Proces umelého oplodnenia

patkaaaa
21. aug 2014

Boli sme z manželom v ke a povedali nam ze mame sancu iba z jeho spermiami ked ma umelo oplodnia kto ma s tym skúseností ako dlho trva co to vsetko stoji a vi to je bolestive doktorka nam to vysvetlila ale chcem vefiet aj od žien ktore tym presli ich nazor..... 😉

lucy125
21. aug 2014

My máme maleho z IVF 🙂 pytaj sa čo potrebuješ

polystyren
21. aug 2014

@patkaaaa Umelé oplodnenie má pre teba význam iba ak je mechanická prekážka na oplodnenie, napríklad prehradená maternica. Inak je vyberanie a opätovné vkladanie vajíčka zbytočnou komplikáciou oplodnenia. Pre doktora umelé oplodnenie samozrejme význam má, lebo váš ošklbe o kopa peňazí. 🙂 Ak nemôžeš otehotnieť, skús sa radšej zamyslieť prečo, a odstráň príčinu. Často to býva jednoduchá lacná vec.

cikyta
21. aug 2014
fififezka
21. aug 2014

@cikyta
@polystyren Presne tak. Súhlasím s @cikyta.
Dôvodov môže byť veľa. Niekedy sa IVF (prípadne IUI) nevyhneš. Neviem si, predstaviť ako by sa dali také "mechanické prekážky", o ktorých viem z okolia, odstrániť.

dorotka2013
21. aug 2014

@polystyren no neviem ale keď navštívili centrum tak asi to neurobili po prvom mesiaci neúspechu a určite sa snažili nájsť príčinu...predpokladám ze skúšali otehotnieť aj nejakým "lacnejším spôsobom" ako ty píšeš ale asi sa nedarí... Myslím ze @patkaaaa chcela vedieť skúsenosti iných žien s umelým oplodnenim a nie sa zamýšľať nad niečim co asi nevie ovplyvniť...

patkaaaa
autor
21. aug 2014

Moj manzel ma oligoastenoteratospermia narodil sa z vajockami moc visoko a nevsimli si to a operovali ho az po 8rokoch tak vyslefky boli strastne zle preto nam to doktor ka ponukla ina sanca nieje snazili sme sa 4apol roka a nic tak pretp chcem vediet nazor zien ktore to prezili

patkaaaa
autor
21. aug 2014

@dorotka2013 tak ako vravis snažili sme sa 4apol roka tak sme to zacali riesit no nedopadli výsledky tak jak som ocakavala

patkaaaa
autor
21. aug 2014

@lucy125 ake dlhe obdobie sa nato pripravuje a co prestne ty robili a moze byt pritom aj manzel a je to bolestive a co to vladtne stoki

lucy125
21. aug 2014

@patkaaaa My sme chodili presne rok,od novembra 2010-novembra2011.Chodli sme do BA ktorá je vzdialena 150km od TO.Najskor je priprava,ked ti daju po objednani termin,takže pohovor s Dr čo vás bude mat na starosti-odporučanie tvojho gynekol.nepotrebuješ.Potom vyšetria teba,sono,palpačne,krv,mne prefukovali aj vaječniky,-zaživa iba diazepan mi dali,je to dost bolestive,ale musia to urobit,aby ked ti vložia embryjka si nemala mimomaternicove.Potom spermiogram tvojmu mužovi urobia.Po vysledkoch,asi po mesiaci,ti povedia že IVF schvaluju,podpišeš zmluvu ,ktorá sa pošle do tvojej positovne,ja som vDovere čakala som cca 60dni na schválenie a preplatenie zakroku(vyberanie vajičok) a liekov.Dali mi domov asi 60injekcii,mala som dlhý cyklus-mesiac a picala som si injekcie podla pokynov,o 3t som išla 1x na sono,potom sa chodili 1x za 2t na sono,nakoniec každe tri dni.Vajička ti rastu vplyvom injekcii a oni ti ich kontroluju krvou a sonom a vždy povedia ake injekcie a kolko pichat.ked su dostatočne velke,dozrete,Dr ti povie aj kolko ich maš,tak ti pvedia aby si si dala do svalu pichnut dve injekcie na vyvolanie ovulacieJa som mala 13 vajičok a ovulacia bolela,ked sa 13vajok odtrha.O 48h na to som došla do centra a urobili mi pod narkozou odobratie vajok.asi 4h ležania v entre a v ten den som išla domov.Embrylologička ti povie kolko vajok si mala a kolko sa podarilo oplodnit.Oplodnuju bud normálne,do skumavky daju naj spermiu a vojde dp vajka sama a oplodni ho,alebo formou ICSI kde pipetou vložia spermiu do vajka.O 2dni ti zavolaju ako sa oplodnene vajka vyvijaju,ty berieš určene lieky a cca o 48h ideš na 1.vklad,kde ti dlhou ihlou zavedu priamo do maternice už embryjka a sonom ich kuknu a o 14dni ideš na prvi tehot.test z krvi.To je asi cca všetko,ja som brala povinne kys.listovu a lieky ktore mi oni predpisovali.Ešte som zabudla že ako tebe vyberaju pod narkozou vajka,tvoj manžel odovzdava "čerstve" spermie,aby sa mohli vajka po odobrti a pretriedeni oplodnit.Vyšlo nás to aj s cestou za ten rok,lieky+odobratie a zmrazovanie embryjok čo zostali asi 3500€

patkaaaa
autor
21. aug 2014

Juuj tho je dost komplikované vysvetlovala mi to tak jednoducho pteto som chcela vedieť nazor zien na buduci rok sa cem do toho pustiť Ďakujem veľmi pekne

lucy125
21. aug 2014

@patkaaaa nie je začo,toto som absolvovala ja a kde budete chodit??? možeš mat aj krátky cyklus,kde sa budu iba 14dni pichat injekcie,miesto mesiaca ale vajok bude max 5ks.

patkaaaa
autor
21. aug 2014

@lucy125 mne povedala ze vela hormonov nepotrevujem lebo mam ich dostatok takze iniekcie bi mi vela netrebalo akurat vyšetrenie genetiky potrebujem a poto. U nej vysetrenie sono a stery z krcka maternice s potom uz len podla menštruácie urcit ovulaciu ze to stoji do 800eur a trvalo bi to do kopy 2mesiace a do kosic budeme chodit

lucy125
21. aug 2014

@patkaaaa aha tak krátky cyklus budeš mat,aj ja som mala dost hormonov ale pri krátkom cykle je len max do 5vajok,niekedy a len max 2 a tym sa šanca znižuje,preto som mala dlhy cyklus.

patkaaaa
autor
21. aug 2014

@lucy125 tak to neviem vsetko lebp som sa tal nepytala bo sme sa dohodli na druhy rpk

patkaaaa
autor
21. aug 2014

@lucy125 koli tommu az o rok lebo robim v nemecku a len tak s fleku robotu nechat nemozem tak porobim este rocik a potom sa nato dam a dufam ze sa to podari nech to stoji čokoľvek. ..

bubinko1506
22. aug 2014

ahoj, u nas to je zatial rok - mali sme konzultaciu a zakladne vysetrenia. takisto sme museli absolvovat genetiku - na tu sa caka dost dlho - v nasom pripade 8 mesiacov, kedze sme mali opakovane testy. potom sme to nechali chvilu tak, zmenili sme centrum, a snad do decembra budeme mat za sebou aspon 1. pokus 🙂
u kazdeho je to individualne, ale drzim palce, nech vam to vyjde

patkaaaa
autor
22. aug 2014

@bubinko1506 mne dala číslo na generiju ale nikto mi nedviha koncon nesiaca idem nemecka tak výmenný papiere mi vypisala teraz aby som si dala spraviť teraz co by bolo lepsie ale mi tam nedvíha ta newem co mam robit

polystyren
22. aug 2014

@patkaaaa Prečo píšeš ako decko? "newem, vefiet, 4apol, visoko, rpk, vladtne stoki"

bubinko1506
22. aug 2014

@patkaaaa
skus nejaku sukromnu ambulanciu, ktora sa zaobera genetikou - my sme v statnej cakali len na termin mesiac - za mna teda rozhodne sukromnik a radsej si priplatim

polystyren
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
patkaaaa
autor
22. aug 2014

@polystyren niesom doma pisem za jazdy

patkaaaa
autor
22. aug 2014

@bubinko1506 musim najst niekoho ineho lebo tam mi nezdvihaju telefon

patkaaaa
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre