Nedarí sa otehotnieť a mám z toho už depresiu

jana260191
9. nov 2020

Ahojte neviem ani prečo sem píšem viem, že mi nikto iný nepomôže ani otehotnieť a ani prestať stále myslieť na to ako moc túžim po vlastnom dieťatku. No možno je tu niekto s rovnakými pocitmi a rád /rada by sa o tom porozprával. Prekonala som rakovinu lymfatickych uzlín
nmuaela som čakať 3 roky kým sa môžem snažiť o dieťatko. Toto obdobie už prešlo a snažíme sa už rok a pol a stále nič. Gynekolog mi nasadil clostilbelgyt uz druhy cyklus ale stále nic. Viem ze niektore čakajú aj 5, 8, 10 rokov ale ja už túžim po tom dobrých 6 rokov. Musela som si prejst chemoterapiou aj radioterapiou musela som potom zas cakat po liecbe roky kym sa mi bude dat. A teraz ked mozem nedari sa. Doktor mi dava este jeden pokus s clostylom a potom mam ist do centra dnes to na mna tak dolahlo. Mam strach ze sa to nepodari a co potom dalej ak ani v centre nepomozu 😪

jana260191
autor
10. nov 2020

@luci_ba dakujem si zlatá ajo veru pomohlo mi vceea precitat si ze nie som sama, ze je nas vela ktore bojujeme zo vsetkych sil. Vcera bol taky divny den dostala som veru strasnu depku ale... Zivot ide dalej mam krasny zivot vela milujucich ludi okolo seba ktorych lubim aj ja a tak idem bojovat dalej. Verim ze nam to raz vide. Drzim moc moc prsty vsetkym nam co tak tuzime. 😊

evaachesa
10. nov 2020

@jana260191 veľmi silno ti držím palce a veľa zdravíčka prajem. Určite sa dočkáte vytúženého bábätka ❤️🥰🍀

jana260191
autor
10. nov 2020

@evaachesa ďakujem moc 😊❤️

brankova
10. nov 2020

@bambulienka25 napr take Mojzisovej cviky pomohli mnohym. Hormonalna joga. Tiez som zdavotnik a verim, ze to niekedy suvisi.poloha panvy, inervacia vnut.organov, poskracovane slachy, fascie...

nikamosorova
14. dec 2020

@jana260191 celkom tá chápem. Ja ako 12 ročná som prekonala rakovinu krčka maternice. Bolo mi povedané že deti nikdy nebudem mat. Vraj to mal byt môj následok tej hroznej choroby. Keď som mala 18 našla som si môjho vysnívaného princa 😊. Od 19. Sme sa rozhodli že chceme babetko ten strach a stres je najhorší vtedy keď vieš že deti mat nemôžeš. Tak 3 roky smena snažili a keď som mu prezradila že ja deti mat nemôžem. Jednoducho zo dňa na deň sme sa s tým vyrovnali. A do roka som otehotnela hehe ani som o tom nevedela. Takze moja rada je prestať na to myslieť a ver že to príde vtedy keď to najmenej čakáš . Hej a mám 26 a už mám troch chlapcov 6-5-2 ročných .prajem ti veľa šťastia.

nikamosorova
14. dec 2020

@jana260191 a ešte jednu radu mám . Keď si dvihnes nohy prekrizenerovno nad sebou, najlepšie oprieť o stenu a pod zadok vložiť vankúš a v takej polohe ostať aspoň do tých 5 minút. To pomáha

simw
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vilandra
9. feb 2021

Ahojte,mozno mi vie z Vas niekto poradit,lebo uz naozaj neviem dalej. Som po laparoskopii,mam nepriechodne vajcovody,nevedeli s nimi nic robit.Boli sme na IVF,prva sa nepodarila,druhu som potratila v 5.tyzdni,uz mi nezostali mrazene embria,pri odobrati vajickov sa mi niecoho dotkli,a od toho mam bolesti v konecniku,vraj s tym sa neda tiez nic robit, najhroznejsie je ze pri sexualnom styku dostavam vzdy zapal mocovych ciest alebo posvy,uz asi 3 roky nevedieme normalny sexualny zivot,manzel ma uz boji aj dotknut,stále antibiotika,to sa uz neda vydrzat,vraj mam aj mensiu alergiu na spermie partnera a on ma tiez nekvalitne spermie, snazime sa otehotniet 8 rokov. Uz neviem co este vyskusat. Keby som mala priechodne vajcovody,aj tak by sa mi nepodarilo otehotniet lebo by som dostala zapal alebo by som kvoli tomu potratila.Pomozte mi baby,som uz velmi na dne☹️

janetinka27
10. feb 2021

@vilandra je to tazka tema, neskusali ste porozmyslat nad adopciou? my sme teraz na zaciatku procesu.
a co tie bolesti? v jednej skupinke bola zienka, ta mala nieco, volalo sa to fistula, ak som to dobre pochopila, ona mala nejakou dierkou prepojene hrube crevo s posvou, neviem to presne popisat, ale vlastne jej tam migruju bakterie a ma neskutocne bolesti.

bebotka
10. feb 2021

@vilandra Ahoj nuž ak máš nepriechodné vajcovody, tak tam to prirodzene asi nepojde😢 najskor by som poriešila tie tvoje problemy kedže takéto zápaly nie sú dobré pri tehotenstve, manželovi nasadila nejaké vitamíny a znovu skúsila IVF to je vaša jediná šanca pri tvojej diagnoze, držím Vám palce nech sa vám to raz podarí prípadne skusiť tu adopciu. Aj my sme boli na čakačke dva roky ked som otehotnela 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre