Sny - nočné mory o tehotenstve, ktoré sa vyplnili

beruska2327
25. jún 2013

Ahojte. Chcem sa spytat, ci mavate sny, ktore sa vam plnia a nakolko ich dokazete pochopit predtym ako sa vyplnia.
Mne sa uz pri dvoch neuspesnych tehotenstvach snivali sny, ktore sa vyplnili. Najskor, ze budem mat babatko, neskor, ze potratim. Najskor boli skor take symbolicke, ale pri poslednom tehu som cca v piatom tyzni mala sen s presnym tyzdnom, kedy k tomu dojde. A stalo sa. Tieto sny ma zacinaju desit, momentalne sa bojim dalsieho tehotenstva. Po poslednom potrate sa mi snivalo, ze porodim v 24-tom tyzdni.
Ako sa vysporiadavate so snami tohto typu, pripadne nejaka rada ako sa ich zbavit?

grettka
25. jún 2013

preblem nie je sen, problem je, ako ho prezivas. To, ze sa ti snivaju veci, ktore sa zdaju byt "predtuchou" je normalne, ale asi ti nieco hovori sila sugescie. Sny su vsak odrazom vnutorneho prezivania, nasich obav. Ak si vsak vsugerujes, ze to, co sa snivalo sa aj naozaj splni, tak sa to splni. Obavy su teda na mieste, nie vsak sustredenie upriamene na to "co ked sa to vyplni a urcite sa to vyplni". Nechcem to zlahcovat, ale za vela zlych veci v zivote si mozeme sami vlastnym myslenim.

elena78
25. jún 2013

@beruska2327 Mne sa stalo to isté.Bola som v 6tt. a mala som sen v ktorom držím na dlani mŕtvy 6 týždňový plod.Strhla som sa a pre upokojenie som šla skontrolovať situáciu.Na moje veľké prekvapenie a sklamanie som zistila že naozaj krvácam.Ešte v ten deň som po príchode do nemocnice potratila.podla mňa sny sú istým spôsobom poslovia sprav "zhora".Mne pomohla prekonať a pochopiť zle obdobie po potrate stránka :
http://vnimavetehotenstvo.sk/moja-skusenost-so-...

Inač sen mal aj druhu časť v ktorej som mala pocit že prešiel určitý čas a ja som bola opäť tehotná asi tak v 20tt .Lekár mi robil ultrazvuk a vravel že môžem byť kľudná tehotenstvo je v úplnom poriadku .Sama som mala úžasný pocit cítila som pokoj a radosť,tak sa nechám prekvapiť či sa naplní.

pingu1
25. jún 2013

@beruska2327 tie sny suvisia s tvojim strachom a nie s tehu. ja to poznam. mne sa sniva furt,ze ma mm opusta

piacere
25. jún 2013

Mne sa v tomto tehotenstve takmer od začiatku snívalo, že som začala krvácať (aj keď je pravda, že som mala problémy so špinením až do 12tt)....
V 21tt som sa naozaj ráno zobudila na to, že krvácam 😖

maminalenka
25. jún 2013

Mne sa pri prvom tehotenstve snivalo v 10.tyzdni, ze ma prisla navstivit spoluziacka z vysokej skoly, ktora v skutocnosti potratila v 8.mesiaci tehotenstva. V tom sne bola cela v ciernom...ja som ten sen ani nestihla poriadne spracovat a nasledujuci den som uz bola v nemocnici, zacala som krvacat a missed abort.....

tiumen
25. jún 2013

aj ja som mala na začiatku problém so špinením a aj sa mi sníval taký "besný" sen že som začala riadne krvácať, ale to sa našťastie zatial nevyplnilo

nini1010
26. jún 2013

Ja si myslím,že áno,človek si vie negatívnymi myšlienkami veľa zlého sám pritahnut.avšak sú aj veci medzi nebom a zemou,ktoré proste nevysvetlis...

trish31
26. jún 2013

@beruska2327 nie kazdy sen automaticky znamena,ze sa to aj vyplni.Niektore sny su proste vysledkom podvedomia,ak sa niecoho velmi bojis,alebo si nieco zelas,alebo mas v hlave nevysporiadane situacie a myslienky,vsetko toto sa ti moze premietnut do sna.

To,ze sa to stalo aj realne,by som brala ako znamenie a vazila by som si taky dar

beruska2327
autor
26. jún 2013

Dakujem za vase nazory a skusenosti. Tiez si myslim, ze vo velkej miere je to sila podvedomia, ale ked sa mi zjavuju aj presne tyzdne a datumy, ktore sa aj vyplnili, tak je to istym sposobom desive a neda sa na to nemysliet.

elena78, maminalenka - taktiez si myslim, ze telo je prepojene s podvedomim a cez sny nam dava najavo, co sa v tele deje. Jeden z mojich snov sa odohraval par dni po sone, na ktorom mi doktor potvrdil, ze je vsetko v poriadku. Sen nebol konkretny - bol o kalnej tekutine okolo mna v uzavretom priestore. Po zobudeni som z toho mala pocit, ze ten "priestor" bol maternica, a ze kalna voda nie je dobre znamenie. Na dalsom sone zistil, ze presne v tom obdobi sa plod prestal vyvijat.
trish31- mas pravdu, je to dar. A dufam, ze sa naucim vyuzivat ho vo svoj prospech 🙂 Tento typ snov mavam len v suvislosti s mojimi tehotenstvami, nepamatam si, ze by sa mi niekedy vyplnilo nieco ine.

maci_267
10. júl 2013

Mne sa den pred kontrolou u Dr. kde sa malo potvrdit srdiecko snival sen, ze som tam sla a srdiecko nebolo. Dr. mi v tom sne hovoril ze je vsetko OK, ze to nie je definitivne a ze to bude v pohode. Bola som velmi nervozna a vedela som, ze to v pohode nebude. Na kontrole to naozaj prebehlo do bodky tak ako sa mi snivalo a o dva tyzdne sa mi potvrdila diagnoza - MA. Babo zomrelo pribl. v tej dobe ako sa mi to snivalo.
Vysvetlit si to neviem, nikdy sa mi nic take nestalo, pravdepodobne sa babo chcelo "rozlucit", neviem.

matysek412
18. aug 2013

Keď som bola 1.krát tehotná v noci sa mi snívalo, že som si robila test a bol pozitívny -ráno som si test robila a bol pozitívny 😉 teraz som bola tehotná, a jednu noc sa mi snívalo, že som potratila a v dlani držím čiernu guličku-teda potratený plod. ráno som sa zobudila a prvé čo ma napadlo bolo, že čosi nie je v poriadku, pretože sa necítim tehotná a je mi nejako "normálne" -predtým mi už bolo dosť zle, spomenula som si na sen a vedela som, že už je po tom....o dva týždne som začala krvácať.... 6-ty zmysel??

janka23000
26. aug 2013

Ahojte baby ja som mala sen ze som zacala krvacat a ten sen sa mi vkradol pocas ineho sna ,cele tie dva a pol tyzdne som mala divneho tusaka ze nieco nieje v poriadku po troch tydnoch som zacala krvacat isla som na pohotovost oni ze ziadnu krv nevidia a le ze plod je maly tak na 5tt a ja som bola v 8tt a ze aj hcg je o nieco nissie 170 a na druhy den som sla znovu v ten isti cas na pohotovost a oni ze plod uz nevidia aj hcg sa znizilo na 124,.... bola som strasne smutna lebo to bolo nase prve umele a z jednym embriom ktore sa vidarilo teras ubehlo od kyretaze 3 tyzden a este stale sa spametavam tesim sa na dalsi pokus a verim ze sa podari lebo aj pri prvom som verila

dadulik1993
17. okt 2013

Baby ale predca ked sa sniva o krvy tak to znamena štastie podla mna tiez si vela ludi vsugeruje a potom sa ten sen splni

nelinka2009
14. apr 2015

tak mne sa nedavbo snivalo ako sanzelom a dcerou na plazi v stane... pokojna hlafina len jedna vlna nas zobrala a hned zas v poroadku priniesla na breh... a v tom sne som sa videla tehorna... a moc si prajem aj dovolenku aj babatko... dufam ze si to vsugerujem...

1tinulienka1
15. máj 2015

su sny ktore nas tak ovplyvnia ze si to ludia tak vezmu k srdcu ze to mozno az privolaju - ak je to teda vobec mozne - ked som porodila bola som v nem. 4 dni - moj syncek bol v inkubatore - na stvrty den sa mi snivalo ze stojim pri tom inkubatore a drzim ho v naruci no on uz zomieral - bola to hrozna hrozna hrozna bolest s ktorou som sa zobudila dokonca s placom a krikom od bolesti - za par hodin ma zavolala sestricka a ja som vedela co sa deje - Kubko zomrel - podla spravy v tom case ked som sa zobudila na taky hrozny sen tak zomieral - ozaj neviem co to je - ci Kubko mi chcel dat vediet ze odchadza alebo.... neviem ozaj neviem - ale urcite viem ze take cosi mi ani nenapadlo - ze by moj syn mohol... a preto som si nic nevsugerovala - sny su nejaka tajomna oblast ktoru nikto nikdy nepreskuma - mozno su to nejake odkazy sposoby ako komunikovat s tymi ktori tu uz nie su alebo odchadzaju - neviem ozaj neviem - niekedy je to taky salat toho co cez den zazijeme vidime pocujeme - kto vie

anjelik1989
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jeennyv
29. máj 2015

Vsetko zalezi na tom, aku vahu clovek danym veciam pripise...ja som ziva a zdrava (zaklopkat) a mamka hovorila, ze sa jej tiez pocas tehotenstva snivali hluposti, horory doslova...ale prosto netreba na to mysliet a akoby privolavat to....

katkalubkova
29. máj 2015

tema, dost stara 2013!, ale tiez sa mi sniva velmi casto k veci, stretnem casto osoby, ktore som dlho nevidela, ked sa mi o noch prisnije. Prisnilo sa mi aj vela podstatnych veci, ktore sa odohrali v mojom zivote, tiez mam strach, ked sa mi nieco prisnije. Ale nie vzdy sa mi to vyplni, ale kedze sa to obcas stava, desi ma to.

rebekamarcusko
29. máj 2015

ja som mala sny na zaciatku tehotenstva,ze som zacala krvacata, ked som sa tam dole chytila som mala na rukach emryo,zobudila som sa s neskutocnym placom :( snivalo sa mi nieco podobne dva krat,momentalne som 24.tt a zatial sa nic nestalo,az na to,ze som sa zacala otvarat,dufam,ze sa moje stare nocne mory nenaplnia oneskorene :(

termoska15
27. dec 2015

Ahojte baby...uz druhu noc sa mi sniva o tehotenstve...sniva sa mi, ze som tehotna, su to take zive sny. Dnes sa mi snivalo, ze som bola na sone a doktor mi povedal, ze som v 9tt. S priatelom by sme babo chceli ale planujeme ho az o trosku neskor, ked si doriesime nejake veci. Ale nebranili by sme sa mu ani teraz. Beriem sice HAK ale tento mesiac som jednu tabletku zabudla a potom som brala aj antibiotika...baby co si o tom myslite? Mali ste niektora podobne sny?

stella33
27. dec 2015

@beruska2327 Myslim, ze by si ich skor mala brat ako urcitu komunikaciu so svojim podvedomin. Predpovedat co sa stane by si dokazala len v pripade, ze si nejake medium, a takych je v ramci ludstva a historie zopar 🙂 Ostatne je len nahoda, alebo autosugescia... alebo kombinacia obidvoch, co sa stalo bohuzial, asi aj tebe ☹ Ide AJ o to, ako sa k tomu postavis. Strach dokaze naozaj divy a ak sa na nieco sustredis s pocitom strachu, obracias k tomu vsetku svoju existenciu, naozaj to aj pritahujes. Sny, odrazaju nase podvedomie, nase najskrytejsie tuzby aj obavy, aj tie, ktore si nechceme racionalizovat a zo skutocneho zivota sa ich snazime vytesnit. Ale su stale tam. Niektori sa ich vedia zbavit tym, ze to postupne spracuju, "stravia", vyrovnaju sa s tym, prijmu to... Niektori si pomozu aj nejakym odbornikom, psychoterapiou.... Skus pouvazovat aj nad touto moznostou. Porozpravas sa, "uvolnis ventyl", a cudzi clovek ti poskytne iny pohlad na cely problem... 🙂

stella33
27. dec 2015

@termoska15 podvedome asi tuzis po tehotenstve viac, ako si myslis 😉

wayfarer
6. jún 2016

Prisnil sa mi sen, ako som mala krv na nohavickach...nestresovala som...o dva dni som ju mala naozaj...o den na to som potratila v 7tt

sila2
10. jún 2016

Mala som podobný pocit zo snov.
V 20,týždni tehotenstva som porodila nakoľko bábätko nežili 😢.
Pred tým sa mi snívalo ze som v nemocnici a plačem že mi chcú zobrať môjho chlapčeka s bruška. Ten sen sa vyplnil ta istá nemocnica ta izba proste všetko 😥 ešte čakám na informácie s pitvy .
Chyba mi môj chlapec.

map0007
26. aug 2016

Ahojky maminky.Sompo potrate4.6.+kyretazi,čakala som dvojicky.Teraz sa mi uz treti mesiac v obdobi ak mam dostat menstruaciu sniva,ze som potratila.Take zive sni ze som cela spotena.Ze mam stasne bolesti a krvacam a zas potrat.☹Nestava sa Vam to.ďakuem

nini1010
4. jún 2017

V prvom tehotenstve som mala krasne sny,nadherne krasne pribehy.Tesila som sa doslova na spanok lebo som vedela ze pride dalsi sen.Snivalo sa mi o dievcatku a narodila sa mi zdrava dcerka.V druhom tehotenstve som mala nocne mory.O potrate,krvy,mrtvych detoch.V 11.tt som musela podstupit kyretaz,babatko uz nezilo.Neverim uplne ze sa pli presny obsah snov ale verim ze sny su predzvestou.coho to zalezi od toho s akym pocitom sa zo sna zobudite.

kikus_369
30. jún 2018

ahojte dnes som mala sen že mi zomiera mama aa zároveň sa mi v nejakej izbe zapálila farebná veľká sviečka a vedľa nej som videla rásť plod dieťaťa. Na to som sa zobudila, pretože sa snažíme o dieťa uz asi 2 roky a zatial nič. Myslíte že by to mohlo byť nejaké znamenie?

nikoletapata
25. júl 2018

Ahoj dnes som mala taký čudný sen .. snívalo sa mi že som videla malého chlapčeka(kojenca) ako ho sestra drží bol veľmi krásný 🙂 mal krásne dlhé čierne vlasky poboskala som ho a on ma poboskol naspet 🙂 vie mi niekto poradit čo to znamená?? Ďakujem

minicka20
4. jan 2021

Ahojte . Túto noc som mala sen . Že som tehotná no plod bol slabý nechcel sa poriadne vyvujat . Bola som u gynekologicky ktorá mi kázala jesť sójové tyčinky žiadne sladké proste strašne som sa bála o maličké. Neviete či toa niejaky význam ? Taktiež tam bolo že kamarátka sa na mňa urazila nekomunikovala pretože som jej o tehotenstve nepovedala keďže som sa bála že o bábätko prídem . Ďakujem vam

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre