Máte skúsenosť s potratom bez kyretáže ?

mamka176
4. jan 2020

Ahojte. Chcem sa opýtať kto má podobnú skúsenosť. Bola som 5-6tt približne na sone bolo ešte vidno len váčok a začala som krvácať. Nerada by som absolvovala kyret a chcela by som len doma vyčkať kým sa nevyčistim. Má s tým niekto skúsenosť? Čo robiť/nerobiť, ako si pomôcť? Ďakujem

ikonica
4. jan 2020

Noo najskor chod k dr, ci skutocne tehu skoncilo... On ti moze cistenie/kyretaz navrhnut, no donutit ta nemoze... Ja ked som sa to dozvedela (MA v 12tt), zacala som doma spinit.. Snazila som sa co najviac hybat, nesetrit sa... Pamatam, ze som umyvala schodisko jak diva, doma som tiez ziadne makala, aj cervene vinko som si dala a postupne sa to od stvrtku do soboty spustalo viac a viac az kym to v sobotu neprepuklo a zacalo riadne krvacanie... A aj tak som nakoniec skoncila na pohotovosti pre moc silne krvacanie, ktore nechcelo ustat a urobili mi aj tak kyret... Druhe tehu tiez kyret (anembryomola 10tt) a tretie v takom stadiu ako ty odislo samo ako normalny menzes...
..

tahivka
4. jan 2020

@mamka176 ja som si tym prešla tiež cca podobny tt. Mimo neprosperovalo, hcg sa zvyšovalo minimálne. Navrhli mi kyret, ktorý som však odmietla. Všetko prebehlo potom doma, bolo to ako silnejšia ms s vytaznejsimi bolesťami, trvalo to cca jeden deň, potom už len špinenie.
Nasledne pravidelne kontroly na gynde. Sono v poriadku, ale hcg zas nechcelo klesať 😣 šlo dolu hrozne pomaličky, tak zas mi navrhli kyret. Aj ten som odmietla. Asi mesiac som chodila každý 3-4ty deň na odber, toto bol asi najväčší zaberá-aj na fyzicno, aj na psychiku. Napokon všetko dopadlo ok, telo si poradilo samo. Ďalší mesiac som dostala ms v normálnom čase a na ďalší už nedošla-- opäť som bola tehu. Nasadili mi duphaston a utrogestan hned od začiatku... A tehu úplne pohodove bez akehokolvek problému. Synček sa narodil spontánne, zdravý, v termíne. Drzim palce, aby si to zvládla a tak, ako chceš Ty... Ja som tvrdohlavá a pod nôž, ak to nie je nutné, nejdem. Hrozne ma vtedy lekári i sestričky do kyretu tlačili, opisovali mi tie najhoršie scenáre, vyčítali, ako hazardujem s vlastným životom, aká som nezodpovedá.... Ale ja som vnútorne vedela, že moje rozhodnutie je správne. Mala som občas otázniky v hlave, predsa len-lekár je lekár... A áno, ak by bolo v skutku zle, pod ten nôž by som šla. Našťastie, nič z ich hororových scenárov sa u mna nekonalo.

dzulli1980
4. jan 2020

Ja som tiež tak potratila ... mávam veľmi bolestivú menštruáciu, čiže ja som "potrat" vnímala ako silnejšiu menštruačnú bolesť, aj krvácanie bolo silnejšie, trvalo to cca týždeň, vyčistila som sa sama, nerobili mi kyret, u doktorky som bola akurát na kontrole 2-krát, či zo mňa "všetko" vyšlo ... menštruácia mi ďalší mesiac prišla normálne.

jaskolka
4. jan 2020

@ikonica ja som podobne mala missed, v 10 týždni už srdce nebilo, chcela som, aby to odišlo spontánne, bez kyretu, tak sme čakali, či telo to zvládne. Dva týždne som sledovala, či dačo nastane, klasika domáce práce, a podobne, a nič.totiz doktor vravel, že keby ze samo odíde, tak skúšať môžme hneď ďalší mesiac. Ale po kyrete treba pauzu. Nič sa nedialo,ani náznak spinenia, materica naopak sa zvacsovala, akoby stále plod rástol. Ale už tam nebolo vôbec nič... tak napokon bol kyret nútený.

tenerifka
4. jan 2020

@mamka176 bolo to este velmi kratko, vacsina zien v tom obdobi ani netusi,ze su tehotne,a ak potratia, beru to tak, ze sa im proste len oneskorila mrcha. Normalne vyckaj do dalsej ms, na 99,99% bude vsetko ok a ziadny kyret nebude nutny

lyduska13
4. jan 2020

@mamka176 ahoj v prvom rade ma mrzi co sa ti stalo, ja som potratila dva krat..prvy raz 8tt a druhy cca tak ako ty...oba boli bez kyretu len ma sledovali ci sa nieco neupcha alebo ci to ma dobry priebeh...

mamka176
autor
4. jan 2020

@ikonica
@tahivka
@dzulli1980
@jaskolka
@tenerifka
@lyduska13
Ďakujem Vám všetkým veľmi pekne za tieto rady. Podľa toho ako krvacam /a čo zo mna vychádza/ myslím že som práve určite potratila a telo sa čistí. Budem doma ak nenastanú žiadne vážne komplikácie. A následne budem dúfať, že sa nám to nabudúce podarí a bude všetko v poriadku 😊

natasha1988
17. jan 2020

Potraty su velmi caste najma v prvych tyzdnoch, avsak vdaka tomu, ze je to tabuizovana tema o ktorej sa aj v dnesnej dobe malo rozprava, zeny z toho maju velky strach, ked sa im to stane a nevedia ako sa zachovat. Netreba zbytocne podstupovat kyretaz a travit nasilu dni v nemocnici, maternica sa zvycajne prirodzene sama vycisti. Je dobre ked je po vsetkom ultrazvukom to skontrolovat. Kyretaz oslabuje krcok maternice a potom pri dalsom uspesnom tehotenstve sa zvysuje riziko predcasneho porodu a inych komplikacii. Naozaj je lepsie zvolit vyčkavaciu metodu (toto preferuju aj dobri lekari v zahranici) a cakat kym sa maternica sama vycisti. Pit alchemilkovy caj a v pripade krcov ( to byva ked sa stahuje maternica) dat si no-spa alebo nieco proti krcom.

natasha1988
17. jan 2020

Ja som potratila prvy krat v 10.tt; druhy krat v 7tt; treti krat v 5tt; potom som bez problemov porodila zdravu dcerku a o dva roky som opat potratila stvrty krat v 5tt. Som uplne zdrava, zijem velmi zdravo, bez stresu, bola som na svetkych vysetreniach, nic sa nezistilo, pricina jednoducho nie je. Nie vsetko sa da zistit. Zial stava sa to dost casto aj inym zenam, len sa o tom nehovori, lebo je to pre mnohe tazke a mnohe za to obvinuju seba :( Treba o tom rozpravat, mozno inej zene to zas pomoze lahsie takuto situaciu prekonat.

natasha1988
17. jan 2020

@tahivka dobre si urobila, ze si na kyretaz nesla. Ja som podstupila kyretaz a potom v dalsom tehotenstve som mala oslabeny krcok ( to z toho kyretu povedal aj doktor) a hrozil predcasny porod tak som kvoli tomu lezala 3 tyzdne v nemocnici a nakoniec ale vsetko dobre dopadlo a dcerka sa narodila zdravučka a donosena.

moninah
17. jan 2020

@mamka176 ja som pila alchemilkovy caj. A odporuca sa aj cistec, ale ttaku bylinku som nezohnala. Ja som sa cistila dlho, doktor mi aj 2x pichol tu injekciu na stahovanie maternice, to pomohlo. A tiez mi sledoval hcg, az kym nebolo na nule. Mna v tom rozhodnuti doktor praveze podporil.

jeliz59
17. jan 2020

@ikonica môžem sa spýtať prečo? Nechceli ste bábo?

ikonica
17. jan 2020

@jeliz59 ako co preco? Preco som potratila? Lebo priroda to tak zariadila... Urcite som potratit nechcela... Prvy potrat bol zdrejme kvoli problemu s mojou krvou.... Druhy to bola anembryomola cize plod sa nevyvinul.. Bud genetika alebo imunita alebo hocico ine... A treti zrejme kvoli nedostatku progesteronu po ovulacii...

tenerifka
17. jan 2020

@jeliz59 ty z akej jahody si spadla? Nevies citat s porozumenim napisany text?

jeliz59
17. jan 2020

@tenerifka hmm nie musíš mi to vysvetliť....hmmm

jeliz59
17. jan 2020

@ikonica nemyslym prečo si potratila....ale prečo si nesla k dr...sama si písala hýbala som sa čo najviac atď....však na lekári by stým mohli ničo urobiť.....preto sa čudujem....
Alebo to. MYslys tak že od dr si už počula verdikt potrat a nešetrila si sa aby si nemusela na kyret?
Ale išlo to samé?

mamka176
autor
29. jan 2020

@moninah
@natasha1988
@natasha1988
@lyduska13
@jaskolka
@dzulli1980
@tahivka

Ahojte. Tak už som po. Vycistena prirodzene bez kyretu. Dr mi však povedala že sa nemáme snažiť min 3-6 mesiacov aby si maternica oddýchla. Iný tvrdia, že stačí počkať po prvej ms a je to ok. Ako ste to mali vy, kedy ste sa začali opäť snažiť?

lyduska13
29. jan 2020

@mamka176 mne dr kazal dva krat odmenstruovat....po druhom potrate sme sa na to vykaslali pouzivali sme ochranu (ja som k tomu menila aj pracu),a stihla som odmenstruovat po vycisteni sa len raz a zistila som ze som tehotna....bola som v soku lebo ved ked pouzivas prezervativ tak si povies ze si celkom fajn chranena...a aj napriek tomu som v 7mesiaci...🍀nastastie vsetko v poriadku....ale treba sa drzat toho co povie gyn....predsalen pozna tvoj zdravotny stav lepsie ako my tu ❤ moc moc na teba myslim....a ako sa citis ty?

moninah
30. jan 2020

@mamka176 Doktor radil cakat 2 ms. Potrebovala som to aj psychicky. Potom som aj hned otehotnela a drobec ma uz rok.

lavanilla
11. feb 2020

@mamka176 Ja som si tym presla v novembri 2019. Anembryomola, lekari mi navrhli cakat, ze to odide samo. Ja som s tymto rozhodnutim bola stotoznena a ak sa vobec da, v danej situacii som sa tesila, ze moje telo je sikovne a vysporiada sa s tym samo. Najskor som spinila na hnedo, potom trochu krv a jedneho dna som sa z WC a sprchy nepohla nasledujucich 6 hodin. Odislo toho tolko, ze som ani len nepredpokladala, ze by mohlo vo vnutri este nieco ostat. A ostalo a zevraj dost a nevyhla som sa ani kyretu. Keby som sa mala teraz rozhodnut, asi by som sla rovno na kyret a necakala 3 tyzdne na samocistenie - bolo to psychicky narocne, nehovoriac, ako to rozhodilo moje telo. Pila som vela alchemilky a inak si asi nemas ako pomoct. Je len na tebe ako sa rozhodnes, ci sa chces rozlucit alebo mat za tym vsetkym rychlu vyraznu bodku. Ja som sa aj rozlucila, aj bodka to dorazila, ale.... :(

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre