale to neviem ci aj čreva nebudú, keďže som dosť nafúknuta. A je to len viac menej na ľavej strane.
A teda stále mam pocit, že maternica je rovnakej veľkosti
Ako ste sa cítili vy?
Krvacala ste? Mali ste bolesti? Dakujem

zuzkaa1991
14. aug 2021

@zuzi0911 ja som mala MA v 12tt mna nechali este vikend keby náhodou sa pustilo samo nic sa nestalo rano v pondelok som isla na príjem ani newem co mi všetko dali ale ja si myslím ze.len narkozu vi3m ze mi pichli a.hned.som zaspala na izbe som sa zobudila....
Co sa tyka krvácania ani si nepamätám ale zas ma bolelo brucho jak sa maternica zmensovala....pichli mi od bolesti doma ibalgin ale splnila som 6 tyzdnov akoby po porode potom menštruáciu cca po mesiaci ani nie som dostala a to prve dva dni bola silnejšia ms ja som. Psychicky to.nezvladala

brrrrrciatko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzi0911
autor
14. aug 2021

@zuzkaa1991
@brrrrrciatko ďakujem. Snažím sa ležať, pripadne sa trosku prejsť. Nič nedvíha ani také špeciálne nerobím.
Teraz už som opäť začala trosku spinit aj také hustejšie...ale to je len škvrna. Aj tie kŕče ustupujú, tak to budu čreva. Som to asi s pomazánku vajíčkovo prehnala.....
No a ta psychika. To vám nemusím hovoriť. Je to ťažké.

brrrrrciatko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
brrrrrciatko
14. aug 2021

@brrrrrciatko tie krce mozete mat z toho, ze sa vam stahuje maternica. Este aj podbrusko aj krize mozu boliet. Do 3 dni by to malo vo vacsine ustupit. To sa nebojte fyzicky sa z toho rychlo dostanete, len ta psychika to bude tazsie..

netti87
14. aug 2021

@zuzi0911 Ahoj, ja som minuly piatok absovovala kyretaz kvoli MA. V roku 2019 som v 22tt.mala umely potrat.kvoli DS ,geneticka potvrdila este v r.2019 ,ze sa to uz nemoze zopakovat. Po rok snazenia sa zostala tehotna , v 5 tt som bola u gynekolaga,zevraj vsetko Ok. Ja som bola velmi rada aj manzel,ze,uz konecne budeme mat dietatko. Ale ja som zacala mat farebny vytok ,po tyz.som s tym sla na pohotovodt,a tam, ze vraj vsetko OK. Potom som zacala krvacat silno , ..zas pohotovost,a tam ,uz embryo ,nie je...gynekolog teraza ma poslal vsade....neuveritelne, ze kolko zena to ma, nikdy som nemyslela, ze to aj ja prezijem a aj 2x, lutujem zeny , viem , ze aj ty co zazijses 😭😭

bambulka1010
14. aug 2021

Ja som mala 20.7 kyret . Ako prvé dva dni v pohode a potom som v noci dostala strašne kŕče ale že strasneeeee .. v noci som vobec nespala , ráno utekala do nemocnice . Tam ma pozreli a dali mi injekciu od bolesti , potom už bolo dobre . Krvacala som prvý deň a potom som začala na 5 deň trosku a to trvalo cca ešte 4 dni . Odvtedy nič .
A po 2,5 týždni som cítila brucho stále take ako keby nafúknuté a boľavé , vystrelovalo mi to do krížov .
Od 1.8 som menila gyndoša a ten mi zistil že mám na vajecniku 3 cysty . Ťažko povedať ako dlho som ich tam mala . A teraz ? Čakám na termín laparoskopie :-/ keďže dokopy to ma 10 cm a to je moc veľké ☹

zuzi0911
autor
14. aug 2021

@netti87 och 😭 to je hrozne com si si musela prezit . Verím, že raz všetko dopadne na výbornú a budeš sa tešiť z bábätká ❤️
@bambulka1010 ja som tiež veľmi nafúknuta a to mi tiež nepridáva koli veľkosti bruška. Fuuh držím ti palce až laparoskopie dopadne dobre.
A ďakujem vám

netti87
14. aug 2021

@bambulka1010 je mi to luto 😥 prajem aj tebe vsetko dobre

mariska1989
14. aug 2021

U mňa práveže bolo že som nekrvacala vôbec len som špinila ale zas o niečo dlhšie brucho samozrejme bolelo tiež som sa presilovala keďže bola zima a dosť shnehu vtedy .potom to bolo ok a špinila som potom počas ovu a ms prišla pekne po 28 dňoch po kyretaže u mňa to bolo v 12 tt

zuzi0911
autor
14. aug 2021

@brrrrrciatko no ved to 6 týždňov čakať aké to cele vlastne bude a snáď bez komplikácií. Áno aj tie kríze cítim keď mám tie kŕče.. Dakujem

zuzi0911
autor
14. aug 2021

@mariska1989 ja tiež po operácii, nič potom nárazovo a nič... A teraz opäť len také škvrny.
To brucho, to sa bojím. Aby som vedela prípadný problém rozoznať.....

mariska1989
14. aug 2021

@zuzi0911 do 3 dní by si mala ísť k svojmu dr ten pre tvoju spokojnosť až urobí ultrazvuk či je maternica čistá , môže sa stať že kúsok ostane a preto žení krvácajú alebo im nezostupuje hcg . Ja som si po týždni myslím urobila tehu test či už šlo dole a test bol čistý tak som vedela že je to ok keďže stará dr bola .............

zuzi0911
autor
14. aug 2021

@mariska1989 áno to idem k dr. Inak sa cítim ôk. Len tie občasné kŕče ma hnevajú, ale ja som aj nafúknuta veľmi. Takže to bude skôr všetko tráviace a ako aj to črevo možno dráždi maternicu, ktorá je teraz citlivejší. Ale dr to spomeniem určite. Ďakujem

mariska1989
14. aug 2021

@zuzi0911 maternica má za sebou zásah ktomu už aspoň ako tak malo svoju veľkosť tak sa sťahuje teraz bolesti sú v pohode . Drž sa a prajem až sa čím skôr podarí ❤️

zuzi0911
autor
14. aug 2021

@mariska1989 dakujem ❤️

bambulka1010
15. aug 2021

@netti87 ďakujem 🙂
@zuzi0911 ďakujem 🙂 a neboj sa bude dobre . Moja sestra si tiež toto zažila po prvej dcére . Potom zostala tehotná -všetko ok , narodila sa jej druha dcéra . Po druhej dcére jej zobrali vaječník a povedali že už deti nemôže mat . A ma tretiu dcéru 😂😂
A čo sa mma týka , tak ja som mala zanedbanú starostlivosť . Keďže som chodila na gyndu , že ma boli brucho už som ani nevedela kde . Povedal mi , že z gynekologickeho hľadiska je vsetko v poriadku . Že to bude problém s črevami . A nakoniec mi nový gynekológ povedal že mám tie cysty , ale jednu mám za maternicou , ktorá mi tam tlači, potom mi bolesti vystreľujú do krížov , brucha a ťažko sa mi ide na veľkú 🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️ Takze asi tak 🥴

zuzi0911
autor
17. aug 2021

@zuzkaa1991
@netti87
@brrrrrciatko
@bambulka1010
@mariska1989
Ahojte dievčatá. Ešte vás trosku po otravujem ak môžem.
Do dnes v podstate bolo všetko nezmenené. No od rána cítim kŕče, ale ide o to, že mi aj neskutočne brble v črevách a aj plynatosť mam dosť zvýšenú čiže tie bolesti prikladám aj k črevam....no co ma zneistilo, je ze som začala opäť krvácať. Je to síce zatiaľ len po utreti, ale je to krv.....A teda dnes už aj videné mansie bruško mam, tak ci sa aj ta maternica nesťažuje....
Myslíte, že je to ôk. Ci mam radšej ísť do nemocnice.... Ďakujem

zuzi0911
autor
17. aug 2021

Tak zmena krvacam..... Nie silno... Ale ide to....

mariska1989
17. aug 2021

@zuzi0911 fuuha znova krvácanie .možno ešte niečo ostalo v maternici .ťažko povedať

martina123s
17. aug 2021

@zuzi0911 ja som mala kyret 27.7... na kontrole mi povedala dr. Ze krvacat a spinit mozem aj sest tyzdnov...na tej kontrole mi pichla tiez injekciu a po nej som tyzden spinila aj s ,,kuskami"... Podla mna sa este cistis.. pokial nemas teplotu, neznesitelne bolesti a nejde z teba krv prudom.

martina123s
17. aug 2021

@zuzi0911 a inac tyzden po som tiez mala taku plynatost a krce pri velkej potrebe ...a to mavam aj pri menstruacii..davala som si hylak a iberogast po tyzdni mi to preslo

zuzi0911
autor
17. aug 2021

@martina123s
@mariska1989 dakujem. Sedím u dr. Radšej

martina123s
17. aug 2021

@zuzi0911 daj vediet ako si dopadla

mariska1989
17. aug 2021

@zuzi0911 daj teda vedieť , sňať nebudeš musieť znova podstúpiť kyretaž

bambulka1010
17. aug 2021

@zuzi0911 daj vedieť , ja som začala tiež špiniť po 2 týždňoch po kyrete 3 dni som to mala .
A dnes som kramy dostala 🙈🙈🙈

Ja idem 3.9 na operáciu s tými cystami 😖😖😖 rastu a rastu

zuzi0911
autor
17. aug 2021

@martina123s
@mariska1989
@bambulka1010 ďakujem... Je to ako ms... Tak fakt neviem... Co sa deje...

martina123s
17. aug 2021

@bambulka1010 to mas presne po 28 dnoch ci?

bambulka1010
17. aug 2021

@martina123s na 27 deň som dostala , ale teda ešte te mám dovolenku , lebo krvacam dosť

zuzi0911
autor
17. aug 2021

@martina123s
@bambulka1010
@bambulka1010
@mariska1989
Tak dr, té to môže byť ms.... A teda aj by mi to sedelo. Teraz by som mala dostať...
No zostal tam kúsok do 1cm,ale to sa vyplavit samé.... Toto mam brat ako ms a teda sa ešte čistim a môžem cítiť aj bolesti..... Inak je všetko ôk. Maternica sa mi krásne sťahuje. Už ma 8cm.....dostala som ešte injekciu mem tak mam také väčšie tlaky.... Inak ak by som, že moc začala krvácať. Pripadne to bude dlhšie ako 7 dní... Ci teplota, alebo kusy budú zo mňa pDat... Mam okamžite prísť...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre