Mám tmavé chlpy na nohách

dominikami
3. jún 2017

Ahojte 🙂 mám taký problém, ktorý ma trápi už dosť dlho tzv. "strawberry legs " kto nevie o čo sa jedná ide o problémik, ktorý sa týka hlavne žien s tmavými chlpmi na nohách. Chcela by som sa opýtať či niekto nepozná nejaký sposob ako tieto chĺpky odstránim. Keď sa oholím žiletkou ostávajú mi čierne bodky po celých nohách dosť to znižuje sebavedomie ani depilácia voskom nezaberá ide leto a určite žiadna, nechceme byť chlpatá keďže trvá určitý čas kým chlpy dorastú. PROSÍM POMOC ! každú radu si budem vážiť a vyskúšam ju

anaj44
3. jún 2017

predpokladam ze vost skoro nič nevtaha mne pomohlol depilačny strojček ale neodporučam po čase mi sotavaju cervené bodky ktorá sa zvyraznia ja mimo depilacie

janinah
4. jún 2017

asi dobrý depilačný prístroj.....čo však neodporúčam,ak by niekto radil ,je pulzné svetlo,neterka dala za to kopu peňazí a o ničom....

azzflo
4. jún 2017

Teraz je to uz sice tazsie, ale ak budes mat moznost par dni pockat, kym chlpky dorastu, vyskusaj cukrovu pastu. Plus okrem toho urcite pravidelne peelingy a ak mas svetlu pokozku, uvazovala by som nad samoopalovakom ak sa neoplujes normalne, to by malo aspon naoko pomoct

katkakovac
4. jún 2017

Kvalizny depilacny strojcek. Den pred depilaciou peeling. Potom odepilujem, osetrim chladivym aloe gelom. Alebo vyskusaj krem po holeni, aj to mi pomaha. Cervene bodky za den zmiznu, nohy este par dni poriadne kremujem. Vydrzi to 4 tyzdne, na leto idealne. V buducnosti rozmyslam nad laserovym epilatorom od philips(tusim lumia sa vola) nemam ale vyskusany. Pozri recenzie

carolenka
4. jún 2017

depilacny krem veet. ucinny a bezbolestny.

katkakovac
4. jún 2017

@carolenka na tmave a huste chlpky neucinny😕 Teda ten co som ja skusala.

bielalabud
4. jún 2017

@dominikami ahoj mam rovnaky problem ale depilacny strojcek by som ti moc neodporucala..teda neviem aku mas celkovo kvalitu vlasov ale ja ich mam kucerave a take drsne takze rovnako aj chlpy na nohach a castokrat sa mi stavalo ze sa mi chlpky zacali tocit pod kozou a zarastat naspat co je dost neesteeticke hlavne sa to niekedy hoji aj dva mesiace ta ranka..takze u mna najosvedcenejsia asi ta ziletka alebo mozno ked si to das odstranit voskom niekde v salone lebo oni to vedia dost dobre 🙂

lenicka6697
4. jún 2017

@carolenka
@katkakovac u mna veet vzdy ucinny, kupujem sensitive depilacny krem. Po veete chlpky trochu pomalsie rastu. V porovnani s inymi znackami u mna top

ifbb2
4. jún 2017

Za mna depilacia u kozmeticky.

butyha
4. jún 2017

Ahoj,
k IPL - ja som pod stromcekom nasla BaByliss G960E - takze mozem na zaklade vlastnych skusenosti hodnotit IPL po priblizne pat mesacnom pouzivani, ziadne ze povedala kamaratka, svokra a pod.

BaByliss G960E heureka.sk: https://goo.gl/rmnWMs

Nemozes od toho ocakavat hladke nohy toto leto. Je to dlhodoby proces.

Chlpy si prve dva mesiace ani nevsimli a rastli bez zmeny. :/
Na treti mesiac som si vsimla, ze rastu pomalsie - nebolo ich potrebne tak casto holit, ale ich hustota bola priblizne stale rovnaka.
Po piatich mesiacoch pouzivania mam asi o 50% chlpov menej, ale nie rovnomerne - mam oblasti uplne bez chlpov, a ine, kde je mnozstvo chlpov mensie, ako na zaciatku, ale stale tam rastu.
Oholene nohy "vydrzia" dlhsie, tri-styri-pat dni, takze rast chlpov je znacne spomaleny.
Predpokladam, ze za niekolko mesiacov sa dopracujem k vytuzenemu cielu - nohy bez chlpov!

Myslim vsak, ze to nebude trvaly stav, a bude potrebne IPL pouzivat nadalej k udrzaniu "bezchlpovosti".
Kazdopadne to vyzera slubne 🙂

IPL pouzivam na ruky, na nohy a v podpazusi.
Mojim hlavnym cielom bolo zbavit sa skaredych tmavych chlpov na rukach - to sa mi vdaka IPL podarilo.
Na rukach mam chlpky jemne, riedke, uplne super oproti stavu na zaciatku.
S nohami som v podstate tiez spokojna - najma vdaka faktu, ze ich nemusim holit tak casto.
Podpazusie - hustota zatial rovnaka, rast je oproti vychodziemu stavu spomaleny, ale ziadny zazrak.

Istotne na vysledok IPL vplyva vela subjektivnych faktorov, najma odtien pokozky, hrubka chlpov a ake su tmave.
Ja mam stredne tmavu pokozku a tmavsie chlpy.
Zacala som asi pred mesiacom "blikat" nohy aj dcere, ta je bleducka a uplne svetle chlpky - uvidime, mozem dat neskor vediet.

Este ma napadlo - ak mozem odporucit, istotne pristroj bez baterii.
Kabel je samozrejme trochu obmedzujuci (zo zaciatku, vec zvyku), ale clovek nie je limitovany v pouziti kapacitou baterii, ktora casom naviac este klesa...

Tazke IPL - ano/nie?
Za mna istotne ano.

dominikami
autor
4. jún 2017

@katkakovac ten epilátor nekupuj ani je to čistý "šmejd" veľa báb mi už povedalo, že sú to zbytočne vyhodené peniaze ...
@azzflo pri cukrovej paste nemusím mať dlhé chĺpky ?
@bielalabud len mne po žiletke zostavajú čierne bodky "cibuľka" toho chĺpku a vyzerá to príšerne preto žiletky už tak nechcem

@ifbb2 bola som už len čakať mesiac kým mi chĺpky dorastú v lete je dosť náročné keďže nohavice nechcem nosiť celé leto :D

sonica
4. jún 2017

ja mam IPLko z lidla, samozrejme zazraky sa cakat nedaju, ale ako napisala aj butyha
za niekolko mesiacov pouzivania mam presne tie iste postrehy, ovela pomalsie rastu, uz su miesta aj bez chlpkov, aj ja nepocitam, ze to bude do smrti, ale ja depilovat nemozem, nielen ze mam bodkovane nohy aj ine miesta este dva tyzdne, ale na nohach ma bolej dotyk aj deky, takze u mna jedine riesenie holenie a s IPLkom to nie je tak caste, verim, ze kvalitnejsi by mal aj lepsie ucinky, ale tento stal stovku a som si povedala, ze skusim a uvidime a zatial aj ked zazrak sa nekonal, tak som spokojna 🙂

hablko
4. jún 2017

@katkakovac
@dominikami ja tiež môžem pridať vlastnú skúsenosť s IPL prístrojom. Od Vianoc mam Phillips lumea prestige a nie je to vôbec hlúposť. Je pravda ze nestačí tých 5 ošetrení ako píšu v návode, ja mam za sebou asi 12 ošetrení a redukciu ochlpenia asi o 80 percent. Zvyšok je jemný a oveľa svetlejší, teraz si len oholím ten zvyšok depilatorom a mam mesiac pokoj. Tie IPL prístroje sa totiž nepoužívajú v letných mesiacoch a na opálení pokožku. Len treba správne zvoliť intenzitu a frekvenciu žiarenia lebo pri nízkej je ten efekt menej viditeľný. A súhlasím s
@butyha ze treba radšej do elektriny ako na batérie lebo vždy musím počas blikania dať nabiť, nakoľko ho používam aj na hornú peru, podpazusie a bikiny. Takze ja IPL odporúčam ale určite treba zvoliť radšej kvalitu pred cenou v tomto prípade....

katkakovac
4. jún 2017

@hablko dakujem za recenziu😊

katkakovac
4. jún 2017

@butyha aj tebe dakujem za recenziu

stastnablcha
4. jún 2017

ja som posuksala aj depilacne veci a veru vzdy mi zarastli chlpky alebo ostali hnusne bodky. ostala som pri ziletke co ma dost vytaca .. kto ma depilovane nohy v studiu laserom ?

butyha
4. jún 2017

@katkakovac Rado sa stalo ;)

@hablko Baterie - po "skusenostiach" zasadne nekupujem ziadne zariadenie s bateriami, pre ktore existuje ekvivalent "s kablom".
Som pred casom napr. kupila super duper Electrolux tycovy cyklonovy a neviem aky bateriovy "vysavac" - to bola doslova parodia na vysavac, cez 200eciek vyhodenych. Skoda reci.
Co ma baterie tak tomu samozrejme musia znizovat vykon, aby to aspon nejaky cas "fungovalo".
Na druhej strane si zasa neviem predstavit, ze by mi vlasy po byte zberala Roomba s kablom, to je fakt 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre