Prekonala som potrat?

motivujsadnes
10. dec 2021

Dobrý deň, minulý týždeň mi vyšiel pozitívny test. Išla som presne takto na sono. Bol tam plodík aj srdiečko bolo. Podľa ms to vychádzalo na 7tt. Doktorka videla aj srdiečko, a aj plodík. Ale hovorila že je menší ako by mal byť, čo môže byť spôsobené mojou nepravidelnou ms. Videla som ho aj ja. Ohlásila som sa u svojho gynekológa ktorý ma objednal na sono dnes. Rozdiel 1 týždeň, on videl len gestačný vak, nevidel ani plodík ani srdiečko nič. Nevidela som ani ja. Mám prísť zas o týždeň. Urobila som si test aj dnes. Opäť pozitívny. Nemám žiadne ťažkosti ani som nekrvácala. Neviem teda čo si mám o tom myslieť. Povedal len toľko že tento tyzden je rozhodujúci. Ako prebieha potrat ? Zažil niekto z vás niečo podobné ? Mohol sa plodík vypariť len tak bez krvácania ?

bucko555
10. dec 2021

Zažila som si dva potraty oba sprevádzali silné kŕče a krvacie.....našťastie do tretice všetko dobré a dnes mám doma 5 ročne sidlo....nestracaj nádej všetko je tak ako má byť my sme čakali 6 rokov keď to konečne prišlo

maminkadeticiek
10. dec 2021

Ja ako sa poznam by som ziadny tyzden necakala.Okamzite by som sa objednala k sukromnikovi alebo na nejaku kliniku a zaplatila si kvapitne sono.Viem,da sa aj pockat ale ja by som nevydrzala.

atikab
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
motivujsadnes
autor
10. dec 2021

@bazalka1 aj ja rovnako, Ibalgin prvá pomoc, takmer každú ms. A čo odporúčate čakať kým sa s tým telo vysporiadá, alebo kyret. ?

bublanina1
10. dec 2021

@motivujsadnes tak to ti už povie lekár čo ďalej

bazalka1
10. dec 2021

@motivujsadnes Mna dr hned posielal do nemocnice. Odneho som sla rovno na interne a na druhy den rano som sa uz mala hlasit na gynekologii v nemocnici. Umna ale nebolo ani ziadneho naznaku konca okrem toho ze mi nic nebolo... Mozno ak by som spinila tak by to bolo ine.....ale i tak. Ani to spinenie nieje prechadzka ruzovou zahradou a je to myslim tazsie ako ten kyret.

mariska1989
10. dec 2021

@motivujsadnes pýtaš sa ako sme sa s tým vysporiadali . Ver že každá z nás ináč . U mňa to bol šok nakoľko mám fotku rastúceho bruška v 10 tt. Neverila som že prečo ja keď už mám dve deti .bola som mimo 4/5 dni no musela som sa pozbierať kvôli deťom no bolesť neprešla samozrejme ..prvé čo som chcela že po prvej ms to skúsime zas aj keď bolo povedané že počkať 3 ms .samozrejme sa nám to aj podarilo no tiež to odišlo v 6 tt bolesť ďalšia .potom začal kolotoč zmena dr a tak ďalej prišiel ale deň testovania .strach bol veľký no ešte väčší bol potom .aby čiarka silnela aby bolo všetko ok strach bol celé tehotenstvo no výsledok leží vedľa mňa a spí ...je mi ľúto takejto straty lebo viem že boli .no nech už to máš za sebou 🙏 a čím skôr si nájdeš❤️ // čo môže byť raz dva nakoľko teraz máš alebo teda budeš mať maternicu ako keby pooranu a hlavne až to je do úspešného konca ❤️🙏

angela85
11. dec 2021

Ja som veľa plakala, my sme to plánovali,lebo manžel musel najprv vysadiť liečbu,chcel aspoň na rok, otehotnela som hneď. Prsia mi narastli,brucho nafuknute. Takže príznaky boli. Veľmi som sa na to tešila. Najhoršie bolo že jedna známa otehotnela v Tom čase a mala krásne bábo. Mne pomohlo proste hneď otehotnieť. Hneď tri mesiace po kyrete som aj otehotnela ale do šiesteho mesiaca som bola stále v strachu. To že sa to náhodou teraz nevydarí,nič neznamená. Ja mám teraz dve krásne deti a už žiadne také prípady. Mnohým sa to stane ani o Tom nevedia,hlavne takým čo sa o to nesnažia. Ale deň kyretu stále viem kedy bol a ako to prebiehalo,všetky okamihy a je tomu už 9,5 roka. Ale už sa nad tým nepozastavujem ani neplačem,lebo keby sa to nestane nemala by som teraz svoj malý 8,5 rocny zazrak

anjelikdianka
11. dec 2021

Ja som potratila už 3 x Naposledypred týždňom v 5.tt.Mala som 5 pozitívných testov ale zacala som mať krvavý výtok tak sme išli na pohotovosť.Tam na Usg nič nevideli a HCG som mala strašne nízke.A po vyšetrení som zacala strasne krvácať.Potrarila som.Pred 4 rokmy som mala zamlčaný potrat.V 8 tt už bolo krásne vidieť plod aj srdiečko.Začala so špiniť ale podla doktora to je normálné v pevom trimestri.Dostala so lieky.Ked som išla na USG v 12 tt tam už nebola akcia srdiečka a plod preatal vyvíjať v 9-10 tt.Musela som isť na kyretáž.
Prvé tri mesiace sú 50-50 či to dopadne dobre alebo nie.
Držím palce aby u teba bolo všetko v poriadku.❤️

mima1
14. dec 2021

Neskusila si tu pohotovost ze ci nieco videli ci nie?

motivujsadnes
autor
15. dec 2021

@mima1 nie neskúsila, zajtra idem na USG aby sa to potvrdilo. Mne medzitým zmizli všetky príznaky tehotenstva. Prsia sa vrátili do pôvodného stavu, nebolia atď. Horšie to mám psychicky, som na dne. A navyše moja sestra ktorá bola 2 krát na UPT (neodcudzujem ju, mala ťažkú životnú situáciu) je tehotná rovnako 9 tt, ako aj ja. Už má knižku. Baby také veci ma napadajú že sa až niekedy bojím byť sama so sebou. 😢

mima1
15. dec 2021

Tak ale vies mozno naozaj bola chyba v ultrazvuku a vsetko bude ok. To ze nemas priznaky neznamena potrat. Ja mam dve deti a ani pri jednom som nemala nic ziadne zvracanie atd. Tak potom napis drzim palce

motivujsadnes
autor
15. dec 2021

@mima1 ani ja som nezvracala. Ja som mala len zväčšené prsia a nafúknuté bruško. 😢

drahomirrra
15. dec 2021

@motivujsadnes Ake mas testy? Stale pozit?

motivujsadnes
autor
15. dec 2021

@drahomirrra už som si ani nerobila, proste sa snažím na to nemyslieť. Ako keby som tehotná ani nebola. Lebo by som sa zbláznila.

asocial
15. dec 2021

@motivujsadnes uvidis, ako to dopadne. Aj ja ti poviem, ze som ani raz nezvracala. Na zaciatku oboch tehotenstiev som mala hnacku a pichal ma pravy vajecnik (este predtym, ako som vobec vedela, ze som tehotna). Obe deti sa nam podarili po vyse roku snazenia. Ono je lepsie neutekat hned k lekarovi. Blbo to vyznie a ospravedlnujem sa, ja som ratala, ze moze a nemusi to vyjst, a preto som sla k lekarovi az v na zaciatku 10. tyzdna. Drzim ti palce zajtra.

motivujsadnes
autor
16. dec 2021

Baby tak je to jasne, už čakám v čakárni na kyret.

asocial
16. dec 2021

@motivujsadnes :( nabuduce to vyjde, uvidis! Drz sa velmi. Vela psychickeho zdravia..

kvetinka719
13. jan 2022

@motivujsadnes ahoj, práve som si čítala celú túto konverzáciu, ja som bola na kyrete deň po tebe… ako sa máš, je ti už lepšie?

motivujsadnes
autor
13. jan 2022

@kvetinka719 ahoj, fyzicky bolo fajn. Včera trochu začali bolesti, ms ešte nemám. Psychicky horšie. A ty ako ?

kvetinka719
13. jan 2022

@motivujsadnes asi veľmi podobne ako ty. Fyzicky lepšie ako psychicky. MS ešte nemám, aj keď bolesti od predvcera..dúfam, že čím skôr príde. Minulý piatok mi nasli hemoragickú cystu na vajecniku, to mi ešte psychicky pridalo, že sa mi niečo skomplikuje a prídem o vaječník… dúfam, že s MS praskne a bude všetko v poriadku. Chcela by som to už mat celé za sebou

motivujsadnes
autor
13. jan 2022

@kvetinka719 ja tiež. Ja mám také čudné bolesti. Vôbec mi to nepripomína ms. Dala som si v práci zobrať krv, a tam mám všetko Ok. Takže zápal nemám, nie je to ani ovulacia. Sú to take tlaky ako keby v konečníku. Dúfam že to nebude nič vážne na kontrolu idem až koncom mesiaca. Tiež tajne dúfam že by to mohla byť ms ale neviem no. Ja mám niekedy aj lepšie dni alw väčšinou to je jedna veľká katastrofa so mnou, niekedy sa ledva držím aj v práci aby som bola v pohode. Každopádne totálne ma to zmenilo a celkovo moj pohľad na svet.

kvetinka719
13. jan 2022

@motivujsadnes keď nemáš zápal, malo by to byt ok. Ak by si mala rezidua, bolo by to vidieť aj v krvi- to mi hovorili na urgente, keď som tam skončila a nakoniec sa z toho vykľula tá cysta. Takze buď pokojná. Možno to bude iná ms zo začiatku. Ja si tak stále hovorím, že nech je aj bolestivá a hocijaká, len nech príde a je všetko v poriadku.
Ja to psychicky vôbec nedávam, neviem sa z toho spamätať a preniesť. Aj keď sa už cítim trocha normalnejsie, od normálu je to šialene ďaleko. Stratila som zmysel v bežnom živote, nebaví ma práca ani bežne činnosti, celé dni sa sústredím len nato, aby som už konečne dostala ms a my sa mohli snažiť ďalej. Viem, že to nie je dobre, ale na nič iné sa neviem fokusovať 🤷🏼‍♀️

motivujsadnes
autor
13. jan 2022

@kvetinka719 presne ako keby som to ja sama písala, práca 0 budov hoci som ňou predtým žila.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre