Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mám 37 rokov a som sama po potrate. Kde zoberiem nádej na vlastnú rodinu?

borkavan
11. nov 2012

Viem, že je tu vela článkov o potrate. Som den po potrate (missed abortion v 12 tt, navyše v správe mám napísaný aj hematóm), srdiečko nebilo a bolo menšie akoby malo byť. Navyše deti nemám, toto tehu sa stalo nahodou, tešila som sa ako blázon aj keď sme sa týždeň pred zistením tehu rozišli po ročnom chodení. On sa tiež tešil, aj ked iba ako slobodný otec, aj si so mnou poplakal, ale za ženu ma nechce, ani bývať so mnou nechce. Jednoducho povedal, že na jednej strane sa mu ulavilo ale na druhej strane mohol byť tatino a veľmi ho to bolí.
Kde mám zobrať nádej, že ešte budem mať vlastnú rodinu, ked nemám priateľa, mám za dva týždne 37 r. a ranu na duši po stratenom dieťatku. Ani sa mi nedá spať, však je už pol tretej ráno. Do práce nejdem, zoberiem si voľno, nevládzem. A dúfam, že mi to spravili dobre, lebo gyno mi povedal, že kontrolu nepotrebujem. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

veroninna1
11. nov 2012

Viem, ze to co prezivas je velmi tazka zivotna skuska, ver mi casom to preboli i ked to chvilu potrva ☹ V prvom rade sa musis zmierit s tym co sa stalo a verit tomu, ze svojho babatka sa dockas. Proste nemysliet na to, ale sustredit sa na to, co si zelaz, aby sa este udialo. Viem, pomyslis si, ze sa mi to lahko pise, ale zazila som obe situacie, aj missed abortion a aj to, ze sa nam niekolko rokov nedarilo mat babo. No dnes tu chvalabohu spinka vedla mna nasa vytuzena dcerka 🙂 A nemyslim si, ze tvoj vek bude prekazkou. Dnes zeny bezne rodia aj vo vyssom veku. Velmi Ti prajem, aby si si nasla toho spravneho partnera a aby ste mali spolu zdrave babo. Verim tomu, ze sa t podari, prajem Ti vela vela sil...

borkavan
autor
11. nov 2012

Dakujem za povzbudenie. Možno, keby som mala priateľa alebo manžela, tak by som bola menej smutná, lebo by som mala nádej, že o tri mesiace môžme skúšať znova. Takto nevidím ani to svietielko na konci tunela.

veroninna1
11. nov 2012

@borkavan viem, ze by to tvoju bolest zmiernilo, ked na to nie si sama. urcite to vsetko co citis nedrz v sebe a je dobre, ze si to napisala aj sem. skus sa s tym podelit aj s kamoskou pripadne s niekym, kto ti je blizky. viem, ze teraz si pripadas ako v bezvychodiskovej situacii, no urcite to tak nie je. nemozes vediet co sa stane zajtra, pozajtra, mozno niekoho stretnes a bude to ten pravy. urcite sa s tym nemusis ponahlat. teraz je dolezite, aby si sa z toho co najrychlejsie dostala.

borkavan
autor
11. nov 2012

Jéjko, ďakujem. Máš pravdu, nemôžem vedieť čo sa stane zajtra alebo pozajtra... Toto si budem hovoriť, určite mi to bude pomáhať. Sme taká skupina kamošiek, je nás 5. Ale akosi sa na nás to hrnie, lebo jedna je doma s nohami vyloženými a musí vydržať do termínu (6.12.), skracuje sa jej krčok a má v maternici myóm. Druhá sa práve vrátila z nemocky v stredu, lebo mala zapálený slepák a praskla jej cysta na vaječníku, potom včera mňa zobrali do nemocky na kyretáž a dalšia sa snaží o babatko a je znechutená z manžela zrazu. Tak ich moc otravovať nechcem. Lebo by sme medzi sebou iba nariekali a ja potrebujem niečo povzbudivé, napr. ako si mi ty napísala. Díky moc. Toto som potrebovala počuť.

veroninna1
11. nov 2012

@borkavan tak som velmi rada, ked som ta aspon trosku povzbudila. si ozaj silna zena, ohladuplna, ked svojim kamoskam nechces pridavat. ale urcite by ta podrzali, ved casom si o tom iste este pohovorite. prajem ti len to dobre, drzim palce a kludne napis, ked budes chciet a samozrejme aj vtedy, ked budes mat nejake novinky 🙂

lienkan
11. nov 2012

@borkavan ...ono by to chcelo aspon na chviločku vypadnút niekam - vypnut a nabrat rozhlad a mozno inak zacat vnímat okolie a zivot sám ... Ja som musela odíst az na opacny koniec sveta,aby som vela veci pochopila a vratit sa, aby som ním čelila... Roky idú,ale to kazdemu ... sústred sa na seba a svoj pokoj , skús sa dat trosku do poriadku - usporiadat si myslienky a nesustredit sa LEN na jednu vec ..
Vsetko chce svoj spravny čas 🙂 a ten príde 🙂 uvidis ... len netlač moc na pílu ..vela stastia prajem ...

niquska
11. nov 2012

@borkavan ☹ to sa aj zle cita,boooze.....drzim palceky aby si znovu nasla ten spravny zmysel zivota a dostala sa z tejto nepeknej situacie 😒 🙂

kveta
11. nov 2012

@borkavan Ahoj, moja. Stala som kedysi pred dilemou, ci ostat dozivotne neplodna alebo okamzite otehotniet aj za cenu, ze ostanem slobodnou maminou. Vybrala som si single materstvo a nikdy som to neolutovala. Dnes ma maly dva roky a som vydata za svojho exa. Takze zivot prinasa rozne mile prekvapenia a mozno Ta prekvapi aj ten Tvoj.

Mimochodom muzi prichadzaju a odchadzaju. Deti ostavaju navzdy.

kveta
11. nov 2012

@borkavan Prepac ta moja posledna veta vyznieva necitlivo. Snad chapes ako som ju myslela.

zelovocka
11. nov 2012

@borkavan ahoj moja, určite každá z nás, čo ti tu "radíme", uzná, že to máš momentálne veeeľmi ťažké. čo však ja na tom vidím aspoň trošku pozitívne (hoci tebe sa to tak nemusí zdať), je, že ste si to s ex-partnerom medzi sebou na rovinu vysvetlili, že teda spolu neostávate...a neostanete spolu nasilu.
takže: teraz sa sústreď na svoje blaho. energiu a čas venuj svojmu zdraviu, pekne sa daj do poriadku, aj psychicky. ty najlepšie vieš, čo ti robí dobre. a nebuď stále sama, neuzatváraj sa so svojím smútkom, pokojne ho trochu nalož aj na druhých, nebuď taká ohľaduplná (poznám veľmi dobre, ja som taká 😉 ).
pár mesiacov to určite potrvá, ale - ako hovorila moja psychologička - svoju traumu môžeme buď žiť, alebo sa jej postaviť. ber to ako výzvu, si predsa žena, a silná 😎 držím palce!

mircalla
11. nov 2012

@borkavan Ahoj,viem, ako ti je, napisem ti vlastnu skusenost. Som neplodna a nemozem otehotniet, prvy potrat som mala po IVF, dalej dalsie 3-4 pokusy, netvorili sa mi uz dobre vajicka, do toho 2 operacie, nakoniec som sla do IVF s darcovskymi. Opat som potratila, mala som 37 rokov, pocit beznadeje bol strasny. Dalsi pokus uz vysiel, a mam 2-rocneho krpca. Rodila som prvy raz ako 38-rocna. Nic nie je stratene, mozes otehotniet prirodzene, to je super chce to ale chlapa, co ta bude mat ozaj rad a dieta bude chciet. Zeny na tejto stranke tu maju niektore velmi tazke osudy a ovela smutnejsie osudy (nemyslem vobec seba, ale napriklad maminky co maju vazne chore deticky alebo o ne prisli), to, co sa ti stalo boli, viem to, ale pride to.....

bprilepok
11. nov 2012

ahoj tá ktorá zažila niečo takéto aj ja trošku v inej situáci iale aj ja som si myslelea že sa mi zrútil svet a už nič horšie sa mi nemôže stať.Mala som synčeka a dosť ťažký pôrod tak sme sa o druhé bábo ani nepokúšali ale po 5rokoch sme už teda najviac ja túžili po dcééérke a nevedela som otehotnieť ke´d sa to konečne podarilo mala som 2xpotrat a prežívala som to tak že som dišla s práce a odsťahovala sm sa preč sedela som v novom byte v cudzom meste a bez kamošiek ,manžel v práci syn v škole a ja som si pripadala ako zbytočná naozaj sa mi zdalo že sa zblázdnim,Potom som začala pracovať a vôbec som nemylslela na to či otehotniem alebo nie a stalo sa bolo to dievčatko moje vytúžené 🙂 🙂 😅 🙂 🙂 a potom sa dotretice už neplánované prihlásilo ešte jedno dievčatko.....Neboj určite prežívaš teraz smutné chvíle ale keď sa s toho dostaneš tak určite príde aj ten kto si ťa bude vážiť a budete mať nie jedno ale možno aj viacej detičiek.....Prajem ti to ...HLAVU HORE EŠTE NIČ NIEJE STRATENÉ....PÁÁÁÁÁ 😉

viktoria12
11. nov 2012

Ahoj aj aj som prezivala nieco porodne ako ty . tiez som potratila v 12 tt a prestalo byt srdiečko. mam doma 4 ročnu dcerku a aj partnera ale tiez som si tym prešla je to strasne obdobie ja som bola hotova moj partner ma v tej chvili vobec nepodrzal a bolo to premna tazke bola som tiez na to sama a este k tomu som mala doma 2 ročmu slecnu teraz uz ma 4 rocky a bolo to riadne tazke sa pred nou drzat a pretvarovat ze je všetko ok . musela som s ana nu usmievat a venovat ale v mojom v nutri som umierala od bolesti , velmi som chcela druhe babo ale bohuzial prisla som o to , dlho dlho som nevedala sa s tym vysporiadat v noci som plakala ked ma mala nevidela a vieš co my najviac pomohlo to my poradila kamoska co si tym presla ... zapal sviečku doma za anjelika v nebicku ,a poriadne si poplač ulavi sa ti , ja som to tiez urobila , a onedlho som ostala tehotna a teraz mam doma 4 rocnu slecnu a druhu slecnu ktora ma o par dni ročik , neboj všetko preboli , ale nikdy nezabudnem na mojho anjelika v nebicku , a ver tomu ze kazdy večer si nanho spomeniem , ale musime ist dalej aj ked je to tazke a neboj este najdeš toho praveho ktory bude chciet teba aj s tebou byvat aj mat s tebou dietatko lebo dieta je to najkrajsie na svete co spaja dvoch ludi uz navzdy , tak hlavu hore neboj urcite bude všetko dobre , a tvoj anjelik v nebicku ti k tomu pomože . ja viem z vlastnej skusenosti ako je to tazke dost som si aj ja v zivote vytrpela ale mam dve detičky ktore zboznujem najviac na svete , a tebe drzim palceky , aby si to zvladla , ak by si si chcela popisat kludne , som tu . drz sa

miss_stanya
11. nov 2012

@borkavan je mi luto v akej si situacii :( ako pisali zienky tu hore, najlepsie bude na chvilu vypnut a vsetko co si zelas a potrebujes pride ked na to nebudes mysliet (ano lahko sa hovori, tazko sa kona, viem, prisla som o dve deti naraz , prezila som si :() zelam ti aby si nasla toho spravneho partnera a nasla svoje stastie aj v tomto veku...ved mozes byt stale taka aktivna...

borkavan
autor
11. nov 2012

Ahojte, dík za podporu. Ja neviem čo mám robiť s tým partnerom. Dieťatko mám užasi tak na 70 % oplakané. Bolo také maličké, asi nikdy nezabudnem na ten ultrazvuk, ako som ho tam videla. Také malilinke bejbinečko.
Ale neviem čo s tým ex. Či ho mám úplne odstaviť od seba. Alebo či mám ešte počkať. Aj dnes ráno mi zas volal, ako sa cítim. On vôbec nie je zlý alebo sebec alebo tak. Ja ho vlastne stále ľúbim. To on sa rozhodol, že ma neľúbi a necíti sa na vážny vzťah so mnou ani na rodinu. To mi povedal, týždeň predtým ako som zistila, že som tehotna. Akonáhle som zistila, že som tehotna, som smútok nad rozchodom zahodila a tešila som sa na babatko aj s vedomím, že budem slobodná matka. Vôbec alebo vôbec mi nevadilo. A dokonca ma zaplavovali také pocity šťastia, ja to snáď neviem ani opísať. Môj ex sa staral o mňa, bola som na PN. Ja som sa nehnevala naňho, najdôležitejšie bolo babo pre nás oboch. Dohodli sme sa na pravidlách.
A teraz keď tu bábo už nie je, neviem čo mám s ním robiť s tým chlapom. Ja by som chcela aby sa ku mne vrátil, aby sme sa pokúšali o tri mesiace o dalšie bábo. Ale on to asi nechce. Neviem vlastne. Ako povedal pri rozchode, nie som žena, s ktorou si vie predstaviť život. Ale pritom si super rozumieme po všetkých stránkach. Je medzi nami vášeň aj sa máme stále o čom rozprávať aj sa vieme podporiť a podržať. ale on tvrdil, že toto láska nie je.
Inak zažila som si v láske dosť trápenia. Bolestné rozchody, tak že ma dosť položili na dno, schudla som 12 kg, nechcelo sa mi jesť, piť, spať.... Ale prežila som.

borkavan
autor
11. nov 2012

Veru poviem vám ženy, strata vytúženého babatka a je jedno, či je 12 týždňov, alebo 34 týždnov je čosi strašne. Čítala som si tu hrozné veci, ako dva dni pred pôrodom babatko zomrelo a tak. Alebo čo všetko ženy urobia pre ešte nenarodené babatko, alebo už aj narodené...
Tie ženy, čo sa len tak rozhodnú, že nechcú dieťa a idú sami od seba na potrat, neviem čo potom cítia, necítia.
Strata babatka je veru 100x horšia ako nejaký rozchod. Vždy som to teda vedela, ale nikdy ma nenapadlo, že to zažijem aj ja.
Ja som od prvého momentu ani na okamih neváhala. Dieťatko som chcela aj ked s hypotékou na krku a aj slobodná.
Podľa mňa, žena je pánom tvorstva a nie človek. Veď čo všetko žena musí zažiť alebo zažije a ide ďalej, dúfa, chce, snaží sa. to hovorím na základe tu rôznych osudov a príhod čo sa im stali.

evulilik
11. nov 2012

@borkavan Na tvojom mieste by som sa asi zachovala ako sviňa, a ex partnera by som využila na otehotnenie. A to z nasledovných dôvodov : 1. Tvoj vek ( netvrdím že už nemáš čas alebo šancu - ale kráti sa) 2. Vravíš že ho ľúbiš ( možno aj on potrebuje nakopnúť a s otcovstvom príjme aj zodpovednost a uvedomí si čo má ) 3. Tvoja túžba byť matkou ( túžba tak silná že prekonáš aj partnerovo zlyhanie). No keď sa do roka nezadarí tak osobne by som už nečakala - je ťažké byť sama s dieťatkom ale určite je ťažsie byť úplne sama. A chlapov je dosť, nikdy nevieš aký sa k Vám dvom dogúľa 😉

ivoka
11. nov 2012

Ahoj píšem ti pre povzbudenie mám 38r a o mesiac približne rodím,som po 2 spontánnych abortoch,jeden aj so zákrokom,musela som na čistenie,prvý krát v 10tt a druhý v 7tt,niektoré ženy nevedia pochopiť prečo máme deti tak neskoro,ale nie každý má situáciu,že má hneď všetko v 23rokoch,bývanie,dobrú prácu atď...ja som si svoje postavenie vydrela doslova,a roky som makala,aby som potom mohla zostať doma,a nebolo to ľahké,ale chcem ti len to,neboj nikdy nie je neskoro.Okrem iného mám trombozu,pichám si celé tehu injekcie,beriem lieky na štítnu žľazu atď,nie je to ľahké,ale bojujem,tak sa aj ty snaž bojovať a urob to,čoje pre teba doležité a podstatné.Roky nevrátiš aby si to potom neoľutovala,v prvom rade ber ohľad teraz sama na seba!!!!!!!!! Držím palce 😉

puskaruka
11. nov 2012

Je mi to velmi luto, pre kazdu zenu je strata dietata bolestiva a mozno ze to bolo to najlepsie pre vas oboch, mozno ono citilo ze vas oboch by nikdy nevidelo spolu zit, bozkavat sa drzat sa za ruky. Priroda si takto jednoducho poradila aby dalsi anjelik netrpel, lebo ak to mam basnicky popisat: ani vtak nemoze lietat s jednym kridlom ale s dvoma, tak aj dieta potrebuje oboch rodicov.

borkavan
autor
11. nov 2012

@puskaruka ahoj, prepáč ale nesúhlasím s tebou. Dieťa potrebuje hlavne lásku a je jedno koľko má rodičov. Bolo by ľúbené aj mnou aj otcom a je jedno či by sme boli spolu alebo nie.

borkavan
autor
11. nov 2012

@evulilik - no to je dobrý nápad. Ale poraď ako ho mám využiť na otehotnenie, keď aj predtým si dával majzla jak blázon, však rok sme spolu spávali. Proste aj to otehotnenie bol troška zázrak, lebo som otehotnela v neplodné dni. Proste nejakým zázrakom sa vo mne tie spermie držali až do ovulky. A teraz aj keby sme ostali milencami, by si podľa mňa dával majzla jak blázon. Ja bych bola kľudne aj slobodná mamina, veď chlapa si vždy nájdem aj s babom.

borkavan
autor
11. nov 2012

@ivoka dík, len ja nemám chlapa, sakra. čo už. a predtým si každý môj partner dával pozor, ešte sa na to necítil, vlastne aj preto som sa s nimi rozchádzala, alebo oni so mnou, lebo ja som chcela rodinu a oni sa báli.

puskaruka
11. nov 2012

Tak to urcite, ale odpovedz si sama pre seba pravdivo: preco ak ta priatel miluje nechce byt s tebou? Ty to vies najlepsie aky je mezi vami vztah, ja mozem iba z pismenok vycitit.

ivoka
11. nov 2012

@borkavan neboj sa chlapov je dosť,len si to nesmieme tak pripúšťať,keď sa s niekým rozíjdeme...neboj je tu veľa báb v našom veku,čo ešte nemajú bábo,alebo sa snažia.Držím palce,určite si chlapa nájdeš,vieš koĺko takých čaká,len zrovna nie sú po ruke...

mircalla
11. nov 2012

@borkavan ja by som s tymto chlapom nestracala cas. vyjadril sa jasne. urcite su taki, co si ta zasluzia viac. viem, ze cas sa krati, ale s tymto chlapom ho stracas

sidma
11. nov 2012

ja som mala mimomaternicové a dlho sa nam nedarilo,teraz mame krásnu 19 -mesačnú dcérku a v marci budem mat 40 🙂 a to chceme ešte druhé, vydavala som sa ako 33-ročná...nikdy nie je neskoro....

kveta
11. nov 2012

@borkavan Muza len na otehotnenie bez zavazkov je lahke najst. Spytaj sa kamaratov, obrat sa na pokec.sk a niekoho iste najdes. Viem o com hovorim. Zazila som. ;)

A v krajnej nudzi aj nahodny sex s cerstvou znamostou ak mu povies, ze beries tabletky, je tiez riesenim. Ale, prosim, nezniz sa potom k zalobe o vyzivne. To by bol megapodraz.

borkavan
autor
11. nov 2012

@kveta - vidíš dala si mi dobrú myšlienku. Ale zas je pravda, ja s cudzím chlapom by som dieťa ani nemohla mať. Musím k tomu chlapovi niečo cítiť, alebo min. sex musí byť perfektný. Je to crazy, ale asi to navrhnem môjmu ex, tomu, čo som s ním otehotnela. Vtedy sa to stalo nahodou. Teraz to bude planovné, s tým, že ked sa rozhodne do toho ísť ale nebude chcieť mať nič s dieťatom, tak sa nebudem hnevať, a môže si tokedykoľvek rozmyslieť a nikdy mu nebudem brániť v styku. Aj ked budem mať iného chlapa pri sebe. Lebo tento môj ex je super, aj si máme čo povedať aj sex je super, je medzi nami stále vášeň aj sa vieme podporiť, rozosmiať. Len z jeho strany nie je láska. Ale tak na babo sa tešil. Dúfam, že bude súhlasiť.

mima4
11. nov 2012

@borkavan
ahoj, je mi luto ze si prisla o babatko, urcite to musi byt velmi velka bolest pre teba, hlavne, ked si uz vo veku, kedy sa znizuje sanca prirodzene pocat.
No chcem ti povedat, ze chciet mat dieta za kazdu cenu a nepriviest do do harmonickej rodiny, kde muz a zena sa lubia (rodicia dietatka) je podla mna egoisticke uvazovanie, a tam uz nejde o to dietatko, ale o naplnanie svojich ambicii, urcity druh karierizmu bez ohladu na to samotne dietatko. Pre zdravy a plnohodnotny vyvoj dietata je velmi dolezite, aby videlo, ako sa jeho rodicia lubia, aby bolo vychovavane oboma rodicmi, aby malo v rodine nielen ten zensky ale aj muzsky vzor. To ze dieta ma dvoch rodicov ma svoju opodstatnenost a dieta si ich zasluzi. Ty teraz nemas momentalne vztah, nemas manzela, nemyslim si, ze je dobre znasilnovat urcite veci,... skus si odpocinut, nabrat novych sil, a hladat pre vztah cloveka, ktory bude pro rodine zalozeny a bude chciet si ta raz vziat za svoju manzelku a mat s tebou deti. Mozno toto vyznie velmi divne, co teraz napisem, ale tieto veci (chcem raz rodinu a deti) by si mali ludia vyjasnit este predtym, ako vobec zacnu chodit. Drzim ti palce!

borkavan
autor
11. nov 2012

@mima4 - no ja s tebou dosť nesúhlasím. je jedno kto je okolo dieťaťa, hlavne, že ma pocit, že je lubene. niekedy má aj oboch rodičov, čo naňho kašlú a niekedy má len jedného rodiča a je spokojnučké. a nemyslím si, že v mojom veku je to sebecke chcieť ma dieťa aj sama. dlho som čakala a toto otehotnenie bolo náhodné. tak teraz tomu pomôžem. lebo chlapa čo bude lubiť mna aj dieťa si môžem nájsť hocikedy ale na dieťa mam čas len do určitého veku a v pototm v 50-tke čo? budem bez dieťaťa len preto, že som nebola sebecká a nechcela dieťa za každú cenu? to je blbosť.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli