Skúsenosti s miniinterupciou

nepoznastakneries
21. aug 2017

Mam len 2 mesačne dieťa, otehotnela som znova aj napriek antikoncepcii. Vôbec sa na ďalšie tehotenstvo ešte necítim to prvé mi dalo tak zabrať že neviem či ešte chcem niekedy ďalšie dieťa. Som pravdepodobne v 3 alebo 4 týždni. Ženy ktoré ste podstúpili miniinterupciu ako to prebieha napíšte najlepšie IP. Neposudzujte ma, odpovedzte mi len na otázku.

klementin
22. aug 2017

súhlasím s erikabb, dieťaťko žije a za nič nemôže, nespravilo nič zlé. určite si to rozmysli a nechoď na žiaden zákrok.

ewellina
22. aug 2017

@rutie Čo je viac, nejaké ohľady alebo snaha zachrániť život? Áno, pravdepodobne autorka svoj názor nezmení (a pravdepodobne je to celé fake), ale diskusie čítajú aj iní a možno sa tým "moralizovaním" zachráni nejaký iný život. Keby tu niekto napísal, že chce spáchať samovraždu a žiada o radu ako to spraviť a niekto by sa ho namiesto takej "rady" snažil odhovoriť, to by už bolo podľa Teba OK?

maciatkolulu
22. aug 2017

@chvostik1 pozri, myslim, ze autorka polozila jasnu otazku a nebolo cielom zalozenia tejto tem rozoberat, ci bola u dr, ci chcela len ukojit muza, ci chce, ci nechce niekedy v zivote dalsie dieta, ciel a otazka boli diametralne odlisne, takze tieto tvoje otazky co a ako su uplne mimo, inak ja nepoznam vela matiek, co po porode hned hovorili waw chcem dalsie, ja som si jasne precitala jej uvodny prispevok, kde jasne pise, ze mali antikoncepciu, ako uz bolo vyssie spominane, pozname viacero druhov a nielen chemicku a preto si myslim, ze pokial nemas co to priamo k teme, tak ten tvoj prvy prispevok bol primitivny a vulgarny, to je vsetko a myslim, ze je absolutne zbytocne rozoberat to dalej, pekny vecer.

rutie
23. aug 2017

@ewellina Citala si moje prispevky? Ak si myslis, ze moralizovanie a slovickarenie, ponizovanie a odsudzovanie odradi nejaku zenu od interupcie, tak neviem... Zeny idu na interupciu preto, ze sa boja, ze si neveria, ze to zvladnu. Aspon tie, co chodia na konika. Myslis si naozaj, ze to, ze ich niekto osoci, ponizi im tu silu a sebavedomie doda? Vies sa vcitit do ich situacie pocitov? Skus to...

Osobne (v realnom zivote, nielen virtualnom) som uz niekolko zien podporila v rozhodnuti pokracovat v nechcenom tehotenstve a nakoniec zmenili ich povodne rozhodnutie, ktore je vacsinou rozhodnutim strachu, nie lahostajnosti. Tie lahostajne su na inych forach, nie na konovi. . Nerozpravala som o tom, ze to je vrazda, co idu spachat. Ale to, ze su silnejsie, ako sa im teraz zda. Ze materstvo zenu casto posilni a posunie. Nakontaktovala som ich na zeny, ktore sa, v na prvy pohlad zufalej situacii, rozhodli nechat si dieta a dnes su spokojne a stastne. Jedine, co dosiahnes moralizovanim a odsudzovanim je, ze tie zeny, ktore v sebe niekedy tu silu nenasli a interupciu podstupili, prechadzaju este vacsim vnutornym peklom. Casto su uz matkami a doplacaju na to ich zive deti. Ak sa ti to zda krestanske, laskave a spravne, tak budis, mas PRAVO NA SVOJ NAZOR, nebudem ti ho brat.

V moralizovani nevidim ziadny iny vyznam, nez ze moralizujuci clovek pozdvihne nachvilu svoje ego a citi sa lepsi, moralnejsi. Nuz...

ewellina
23. aug 2017

@rutie Ja som pouzila len slovo "moralizovanie", pod cim chapem len pomenovanie veci spravnym menom a naozaj som presvedcena, ze to, ako veci pomenujeme ma na nase vnimanie situacie velky vplyv. Nemala som na mysli ponizovanie a odsudzovanie. A urcite tiez zalezi na tom, ako tu pravdu podame, ci s laskou, alebo s tuzbou "pozdvihnut na chvilu svoje ego", ako pises. Ale mne sa protivi, ak sa niekto kvoli nejakym ohladom tvari, ze zlo nie je zlo.

daniell_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucinkaboz
5. apr 2024

@marlenka222 vrazda dietata? Sa uvedom

lucinkaboz
5. apr 2024

@chvostik1 uzivala antokoncepciu tak co riesis a sudis

chvostik1
6. apr 2024

@lucinkaboz hej, dva mesiace po pôrode....trošku sa nauc počítať aj ty a potom sa tu do mňa navazaj. Antiku ti v obdobi šestonedelia (mesiac a pol - 6 týždňov nikto nedá) a tehotenstvo ti v 2 týždňoch od oplodnenia ešte test neukáže

saxana000
6. apr 2024

@anjelicek26 nie kazda zena po porode krvaca tak dlho..ja som po 3.tyzdnoch uz ani nevedela ze som rodila.po mesiaci sme s muzom normalne fungovali ale poznam baby co sa cistili aj 3 mesiace..tych 6 tyzdnov by som sa az tak striktne nedrzala.je to veeeelmi individualne.ale tuto mi na autorke nesedi toho viac..

lucinkaboz
6. apr 2024

@chvostik1
@chvostik1 su testy co ukazu po tyzdni od zahniezdenia, to ty sa tu nenavazaj, a nestaraj sa do inych zivotov

lucia147852
6. apr 2024

@bluka2 takze keď zákon dovoľoval vraždiť židov, tak to bolo v poriadku, lebo zákon nepovažoval židov za ľudské bytosti… to je logika tvojho príspevku. Zákony robia ľudia, tak ako im to vyhovuje. Pred 100 rokmi bol trest smrti za potrat… aj to bol zákon…

chvostik1
6. apr 2024

@lucinkaboz chcem taký test vidieť

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre