Prišla som o druhé bábätko

deer3
18. sep 2013

dnes sme stratili druhe babetko . mala som uz druhy missed abortion a neviem ako sa s tym mam vyrovnat,som totalne na dne a neviem ako dalej. musela som brat hormonalnu liecbu aby som vobec tehotnela a neverim uz ze vobec niekedy budem matkou ,naozaj uz neviem ako dalej poradte mi z hlbky duse vas prosim

tova
19. sep 2013

jaj to mi je luto. Ale nikdy nestracaj nadej, poznam vela zien a z tych, ktore nemohli otehotniet nakoniec otehoneli a maju po 2 deti. Napr. jedna s prvym otehotnela hned po sobasi, bezproblemove tehotenstvo, ked chcela druhe neislo, par IUI, par neuspesnych IVF, aj potratila, zena po 40ke dr. vraveli ze neni sanca, zahodila hormony dala sa na adopciu vypisala ziadost . do pol roka od neuspesneho ivf bez hormonov sama otehotnela, mala bezproblemove tehotenstvo. Druha po 3 ivf, z toho 2 potraty v 2 trimestri jeden krat 1 dieta, druhy krat dvojicky otehotnela na 3 ivf s dvojickami a donosila ich do 38tt, uz maju pol roka. zena tiez po 40ke.

oktobermimi
19. sep 2013

@deer3 ahoj je mi to luto :( mamina 2 krat ptratila a nakoniec zistili že nedonosí chlapca a že dievcata hej mozno je to u vás tak.. alebo skus pzriet tuto http://zena.atlas.sk/nepriatel-v-krvi/deti/teho...

indira
19. sep 2013

@oktobermimi vtomto mas pravdu moja mamina tak Bola prve tehu bol chlapec ale umrel pri narodeni :( ,,potom mala 2 x potrat ,,potom sme boli my 2 dievcata,,,nakoniec mala dvojicky chlapcou tiez potrat ,,,potom este raz potrat a nakoniec mala dcerku takze pravda na to je ze chlapcov moja mamina nevedela donost ,len teraz sa obavam pretoze aj my tuzime po chlapcekovy mam 2dcerkyci bude chlapcek po snazeni no neviem ale snad tak nedopadnem

indira
19. sep 2013

@deer3 je my to luto :(

xenicka13
19. sep 2013

Ked si veriaca, prihlás sa do skupiny veriace mamičky, tam sa všeličo dozvies, jedna Mamina tam otehotnela po 21 rokoch, takze zázraky sa stále dejú, nádej nesmiera, ešte je tu skupina maminy anjelikov, tam nájdem tiež veľa povzbudenia

zuzkat1
19. sep 2013

@deer3 ahoj.ja mam dceru a potom missed a potom spontanny potrat a stale verim ze bude mimi (nie som veriaca) ale chcem dieta tak ho mat budem a hotovo.

oktobermimi
19. sep 2013

@indira my zatial dcerku tak dufam že neni som jak moja mamina lebo ja chcem aj chlapca ale ak sa nepdarí tak budem radi aj za cerku hlavne ze bude zdravá 🙂 to je najdôležitejšie... rťím ti palčeky 🙂

beah
19. sep 2013

Ahoj, veľmi mi to je ľúto a presne viem, čo prežívaš. Ja som zažila to isté. Teraz mám dve krásne, zdravé detičky, jednoducho si myslím, že to všetko asi tak osud zariadil, všetko má svoju príčinu. Možno by bábätko nebolo v poriadku a preto ho telo neprijalo, neviem... Mne tiež veľmi pomohlo to, že mám vieru v Boha, vždy, keď mi je ťažko viem, že mi pomôže, ešte nikdy ma "nenechal v štichu". Prajem Ti, aby si nestrácala nádej, treba veriť, že všetko sa na dobré obráti, aj mne sa to potvrdilo. Veľa šťastia!

m.i.r.i
19. sep 2013

@deer3 je mi to luto, ale urcite nezufaj...ked uz mas 2 missed za sebou, tak urcite chod na vysetrenia..Bola si uz? Niekedy je problem banalny a zacnes brat nejake vitaminy, inokedy moze byt problem so zrazanlivostou krvi ( pichas si injekcie a bez problemov donosis) alebo stitna zlaza alebo take veci...Viem, ze lekari niekedy streckuju a posielaju na vysetrenia az po 3 potratoch, ale nedaj sa odbit a sprav si vysetrenia na hematologii, genetike, entokrynologii atd....Niekedy je to proste hnusna nahoda, ale casto sa najde aj pricina a pomozu ti...Nebudem ta utesovat, ze nie si prva ani posledna, nie je to naplast, ale ver mi, je nas velmi vela co sme si tym presli...a mame zdrave deticky...drzim ti velmi palce, ale ucite sa snaz najst pricinu!

martina8306
19. sep 2013

@deer3 ahoj a nezistovali ti pricinu,preco? ja som tiez mala dva MA a potom mi robili geneticke testy,a velmi zjednodusene povedane,ja nemozem mat dievcatko. a dalsie tehu bol chapec a narodil sa v poriadku.viem,ze je to tazke a prajem ti vela sil. hlavne hladaj pricinu,moze to byt kvoli uplnej banalite a dalsie tehu bude v poriadku,hlavu hore

deer3
autor
19. sep 2013

dakujem dievcata, problem je v hlavne ze zijem v irsku a tu za vsetko robi len cez obvodaka ked si spravite doma test ze ste tehotna on napise pre vas papier do prace a to je vseto ziadne vysetrenia a gynekologovi sa dostanete az v 12 tt no a ak sa nieco stane a idete do nemocnice nechaju vas cakat na pohotovosti ako mna vcera 6 hodin a potom aj tak nic nespravia....

m.i.r.i
19. sep 2013

@deer3 jooj..no to veru je ine..tiez som zila v Irsku par rokov a velmi dobre viem ako to tam slo aj s mojimi tehotnymi kolegyniami..tam potraty do 13tt neriesia viacmenej vobec...☹ Preto som ja odital odisla na SK a bola tehotna tu, lebo som si to nevedela predstavit takym sposobom ☹ No neviem...potom bud ist k lekarom na SK alebo sa tam domahat u obvodaka nejakych vysetreni...urcite ti je dolezite aby si donosila babatko a tak musis zvazit co mozes preto podstupit, obetovat...je to tazke, ja viem..drzim ti palce

livocka21
19. sep 2013

@deer3 ja mam za sebou 3 MA...a nevzdala som to a nakoniec som sa k babatku dopracovala... ak je to v irsku takto tak sa vrat na slovensko ak to babatko naozaj chces a urob si potrebne vysetrenia...

veronika218
20. sep 2013

☹ moja je mi to luto viem co prezivas pred 10 dnami som mala MA a to bolo moje prve tehu. Urcite si z toho smutna ale najdolezitejsie je aby si nestracala nadej !!! Musis verit ze raz sa to urcite podari....tu na MK je tolko zien ktore to prekonali a maju zdrave babetka.....aj mne davaju silu....drzim ti palce ...drz sa

1241milka
6. okt 2013

Je mi to luto☹aj ja som na tom tak ako ty som tu nova a az po dvoch rokoch som ochotna ist na geneticke testy kedze som mala panicky strach z lekarov a z ihiel od kedy som potratila☹mozem ti len povedat ze ja som o druhe babetko prisla v 16 tyzdni neskutocne som sa uzavrela do seba mne pomohol len. cas aj ked nikdy nezabudnem na svoje nenarodene babetko

hwiezdinka
6. okt 2013

Aj ja som prisla nedavno o babo, v 11 tt mu prestalo bit srdiecko, videli sme to az v 12 tt na sone... ☹

zuzana2489
23. okt 2013

Ahojte ja som prišla už o 3 babatko.Ked som prišla o druhe tak mi porobili všetky možne vyšetrenia a zistili zlú zrážanlivost krvi a predpisali mi injekcie Clexane,doktorka povedala ,že na 100% zaberu pichala som si ich od 11 septembra a tešila som sa ,že sa nám to konečne podarí.Minuly tyzden som bola na sone a doktorke sa to nezdalo tak mi vzala krv a druhu vzorku mi zobrala teraz v pondelok a zistila hcg kleslo nasledovalo sono a len mi sucho oznamila ,že plod nerastie a zas odumrel,včera som bola na zakroku a dnes som uz doma a cítim sa hrozne,tak som dfala,že sa to uz konečne podarí 😢 .Doktorka mi povedala ,že ma ešte pošle na endokrinologiu a že potom uvidí čo somnou.Tak ja už neviem,lebo 4 krát by som to už nezvládla 😒

kiki68
23. okt 2013

musi to byt velmi tazke, ja som prisla len o jedno a o druhe neviem ako by som to zobrala,asi by ma to uz uplne polozilo.
Zuzka, drzim velmi palce,nech pozbieras silu na dalsie,rovnako drzim aplce vsetkym ostatnim,co nas toto postretlo. Musime bojovat,ist dalej a verit,ze nas urcite nejake babo caka. Ja tomu verim,ze aj pre mna nejake bude, momentalne som si od toho dala trosku odstup a venujem sa naplno praci. A mozno sa podari zrovna vtedy,ked clovek necaka a uz nedufa,ze to vyjde 😉

petah82
24. okt 2013

@deer3 je nas kopec, co ale nie je ziadna utecha. Ja som sa dostala po 2.potrate k teme trombofilia, vsetci vraveli, ze to nebude v tom. A nakoniec mi ju z krvi potvrdili, vsetky vysledky boli ok, ale aj napriek tomu, pri 3.tehu som pichala od zaciatku az do konca clexane. A donosila som pekne do terminu 🙂 do dalsieho by som bez inj.nesla. v tej teme je kopec mamin s detickami co potratili 2-3-viac krat ☹ ale dockali sa. Mne sa zrutil svet po 2. Vsetci po 1. tarali, ze 2. sa podari a co? Nepodarilo sa. A ja som chcela aj to 1. aj to 2. Boli to moje deticky odzaciatku, srdce mi trhalo, ked som sla na zakrok, ako ist na popravu. Preplakala som velmi vela, aj teraz ked o tom pisem, mam slzy v ociach. Kazdej kamoske co bola tehu som zavidela, velmi, netesila som sa, aj ja som chcela ☹ daj si vysetrit krv na poruchy zrazanlivosti, je to genet.vysetrenie. urobi sa zrazenina, upcha cievky babu a odide. Inj.riedia krv na normalny stav, aby sa toto nedialo. https://www.modrykonik.sk/forum/me-zdravi/tromb... iba cas a zdrave babo zahoja tu ranu v srdci aj v dusi, ale luto mi je to stale...

hwiezdinka
24. okt 2013

@petah82 veru tak, je nas strasne vela. Ja som nikdy nemala ziadne zdravotne problemy, aj som vzdy lahko otehotnela a predsa mam potrat 3x za sebou :( Takisto ma vsetci vzdy utesovali, neboj, to dalsie tehotenstvo uz bude v poriadku..a nebolo. Je to velmi tazke, ale teraz som povedala, ze kym nebudeme vediet pricinu, do dalsieho tehotenstva zatial nejdeme. Verim, ze sa vsetky dockame vytuzenych babatiek!

stanislava88
24. okt 2013

Ahoj, ja mam 5rocneho syna, dva roky na to mi zomrela dcera v 7 mesiaci tehotenstva, pol roka nato dalsi potrat a teraz som po dvoch rokoch tehotna, ale keby ste vedeli ako za strasne bojim. potraty su strasne, velmi to boli , ale ja som stale o tom rozpravala a prebolelo to lahsie. Nesmiete to dusit v sebe, to vas polozi. verte mi, viem o com pisem

stanislava88
24. okt 2013

@zuzana2489 boze, je mi to tak luto, clovek by tak strasne rad pomohol, len sa neda. ja som prezila podobne az na to, ze mam uz 5 rocneho syna. dcera mi zomrela v 7 mesiaci tehotenstva a potom som zase potratila. ja radim stale o tom rozpravat, aby ta to psychycky nezoszralo.

martinusik91
24. okt 2013

@deer3 ahoj viem ze to je tazke ale treba verit a nestracat nadej 😉 mojej mamine povedali ze nebude mat nikdy deti mala dost potratov uz aj stratili nadej a nakoniec ma dve 😉 znama ma problemy z vajecnikmi ma cysty a tak bola dva krat na umelom oplodneni a nic bolo to take vazne ze jej uz chceli vybrat maternicu povedali jej ze to este raz skusia a ak sa babo neuchyti tak jej maternicu zoberu do tretice sa podarilo a ma krasneho zdraveho chlapceka. teraz chceli druhe tak isla na vysetrenia ze podstupi zas hormonalnu liecbu.ako prisla k dr povedal jej ze je uz tehotna vidis po akych problemoch a bez hormonalnej liecby... treba len verit drzim palce urcite sa vam to podari.

nadula01
24. okt 2013

drzim palce ,treba len cas a pevne verim ,ze sa to obrati a budes mat aj ty raz dieta.musis byt trpezliva i ked viem ,ze je to asi tazke..ale buideme ti tu vsetky drzat palce!!!!!

zuzana2489
24. okt 2013

Dakujem Vám pekne,za vaše slová,trošku mi to pomohlo.Ono je to ťažké,môj muž sa mi snaží pomáhať ako vie,ale nevie ako sa vo vnútri cítim,ako ma všetko bolí a snažím sa pred ním držať a neplakať,lebo viem ,že aj on to strašne zle znáša tak sa to snažím držať všetko v sebe,ale je to ťažke.Ono je to dosť zlé ,lebo ked som bola 2 krát tehotna tak sme čakali dvojičky,tak som vlastne už prišla o 4 detičky.Ja strašne chcem babatko,len sa bojím,že ak by sa mi to stalo 4 krát tak by som to už nezvládla.

hwiezdinka
24. okt 2013

@zuzana2489 Ja mám presne tie isté pocity, tiež sa bojím, že keď sa mi to stane 4x, nezvládnem to a položí ma to. Ale potom si vždy poviem, že musím veriť, nádej zomiera posledná. MM to tiež zle znáša, ale on o tom nerozpráva, skôr sa s tým vyrovnáva sám a potichu. Ja o tom síce hovorím, ale len s najbližšími ľuďmi a niekedy už ani nechcem, aby ma utešovali a ľutovali. Vtedy ich poprosím, nech zmenia tému. A niekedy mám krízu a stále dookola si kladiem otázky, prečo sa to stalo práve nám, čo nie je v poriadku, veď som zdravá a nemám žiadne problémy, atď. Pri treťom tehotenstve som myslela, že je všetko v poriadku, ešte som aj bola na rizikovom a predsa to nevyšlo...najhoršie je, že nevieme príčinu, to ma robí bezmocnou. Tak ti držím palce, tak ako všetkým, ktoré sme si to museli prežiť..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre