Potratila som kvôli mole hydatidose - skúsenosti

bublina36
27. dec 2007

Ahojte, viem ze to nie je velmi casta dg, ale predsa skusam, ci tu niekto taky je. Ja som prekonala MA pred 3 tyzdnami a zatial na predbeznej histologii sa ukazuje ako pricina odumretia baetka prave parcialna mola. Uz som bola vycistena dvakrat, sleduju mi HCG. Kto tym presiel, alebo ma nejake skusenosti, prosim ozvite sa . dakujem

pettka44
27. dec 2021

@2domi2 ahoj aj ja som mala molu a následne o mesiac strašne krvácanie tak som musela opäť má kyretaz , zmenila som potom dr. Ten mi odporučil tehu až po roku a nový povedal že hneď ako budem mat dobre výsledky hcg , to bol január a v apríli som otehotnela a synček má práve rok 🙂držím palce

2domi2
27. dec 2021

@pettka44 to je krasna sprava ❤ naozaj sa tesim ze mate zdraveho synčeka 🙏 a taketo spravy mi davaju aspon nadaj,ze to bude lepsie...aj ste boli cely čas na PN?...mna posiela moj Dr.do prace ale najako sa na to necitim

pettka44
27. dec 2021

@2domi2 bola som pn po potrate asi 3 tt hlavne psychicky sa dať dokopy a po druhej kyretazi asi tiež 3 tt až mesiac , treba sa dať do poriadku, pila som alchemilku a brala inozitol😊verím že to boli , ale všetko sa deje pre niečo …teraz mame zlate babetko a viem , je ako za odmenu a prajem to aj Tebe ❤️💫

maria1610
1. jan 2022

@2domi2 my sme počkali odporúčané dva roky a máme zdravého 7 ročného syna... dlhšie trvalo, kým sa mi úplne upravili krvné, hormonálne výsledky, preto sme nechceli riskovať.... Či som nemala obavy? Klamala by som, keby som povedala, že nie, ale cerila som, že to dobre dopadne... Držím palce ❤

2domi2
1. jan 2022

@maria1610 dakujem Vam, dufam to bude aj u mna so štastnym koncom.

baccio
10. jan 2022

@2domi2 ahoj mne robili minicisarsky tiež v Tom týždni...hlavne kôli tomu že nevedeli v akom stave je maternica a ...vaječníky som mala 10-12cm. Bolo to v januári 2020...lekár mi už neodporučil otehotnieť ...ale v októbri sa to stalo v podstate hneď po upraveni HCG do normálu.....teraz mám doma malú polrocnu princeznú.A porodila som prirodzene.Drzim palce nech si čím skôr v poriadku a nech sa vám podarí mať doma ten mali zázrak.

2domi2
10. jan 2022

@baccio dakujem a teši ma,ze mate doma malu/velkuuu radosť.

lenqa123
9. jún 2022

Ahojte, dnes mi prišli výsledky z genetiky po potrate s komentárom : Trizómia bola potvrdená v 56 % buniek, čo v korelacii s histomorfologickym nalezom je v súlade s diagnózou hydatidoznej moly (referenčná hodnota pozitívneho nálezu je viac ako 10 %)
A zaver : Trizómia chromozómu 17 v 56% analyzovanych buniek.
Co to znamená? Ku gyn idem až v pondelok a myšlienky mam všelijaké 😔

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre