Porodila som mŕtve bábätko - ako sa s tým vyrovnať?

mucinka5512
8. jún 2020

Ahojte. Idem si sem asi vyliať srdce, ale ani sama neviem. Termin som mala zajtra 09.06. V piatok večer ma začali mierne bolieť kríže a aj podbruško. V noci sa to už stupňovalo. V sobotu ráno sme išli do pôrodnice. Taška nachystané, všetko. Prišli sme do pôrodnice, prijali ma. Vraj som otvorená len na 1 prst tak že spravia CTG a asi ma pošlú domov, však načo by ma tam držali.
Na CTG už som vedela, že niečo nieje v poriadku nevedeli nájsť srdiečko. Myslela som si najskôr, že asi stroj majú pokazený alebo čo. Potom sa robil ultrazvuk a moje bábätko bolo bez pohybu a srdiečko nebilo. Museli mi pôrod samozrejme vyvolať. Porodila som za 17 hodín. Proste celá večnosť. Čakať...

Cítim sa hrozne. Neviem sa s tým vyrovnať stále plačem myslím nato. Proste 9 mesiacov som si ju nosila v brušku a zrazu nemám ani bruško ani moje bábätko.
Veľmi ma to boli. Prosím je tu niektorá ktorá si tým prešla. Ak áno napíšte mi. Pomôžte mi sa aspoň trošku zostaviť prosím prosím

bibina32
8. jún 2020

@mucinka5512 je mi to veľmi ľúto a prajem veľa síl. Choď do skupiny Mamičky anjelikov, sú tam mamičky ktoré ti budú rozumieť.

monka7
8. jún 2020

@mucinka5512 och, ja som si toto iste prežila vlani koncom juna, bola som len v polovici, 20 tyzden kontrola a potom kolotoč.... ak budeš potrebovať pomoct ozvi sa poradni alexis - riešia okrem ineho potratove syndromy.... poplač si ulavi sa ti, a dobre že pišeš mne pomohlo hovoriť o tom a dať to zo seba von... neznašala som ked okolo mna chodili ako okolo malovaneho vajce s pohladom tato chudinka.... boli to ale patri to k životu.......

leyla9
8. jún 2020

Úprimnu sústrasť prajem🙁 strasne mi to je ľúto neviem co by som ja robila na tvojom mieste 😣asi by som sa zbláznila 😥😭💔 anielik malinky skóre uzdravenie

andreal1
8. jún 2020

Uprimnu sustrast 😥 je mi to velmi luto, ze ta nieco taketo postretlo, musi to byt strasne. Prajem ti aby si nasla silu pokracovat dalej a mozno neskor sa pokusit o dalsie babatko ktore ti prinesie radost a lasku.

diaalex
8. jún 2020

Je mi to veľmi ľúto 🙁 u nás sa v rodine sa to stalo v decembri... baba mala rizikové tehotenstvo (kedze mala už jedno tehotenstvo a potratila), teraz bola vo 8. mesiaci, niečo sa lekárom nezdalo a ležala tyzden v nemocnici, v piatok ju pustili s tým domov, že je vsetko v poriadku, v nedeľu nejak menej cítila pohyby malého, v pondelok sa jej to nezdalo, išla na pohotovosť a zistili, že sa malý zadusil v pupocnikovej šnúre 🙁 musela čakať do stredy a až vtedy mohla porodiť 🙁 jej manžel ju začal bravat vonku, rodičia tiež sa zapojili... bohužiaľ jej sestra nevedela pomôcť kedze ona len predtým nedávno porodila 🙁

extempore
8. jún 2020

@mucinka5512 drž sa! Prajem vela síl ❤️❤️❤️❤️

barboritta
8. jún 2020

@mucinka5512 Je mi to velmi velmi luto.Poplac si,bude ti lepsie.Aj u nas v rodine sa to stalo,Bohu zial.Raz sa urcite dockas svojho krasneho vonaveho vytuzeneho babenka,malinka ti posle surodenca,uvidis.Drz sa!

denisagaz
8. jún 2020

@mucinka5512 😘je mi to veľmi ľúto-velmi 😥VIEM, čo prežívaš😥ja som si tým prešla pred dvoma mesiacmi - tento týždeň som mala termín. Není deň, keď,, nemyslím,, čo sa vlastne stalo. U mňa pri bežnej kontrole zistili ze srdiečko nebije - bolo to moje vytúžené dievčatko😥Pitva neukázala nič konkrétne - iba stenóza pupočnika. Stále sa pýtam,, prečo,, Bolí to, akoby to bolo včera - aj bude. Hojí sa to veľmi pomaly. Plač, rodina, či,, hľadanie odreagovania sa, , lieči kúsok po kúsku ❤️DRŽ sa a dávaj na seba pozor 😇Naše detičky sa na nás dívajú a ochraňujú nás 😇😇😇

cinamon135
12. jún 2020

@mucinka5512 presne viem, čo prežívaš... Môj synček sa narodil 24.05.20 a zomrel 26.05.20... nezistili mu srdcovú vadu, ktorú mali zistiť, keď sa narodil nemohol sa nadýchnuť a bohužiaľ nedokázali mu pomôcť, keď som ho mohla konečne vidieť, tak vôbec nereagoval 😓 proste on nevnímal, ani pritúliť som si ho nemohla... a to my celé tehotenstvo tvrdili, že je v poriadku... Mne teraz pomáha pesnička ,,Heaven needed you more od Mikalene Ipson" sedí na to, čo prežívam na 99% jediná veta o Bohu na mňa nesedí... Ja som nikdy nebola nejako veriaca, ale po tejto skúsenosti je zo mňa 100% ateista... Ja verím, že existuje nejaké miesto medzi nebom a zemou, kde odchádzajú duše, ale neverím, že s tým má niečo ,,Boh"...

Viem, čo prežívaš a ak sa budeš chcieť porozprávať, tak mi napíš, s mojej skúsenosti viem, že rozprávanie o tom pomáha....

zuzaani
14. jún 2020

Ahoj mucinka5512. Je mi to veľmi ľúto.. Ak chceš kľudne mi napíš. Ja som mala termín 3.6. Ale moje dievčatko mi zomrelo v brušku 5 týždňov pred termínom. 😔😪

bobricek1979
15. jún 2020

@mucinka5512 ach moja je mi to moc ľúto, veľa síl ❤️🙏

michaelaray
19. jún 2020

@mucinka5512 to je mi velmi luto, uprimnu sustrast. Ja som prisla o nenarodene babo pred desiatimi rokmi a kym som si tuto traumu nespracovala, tak som mala dlho smutok a strach ci sa to vobec niekedy podari. Poradenstvom v traumatickych situaciach sa zaobera aj Modry anjel. Mne osobne nakoniec pomohlo priejst si mentalnym procesom opisanym v tomto anglickom clanku. Ak nevies po anglicky, mozes si to prelozit v google prekladaci. Pouzivaju metodu NLP, ktorej sa venujem a vďaka ktorej sa daju riešiť rôzne traumaticke zazitky. https://nlpca.com/resolvinggrief/

miskaska123
24. jún 2020

@mucinka5512 ja to tiež zažívam, stalo sa mi to pred 3 mesiacmi v termíne. Prestala som cítiť pohyby a keď sme prišli do nemocky, bolo neskoro. Keď čítam, koľkým ženám sa to deje, mám zimomriavky..je to pre mňa nepochopiteľné, ale za tie necelé 3 mesiace som zistila, že nemám hladať odpoveď, lebo všetko je proste tak ako má a ako to príroda zariadila....
Je to ťažké a každý to prežíva úplne inak ale mne pomáha čas. Čím ďalej som od toho, mám v sebe viac sily a chuť ísť ďalej. Dôležité je nechať emóciám voľný priebeh, neobviňovať sa, obklopovať sa blízkymi ľuďmi (ak sa nato necítiš, tak buď sama) rob to čo cítiš, a či to okolie pochopí, už nieje tvoja vec, teraz ide o teba. Toto si opakujem stále. Možno ti teraz tieto slová nedávajú zmysel, ale verím, že časom bude lepšie! my sa tých našich krpčekov dočkáme, niekde na nás čakajú, iba teraz ešte nechceli prísť <3

michaelaray
24. jún 2020

@miskaska123 velmi pekne napisane, s optimistickym vyhladom aj pre ine maminky. Drzim palce aby si sa dockala. Ja som sa konecne po 10 rokoch dockala a teraz si malu velmi uzivam. Niekedy si pomyslim, ze keby sa mi bola hned narodila, mozno by som sa z nej nevedela tak velmi tesit ako dnes... Tazko povedat

fasirka
28. sep 2022

Príspevok pri mrtvonarodenom dieťati

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre