Prekonala som tretí potrat. Čo ďalej?

ivkaavki
13. apr 2021

Za posledne dva tyzdne je to uz 2 raz co hladam nejake info a povzbudenie tu. Pred tyzdnom som zila v strachu ci je moje dietatko zdrave, pretoze mi vysli zle vysledky z kombinovaneho testu. Dala som si urobit trisomy test a ten bol komplet negativny. Cela stastna som tak isla na prehliadku v 15tom tyzdni k svojmu gynekológovi a skoro som sa zrutila, ked mi po tom vsetkom povedal, ze srdiecko nebije 😢. Zastavilo sa to vraj v 13tom tyzdni. Je to uz 3krat! Prve 2 potraty som mala ale embryo mola. Cize na sone ani nic nevideli. Musela som ist na kyretaz a teraz kyret znova. Nejake vysetrenia som uz mala, ale nic nenasli... Prekonala som v 8 a 9 tyzdni aj coronu, tak to pripisuju mozno tomu virusu. No ja sa po 3 kyretoch a cele tej smole bojim ci este vobec otehotniem a ak hej, ci mam sancu malinke donosit.

zanetakovacsova
13. apr 2021

@ivkaavki odporúčam vám vyskúšať vložky a doplnky TianDe mne to pomohlo bola som podľa lekárov takmer neplodná. Mesiac užívania a šups už som 20TT 🥰 držím vám veľmi silno palčeky ❤️❤️❤️

luckamjar
13. apr 2021

@ivkaavki pozvala som ta do našej skupinky, kľudne tam pridaj všetko čím si si prešla, popytaj sa čo chceš, poradime...každá tam tiež mame už minimálne 3 za sebou 😔

kiks22
13. apr 2021

To mi je veľmi ľúto 😔 na tvojom mieste by som skúsila piť Aloe Berry nectar ktorý veľmi priaznivo pôsobí na ženské veci, veľa žien ho odporúča pri problémoch s otehotnenim a donosením bábätka možno treba posilniť z vnútra 🙂 taký môj typ

andrejocka36
13. apr 2021

@luckamjar mohla by si pridať aj mňa do skupiny? Som po 2 spontánnych potratoch a mňa ešte len čaká kopu vyšetrení :(

olivia1425
13. apr 2021

@ivkaavki a mas za sebou nejake vysetrenia?

luckamjar
13. apr 2021

@andrejocka36 poslala som ti pozvánku

ivkaavki
autor
14. apr 2021

@olivia1425 zatial vysetrenie na hematologii. Ale nic podstatne nezistili. Moj doktor mi ale aj napriek tomu nasadil fraxiparine, no nepomohlo. Ideme na genetiku a budem naliehat, aby ma poslali aj na endokrinologiu. V nemocnici boli ale presvedceni, ze to s vysokou pravdepodobnosťou mohol sposobit covid, ktory som prekonala v 9-10tom tyzdni. Tak teraz neviem co si o tom mam mysliet. Este v 12tom tyzdni som bola na specialnom ultrazvuku v Ke a vsetko bolo ok.

andrejocka36
14. apr 2021

@ivkaavki ja som zistila, že som tehotná takisto, keď som bola pozitívna na covid-19 a ešte som bola 19 dní v karanténe. O bábätko som prišla v 6 tt s tým, že bolo na 6 tt malé. Malo 0,4 mm. Lekár povedal, že to mohla byť príčina potratu. Tak teraz tiež neviem

olivia1425
14. apr 2021

@ivkaavki ano mohol to byt kovid ale tak uz mas nestastne situacie za sebou tak ak budes mat vysetrenia aspon budu lekari pripraveni. Myslim ze tie injekcie ti dobre dal 💪
A este k tej mole ktory typ si mala? Inak sa to nezvykne opakovat tak si mala riadnu smolu 😐

ivkaavki
autor
14. apr 2021

@olivia1425 pre 2 potraty, boli take, ze na ultrazvuku nebolo nic vidno.... Ziadny plod, nic iba gestacny vak. Najprv riesil doktor ci nieje posunuta ovulka a cakal, ale potom skonstatoval, ze sa to niekde na zaciatku "pokazilo" a tak ma poslal do nemocnice na kyret, lebo nechat ma tak by bolo nebezpecne. To 2x za sebou, ze vraj sa to stava. Teraz do tretice vsetko krasne vidno, srdiecko bilo az do 13tyzdna podla velkosti. Zistil problem az na vysetreni v 15tom, ako som uz spominala. A to mi nic nebolo, ziadna bolest, krvacanie... ☹️

ivkaavki
autor
14. apr 2021

@andrejocka36 nemaju k tomu informacie ☹️. Ale ako mi povedali, virus si hlada najslabsi clanok v tele a u tehotnych je to bohuzial babetko. Moja svagrina je tiez tehotna, ale ked sme mali kovid, bola v 2 trimestri, zatial to je ok. Ale tiez sa boji ci sa to neskor neukaze.

andrejocka36
14. apr 2021

@zanetakovacsova chcem sa ťa opýtať, ktoré vložky TianDe si používala? Ďakujem za odpoveď

zanetakovacsova
14. apr 2021

@andrejocka36 ja som na FB našla jednu kočku ktorej som presne opísala čo mi je aký je problém a ona mi nastavila taký balík mala som aj nočné aj denné vložky aj intimky aj géliky či čo to bolo je viacej druhov preto je lepšie poradiť sa s nejakou poradkyňou aby ste zbytočne neminali lebo to nie je lacná záležitosť. Stojí to peniaze ale pocit keď vo vás vznikne vďaka tomu život je na nezaplatenie a nebudete ľutovať že tam odišli nejaké peniaze 🙏

majuska167
3. jún 2021

https://spokojnamama.sk/opakovany-potrat-ake-mo... Tu sú popísané lekárkou aj príčiny potratov. Skúste pozrieť.
Veľa šťastia prajem.

chillitka
6. júl 2021

@luckamjar Zdravím, môžem sa pridať do skupiny?

luckamjar
6. júl 2021

@chillitka poslala som pozvánku

alexandramb
3. okt 2021

@zanetakovacsova ahoj, prosim ta ktoré konkrétne vlozky od nich ti pomohli ?

marselita10
3. okt 2021

@ivkaavki skus este reproduknu imunologiu. ci nebude tam niekde problem... ja som mala zvysene cytokininy. prepisali mi nejake injekcie, ale kym som sa k nim dostala, tak som otehotnela. par rokov tiande vlozky som pouzivala a cvicila hormonjogu.

zanetakovacsova
4. okt 2021

@alexandramb ja som mala balík na mieru od poradkyne čiže si to už vôbec nepamätám 🙈🙈