Maminky prosím Vas,nájde sa tu maminka,ktorá brala AD v tehotenstve a mimino je zdravé?

soniazilina
2. feb 2019
nsoci
3. feb 2019

@soniazilina ak AD su antidepresiva, ja som brala pri prvom posledny mesiac, pri druhom od 3 mesiaca a pri tretom uz cely cas. Narodili sa zdrave, druhe malo problemy po porode, ale za to mohla odtecena plodova voda a infekcia. Teraz maju 10,8 a 3, celkovo su zdrave, vzdy ked sa nieco vyskytne, upozornim lekarov, ze som brala antidepresiva (napriklad na kardiologiu), ale zatial vzdy vraveli, ze to s tym nic nema. Antidepresiva som nemala na depresiu. Dr ma poslala pred tym,ako som ich zacala brat, na klinicku farmakologiu do Ruzinova, tam bola velmi zlata pani, ktora mi vysvetlila rizika a vsetko okolo,presne podla lieku, ktory som brala.

soniazilina
autor
3. feb 2019

Dakujem veľmi pekne za odpoveď SOM RADA ZE NIESOM SAMA CO RIEŠI TIETO PROBLÉMY. Depresia je choroba dnešnej doby a kto si tým prešiel a prechádza vie aké je to ťažké vysadiť lieky samozrejme myslím aj na bábätko najlepšie nebrať nič. Len čo je väčšie ryziko...

nsoci
3. feb 2019

@soniazilina nie si jedina, zdaleka, ja sice depresiu nemam, ale uzkosti stresy a tehotenstvo som zle znasala... Za mna tie stresy boli pre babo (a pre mna) horsie nez antidepresiva. Podobne dilemy riesia inak vsetky zeny, ktore maju chronicku chorobu, nielen psychologicke. Mne pomohol rozhovor na tej klinickej farmakologii, mozno su aj mimo BA.

soniazilina
autor
3. feb 2019

Ďakujem, dnes mi jedna pani povedala ze je to sebecké myslieť na seba aby mi bolo ok, že ženy s depresiami by nemali mať deti no neviem si predstaviť ostať sama celý život musia byť nijaké riešenia

sofia82
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre