Po mimomaternicovom tehotenstve

silvi7458
13. feb 2022

Ahojte 🙂 žienky veľmi potrebujem počuť vašu radu aj keď viem ze budem musieť ísť k doktorke, no to je možné až v utorok alebo v stredu tak zatiaľ skúšam tu...2.1 som bola operovana na mimomaternicove tehotenstvo..bola som 5+3,rozrezali pravý vajickovod ktorý mi nechali pretože bol v dobrom stave a vyčistili zrasty...od 6.1 do 16.1 som mala menštruáciu(čistenie) a 18.1 som bola na kontrole.. doktorka povedala ze sa to pekne všetko zahojilo a ze začína ovulka z pravej operovanej strany takže ms by som mala mat klasický od toho 6teho za 28 dni..vždy som menštruáciu mala ako hodinky..s partnerom sme mali nechránený sex no dávali sme si pozor..asi od 24.1 po 26.1 som mala krvavý vytok a menstruaciu som do dnešného dňa nedostala co je už 8 dni meškanie...na 2 a 4 deň meškania som si robila test no bol negatívny tak moja otázka je ci je normálne ze môže takto po operácii meškať ms alebo môžem byť tak rýchlo tehotná.. bolesti nemám vôbec žiadne

petricka22
13. feb 2022

@silvi7458 my mozeme tiez len hadat 🙂. Iste vsak je, ze po tychto zakrokoch moze byt ten cyklus rozhadzany…

silvi7458
autor
13. feb 2022

@petricka22 ďakujem za odpoveď 🙂 hej no skúšala som tu citat diskusie a väčšina žien po mimomaternicovom písali ze mali ms na čas ale tak beriem ze každá žena je iná 🙂

janba
13. feb 2022

No u mna to trvalo asi dva tri mesiace, kym sa dal cyklus doporiadku, predtym som mavala tiez presne, plus minus jeden den.

silvi7458
autor
13. feb 2022

@janba ďakujem 🙂 veľmi by som chcela bábätko ale stále je vomne strach ze by to mohlo byt opäť mimomaternicove tak preto teraz skôr dúfam ze mi len mešká...

janba
13. feb 2022

@silvi7458 verím ti, strach tam bude vždy. Ja som mala 3krát mimomaternicové, dvakrát veľmi zlé a neskoro zistené.
Musíš myslieť pozitívne.
Mne sa po prvom mmt podarilo otehotnieť po pol roku, povedala som si, že to bude v poriadku a bolo. Musíš myslieť pozitívne a nie myslieť na najhoršie 🙂 Držím palce.

silvi7458
autor
13. feb 2022

@janba ďakujem za podporu 🙂 a viem si predstaviť ake to bolo pre teba ťažké to prežiť 3 krát keď mňa to zasiahlo veľmi po jednom raze ...ja som mala strasne bolesti a hnedy vytok tak som utekala hneď na pohotovosť a za dve hodiny som už aj bola v narkóze pretože mi to bolo pekne vidieť vo vajicovode tak si boli istý ze je to mimo...snažím sa myslieť pozitívne no asi je to premna ešte priskoro..

petricka22
13. feb 2022

@silvi7458 hmmm tak to ste mali stastie, mne hned vzali aj vajcovod a pred tym urobili este kyretaz, ze pre istotu keby hladinu hcg zdvihlo embryo, ktore sa neuchytilo. Lebo na utrazvuku mi ten vajcovod dobre nenolo vidiet. Takze po sebe som mala obidva zakroky. Ale obavy tiez boli, ked som otehotnela znovu a veru som v to vobec nedufala, ze sa mi este podari otehotniet prirodzene. Nastastie to dopadlo dobre. Hlavne na to nemozes mysliet, ja som sa velmi pozorovala, uz sa mi zdalo, ze ma zas boli v boku, ale to vsetko som si len vsugerovala.
Drzim palce, nech si v poriadku 👍

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre