Potrat počas alebo po prekonaní covidu

val456
2. sep 2022

Mile dievcata a zeny, podme sa tu podelit o skusenost, ktora je sice velmi neprijemna a smutna, no myslim, ze nas je viac, ktore prisli o dietatko pocas alebo po covide. Ziaden lekar s istotou nepovie, ze sme prisli o babatko kvoli covidu, no je to virus, na ktory kazdy reagujeme inak a tak, ako je vela mamiciek, ktore porodili zdrave dietatko po prekonani cov.pocas tehotenstva, tak je aj vela takych, ktore o dietatko prisli :( Sama som mala zamlcany potrat v 8+4, niekolko dni po odzneni silnejsich priznakov covidu, ktory som dostla v 6.tyzdni a dva tyzdne som kaslala, mala teplotu a bola uplne slaba ako mucha.

majamat
2. sep 2022

@val456 to mi je luto.

no neda sa povedat, ci je to kovidom.
ja som mala MA v 13tt a to sme este o kovide ani nechyrovali. je to sice smutne, ale udajne kazde tretie tehu konci potratom. a kedze priemerne ma kazda zena 2 deti, vychadza to, ze v priemere zazije 1 potrat kazda jedna zena. samozrejme to je statistika. su zeny, ktore maju za sebou niekolko potratou a ine nie.

velmi casty dovod je geneticka porucha plodu, ale samozrejme su aj ine priciny.

nevenka
2. sep 2022

@val456 ja som prekonala covid tesne pred otehotnenim a o 3 mesiace znova, mala som aj teplotu, kasel, bolesti krizov, panvy, kosti, nespala som, lebo som sa starala este o dalsie 2 chore deti, z toho jedno 20 mesacne, co malo 3 dni 40-ky horucky, zvazovala som s nim uz nemocnicu, lebo lieky mu nezaberali. A som v poriadku, aj babatko vyzera byt ok. Mala som vyssi tlak a pulz, tohto som sa teda bala, co bude.
Sestra aktualne v 19tt., prekonava covid, no a od vcera je v nemocnici kvoli krvacaniu, ale ona ma aj ine problemy (obrovsky myom), krvacanie nastastie zastavili a neotvara sa, modlime sa, aby o toto babatko uz neprisla, o prve prisla v 13 tt. pred 2 rokmi.
Vacsinou to asi priamo suvislost nema, skor v tom prvom trimestri su nebezpecne vysoke teploty a je jedno, ci covid alebo chripka,...v prvom trimestri fakt moze byt pricinou straty babatka vselico...☹

darijja
2. sep 2022

@val456 je mi to luto, ale je to sirenie dezinformacii.. zachvilu bude kovid moct aj za to, ze mi stvrdol rozok z pekarne... neviem na zaklade coho ste to vyhnodnotili takto. Pravdepodobne mal plod geneticku poruchu a preto ho telo same vypudilo.

val456
autor
2. sep 2022

@majamat ano, viem ze je to pomerne casty jav, no kazda infekcia je rizikova v prvom trimestri, ako pisete. nechcem, ab to vyznelo tak, ze kovid moze za vsetko, ale citala som tu viac prispevkov zien s touto skusenostou…. asi zavisi aj od organizmu, mnozstva toho virusu, napriklad ja som takto dlho chora snad ani este nebola, ani taka zahlienena…

val456
autor
2. sep 2022

@nevenka drzim sestre palce, nech je ona aj babatko v poriadku

val456
autor
2. sep 2022

@darijja neviem co je na tom dezinformacia, ja mam od tohto teda ozaj daleko a urcite som nechcela, aby to znelo tak, ze covid moze za vsetko. preto, ze to nie je vedecky potvrdene to nepovazujem za dezinformaciu, citala som viacero zahranicnych studii, ktore naznacuju, ze zeny s covidom v prvom trimestri su nachylnejsie a je vacsia sanca, ze pridu o babatko. myslim ze prave naopak, by sa malo o tom rozpravat, ked ie to riziko a lekari by mali takymto zenam venovat zvysenu pozornost…

martinusska
2. sep 2022

@val456 Moja dcéra takisto potratila v 8 tyzdni gravidity ,zamlčaný potrat.Krče v bruchu...išla na SONO,kde jej najprv urobili test na covid a POZITÍVNA.Takže týždeň ešte musela čakať,kým covid prejde a potom kyretáž. Aj gynekologička vravela,že covid v tehotenstve je nebezpečný.

domka222
2. sep 2022

Pozri, tiež som mala 2x MA. Vtedy ešte ani covid nebol. Covid som dostala ako tehotná a dieťatko je tu. Je to vírus. A či covid, alebo chrípka... Pri tehotnej je vždy vyššie riziko, lebo ide o dva životy. No nezhadzujme teraz všetky potraty, kedy bola tehotná žena pozitívna zase na covid

maciatkoe
3. sep 2022

Mala som bohuzial 3×MA este ani covid nebol. Cez covid dobu sa nam narodil zdravy syncek 🙂.

kluska
5. sep 2022

@val456 a ockovana na covid si bola?

val456
autor
5. sep 2022

@kluska 3x ockovana

kluska
5. sep 2022

@val456 tak skor by som to pripisala tomu, je to casty vedlajsi ucinok, aj ked sa o tom nehovori.

lu111be
11. sep 2022

Prekonala som covid pred tehu a potom v 33tt, kde som skoncila v nemocke s tym, ze som zacala krvacat a otvarat sa... moje pulzy vyskakovali na 220..ziaden lekar nechapal. Porod zastavili a malinka sa narodila v 40 tt bez problemov 🙂 zatial nenasvedcuje nic tomu
.zeby jej nieco bolo... a btw..kym som nedostala covid, tak sa nam nedarilo vyse 4 roky otehotniet..takze po covide som praveze ja osobne otehotnela 🙂

betka1712
11. sep 2022

@val456 Ahoj, ja som dostala covid keď som bola v 10 tt... Každopádne som v 18 tt musela dcérku porodiť, nevytvárala sa mi plodová voda a veľa veľa som krvácala.... Samozrejme neviem či bol covid spúšťačom tohto všetkého, to bolo v januári tohto roku, a doteraz aj po absolvovaní všetkých vyšetrení sa na príčinu neprišlo, všetko bolo ok, aj ja aj dieťatko 😔....

danielle799
11. sep 2022

@val456 5 mesiac, strata bábätka pri covide

val456
autor
14. máj 2023

@betka1712 to mrzi :(

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre