Spontánny potrat, následné dočistenie kyretážou

susanne08
31. okt 2017

Ahojte,
chcem sa spýtať, a poradiť.... 17.10.2017 som potratila,(dva dni predtým mi povedali, že to je MA v 8 tt.) Toho 17-ho som skončila na pohotovosti so silným krvácaním, kde usúdili, že ma nakoniec čistiť nebudú, že už skoro všetko odišlo samo. Po silnom krvácaní mi kleslo HCG z 4000 na 1700. Dali mi antibiotiká Dalacin 300 a že sa mám ukázať u svojho gyn. 23.10 som mala už hcg len 118. Včera som bola opäť u gyn a robil mi aj prvý ultrazvuk a že mi opäť zoberú krv. Podľa ultrazvuku, tam ešte niečo ostalo, že podľa hcg sa uvidí čo ďalej. HCG mám už len 35, v pondelok mám ísť opäť na krv a asi aj ultrazvuk. Teplotu nemám, už nekrvácam (krvácala som len ten prvý týždeň) Keď ma vyšetroval tam ma to tam trochu bolelo. Je tu niekto, kto to mal tak isto a išiel nakoniec na dočistenie? ja sa bojím narkózy, som po chorobe a ešte stále ma drží kašeľ. Môže sa mi to zapáliť? alebo už počkám do prvej MS a potom sa uvidí. ďakujem za všetky odpovede a skúsenosti.

didi35
31. okt 2017

@susanne08 Mna 2x čistili a raz to vyšlo samé a čistenie nebolo nutne. Prvý menzes bol hrozné silný, brala som to ako spontánne docistenie. Nestresuj sa, uvidis, čo povie kontrolný ultrazvuk.

kikushik13
8. nov 2017

Ahojte ...je tu niekto kto prezil samovolny potrat a nesiel na kyretaz ale cakal kym sa to spusti samo??ak ano budem rada dakujem ..potrebujem radu

susanne08
autor
8. nov 2017

Tak nakoniec som nemusela ísť, zmenšilo sa to na minimum a že to s menštruáciou odíde samo. Pila som 3x denne alchemilku! No po prvom menzese tam pôjdem nech ma pozrú....

susanne08
autor
8. nov 2017

@kikushik13
Mne sa to spustilo samo o 9 dní, aj som mala papier od gyn že pri silnom krvácaní ihneď na pohotovosť. Tak aj bolo.....

kikushik13
8. nov 2017

@susanne08 ja som akurat dnes zacala tak silnejsie krvacat a potom taka zrazenina vysla von....a teraz az tak nekrvacam len mam strasne krce ale myslim ze to patri k tomu ze?ci?

susanne08
autor
9. nov 2017

@kikushik13 asi áno. Ak by si moc tak treba na tú pohotovosť ísť. Zo mňa tiež kusy išli, ako 100x silny menzes.

katkaa182
9. nov 2017

Holky napisem vam moju skusenost.. Potratila som v 7 tt, znacilo to spinenie. Doktor mi odporucil nech sa skusim sama vycistit, kedze som uz aj trosku krvacala. To bolo v stredu. V piatok vecer som zacala silno krvacat, trvalo to tak 3-4 hodiny. V sobotu rano silne bolesti akokeby kontrakcie a na obed to zo mna vyslo. Krvacala som este tak dva dni. V utorok na kontrolnom ultz. som uz bola vycistina uplne. Bolo to strasne, ale som rada, ze som to zvladla sama. Hlavne kvoli tomu, ze sme nemuseli cakat 3 az 6 mesiacov na dalsie skusanie.. a aj to cistenie maternice pre buduce udrazenie tehotenstva nie je nic moc.. vela sil prajem!

kikushik13
10. nov 2017

@katkaa182 ahoj ak sa smiem spytat este ta potom bolelo dole pod bruchom???ja som tiez v stredu zacala silno krvacat o pol 5 a az do pol noci soms a zvijala na sedacke od bolesti a potom to vyslo...nadruhy den bolo vsetko ok...a dnes je piatok a zas ma boli brucho tiez take krce...ale ovela slapsie ako v stredu ...v pondelok zavolam doktorku a objednam sa na sono ci to vsetko vyslo ...

katkaa182
10. nov 2017

@kikushik13
Mrzi, ale nejak si nemozem spomenut, ci ma bolelo este potom brusko, ale myslim, ze ma potom este trosku bolelo. Ale urcite sa objednaj na kontrolu ci vsetko islo von, to je dolezite.

veronikalis
15. nov 2017

zeny a nebali ste sa ze ked je to krvacanie take strasne silne,ze mozete aj vykrvacat? mna to napada preto, ze som urcite aj anemicka, co som ale este nestihla zistit z krvy, kedze po diagnostike MA mi ju uz ani nebrali...som v 9tt a mam cakat na samo...len toho sa bojim, aby som este nekvecla ak stratim fakt moc krvy....ale pocit je to fakt hrozny, chapeme to len my, co to prezivame 😢

kikushik13
15. nov 2017

@veronikalis ahoj ja som prezila to iste minuli tyzden v stredu...odmietla som ist so nemocnici na cistenie...alebo raz som uz bola a tak som nechala nech si s tym telo da rady samo....aj ked je to hrozny pocit...ale ja osobne som sa tak viac s tym zmierila...a aj ja som sa bala ze ci nevykrvacam ale neboj nie nevykrvacas ani ja som nevykrvacala aj ked je pravda ze budes dost krvacat ...ja do dnes este furt krvacam nie velmi ale tak mierne a ze to mozes aj 2 tyzdne...keby si mala otazku kludne mi napis ked viem rada pomozem aj poradim 😉

veronikalis
16. nov 2017

@kikushik13 dakujem pekne tak budem cakat :(

lenka369
16. nov 2017

@kikushik13 veronikalis Baby ahojte ja som prezila dvakrat cistenie po MA, nemala som problem otehotniet hned po 2 cykloch som ostala tehotna a donoslia zdrave babo.
Treba si dat pozor na to samovolne cistenie vela krat sa stava ze nie vsetko oddide a sposobuje to velke problemy, tak ale pri pravidelných kontrolach by to malo byt ok....len nepodcenujete ziadne bolesti treba hned ist k lekarovi.

kikushik13
16. nov 2017

@lenka369 mne zas doktorka povedala ze to je lepsi sposob ako ist na cistenie ze to je velky zasah do tela...uz jeden potrat za sebou mam a to som bola na cisteni.....ani to neeni ziadna slava....teraz som tyzden po samovolnom no a uvidime na kontrolu idem 22.11. Tak dufam ze bude vsetko v poriadku ...bolesti nemam vobec ziadne len stale trosku krvacam ale pytala som sa setricky ze to je v pohode ze to aj 2 tyzdne mozem....a poprvej ms sa mozeme snazit o babo ale urcite este pockame ked ze nie som este pripravena psychicky tak ze pojdeme na testy a uvidime co je pricina....tebe nieco aj zistili po 2 potratoch????

lenka369
16. nov 2017

@kikushik13 drzim prsty nech to dobre dopadne
Ano na hematologii mi zistili Trombofiliu, takze som si si pichaila fraxiparine od zaciatku tehu a uz bolo dobre
ale je zaujimave ze prve dieta som vynosila bez nejakej liecby, tiez som mala prvý potrat a potom som mala dcerku a potom dalsi potrat potom som uz podstupila vysetrenia a pri dalsom tehu som uz pichala inijekcie a dopadlo to dobre 🙂

kikushik13
16. nov 2017

@lenka369dakujem pekne hadam fo 3 to dame ..... ja hned prve tehotenstvo som potratila v 12 tt tam mi akurat stitnu zlazu zistili od vtedy berem lieky a teraz pri druhom mi zvysovali davku aj progesteron som brala a nic nepomohlo podla ms som bolav 9 tt ale podla sona len v 6 tt a nebilo srdiecko a teraz chcem aj ja ist na genetiku a na testy nech zistia preco sa to stalo...

veronikalis
17. nov 2017

ahojte, ako ste na tom zeny, co mate kto nove? ja stale cakam....uz tyzden...

veronikalis
21. nov 2017

Tak, ja som po tyzdni cakania na spontanny potrat isla k svojej Dr. a vypytala som sa na kyretaz....prisla som o 11 do nemocky, o 14tej ma robili, len preto ze som ranajkovala a o 19tej som sla domov...krvacam uplne malinko a nemam ziadne bolesti, ani som nemala, bola som uplne v klude a som fakt stastna ze to mam cele za sebou, hlavne kvoly psychike, lebo to cakanie bolo fakt narocne a aj nebezpecne...za seba, urcite by som sla hned, keby sa to este raz zopakuje, co dufam ze nie...vraj aj tak vacsina musi ist potom (spontannom) aj tak na docistenie....treba to len prijat a zmierit sa s tym, aj ked je to velmi tazke a vyplakat to, je asi najdolezitejsie...pre mna je to o tom, ze Boh vedel preco to spravil, robi to, co je pre nas najlepsie, aj ked to teraz nechapeme....takze sa drzte zeny a hlavu hore, silnejsie od nas niesu 🙂

lenka369
21. nov 2017

@veronikalis skore zotavenie, a prajem vam aby dalsi pokus vysiel tak ako si zelate,

kikushik13
21. nov 2017

@veronikalis ahoj prajem skore zotavenie...ja idem zajtra na kontrolu po 2 tyzdnoch od samovolneho potratu tak dufam ze vsetko bude ok a ze som sa vycistila sama este stale mam taky uplne slaby hnedy vytok ...tak uvidime

veronikalis
21. nov 2017

dakujem pekne, na stastie uz doma jednu zlatu dcerku mam

kikushik13
21. nov 2017

Tak to mas velke stastie doma teda 😍drzim palce...my zatial po dvoch potratoch tak hadam do 3 to vide 😉😉🙏

veronikalis
22. nov 2017

@kikushik13 urcite do tretice uz áno, aj ja drzim palce 🙂

kikushik13
22. nov 2017

@veronikalis dakujem pekne 😉akurat som dosla od dr.pichla mi injekciu lebo ze maternicu mam cistu ale ze v krcku mam este 2 cm zrazeninu tak dufam ze to vide a nebudem muaiet ist do nemocnici ....

veronikalis
22. nov 2017

@lenka369 dakujem pekne 🙂

susanne08
autor
23. nov 2017

Tak ja som u po prvom menzese, bola som u gynekológa vsetko v poriadku. Tak že môžeme ísť na to. To mi povedal rakusak, Slovak že nech až po dvoch menzese ho. Inak som si objednala také tinktúry a opäť nasadíme macu s kyselinou listovou. Veľa zdravia žienky!

2veronika262
5. aug 2018

Ahojte, neviem či tu ešte niekto je, nechcem otvárať novú diskusiu tak skúsim 🙂
Bohužiaľ pred troma týždňami som musela ísť na kyretáž v 14tt (plod bol veľký ako v 9tt). Po zákroku som len dva dni špinila a potom nič. Po 9 dňoch som začala krvácať a krvácala som 5 dni, v nemocnici ma ani nepozreli, vraj že to je menštruácia. Myslíte že je možné aby to už bola mrcha? Kedy ste dostali 1MS vy? 🙂 Taktiež my by sme sa chceli snažiť už po 1MS (okrem tejto čo som dostala už po 9 dňoch). A keďže ani doktor ani v nemocnici mi nič nepovedali tak som si není úplne istá či je to v poriadku 🙂 Vďaka za názory 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre