Prvá menštruácia po potrate. Kedy ste ju dostali?

galina75
22. nov 2006

ahojte snazilky, pred 5 tyzdnami (5.10) som mala v 12 tyzdni zamlknuty potrat a dodnes som este nedostala menstruaciu. Za ako dhlo sa normalne dostavi prve krvacanie? Ake ste mali vy skusenosti?. dakujem

sisa1
22. nov 2006

Ahoj galina- tak ja som po čistení normal.menzes ani nedostala, akurát po 4 týž.som necelé 3 dni špinila a aj to ve+mi slabulinko , ale dr mi povedal, že to bol menzes no a odvtedy už nič, lebo som pravdepodobne teho znovu a to som bola na čistení 21.9., teraz čakám na výsl.Hcg, lebo na sone skoro nič nevidel, tak som zvedavá, dúfam, že to bude o.k.Možno, že si aj ty? My sme si pritom dávali pozor, no a stalo sa... 😉

mikus
22. nov 2006

Ahoj Galina, já jsem měla zamlklý potrat v únoru a doktor mi řekl, že menstruaci bych měla dostat za měsíc od vyčištění a opravdu jsem ji dostala přesně na den od zíkroku. Potom jsem měla samovolný potrat v srpnu a to jsem zase začala menstruovat tak za ten měsíc. Neboj se bude to jistě v pořádku, záleží i na tom jak dlouhý máš cyklus. Přeji hodně štěstí. 😉

emily3
22. nov 2006

galina ahoj inac o tejto teme je diskusia v tehotenstvo zamlknuty potrat, je nas tam viace ☹

cyklus po potrate sa vracia 4-6 tyzdnou, ale su tam zienky ktore dostali neskor 7-8 tyzdnou. krvacanie moze byt rozne, aj slabe, alebo az prilis silne, je to individualne.

inac po cisteni je najvecsia plodnost, stava sa ze zena nedostane menzes a hnet otehotnie, zalezi na tebe ako sa citis a mozte ist na snz hned.
kazdy lekar ti povie nieco ine, iodporucaju cakat 3,6mesiacov...je to indivindi
drzim ti palceky aby si sa co najskor z toho dostala a mohli mat krasne babatko 😀

loss
22. nov 2006

agoj galina ja som mala cistenie 5.9 a tiez malo malicke 12tt a prva mrcha dosla az 30.11 skoro po 8tyzdnoch a bolo to v poriadku ak ti mrska nedojde do 8tyzdnov pravdepodobne si tehu a radsej zajdi ku lekarovi

galina75
autor
23. nov 2006

Ahoj Sisa
dakujem, ale tehotna asi este nie som, lebo ja mam este z toho prveho tehotenstva dost vysoku HCG hladinu, preto chodim kazdy druhy tyzden este na krv.
No mesiac po cisteni sme totalne abstinovali a potom, ked som si mysela, ze uz aj tak dostanem coskoro menstrauciu, tak sme mali par krat styk- zial nevydrali sme abstinovat ☹ . No naozaj neverim ze by som bola opät tehotna. Sice by som sa velmi tesila, ale pockam este dva tyzdne a zbehnem opät k doktorke. V nemocnici my tiez radili pockat tak 2 menstruacie a potom zacat opäz skusat.
Dakujem za vsetky rady.

hanulik
23. nov 2006

Ahoj holky. Já byla na potratu 18. 10. a zatím jsem to taky nedostala. Doktor říkal, že kolem 20. by to mělo přijít. Jen ten první týden po potratu jsem občas krvácela a vycházely ze mě zbytky hematomu. Měly jste to taky? Docela se bojím, jestli tam nebylo něco špatně. Ale doktor při kontrole na ultrazvuku ještě dva malé našel a říkal, že nejspíš ještě budu trošku špinit. Ale zatím nic a to už je to čtrnáct dnů. Docela dost na menstruaci čekáme, chceme se pokoušet po ní o další mimi.

tweety22
23. nov 2006

baby, skuste ist na vyvolavacku ak vam mrchy nedosli... ja som 6 tyzdnov po missed abort musela ist na vyvolavacku pretoze ma strasne bolelo v podbrusku, pichli mi vyvolavacku vsetko sa pekne uvolnilo a o mesiac nato som uz bola znovu tehu 😎

lanka
23. nov 2006

Taky doporučuju - v případě že Vás nečistili a máte na to ty nervy zkusit to hned znovu. Avšak přidávám se k těm co tvrdí že 8 týdnů čekáni na MS není žádná doba, teprve až po ních bych vyrážela ptát se proč.
Mám to velmi dobře ověřeno (zažila jsem 4x). Bohužel jsem se ještě dobrého konce nedočkala.
Hodně úspěchů a málo smutku Vám všem. 😉

cucuska
23. nov 2006

galina: no to je dosť dlho. mala by si isť k lekárovi a nie si nahodou aj tehu? bol by na to dôvod?

nikitazak
23. nov 2006

ahoj, byla jsem 25.10. na revizi po zamlklem tehu a vcera se po 4-dennim spineni objevila MS. takze po 4 tydnech presne.

holka
24. nov 2006

Ahoj.
Jsem cca 10 dni po zakroku a porad spinim. Take s napetim ocekavam prvni MS po. Navic to bude vubec moje prvni MS bez antikoncepce po zhruba 10 letech. Tak se"tesim", co na me telo prichysta! Kazdopadne ten stav v tomhle obdobi je desny. Pripada mi, ze se mi totalne pomatly hormony. Chvili se potim, pak je mi zima, plet je uplne katastrofalni...Chtelo by to neco na srovnani. Neuzivate v tomto obdobi neco? Napr. byliny atd.

trpezliva
24. nov 2006

Ahoj Holka, ja som 19 dni po zakroku a tiez som spinila vyse tyzdna. Ja pijem ten alchemylkovy caj, velmi pomaha, mozno je to len psychicky, ale ja sa na nu vzdy tesim rano aj vecer, zacinam byt na nej zavisla 🙂 .

loss
24. nov 2006

holka ja som spinila az 14 dni po zakroku a prva MS dosla az po 8tyzdnoch od cistenie ale po mej sme mohli snazikovat 🙂 a teraz dufam ze dalsia MS nedojde

galina75
autor
27. nov 2006

loss, tak ti drzim palceky.
Ja stale cakam na moju MS, ked sa do tyzdna nedostavi, tak pojdem k mojej gynekologicke. Viac ako 8 tyzdnov nebudem cakat.
To cakanie je hrozne. Gala

hanulik
29. nov 2006

Mě dorzaila po 6 týdnech. Dost mě bolí břicho a hodně krvácím. To jsem při MS před tím neměla.

raduuu
29. nov 2006

Ahoj holky ráda se k Vám přidám :o)
Já jsem prodělala revizi dělohy po potratu v 9tt (12.10.2006)
23.11. mi dorazila první ms, je hrozně silná, takovou jsem nikdy neměla, tak doufám že brzy skončí a že budeme moct začít opět se snažením :o)

vedvies
29. nov 2006

ahojte, ja som dostala mrchu po 7 tyzdnoch od cistenia a tiez bola neuveritelne silna - potom aj ta dalsia bola silna, ale trochu menej a az tretia bola normalna.
Na zakroku som bola 26.6. a teraz sme v 6.tt. Snazila som sa cakat co najviac a vyslo to hned pri prvom planovanom snazilkovani 😉
drzim vam palce babenky, aby aj k vam prisli vesele mimi, ktore s vami zostanu nadlhoooooo

galina75
autor
30. nov 2006

ahojte baby, tak ja stale nic ☹ Dnes je to presne 8 tyzdnov po zakroku a tak pockam este vikend. Neviem.
Takze sa mam na co tesit, ked ju dostanem! Bolesti brucha a silne krvacanie. Dakujem 😒.

lanka
30. nov 2006

Galina - určitě už neváhej a jdi.

vedvies
30. nov 2006

galina, neplas sa hned, ja som bolesti nemala a niektore babenky ani silnu. Nie je to pravidlo. Neboj. Chod k lekarovi, lebo uz je to fakt dlho. Nemozes byt opat tehu? 😨

galina75
autor
30. nov 2006

ahoj vedvies, dzim palceky - verim ze vam to teraz vyjde.

znova tehotna? no teoreticky- cisto fyzicky ano, ale nakolko mam este stale zvysenu hladinu HCG hormonu tak si to skor nemyslim. Nemam ani citlive prsia, ako pri tom prvom, zial nevydarenom tehu.
Preto som si neurobila ani test, lebo si myslim, ze by bol mozno aj pozitivny, ale nie kvoly tehu, ale kvoly tomu hormonu.
V utorok mam ist opät na odber krvi (HCG)a predtym zbehnem asi aj k mojej gynekologicke.

janickabez
3. dec 2006

Ahojky jak to tedy lékaři doporučují????, jdu tam zítra, tak jsem zvědvá co řekne, pak napíšu poznatky, ale nějak jsem nepochipila, jestli vám dr. povolil milování po MS nebo snažílkování. Všude jsem četla, že snažílkovat by se člověk měl až za 3 měsíce, ale to je hrozně dloooohooooo 😀

loss
3. dec 2006

janickabez ja som mohla snazikovat po prvej MS no nezadarilo sa a uz mam druhu,neboj cas bezi rychlo ja som myslela ze nepockam ani na prvu{ta prisla az na 8tyzden od cistenia}a uz je tu druha tak drzim palce

janickabez
3. dec 2006

máš pravdu uteče to rychle jen teď mi to připadá daleko protože jsem uplně na začátku 🙂

janickabez
3. dec 2006

jak dlouho jste byly po čištění doma???

janickabez
3. dec 2006

chtěla jsem se zeptat zda jste měla některá zvýšenou teplotu, já mám, což se mi moc nelíbí

loss
3. dec 2006

jani s tou teplotou to nie je dobre skus trochu lezat aby sa to nezhorsilo

janickabez
3. dec 2006

ležela jsem skoro celý den, jen na wecko a na oběd uvařit čajíček a pár blbin nanosit do postele jako pletení, nějakej časák, v posteli mám i notebook nesedím ani u pc ležím v posteli

hanulik
3. dec 2006

Ahoj Jani. My jsme se rozhodli, že se budeme snažit hned po skončení první MS. Což úspěšně proběhlo dnes. 😉 Byla jsem doma na neschopence po čištění 14 dnů a pak ještě asi 10, ale to už na svoji žádost, kvůli psychickému stavu. Nebylo mi dobře a brala jsem antidepresiva. Jinak s tou teplotou je to hodně ošemetný. Jestli jsi začala zase hodně krvácet a bolí Tě podbřišek, měla by jsi jít k doktorovi. Mě to tak alespoň říkali. Možná nejsi dobře vyčištěná. Držím palce.

loss
3. dec 2006

tak to je dobre ale ak sa to zhorsi budes musiet ist k lekarovi ci si nedostala zapal

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre