Priateľ chce, aby som išla na potrat

mata370
18. sep 2020

Ahojte baby. Ťažko sa mi píše. Som na začiatku tehotenstva. S priateľom sme spolu sedem mesiacov a žijeme spolu pol roka. Ja mám 37 rokov a on 46. Dieťatko si chcem nechať,len priateľ chce aby som išla na potrat. Strašne sa zle cítim a plačem. Ten pocit nikomu neprajem. Koľko žien,mužov by chceli bábätko a nemôžu mat,tak prečo môj ho chce dať zabiť?😭

thoughtfulweirdo
19. sep 2020

Do buducna, otazku neplanovaneho tehotenstva treba mat so sexualnym partnerom vydiskutovanu pred sexom. Toto som riesila uz s prvym priatelom v 17tich. Chranili sme sa trojitym sposobom, ale tak ci tak by som neriskovala tehotenstvo s clovekom, ktory by ma posielal na potrat- ani by taky clovek nemohol byt moj partner, pre mna je to dolezite. Som rada, ze si sa rozhodla pre babo, som presvedcena, ze ta spravi stastnejsou ako takyto trulo. Ale ak spolu zostanete, pripadne sa k sebe vratite alebo budes mat raz novy vztah, urcite sa treba vopred bavit aj o situacii neplanovaneho tehotenstva.

dilino
19. sep 2020

@mata370 máš môj obrovský obdiv vychováš aj to druhé ved to prve máš už veľke pomôže ti určite.

simca06022011
19. sep 2020

Necitala som diskusiu. Stari ste obaja az az. Na co cakat dva roky? Budte radi ze sa podarilo a neriskuj zbytocne. Ja by som chlapovi povedala toto.. a ak by nepochopil, ta sorry :D Ale on sa podla mna spamata :D takyto starych chlapi deti vacsinou nechcu, to je proste fakt, a potom sa z nich idu potentovat. Ja fakt nemam znamu, ktora ma chlapa po 40tke a skace od radosti :DDD Ak sa nespamata, tak uz urcite mas co to vybudovane a jedno male zvladnes lavou zadnou 🙂

matulka82
19. sep 2020

@mata370 dieta je najvacsi dar v zivote , chlap ktory dokaze mat takuto reakciu si nezasluzi byt otcom, ziadne "materialno" nevyvazi "dieta" teraz ani potom, a vobec by som ani neuvazovala ci si nechat dietatko, aj slzy liecia , treba spravit ciaru a ist dalej , drzim paste nech to rozhodnutie spravne

birika
19. sep 2020

@mata370 sorry, ked pojde do dochodku?

malinoismum
19. sep 2020

Stala som pred rovnakým rozhodnutím keď ma po 6 r v 4 mesiaci nechal a dal mi “takto na vyber”... vybrala som správne - otázne je, čo cítiš ty.
Pokial niečo mozem dať, je to len najviac na svete a to život - pokial vziať - jedine. ! nie ! jedno...

malinoismum
19. sep 2020

A úprimne, neverím že by si dokázala žiť s tým pocitom že si to urobila... chápem - že to robia ženy ktoré boli znásilnené alebo sa dozvedeli že dieťa bude choručké (viem že niektoré to vzali a nechali si tie majú nielen u mna 1000000X viac obdiv)...
Vaz si dar. A ten ti nikto nevezme, raz sa jej(mu) pozrieš do oči ako Ja a možno uvidis bolest možno aj niekoho iného v tých očiach... ale je to príbeh ktorý dotvára teba a ten tvoj ❤️😘 veľa šťastia akokoľvek sa rozhodneš 👌🏽🙏🏽

petrakl
19. sep 2020

Je to samozrejme na Tebe...ale skúsme namodelovať situáciu.
Pojdes na potrat...urobíš to..lebo to chce on....v Tvojej psychike sa po potrate udeje obrovský otras....budeš si to vyčítať...budeš si to maličké predstavovať....Tvoj priateľ sa Ti možno sprotiví. My sme traja súrodenci...mali sme byť štyria...s posledným mamina šla na potrat na podnet ocina...zlomilo ju to tak, že ho znenávidela po čase sa rozišli...Mala som vtedy 12...až keď som čakala prvého syna mamina mi to povedala....celé roky som nevedela...prečo sa to stalo...
Ty nevieš...čo sa v Tebe udeje....
Ak si bábo necháš....bábo Ti ostane a bude Ťa ľúbiť celý zivot.....ak Ťa ľúbi partner ostane aj on....ak neostane....neostal by ani potom....
A bábo ste dostali teraz...nie o rok dva tri.......nie je to vec....je to človiečik...je to dusicka...je to zivot...je to laska.
Držím palce..verím...ze sa rozhodneš správne.

alinka2018
20. sep 2020

Bábätko si nechaj a jeho pošli kade ľahšie ,nezaslúži si tvoju lásku keď ho napadlo aby si išla na potrat ,keď si vychovala desať ročnú dcérku vychovaš aj to druhé, na ľudí nepozeraj ,že budeš mať druhé bábätko s iným a ostaneš sama ,on ťa nelúbi keď je mu prvoradá strecha a nie ten krásny dar čo čakáš pri srdci.Mne sa narodilo moje vysnívané bábätko pred rokom predčasne a po troch dňoch mi zomrelo, dala by som všetko preto aby prežila a bola so mnou,😢,nemáme s manželom ešte deti ,ale manžel je moja opora, ta rana v srdci bude navždy,nesprav prosím ťa chybu a nechaj si bábätko ,budeš mať výčitky ,že si dala prednosť niekomu ,čo za to vôbec nestoji.prajem veľa šťastia aby si sa správne rozhodla😘🙏

maciatkolulu
20. sep 2020

@stela1996 dievča zlaté, ja mam 43,23 ročnú a 30 ročnú a 7 ročného a vieš čo, oveľa lepšie som znášala posledné tehotenstvo, vychutnala si ho, mala všetko zabezpečené, zlskolu skončení a kľud. Oveľa a oveľa viac si vychutnával dieťa, kľudnejší vychováva, neriešim tak. A môj muž, podľa teba oenzista, mal 46 keď sa malý narodil, sam povedal, že prvé deti z predchádzajúceho manželstva si vôbec tak neužil ako malého. Hold musíš najprv vyskúšať a potom radiť. Zatiaľ máš zjavne iba prvú etapu za sebou, ja som dcére jasne povedala, že s dieťaťom radím vydržať aspoň do 28,ze si teraz ma užívať mladosť, slobodu, cestovanie v kľude a bez starosti, lebo ci chceš, či nie, keď už máš dieta, tak máš už starosti, či má 5,25...

maciatkolulu
20. sep 2020

@maciatkolulu nie 30 ale 20 rocnu😂😂😂

tncka
20. sep 2020

@maciatkolulu ved pocitam a kukam😂😳🙈

lussyl5
20. sep 2020

@stela1996 Nehnevaj sa ale ty si žiješ v nejakom ružovom svete kde si naplánuješ a ide to.Len dúfam že sa ti podarí porodiť po 20 a v 40 si užívať,ale v reáli ľudia neodkladajú plodenie detí len tak z rozmaru,mnohým ženám sa stalo že namiesto princa na bielom koni prišiel len ten kôň,alebo nedošiel vôbec nik a k ďeťom potrebuješ aj chlapa(aspoň trochu normálneho),a čudovala by si sa koľko mladých žien okolo 20 má problémy s plodnosťou.A zadarí sa až po rokoch snaženia, po 30 napr.Neviem či máš predstavu ako sa asi taká žena cíti keď jej niekto začne nakladať že je už stará na materstvo.A poniektoré sa v 40 cítia možno lepšie a spokojnejšie ako v 20, jednoducho chcú tretie či štvrté a zrazu im začne nejaká mladá žaba nakladať že sú už staré.Jednocho veľa žien sa má deti v neskoršom veku z vážnych dôvodov,nie každá to má tak na ružiach ustlané že super chlap hneď po škole o rok svadba a do roka a do dňa krstiny.A nie je to dva krát príjemné keď im tu niekto začne nakladať že sú staré a mali mať deti skôr.

lussyl5
20. sep 2020

@mata370 No podľa všetkého aj tebe v tomto prípade namiesto princa na bielom koni prišiel len ten kôň.Jedno dieťa už máš takže asi máš vyskúšané že dokážeš fungovať s dieťaťom aj bez chlapa.Tak asi tak,chlapa kopnúť do zadku,taký čo chce zabiť vlastne dieťa ti je na nič, vyžmýkať z neho výživné a tešiť sa z bábätka.

79bublinka
21. sep 2020

Moj nazor krd nevudete mat dieta teraz tak kedy??? Ako nie ste najmladsi...

mata370
autor
21. sep 2020

@mata370 drobček nám zostáva babulky. Priateľ dnes uvidel ultrazvuk a zmenil názor. Držte Nám palceky,aby všetko dobre dopadlo 🙏❤️

kikaaa444
21. sep 2020

Dieťa si prosím nechaj🙏🏼🙏🏼 A od chlapa odíď .. prajem veľa šťastia určite budeš šťastná za to ako si sa rozhodla 😘

pribinacka
21. sep 2020

Moj ex pri rozchode po iba rocnom byvani mi povedal, ze musim si spravit test ci nie som tehu, ak ano, ze musim ist na potrat. To bol moment kedy mi uschla nad nim posledna slza a vnutri sa zavreli vsetky brany a bol pre mna korunovany chuj k..No a chuj sa mi ozval po 5 rokoch, ako urobil chybu, ako ma vsetko co chcel, manager, byt, auto ale je sam, opusteny, keby sa to len moze vratit spat, ze mozeme byt tajni kamosi blabla. Vtedy som uz bola v rozbehnutom vzťahu co chuj pisal a poslala som ho do pi..Mam uz po svadbe, syncek krasny.. A chcem tym povedat to, ze iba myslienka potratu od neho, naznak by ti malo rozblikat kontrolne svetielka a utekat od takeho chuja. Babatko je naj, budete sa lubit, lasku najdes este neboj

andreatytler
22. sep 2020

@mata370 Skvele spravy. Ber priatela na vsetky vysetrenia aby mal dojem ze je toho sucastou ale nenut ho nasilu ak nechce, len ho poziadaj o podporu.

klsmat
22. sep 2020

@mata370 Inak, my sme mali strechu hotovu za cca 3-4 tyzdne na starom dome typu L. Takze, ked sa chce, aj to sa da.

zuzanapjat
22. sep 2020

@mata370 držíme! Držte sa!

zuzanapjat
22. sep 2020

@pribinacka možno sa preľakol ... aj ženy koľké sa tak zľaknú a rôzne majú myšlienky

veronika180384
26. sep 2020

@mata370 Maťka, prajem krásne tehu a zdravé mimi. Ja som sama bola zaskočená tehu, na pol dňa som sama myslela na potrat. Dnes by som sa najradšej za tú myšlienku zabila, každý deň sa malinkému za tú myšlienku ospravedlňujem. Je to najkrajšie, čo mi život doprial.

any_soj
30. sep 2020

Skús prosím poradňu Alexis... Žiaľ, otec tvojho dieťaťa sa nesprava ako tvoj priateľ. Priateľ je niekto, kto ťa podrží, kto ťa má rád a nechce, aby si sa cítila tak, ako opisujes. Porodila som v júli svoje prvé dieťa. Sáru. Zomrela tesne pred pôrodom. Napriek tomu,že mi toto dieťa "nepatrí", nie je s nami, je to to najsilnejsie a najkrajšie čo som zažila. Áno aj ťažké. Ale krasne. Ak, tak adopcia je vždy lepšia voľba. Isto nie jednoduchá, ale určite pre ňu nebudeš trpieť ako pre potrat... Budeš môcť spomínať na deň pôrodu ako na chvíle, kedy si dieťaťu preukázala tú najväčšiu službu, akú si mohla len ty, v tom ťa nikto nikdy nenahradí - podporovať jeho život a darovať mu oddelením od seba jeho vlastnú viditeľnú podobu...

andreatytler
30. sep 2020

@any_soj tento pribeh ma happyend.. priatel si to rozmyslel... pozri niekolko prispevkov od konca.

derdia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
terez01
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luciannka83
1. okt 2020

V 37by som si dieta nechsla, ci s nim, ci bez neho. Na to ze ma 46 by si mohol vediet dat pozor a ked nie, tak zodpovedne sa postavit k situacii.

lussyl5
1. okt 2020

@any_soj
@derdia
@terez01
@luciannka83 Dievčatá vyššie autorka napísala že malé si nechávajú a že priateľ sa uvedomil.Kým niekde napíšete treba aj do diskusie pozrieť.

lubkavargova1
1. okt 2020

Cize inymi slovami potrat vychadza draho a je skrt v rozpocte...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre