Podozrenie na mimomaternicové tehotenstvo a nízke HCG

flower24
17. jún 2017

Ahojte. Rada by som počula vaše skusenosti, rady. Som hospitalizovaná v nemocnici kvôli spineniu medzi menštruačnými cyklami. S podozrením na mimomaternicové tehotenstvo 😔 V maternici nebolo nič vidieť, v pravom vajíčkovode žlté teliesko a voľnú tekutinu. HCG bolo nízke, len 318, po 24hod.stuplo nepatrne na 323 a v nemocnici kleslo na 280. Lekari sa rozhodli pre kyretaz, aby vylúčili alebo potvrdili mimomaternicové. No HCG sa po ňom jemne zvýšilo na 285 tuším. Takže zajtra mi beru opäť krv a uvidí sa podľa výsledku, či pôjdem domov alebo budu robit laparoskopicku operáciu vajickovoda. Neviem čo cakat. Nemáte nahodou podobnú skusenost?

alilka
17. jún 2017

@flower24 ahoj..2mesiace do zadu som prežilo skoro to isté..prvé HCG 35,druhé 26 tak že spontánny potrat..po týždni som začala špiniť,myslela som že sa rozbehuje potrat..ale nie ..po ďalšom týždni som bola na kontrolu hcg 85,kazfe 2dni kontrolné..HCG stúpalo..124,185,226,268 vtedy ma už operovali..tiež v maternici nebolo nič ešte vidieť..len na vajecniku žlté teliesko..vzali mi vajcovod.. potvrdilo sa mimomaternicove..

flower24
autor
17. jún 2017

@alilka ako dlho sa čakalo, kým ťa operovali? Koľko času prešli, tyzden-dva?

flower24
autor
17. jún 2017

@alilka Ako ti potvrdili mimomaternicové?? Bolo už niečo vidieť na USG? Mohla si medzitým byť normálne doma alebo hospitalizovaná? Úprimne mi je to ľúto ☹

silvijak
17. jún 2017

Ja som mala toto isté - február 2015. Mňa hospitalizovali lebo som mala veľké bolesti v podbrušku a spinila som. Nakoľko som mala tesne po menstruacii, hospitalizovali má s podozrením na prasknutú cystu. V nemocnici mi zistili prítomnosť hcg ale na sone nič nebolo vidieť. 7 dni som ležala v nemocnici, hcg stúpalo ako pri bežnom tehu ale nebolo nič na sone stále vidieť tak sa rozhodli pre laparoskopiu. Zobrali mi ľavý vajcovod a mimotehu sa potvrdilo :(

alilka
17. jún 2017

@flower24 že som tehotná som zistila okolo 25.2..operovali má 29.3..u mňa sa to dosť naťahovalo..nenašli nič na usg pod HCG 1000 ani nenájdu. Ale moja gynda mi to vravela od začiatku..no jasné nechcela som veriť..chcela som si vajcovod zachrániť hoc by čo bolo..nevyšlo..keď má operovali už bol prasknutý..dohoda bola že pozrú laparoskopicky či je to mmt ak ano vajcovod odoberú..pred zákrokom som bola doma upozornena že aj by prišli veľké bolesti okamžite nemocnica .tento stav je životu nebezpečny

flower24
autor
17. jún 2017

@alilka a mala si prosím ťa nejaké bolesti pred operáciou? Lebo ja absolútne žiadne, aj spinenie prestalo po 5dnoch, ešte 2dni pred kyretazou. Tak by som rada bola doma, keďže mám malú dcéru a momentálne chorú. Len sa bojím podpísať reverz, kedze mimomaternicové nie je vylúčené a strašia má, že to môže prasknúť si bez bolesti, ak by to bolo ono...To sa mi nezdá, že by som nemala bolesti...Je vobec možné, žeby mi ešte HCG kleslo 2dni po kyrete maternice a nebolo to mimomaternicove, keď sa tam nachádza žlté teliesko? Alebo sa mam pripraviť psychicky na laparoskopicku? Lekári si ešte nie sú istý a ja tu neistotu v nemocničnom prostredi teraz nezvladam...

flower24
autor
17. jún 2017

@silvijak To ma mrzí ☹ U mňa si spočiatku tiež lekár myslel, že cysta. Tiež spinenie po menštruácii. Takže tebe nevideli na dome nič až do laparoskopie ani na vajíčkovode, ani v maternici? Koľko si mala prosím HCG pred operáciu, keď si este pamätá? Aspoň približne.

alilka
17. jún 2017

@flower24 ja s nemala vôbec žiadne bolesti a torz som sa bála..ale má ubezpečovali že ak to praskne je to taká bolesť silná ktorú neprehliadnete..tiež som asi 5dni pred zákrokom prestala úplne špiniť..potom. Sa to znova vrátilo..

flower24
autor
17. jún 2017

@alilka No a ako to teda je? Lebo mne tvrdia, že keď už praskne a nebudem v nemocnici, nemusím sa tu stihnúť dostať. Pritom v nemocnici viem byť do 15min. Myslela som, že pôjdem domov aspoň na víkend a v pondelok opäť za svojím lekárom kvôli HCG. Tak ale už som ostala tu...

silvijak
17. jún 2017

@flower24 nie nevideli preto sa po 7 dňoch čo som tam ležala rozhodli operovať. Hcg hodnoty si nepamätám ale mi dr hovoril, že stúpa tak ako pri normálnom tehu. Bola tam so mnou baba ktorej hcg stúpalo enormne a hneď jej povedali, že musí ísť plod von. Mne sa bolesti a špinenie striedali počas celej hospitalizácie. Pri operácii som už mala okolo 2 dl zrazenej krvy v žalúdku.

alilka
17. jún 2017

@flower24 no tak to ja teda potom neviem .ja som bola celý čas doma. Každé 2dni mi robili kontrolné HCG..do nemocnice som nastúpila v deň operácie ráno..síce mala som už aj ja krv v bruchu ale necítila som nič..neviem ti poradiť..lekári to vedia určite lepšie.

silvijak
17. jún 2017

Ja som týždeň pred ako čo má hospitalizovali mala veľké bolesti v panvovej oblasti. Išla som ku gynekológovi, pozrel ma sonom a usúdil, bez ďalších testov, že mi nic nie. Povedal, že sa mám vrátiť o mesiac a urobí mi hormonálne testy. Lenže o týždeň som v práci dostala také silné krce, nevedela som sediet, ležať, stať. Hneď ráno som išla zase za svojím gynekolom, urobil mi sono a povedal, že je to pravdepodobne prasknutá cysta a mám ísť domov a ak by som odpadla ,nech ma manžel privezie. Tak som mu povedala, či si zo mňa robí srandu! Že domov nejdem lebo ma to neskutočne boli. Tak mi napísal papier do nemocnice. Mimotehu sa ťažko diagnostikuje a je to zivotohrozujuci stav. Primár mi povedal, že môžme pár dní počkať či sa plod ukáže, ale ak nie musia operovať.

flower24
autor
17. jún 2017

@silvijak uf, tak to ste mali teraz riadne vyplasili...ze zrazená krv v žalúdku 😲 Lebo aj ja tam mám nejakú voľnú tekutinu a nevedia z čoho a čo to je 😢 Bože, robila som si nádeje, že to prejde samé, no teraz sa riadne bojim...

flower24
autor
18. jún 2017

Je tu aj niekto, komu sa zárodok sám vstrebal, resp. odišiel pri mimomaternicovom bez laparoskopie? Vraj aj to sa deje, tak na zaujíma aký je priebeh, ako rýchlo klesa HCG.

mathia888
18. jún 2017

Ja som mala podobný problem teraz v januári.. HCG nizke a taktiez skakalo raz 280,350,265 tak ma gynekolog poslal do nemocnice pretoze na sone nebolo nič vidieť.. Z nemocnice ma poslali 2x.domov vraj som potratila a nakoniec som opäť skoncila v nemocnici a isla som hned na laparku a vo vajcovode našli zatulane vajíčko. A vajcovod mi museli vybrať.. Asi tak...

flower24
autor
18. jún 2017

@mathia888 A čo sa zmenilo(stalo), že si sa dostala opäť do nemocnice, keď si bola doma?

flower24
autor
18. jún 2017

Kocky, prosím vás, ako dlho trvalo, kým ste po operácii mohli fungovať normálne? Mali ste po laparoskopii nejaké bolesti, krvácanie alebo niečo iné? Ak áno, ako dlho? My máme totiž zaplatenú dovolenku s odletom na túto sobotu a je mi jasné, že keď sa mimomaternicové potvrdí a bude sa operovať, nebudeme môcť letiet. Len chcem vedieť, keď to vystornujem, kedy by som už teoreticky letieť neskor mohla. Vdaka

silvijak
18. jún 2017

@flower24 po laparke na tretí deň ma pustili domov. Bolel má hrudník a brucho som mala nafúknuté. Ja som fungovala normálne, potiahla som PN mesiac ale robila som veci ako bežne len som si dávala pozor na jazvy, nedvíhala som ťažké. Skôr ma trápila placliva nálada, lutost, že to dopadlo tak ale mi dr povedala, že je to normalne.

flower24
autor
18. jún 2017

@silvijak Hrudník ťa bolel ako dlho? Aj kocka, čo lezala vedľa to mala a druhá nie. Krvácanie, spinenie žiadne? Čo ste prosím vás jedli po laparke? S nafukovaním som ja mala totiz veľké problémy už po sekcii, neviem si predstaviť po tomto.

mathia888
18. jún 2017

@flower24 moj gynekolog mi dal jeho súkromný mobil a kazal mi aby som ho hned informovala ako som natom..ked som mu volala ze ma prvy krat poslali domov tak na druhy den som isla opäť knemu na krv a hcg sa opäť zvýšilo ale bolo aj tak nízke.. Tak ma znova poslal do nemocnice a tam ten istý lekar vraví.. Sak ste potratila načo ste tu zas?!.. Ked som to opäť zavolala gynekológovi tak sa nahneval a volal do nemocnice aby ma okamžite hospitalizovali nakoľko som bola uz skoro 8 tyzdni a hcg skakalo..tak do tretice si ma tam nechali..

flower24
autor
18. jún 2017

@mathia888 Uf, to muselo byť veľmi nepríjemné, 3x.sa tam vracať. A k tomu ten prístup lekára z nemocnice...ešteže máš takého gynekológa, ako máš...a potom ťa teda už hneď operovali, nečakalo sa na výsledky z HC a USG, tak? Bože, aj ja by som to už chcela mať za sebou, ta neistota ma ubija...mne HCG najskôr klesalo, teraz stúpa, no len veľmi nepatrne. Z 286 na 291.

mathia888
18. jún 2017

@flower24 tak to máš pravdu mam najlepšieho gynekologa na svete sak keby netrval na svojom tak si ani nechcem predstaviť co by mohlo somnou byť.. Prvý den som tam bola len tak..az na druhý den mi brali krv hcg stale nízke tak na ďalší den som isla na laparku a Kyretaž.. A tebe co povedali? Si teraz na pozorovaní? Ak sa môžem opytat v ktorom týždni si?

babetkoo
18. jún 2017

Baby čaute... momentálne prežívam to isté...dva dni mi meškal menzes..tak som si urobila testy... všetky pozitívne.. obejdnali ma jasné na sono...na 6 deň ako mi meškali som išla na sono..no ráno som začala špiniť.. hnedé.. lekárka nič nevidela...v maternici..a celá vyplatená ma poslala do nemocnice na podozrenie na mimomaternicové.. skôr ako som zašla do nemocnice som už začala krvácať..viac..pozrel.ma primár...zasa nič nevidel.. vylúčil mimomaternicové..že nič zatiaľ nevidno...a koli krvácaniu mi.povedal že pravdepodobne som potratila. ..poslal ma poucenu domov. Som aj v nešťastí bola rada že idem domov koli malému ..má len dva a pol..išla som teda domov s tým že urobili ešte krv na hcg..to mám.s piatku 260,4 ...krvacam už 5 deň klasika ako menzes no dnes už nejak málo... bolesti..také.. stredné...zajtra ráno zasa na krv..celá som hotová bojim sa že to ešte stále vonné niekde je..a budem musieť ísť pod nože..☹ vo štvrtok ale večer som mala ako by sťahy maternice...išla som na wc utriem sa a vyšlo somna taký kus..ako gélové..s krvou vo vnútri bola taká tvrdšia hrčka... myslíte že to.mohlo byť bábo ?? Som.uz zúfalá ...neviem.ci ide o.spontany potrat alebo..mimo je to ešte..som.zvrdava už na zajtrajšie hcg

mathia888
18. jún 2017

@babetkoo uff no ťažko povedať ja som spontánny potrat nemala čiže nechcem ti pisat ze môže to byť ale zas nemusí.. Neviem no ja by som asi zašla na pohotovosť..pre istotu..

flower24
autor
18. jún 2017

@babetkoo Cítam ťa až teraz. Ja by som v každom prípade išla na pohotovost. Keď si tehotná a krvacas, nie je to dobré, mala by si byť pod dozorom lekárov. Nie som lekár, no jemožné, že sa cistiš sama a máš spontánny potrat ale keď nebolo nič vidieť, môže byť aj mimomaternicové...V každom pripade chod k lekárovi.

flower24
autor
18. jún 2017

@mathia888 Ani, som hospitalizovaná a ja,sú deň mi beru krv na HCG + robia USG. Netuším v ktorom týždni som (alebo som bola), keďže mam nepravidelný cyklus a keď som si robila testy cca.tri týždne-mesiac dozadu, boli negatívne. Ani som netušila, že som tehu, kým som nezačala špiniť a išla s tym k lekárovi. Takže predpokladám, ze niekde v zaciatku...

flower24
autor
30. jún 2017

Ahojte, je tu niekto, komu sa HCG nemenilo vyse 2tyzdnov? Mne teda stagnovala hodnota, naposledy mi konecne klesla z 324 na 185, no stale uplne neklesla. Lekari sa roznia v nazoroch, resp. v tom co vidia na USG a ja som z toho strasne nervozna, neviem co cakat.

babetkoo
1. júl 2017

A máš aj nejaké bolesti alebo krvacaš ?

tanicka696
6. aug 2018

@alilka
@silvijak
@mathia888 ahojte, prosim vas baby robil vam lekar po 4. Mesiacoch od mmt opakovane stery? Mne dnes volal,ze labak odporuca po 4. Mesiacoch opak.stery.teraz sa bojim ci je to bezne alebo mi tam nieco nasli a nepovedal mi to a teraz to chce znovu skontrolovat 😞 som z toho uplne mimo,uz sme chce babo robit a teraz toto 😒

mathia888
7. aug 2018

@tanicka696 ahooj no ja som nebola..ani ma môj gynekológ nikam neposielal ..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre