Starostlivosť o umierajúce dieťa

nicky07
2. okt 2012

Ahojte maminky... Chcela by som Vás poprosiť o pomoc. Píšem diplomovku na tému starostlivosť o zomierajúce dieťa a jeho rodinu. Viem že je vás tu veľa takých, ktoré ste si prešli najhorším obdobím straty milovaného dieťaťa a preto by som vás chcela poprosiť o vaše skúsenosti a názory. Zaujímalo by ma ako vám lekár oznámil tú strašnú správu, či bol dostatočne ohľaduplný dokázal s vami komunikovať otvorene, nevyhýbal sa niektorým otázkam. taktiež prístup sestier. Myslím tým na akomkoľvek úseku od ambulancií, cez lôžkové oddelenia až po hospice. Ak ste využili služby hospicov či ste boli s nimi spokojní, či to naplnilo vaše očakávania a keď nie čo by ste zmenili. Vrámci nemocnice či bolo vám a celej rodine dieťaťa umožnené sa s ním neobmedzene kontaktovať. A taktiež v čase straty dieťatka či vám bolo umožnené sa s ním dostatočne rozlúčiť, stráviť s ním toľko času koľko ste sami potrebovali.Taktiež ak cítite že je niečo čo by sa vrámci starostlivosti o vaše dieťatko mohlo robiť inak tak aj to.Jednoducho čokoľvek čo by ste chceli počas starostlivosti pochváliť alebo naopak zmeniť k lepšiemu. Viem že je to ťažké o tom rozprávať, no veľmi by mi pomohli vaše skúsenosti. Budem vďačná za každý váš názor a komentár. Veľmi pekne vám vopred Ďakujem.

sekina
16. máj 2013

@itwasajoke Osveta je super nápad, ale po napísaní diplomovky skončí niekde na polici a už si na ňu nik nespomenie...je to problém celého zdravotníctva, jeho financovania a chýba aj motivácia lekárov...to nevyriešime

itwasajoke
16. máj 2013

@sekina ver ze sa nevies vzit do nasich pocitov 🙂 myslim ze obcas nam robi dobre ak sa mozeme s niekym porozpravat o Tom ako SME sa trapili a ako s nami niekto jednal...podelena bolest sa stava polovicnou bolestiu...navyse to co hovoris je podla mna hlupost...na to aby sa vedel personal nemocnice chovat v krizovych situaciach maju byt skoleny...alebo 90% zdravotnictva v zapadnych krajinach ziju ako hippies?to je skolenia skolenia a skolenia do blba!zazila som pristup slovenskeho personalu a zazila som uk kde zijem...a to je teda od lasky daleko...na SK absolitna ignoracia v UK profesionalita na vysokej urovni...v jednom mas pravdu na SK to zachranuje par jedincov ktory maju tu lasku...

maca_p
17. máj 2013

@itwasajoke slzy v ranajsej kave...

sekina
17. máj 2013

@itwasajoke jasné, ale školenia a diplomovka... kde vidíš spojitosť, ja nevidím žiadnu...v zahraničí majú zamestnanci zdravotníctva dosť peňazí aby vyžili a na Slovensku keď nemajú pomaly ani na chleba chýba im motivácia...Zažila som aj ja "úžasný prístup" lekárov, sestier...ale keď som sa s nimi aj rozprávala Prečo sú taký?...ťahajú niekedy aj 24 hodinové služby, málo personálu, málo peňazí...v tom vidím rozdiel...aj keď školenia by boli super...kto ich ale zaplatí?

itwasajoke
17. máj 2013

@sekina ale Ja netvrdim ze nemaju narok byt unaveny a bez chuti pracovat ,ale toto by SME tu mohli rozoberat roky...tiez som sa rozpravala so sestrickami a doktormi I Tom ako je ohodnitena ich praca ...mam kamaratku ktore pracuje v porodnictve a pod...ale Ja zas nevidim suvislost medzi laskou a ich vyplatami ...co sa tyka tej diplomovky myslim ze kto ccel pochopil...mozno je to buduca paychologicka ktora bude pracovat v nemocnici z takto zasiahnutumi rodinami..?ja neviem ale viem a verim ze ziadnej mamine ktora prezila unieranie svojeho dietata jej otazka az tak "morbidna" ci zranujuca neprisla...kto chcel pisal IP kto nechcel nechal tak...sama za seba hovorim ze nevidim nic zle na Jej poziadavke a nehovoriac on tom ze poziadala pekne a empaticky ;)
Odchadzam v miery ;)

abbey1
17. máj 2013

@sekina
@itwasajoke Mňa nikdy nikto nepresvedčí, že žalostný stav nášho zdravotníctva je spôsobený nedostatkom peňazí. Ak je niekto , s prepáčením, blbec, blbcom zostane i keď mu dáte všetky prachy sveta. Stretla som pár úžasných lekárov, ktorí pracovali srdcom a tým by som nadelila ministerské platy, bohužiaľ som stretla väčšinu zdravotníckeho personálu, ktorých by som neposlala robiť ani do maštale ku kravičkám.
To vôbec nie je o nedocenení práce v zdravotníctve. To je o ľuďoch. Ak je niekto neľudský, bude taký ako predavač, učiteľ, lekár, minister a je úpln ejedno, koľko mu zaplatia.
A vyhovárať sa na plat, že preto nemám trpezlivosť a ľudskosť je úbohé!!!
Ja by som pridala lekárom, sestrám a iným pracovníkom, ktorí robia naše utrpenie znesiteľnejšie, ktorí sa dokážu usmiať a povedať milé slovo.

itwasajoke
17. máj 2013

@abbey1 presne a tymto suhlasim...ale ked uz niekto nedokaze najst v sebe tu uctu mal by byt aspon skoleny a trenovani k respektu a taktnosti...tu je uplne bezne ze nie ste cislom alebo menom na papieri...zazila som si aj doma svoje aj tu v uk a to nema a peniazmi naozaj nic spolocne...jednoducho tu mava nemocnicny personal pravidelne skolenia v ramci pracovneho casu kde sa preskusavaju v tychto oblatiach okrem ineho a dokola sa ucia ako pristupovat k pacientom...nieje tu sice najuzastnejsia starostlivost ale ci to bol zakrok alebo laparoskopia alebo porod my SME boli LUDIA v prvom rade...za to spickovi dr.na SK sa na mna ani nepozrel ked sucho zkonstatoval ze sa to proste stava ze ludia unieraju v roznom veku ale ze mam vyhodu kedze som mlada a deti budem mat este habadej...pred menom aj za menom titulov ale jednanie ako kocis :( alebo ked ma sestra na jiske zjazdila ze sa dotkykam vlastnej dceri typu...uz sa Jej mechytajte bude z nej neuroticka a pod...na toto im treba vyssi plat?presne ako hovoris prskat budu ti isty ludia v pprravinach alebo v banke rovnako Len s tym rozdielom ze v potravinach nerezu do ziveho :(

abbey1
17. máj 2013

Do bodky súhlasím.

abbey1
17. máj 2013

@itwasajoke Do bodky súhlasím!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre